*** Instance-specific ***

Tävlingskalender

737 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkåne166
distLResultat
tor 2/1
fre 3/1
lör 4/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, medel och publiktävlingSundsvalls OKMedelpad151
S
intMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, lång och publiktävlingSundsvalls OKMedelpad131
S
intLVisa rutter i LiveloxResultat
v 2mån 6/1
tis 7/1
ons 8/1
tor 9/1
fre 10/1
lör 11/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, sprint och publiktävlingIFK Mora OKDalarna369
S
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, MEDEL och publiktävlingIFK Mora OKDalarna394
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 3mån 13/1
tis 14/1
ons 15/1Mila Stockholm by Night, #3Haninge SOKStockholm299
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/1
fre 17/1
lör 18/1SkidO, SM/JSM, medel och publiktävlingSäterbygdens OKDalarna174
S
mästMResultat
sön 19/1SkidO, SM, publiktävlingSäterbygdens OKDalarna59
S
natSResultat
SkidO, SM/JSM, stafettIK Jarl Rättvik
Säterbygdens OK
Dalarna34
S
mästSMResultat
v 4mån 20/1
tis 21/1
ons 22/1
tor 23/1
fre 24/1
lör 25/1Gävle Indoor, etapp 1Gävle OKGästrikland394
distLResultat
Gävle Indoor, etapp 2, jaktstartGävle OKGästrikland376
distLResultat
VOF:s SkidO-cup, #2Skellefteå OKVästerbotten34
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/1SkidO, GIF-spåret, medelGammelstads IFNorrbotten0
S
distM
SkidO, GIF-natten, sprintGammelstads IFNorrbotten0
S
distSN
v 5mån 27/1
tis 28/1
ons 29/1
tor 30/1
fre 31/1
lör 1/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm1523
distLResultat
SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadNjurunda OKMedelpad0
S
mästSM
sön 2/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm1771
distLResultat
Medelpad SkidO Cup, #1Sundsvalls OKMedelpad0
S
distL
SkidO, DM, sprint, ÅngermanlandKramfors-Alliansen
Lugnviks IF
Ångermanland3
S
mästS
SkidO, Älvsbyn, långÄlvsby IF OKNorrbotten82
S
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 6mån 3/2
tis 4/2
ons 5/2
tor 6/2
fre 7/2
lör 8/2
sön 9/2
v 7mån 10/2
tis 11/2
ons 12/2Mila Stockholm by Night, #4Järfälla OKStockholm345
distLNResultat
tor 13/2Skido DM natt Jämtland HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen9
S
mästLN
fre 14/2
lör 15/2SkidO, DM, lång, MedelpadVK UvarnaMedelpad1
S
mästL
sön 16/2SkidO, DM, medel, MedelpadVK UvarnaMedelpad1
S
mästM
v 8mån 17/2
tis 18/2SkidO, DM, natt, MedelpadSelånger SOKMedelpad0
S
mästLN
ons 19/2
tor 20/2
fre 21/2
lör 22/2SkidO, NUS/DM, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalen10
S
natS
SkidO, SM/JSM/USM/VSM, sprintUmeå OKVästerbotten293
S
intSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM, långUmeå OKVästerbotten288
S
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, NUS/DM, långÖstersunds OKJämtland-Härjedalen7
S
natL
v 9mån 24/2
tis 25/2
ons 26/2
tor 27/2
fre 28/2Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkåne656
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/2Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkåne1558
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, DM lång, Norrbotten,OK RenenOK RenenNorrbotten52
S
mästL
Landslagsträning Knock-out ½ final and FinalSvenska Orienteringsförbundet51
natS
sön 1/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkåne1432
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, OK Renen, medelOK RenenNorrbotten45
S
distM
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3
tor 5/3
fre 6/3KattegattnattLaholms IF OKHalland676
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/3Hallandspremiären, medelHalmstad OKHalland1653
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/3Hallandspremiären, långOK LindénaHalland1471
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, ArcusvarvetGammelstads IFNorrbotten41
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3Mila Stockholm by Night, #5, finalTullinge SKStockholm276
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/3
fre 13/3
lör 14/3Vårracet, långOK OrionBlekinge527
natL
sön 15/3LaxträffenFalkenbergs OKHalland695
natL
Vårracet, medelOK OrionBlekinge473
natM
SkidO, DM, medel, NorrbottenBergnäsets AIKNorrbotten71
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, DM, sprint, Medelpad och ÅngermanlandHärnösands OK
Medelpads OF
SK Smalspåret
Ångermanland
Medelpad
Dalarna
59
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, medelBergnäsets AIKNorrbotten57
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3
tor 19/3
fre 20/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland123
natLN
SvartnattaOK Tjärnen
Ärla IF
Södermanland36
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborg12
