Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

160 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-01-31 med följande urval: orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 3 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
distLResultat
tor 2/1OK Landehofs nattcup Etapp 5OK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup 2019/2020 Etapp #2OK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbMNResultat
Vintercupen deltävling 2Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/1
lör 4/1Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 5/1Gröt-OL 2020OK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
klubbMK
Gröt-OL 2020 (2.0)OK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
klubbMKVisa rutter i LiveloxResultat
Vinter-OLRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen E1, SV Kretsen SkåneLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
VinterserienTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
klubbM
Julcups finalen (deltävling 4)Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLResultat
Vintercupen 2019-20FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
Söndags-OLHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
VInterrace etapp 1Herrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 2mån 6/1TrettondagsorienteringVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Träningsdag för Dalarnas Ungdomar 2007 och äldre ! Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
Skinkloppet 2020Säffle OKVärmlands Orienteringsförbund
närLStarttider
Julcup#3Söderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
Karlstad IndoorOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
TrettonträffenLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/1GTNC-3 2020OK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Stjärnnatt 1Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbMNResultat
Nattcup 2019/2020 Etapp #3OK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbMNResultat
ons 8/1OnsdagsliganÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
Veteran OL Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbM
Veteran-OL nr 12Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
StemårOLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup 2SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Kylklampen deltävling 4Skattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
MOF Nattcup #6Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/1Daglediga 01Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Dalaoffensivens nattrace nr 5 Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i Livelox
Veteran OLGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VKC1Täby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närSNResultat
Vätterbygden by night 5IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Pölder Sport Nattcup Etapp 3BroSö OKBlekinge Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinge natt-cup 9Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Nattcupen nr 3Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Skaraborg By NightIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/1
lör 11/1Elitmiljö Sthlm + 15-16-träffTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
LOK Sprint Cup deltävling 3Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Träning i KälltorpsmoKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
TGOK Sprint-cup #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSResultat
Teknikträning Göteborg östIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
SAIS Vinterträning 3Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
sön 12/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
IFKs Sprintgrupp - Sprint MasthuggetIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
Vintercupen Etapp 1Mölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen nr 6, BroSö OKBroSö OKBlekinge Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VinterserienJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
B&L Vinterrogaine #2Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
klubbU
Vintercupen 4Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen E2, SV Kretsen SkåneRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Vinterrace 2020 deltävling 2OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 3mån 13/1Test HWSäffle OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
KnutkutetLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/1Veteran-OL nr 13Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup 3 OKSOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Ramonsbana 2020:1Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Spik-Cup Deltävling 1Surahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup Kalmar/Nybro OK 4Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
OL-NV Natträning 4FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
GOK NattsprintCup Nr3Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup #3OK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
Stockacupen #4OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/1OnsdagsliganÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i Livelox
Midvinterduell etapp 3IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
PerlegångenLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 3Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen deltävling 3Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSNVisa rutter i LiveloxResultat
Mila Stockholm by Night, #3Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/1Daglediga 02Svaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Landehofs Nattcup Etapp 6OK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup #3Strängnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
V:a Bgt nattSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup nr 1Storviks IFGästriklands Orienteringsförbund
klubbL
OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 4OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vätterbygden by night 6OK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLNResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 10OK Orion
Ronneby OK
Blekinge Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 17/1
lör 18/1Gbg Öst TeknikträningLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
