Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

32 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-01-31 med följande urval: orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
distL
tor 2/1Vintercupen deltävling 2Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
1/1
fre 3/1
lör 4/1
sön 5/1Julcups finalen (deltävling 4)Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbL
4/1
Vintercupen 2019-20FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närL
4/1
v 2mån 6/1Träningsdag för Dalarnas Ungdomar 2007 och äldre ! Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
30/12*
Karlstad IndoorOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
1/1
tis 7/1Stockacupen #4OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbLN
6/1*
ons 8/1Veteran-OL nr 12Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
7/1*
MOF Nattcup #6Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närLN
tor 9/1Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närSN
8/1
Pölder Sport Nattcup Etapp 3BroSö OKBlekinge Orienteringsförbund
närLN
6/1*
Östra Blekinge natt-cup 9Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
7/1
fre 10/1
lör 11/1
sön 12/1Vintercupen nr 6, BroSö OKBroSö OKBlekinge Orienteringsförbund
närL
12/1*
v 3mån 13/1
tis 14/1OL-NV Natträning 4FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
14/1*
ons 15/1Mila Stockholm by Night, #3Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLN
Veteran-OL nr 13Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
14/1*
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 3Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
14/1
Vintercupen deltävling 3Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
14/1
tor 16/1
fre 17/1
lör 18/1
sön 19/1Vintercupen Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
17/1
Nattcup1Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
v 4mån 20/1
tis 21/1Vinterlund NattorienteringLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närLN
20/1*
ons 22/1Veteran-OL nr 14Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
21/1*
Kylklampen deltävling 5Sisu Forshaga SKVärmlands Orienteringsförbund
närLN
21/1
tor 23/1GOF Nattcup Etapp 6Göteborgs Orienteringsförbund
Lerums SOK
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
21/1
Östra Blekinge natt-cup 11Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
21/1
fre 24/1
lör 25/1Gävle Indoor, etapp 1Gävle OKGästriklands Orienteringsförbund
distL
19/1
Gävle Indoor, etapp 2, jaktstartGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
distL
19/1
sön 26/1Vintercupen 2019-2020 deltävling 8OK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
24/1
v 5mån 27/1
tis 28/1OL-NV Natträning 5FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
ons 29/1Veteran-OL nr 15Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
28/1*
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 4OK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
28/1
Nattugglan - Flottsbroskogen - deltävling 3Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
Vintercupen deltävling 4Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
28/1
tor 30/1
fre 31/1

Annonser