distSS
VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne158
natM
sön 22/3GöingefejdenFK GöingarnaSkåne183
natL
SAIS-trampenStångenäs AISBohuslän-Dal82
natM
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland412
natL
SkidO, DM, sprint, VästerbottenRobertsfors IK
Vännäs OK
Västerbotten67
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, DM, medel, VästerbottenRobertsfors IK
Vännäs OK
Västerbotten65
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
v 13mån 23/3
tis 24/3SkidO, DM, natt, MedelpadSelånger SOKMedelpad52
S
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/3
tor 26/3
fre 27/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland102
distLN
SumpnattaSundbybergs IKStockholm258
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
184
mästLN
PreO Syd, nattHärlövs IFSkåne29
P
natPN
lör 28/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland455
natL
PreO Syd, YstadYstads OKSkåne44
P
natP
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge99
natM
UvenmedelIK UvenGöteborg334
natM
sön 29/3SkidO, SM, sprintprolog och publiktävling, BodenI 19 IFNorrbotten15
S
mästS
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge88
natL
MåsenstafettenOK MåsenSödermanland89
natSL
Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland5
distL
VästgötapremiärenUlricehamns OKVästergötland300
distMStarttider
PreO Syd, KjugekullOK Pan-KristianstadSkåne41
P
natP
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal52
natL
v 14mån 30/3SkidO, SM, jaktstart, BodenI 19 IFNorrbotten0
S
mästM
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4
fre 3/4NattinattaGotlands Bro OKGotland12
distLN
EriksbergssprintenTolereds Allmänna IKGöteborg34
distS
Eriksbergssprinten 2.0Tolereds Allmänna IKGöteborg298
distS
DM, natt, VästergötlandIstrums SKVästergötland47
mästLN
GrymnattaVäsby OKStockholm296
natLN
lör 4/4Klövadubbeln, medelOK KompassenSkåne47
natM
Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland113
natM
SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmåland113
mästU
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg85
natM
Vallevåren med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelIstrums SKVästergötland48
distM
Tolereds vårutmaningTolereds Allmänna IKGöteborg298
distM
SM, ultralång, publiktävlingVästerviks OKSmåland5
distL
LännamedelnLänna IFUppland225
natM
sön 5/4BrorusetGotlands Bro OKGotland16
distM
DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmåland36
mästS
DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmåland0
mästSS
Klövadubbeln, långOK KompassenSkåne38
natL
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavelnOK KolmårdenÖstergötland3
natSL
Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskaveln, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland4
natL
RånässtafettenRånäs OKUppland14
natSL
Västkustlången i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborg179
natL
v 15mån 6/4
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4Häxjakten lightIK GandvikVästergötland129
distL
Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland5
natLN
DM, natt, SkåneAndrarums IFSkåne134
mästLN
fre 10/4ArosträffenVästerås SOKVästmanland300
natM
Dalaserien MTBO 2020 MoraIFK Mora OKDalarna-
M
distM
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland78
natM
Stigtomta Katrineholm Indoor RelayKatrineholms OKSödermanland8
distSS
AnebyorienteringenSOK AnebySmåland296
distM
Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland157
natS
Stigtomta Katrineholm Indoor Relay (Individuella Hittain-klasser)Katrineholms OKSödermanland5
distS
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland6
natSLK
lör 11/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland6
natSLK
Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmåland160
natM
MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötland27
natL
Nackheträffen + DM, lång, HallandOK NackheHalland94
mästL
Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland0
natL
TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne75
natL
Öjetrampen, Five-O #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland140
natL
sön 12/4Bohuslunken Five-O #4Uddevalla OKBohuslän-Dal247
natL
Påsk-OLKjula IFSödermanland205
natL
Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland121
natM
Romeleträffen, medelLunds OKSkåne213
natM
v 16mån 13/4OK RavinenOK RavinenStockholm0
natL
ÄrlamedelnÄrla IFSödermanland299
natM
Romeleträffen, långLunds OKSkåne215
natL
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland113
natL
Vikingaträffen, Five-O #5Trollhättans SOKVästergötland253
natM
Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland142
natL