SM Sport vintercup #2Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närLResultat
Zon-träningEmmaboda Verda OKSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
FBCC - Falun/Borlänge City Cup nr 1 2020Karlsbyhedens OKDalarnas Orienteringsförbund
närSVisa rutter i Livelox
sön 19/1Vintercup SV kretsen 2020 etapp 3Rävetofta OKSkånes Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
VinterrogaineJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
17/1
Söndagsträning EskilstunaOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
närL
Vintercupen etapp 2Frölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
18/1
Visa rutter i Livelox
Vintercupen Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
17/1
VinterserienSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
Snö(g)loppetDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
närM
18/1
Vinterrace etapp 3Brattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
18/1*
Visa rutter i Livelox
10 milaträningGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLN
18/1
Nattcup1Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i Livelox
v 4mån 20/1KajskuttetLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tis 21/1Ramonsbana 2020:2Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
20/1
Visa rutter i Livelox
Vinterlund NattorienteringLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närLN
19/1*
VKC2Täby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
20/1*
Järla O-tour #1Järla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbL
20/1*
ons 22/1Veteran OL NV SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Veteran-OL nr 14Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
21/1*
Visa rutter i Livelox
SchönloppetLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
Stångenäs Vinterträning 4Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMN
22/1*
MOF Nattcup #7Selånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närLN
20/1
Kylklampen deltävling 5Sisu Forshaga SKVärmlands Orienteringsförbund
närLN
21/1*
VinternattcupSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
21/1*
tor 23/1Nattcupen nr 4Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLN
21/1
Veteran-OL GMOKGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närM
22/1*
Visa rutter i Livelox
Hagabys nattcup etapp1Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLN
22/1
Nattrace nr 6IFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
21/1
Vätterbygden by night, deltävling 7Os HjälpkurvanSmålands Orienteringsförbund
klubbLN
22/1
Pölder Sport Nattcup Etapp 4OL Teamet OlofströmBlekinge Orienteringsförbund
närLN
21/1
Nattråttan 2019-2020, Etapp 4Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
21/1
Östra Blekinge natt-cup 11Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
21/1
GOF Nattcup Etapp 6Göteborgs Orienteringsförbund
Lerums SOK
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
21/1
Skaraborgs By Night Tibro OKTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
20/1
fre 24/1Landslagsträning SprintslingorGöteborgs Orienteringsförbund
Svenska Orienteringsförbundet
Göteborgs Orienteringsförbund
närS
19/1
Vintercupen Etapp 4OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMN
22/1
lör 25/1Gävle Indoor, etapp 1Gävle OKGästriklands Orienteringsförbund
distL
19/1
Gävle Indoor, etapp 2, jaktstartGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
distL
19/1
KOK/NOK träningsdag nr 3 i VästervikKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
21/1
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
24/1*
Nyttårslöpet, OK Ö 50-årsjubileumOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbL
22/1
sön 26/1Sprint Kungsbacka centrumIF RigorHallands Orienteringsförbund
närS
24/1*
FBCC # 2 Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
22/1*
OL-träningFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
25/1
StugloppetKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbU
21/1
Vintercupen 2019-2020 deltävling 8OK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
24/1
Visa rutter i Livelox
Vintercupen 5Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närL
22/1
Vintercupen E4, SV Kretsen SkåneOK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närL
25/1*
Visa rutter i Livelox
Vintercupen etapp 3Göteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
25/1
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
VinterserienSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
närL
VOF Ungdom, Träning 1 för 13-16Köping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbM
22/1
Vinterrace 2020Ljungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
24/1
Långhundra Laddar och Ler - InomhusorienteringLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
klubbS
24/1
v 5mån 27/1USB-minnetLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tis 28/1Ramonsbana 2020:3Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
27/1
Nattcup #4Nyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbMN
27/1
OL-NV Natträning 5FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
Spik-Cup Deltävling 2Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närLN
26/1
Natt-Cup Kalmar OK/Nybro OK 5:e deltävlingenKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLN
23/1
ons 29/1Midvinterduell etapp 4Boxholm-Mjölby OL
Linköpings OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
28/1*
Veteran-OL nr 15Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
28/1*
BütterkakanLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 4OK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
28/1
Nattugglan - Flottsbroskogen - deltävling 3Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
26/1
Vintercupen deltävling 4Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
28/1
tor 30/1Veteran-O GöteborgOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
närL
30/1*
Landehofs Nattcup Etapp 7OK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLN
29/1*
Vintercup nr 2Storviks IFGästriklands Orienteringsförbund
klubbL
OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 5OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
Natt-7:an 19/20 Etapp 5OK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
27/1
fre 31/1OLA Utbildning ExempelHaninge SOK
OK Österåker
Skarpnäcks OL
Snättringe SK
Sundbybergs IK
Waxholms OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbL
20/1

Annonser