tis 14/4Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholm0
distL
TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm90
distSLK
ons 15/4
tor 16/4
fre 17/4Dalaserien MTBO 2020 KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna-
M
distM
SM, natt, och Swedish League, #2OK Österåker
Waxholms OK
Stockholm83
mästLN
lör 18/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland304
natL
Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg50
natL
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långHalmstad OKHalland28
mästL
Torfejden, förlängd medelOK TorSödermanland135
natL
Täby OK, medelTäby OKStockholm303
natM
UlrikamedelnIFK Linköpings OSÖstergötland204
natM
Skaraborgsmästerskap, stafettHjobygdens OKVästergötland0
mästSL
Svenska Cupen MTBO, #1, sprintEskilstuna OLSödermanland48
M
natS
sön 19/4Frostalunken 2020Frosta OKSkåne173
natM
Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg56
natM
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland300
natM
Målilla OKMålilla OKSmåland43
natM
Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelHalmstad OKHalland11
natM
Sydsvenska mästerskapen, stafettHalmstad OKHalland0
mästSL
TorfejdenOK TorSödermanland139
natM
Täby OK, långTäby OKStockholm292
natL
Svenska Cupen MTBO, #2, medel + DM, medel, SörmlandEskilstuna OLSödermanland48
M
natM
Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland73
natL
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4
tor 23/4
fre 24/4OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #1, World Cup #1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm0
Y
intS
Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland69
natLN
lör 25/4AleträffenOK AlehofGöteborg46
natM
DM, natt, GotlandVisborgs OKGotland9
mästLN
IFK Lidingö medeldistansIFK Lidingö SOKStockholm203
distM
IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholm30
natM
MälarmårdsmedelnKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland39
natM
OL-skytte, klassisk distans, Svenska Cupen #2, World Cup #2Tumba-Mälarhöjden OKStockholm0
Y
intL
Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro330
natM
Uppsala möte, medelIF ThorUppland133
natM
Hästveda OKHästveda OKSkåne21
natM
Vårspringet, långLinköpings OKÖstergötland188
natL
OK Bävern, medelOK BävernSmåland36
natM
sön 26/4DM, stafett, GotlandVisborgs OKGotland0
mästSL
Gustavsbergs OKGustavsbergs OKStockholm272
natL
Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg81
natL
Mälarmårdssprinten med DM, sprint, SörmlandKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland15
mästS
OK Bävern, långOK BävernSmåland30
natL
OL-skytte, stafett, SMTumba-Mälarhöjden OKStockholm0
Y
mästSL
Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro304
natL
Uppsala möte, långOK LinnéUppland0
natL
VåryranFK BokenSkåne117
natL
DM, stafett, Gotland, individuella öppna klasserVisborgs OKGotland1
distM
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland94
natM
Vårspringet, medelLinköpings OKÖstergötland198
natM
v 18mån 27/4
tis 28/4
ons 29/4
tor 30/4Dalaserien MTBO 2020 SäterSäterbygdens OKDalarna0
M
distM
fre 1/5KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland261
natM
RSK-träffenRydboholms SKVästergötland92
natM
SilverjaktenSala OKVästmanland58
natL
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland110
natM
Tiomila jubileumstävlingAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm132
natL
PreO-DM, SOK ViljanSOK ViljanSmåland6
P
mästP
Tiomila in Upplands Bro, Open Individual Friday Attunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm0
natL
lör 2/5Tiomila i Upplands BroAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm1022
natSLKFlyttad
HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland0
natM
PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland6
P
natT
Tiomila in Upplands Bro, Open Individual SaturdayAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm0
natL
PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland7
P
natP
sön 3/5Tiomila i Upplands BroAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm1022
natSLKFlyttad
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland0
natM
PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland104
distM
v 19mån 4/5
tis 5/5
ons 6/5DM, Ultralång, VästmanlandFagersta OKVästmanland14
mästU
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland141
natS
DM, sprint, StockholmHellas OrienteringStockholm399
mästS
tor 7/5Ungdomsserien #1, krets Söder 1Tullinge SKStockholm0
distL
Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Väsby OKStockholm0
distL
fre 8/5Swedish League, #3 (WRE), seniorer, sprintOK RoslagenUppland23
intS
MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
25
natS
lör 9/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarna247
natM
DOL-kampen, sprintDalaportens OLDalarna125
natS
Närkekvartetten, #1, medelKFUM Örebro OKÖrebro293
natM
UmesprintenIFK UmeåVästerbotten0
natS
Umesprinten, stafettIFK UmeåVästerbotten0
natSS
Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dal0
natM
Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
31
natM
Swedish League, #3, juniorer, medel, med RoslagshelgOK RoslagenUppland58
natM
TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland84
natM
sön 10/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarna240
natM
Nipstigen OK NipanÅngermanland0
natL
Närkekvartetten, #2, långKFUM Örebro OKÖrebro275
natL
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland19
natM
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland155
natLFlyttad
PalmsprintenOK KontinentSkåne0
natS
Umesprinten, knockoutIFK UmeåVästerbotten0
natS
Vårträffen GotlandVisborgs OKGotland3
distL
Swedish League, #4 (WRE), lång, med RoslagshelgOK RoslagenUppland75
intL
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal0
natM
Seskarö vårtävlingSeskarö IFNorrbotten0
distL
TenhultslångenTenhults SOKSmåland77
natL
v 20mån 11/5
tis 12/5
ons 13/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distS
tor 14/5DM, sprint, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland113
mästS
Storvikaren med Sandvikens öppna kommunmästerskapStorviks IFGästrikland0
distLFlyttad
fre 15/5ÖrnsprintenSkogslöparnaÅngermanland2
natS
lör 16/5DM, MTBO, Medel, Småland (OBS! INSTÄLLD)OK StigenSmåland0
M
mästM
DM, sprint, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal0
mästS
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal0
mästSS
HundraårsrundanÅrsunda IFGästrikland69
natM
PreO i VästBohuslän-Dals OF
Göteborgs OF
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
0
P
natP
PreO, TempO-DM GöteborgOK LandehofGöteborg0
P
mästT
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanland5
natL
UngdomstrolletIF Hansa-HoburgGotland0
distL
Närkekvartetten, #3, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro278
natM
VikingträffenIK Vikings OKVärmland93
natMFlyttad
sön 17/5DM, sprint, HallandOK NackheHalland0
mästS
DM, sprint, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötland0
mästS
DM, sprintstafett, HallandOK NackheHalland0
mästSS
DM, sprintstafett, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötland0
mästSS
HammarslagetOK HammarenGästrikland0
distM
KnockoutsprintenMälarhöjdens IK OKStockholm21
distS
LämmeltågetNässjö OKSmåland0
natSS
PreO i VästBohuslän-Dals OF
Göteborgs OF
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
0
P
natP
Närkekvartetten, #4, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro301
natL
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland1
natM
LundasprintenLunds OKSkåne32
natS
v 21mån 18/5
tis 19/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland103
natS
Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distS
ons 20/5
tor 21/5DM, sprint, DalarnaSäterbygdens OKDalarna0
mästS
DM, sprint, Gästrikland+UpplandOK Triangeln
Österfärnebo IF
Uppland
Gästrikland
0
mästS
DM, sprintstafett, DalarnaSäterbygdens OKDalarna0
mästSS
Sprinthelgen, individuellt + DM BlekingeOK OrionBlekinge0
natS
Sprinthelgen, stafett + DM BlekingeOK OrionBlekinge0
natSS
Tour de Medelpad, dag 1, långNjurunda OKMedelpad0
natL
fre 22/5Tour de Medelpad, dag 2, medelNjurunda OKMedelpad0
natM
lör 23/5DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotland9
mästS
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmland109
natM
För-SM Orsa Grönklitt, medelIFK Mora OKDalarna123
distM
Tour de Medelpad, dag 3, långSundsvalls OKMedelpad0
natL
Stråkendubbeln, etapp 1, medelMullsjö SOKVästergötland0
distM
Stråkendubbeln, etapp 2, sprint + Skaraborgsmästerskap, sprintMullsjö SOKVästergötland0
distS
Svenska Cupen MTBO, #3, medelOK KolmårdenÖstergötland45
M
natM
sön 24/5För-SM Orsa Grönklitt, stafettIFK Mora OKDalarna1
natSM
SvedalasprintenMalmö OKSkåne0
natS
Tour de Medelpad, dag 4, medel + DM, medel, MedelpadÅnge OKMedelpad0
mästM
Svenska Cupen MTBO, #4, masstartOK KolmårdenÖstergötland39
M
natL
JuniorlandslagstestRävetofta OK
Svenska Orienteringsförbundet
Skåne2
distL
Vargsprintarna, etapp 1OK SkogsvargarnaVästergötland19
distS
Vargsprintarna, etapp 2OK SkogsvargarnaVästergötland19
distS
v 22mån 25/5
tis 26/5Ungdomsserien kretstävling 2Stockholms OFStockholm0
distL
Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Söders-TyresöStockholm0
distL
ons 27/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distS
tor 28/5Dalaserien MTBO LeksandLeksands OKDalarna2
M
distM
fre 29/5StOF:s sommarläger, sprintStockholms OFStockholm0
distS
lör 30/5High Coast 2-days + DM, medel, Ångermanland OK NolaskogsarnaÅngermanland0
mästM
Älvsby IF OK:s vårtävling, medelÄlvsby IF OKNorrbotten44
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprintstafettVäxjö OKSmåland0
mästSS
SM, sprintstafett, individuell publiktävlingVäxjö OKSmåland0
distS
SM, sprint, och Swedish League, #5, kvalVäxjö OKSmåland0
mästS
sön 31/5SM, sprint, och Swedish League, #5, finalVäxjö OKSmåland0
mästS
Dalaserien MTBO FalunOK KåreDalarna-
M
distL
High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanland0
natL
StOF:s sommarläger, stafettStockholms OFStockholm0
distSL
Älvsby IF OK:s vårtävling, långÄlvsby IF OKNorrbotten2
natL
SM, sprint, publiktävlingVäxjö OKSmåland0
distS
v 23mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Småland0
mästM
tis 2/6DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborg0
mästS
ons 3/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholm0
distSS
tor 4/6TjalvesprinternTjalve IF NorrköpingÖstergötland0
distS
fre 5/6Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelUmeå OKVästerbotten0
natM
Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland168
natM
lör 6/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2, medelUmeå OKVästerbotten0
natM
DM, sprint, VärmlandOK FryksdalenVärmland0
mästS
Kinekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland0
natS
Kinekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland0
natS
Ösaträffen, dag 2, långAlfta-Ösa OKHälsingland166
natL
PekingduonMatteus SIÖstergötland0
natSM
Svenska Cupen MTBO, #5, sprintSurahammars SOKVästmanland0
M
natS
sön 7/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, långUmeå OKVästerbotten0
natL
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland0
natS
Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsingland161
natM
ÖsastafettenAlfta-Ösa OKHälsingland1
LY
distSL
Svenska Cupen MTBO, #6, förlängd medelSurahammars SOKVästmanland0
M
natL
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6
tor 11/6
fre 12/6
lör 13/6DM, sprint, VästmanlandVandrarringenVästmanland0
mästS
DM, sprintstafett, VästmanlandVandrarringenVästmanland0
mästSS
Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland0
natM
sön 14/6DM, sprint, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne0
mästS
DM, sprintstafett, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne0
mästSS
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Silva
Rävetofta OK
Skåne0
natS
High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland0
natS
v 25mån 15/6
tis 16/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland0
natS
DM, sprint, MedelpadKovlands IFMedelpad0
mästS
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen), dag 1, medelIdrefjällens OKDalarna126
natM
v 26mån 22/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen), dag 2, långIdrefjällens OKDalarna124
natL
tis 23/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen), dag 3, sprintIdrefjällens OKDalarna117
natS
ons 24/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen), dag 4, medelIdrefjällens OKDalarna122
natM
tor 25/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen), dag 5, långIdrefjällens OKDalarna119
natL
fre 26/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Mora OKDalarna0
M
mästS
SM, knockout-sprintHalmstad OKHalland0
mästS
3+3 i Sälen, etapp 1Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna0
natM
Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkåne58
natS
lör 27/63+3 i Sälen, etapp 2Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna0
natL
Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkåne58
natM
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkåne58
natS
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, långIFK Mora OKDalarna0
M
mästL
Laxforsen/Poikkijärvi 2-dagars, etapp 1, medelIFK KirunaNorrbotten5
natM
sön 28/63+3 i Sälen, etapp 3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna0
natL
Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkåne58
natS
Laxforsen/Poikkijärvi 2-dagars, etapp 2, långIFK KirunaNorrbotten5
natL
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medelIFK Mora OKDalarna0
M
mästM
Örebro City Sprint + DM, Sprint, Örebro LänAlmby IK
Örebro OF
Örebro0
mästS
Örebro City Sprint, stafett + DM, Sprintstafett, Örebro LänAlmby IK
Örebro OF
Örebro0
mästSS
v 27mån 29/6
tis 30/6Tjust 2-dagars, dag 1, långVästerviks OKSmåland60
natL
Trekvällars, etapp 1, långOK RavinenStockholm583
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/7Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholm601
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
0
mästU
Havs-OL, dag 1, långBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge0
natL
Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland0
distM
Tjust 2-dagars, dag 2, medelVästerviks OKSmåland58
natM
tor 2/7Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholm584
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Havs-OL, dag 2, sprintBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge0
natS
fre 3/7Vålådalens 3-dagars, dag 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen0
natS
Eskilstuna Weekend, etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanland0
natM
lör 4/7Eskilstuna Weekend, etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland0
natL
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland0
natSMK
Vålådalens 3-dagars, dag 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen0
natM
Morokulien 2-dagars, etapp 1, medelOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland2
natM
Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
161
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotland244
natM
sön 5/7Eskilstuna Weekend, etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland0
natL
Morokulien 2-dagars, etapp 2, långOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland2
natL
Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotland243
natL
Vålådalens 3-dagars, dag 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen0
natL
v 28mån 6/7
tis 7/7Gotlands 3-dagars, etapp 1, medelGotlands Bro OKGotland309
natM
ons 8/7Gotlands 3-dagars, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotland309
natM
tor 9/7Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartGotlands Bro OKGotland309
natL
fre 10/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland99
LP
natM
lör 11/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland100
LP
natL
Gotland Team SprintVisborgs OKGotland0
distSS
Gotland Tough SprintVisborgs OKGotland0
distS
sön 12/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland100
LP
natL
EngelbrektssprintenNorbergs OKVästmanland0
distS
v 29mån 13/7Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkåne266
natM
tis 14/7Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkåne264
natM
MastloppetHellas OrienteringStockholm0
distL
ons 15/7Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkåne265
natM
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7
tis 21/7
ons 22/7
tor 23/7
fre 24/7
lör 25/7
sön 26/7
v 31mån 27/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland250
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland250
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/7OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland250
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/7
fre 31/7Tibrotrippeln, FredagsmedelnTibro OKVästergötland0
natM
Ungdomens 10milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland7
natSL
Grövelsjöorienteringen, etapp 1, långGrövelsjöfjällens OKDalarna246
distL
lör 1/8Ungdomens 10milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland7
natSL
Grövelsjöorienteringen, etapp 2, medelGrövelsjöfjällens OKDalarna246
distM
Tibrotrippeln, LördagsmedelnTibro OKVästergötland0
natM
Medeltidskampen, Gotland, etapp 1, medelGarda OKGotland17
natM
Medeltidskampen, Gotland, etapp 2, medelGarda OKGotland17
natM
sön 2/8Grövelsjöorienteringen, etapp 3, långGrövelsjöfjällens OKDalarna246
distL
Medeltidskampen, Gotland, etapp 3, långGarda OKGotland17
natL
Tibrotrippeln, SöndagslångenTibro OKVästergötland0
natL
v 32mån 3/8
tis 4/8Sidensjösprinten med ÖrnliganSidensjö IK
Ångermanlands OF
Ångermanland131
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/8
tor 6/8StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötland0
natM
fre 7/8Norrlandsmästerskapen, sprintFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen0
mästS
Rånö skärgårdsorientering, dag 1 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholm0
distL
lör 8/8Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge0
natL
Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötland0
natM
Kopparbergsorienteringen, dag 1, medelLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro0
natM
Norrlandsmästerskapen, långFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen0
mästL
Svenska Cupen MTBO, #1, sprintSurahammars SOKVästmanland0
M
natS
Rånö skärgårdsorientering, dag 2 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholm0
distL
sön 9/8BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland0
natL
Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge0
natM
Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötland0
natL
Kopparbergsorienteringen, dag 2, långLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro0
natL
Norrlandsmästerskapen, medelFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen0
mästM
Norrlandsmästerskapen, stafettFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen0
mästSM
PreO, DM, Bohuslän-Dal + Göteborg + VästergötlandGöteborgs OF
Stenungsunds OK
Västergötlands OF
Göteborg
Bohuslän-Dal
Västergötland
0
P
mästL
Svenska Cupen MTBO, #2, förlängd medelSurahammars SOKVästmanland0
M
natL
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8
tor 13/8Storviks nattStorviks IFGästrikland0
natLN
TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland0
natM
fre 14/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg0
natS
Götalandsmästerskapen, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg0
mästS
lör 15/8Arbogadubbeln, dag 1Arboga OKVästmanland0
distM
Bollnästräffen, dag 1, medelRehns BKHälsingland0
natM
DM, lång, NorrbottenHaparanda OKNorrbotten0
mästL
Götalandsmästerskapen, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg0
mästL
Götalandsmästerskapen, publiktävling, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg0
natL
Skaraborgsmästerskap, långOK KlyftamoVästergötland288
distLVisa rutter i LiveloxResultat
VÖOL-dubbeln, dag 1Vallentuna-Össeby OLUppland0
natM
Avestapropagandan 1 Start 09:00 - 09:30Avesta OKDalarna400
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Avestapropagandan 2 Start 09:00 - 09:30Avesta OKDalarna427
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmåland380
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Avestapropagandan 1 Start 11:00 - 11:30Avesta OKDalarna50
natM
Avestapropagandan 2 Start 11:00 - 11:30Avesta OKDalarna56
natM
Avestapropagandan 1 Start 13:00 - 13:30Avesta OKDalarna50
natM
Avestapropagandan 2 Start 13:00 - 13:30Avesta OKDalarna57
natM
Avestapropagandan 1 Start 15:00 - 15:30Avesta OKDalarna51
natM
Avestapropagandan 2 Start 15:00 - 15:30Avesta OKDalarna49
natM
sön 16/8Arbogadubbeln, dag 2Arboga OKVästmanland0
distM
Bollnästräffen, dag 2, långRehns BKHälsingland0
natL
DM, stafett, NorrbottenHaparanda OKNorrbotten0
mästSM
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserHaparanda OKNorrbotten0
distM
Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg0
natM
Götalandsmästerskapen, stafettFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg0
mästSL
VÖOL-dubbeln, dag 2Vallentuna-Össeby OLUppland0
natM
Avestapropagandan 1 Start 09:00 - 09:30Avesta OKDalarna50
natM
Avestapropagandan 2 Start 09:00 - 09:30Avesta OKDalarna51
natM
Skogslöparnas Nordiska i samarbete med CoreITSkogslöparnaÅngermanland211
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Avestapropagandan 1 Start 11:00 - 11:30Avesta OKDalarna50
natM
Avestapropagandan 2 Start 11:00 - 11:30Avesta OKDalarna51
natM
Avestapropagandan 1 Start 13:00 - 13:30Avesta OKDalarna50
natM
Avestapropagandan 2 Start 13:00 - 13:30Avesta OKDalarna59
natM
MTBO, DM, sprint ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanland41
M
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Avestapropagandan 1 Start 15:00 - 15:30Avesta OKDalarna51
natM
Avestapropagandan 2 Start 15:00 - 15:30Avesta OKDalarna50
natM
v 34mån 17/8Björnökampen Gustavsbergs OKStockholm204
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/8DM, ultralång, VästmanlandFagersta OKVästmanland7
mästU
ons 19/8Mälarmårdssprinten med DM, sprint, SödermanlandKatrineholms OKSödermanland0
mästSFlyttad
tor 20/8Storvikaren med Sandvikens öppna kommunmästerskapStorviks IFGästrikland0
distL
fre 21/8OL-rounden, dag 1, långOK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanland0
natLN
Kvarnsjötrippeln, dag 1OK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm720
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/8DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
0
mästL
DM, medel, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten141
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland0
distM
MTBO, DM, lång, SmålandNybro OKSmåland0
M
mästLFlyttad
OL-rounden, dag 2, långOK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanland0
natL
Tuna Ting, dag 1Stora Tuna OKDalarna218
natL
Jönköpings OK, dag 1, medelJönköpings OKSmåland391
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Kvarnsjötrippeln, dag 2OK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm1085
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsträffen "light" medelTjalve IF NorrköpingÖstergötland372
natMResultat
DM, lång, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten224
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötland0
natM
MTBO, KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötland10
M
natL
Nynäsdubbeln, långdistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm0
natL
Hjortmedeln (över två dagar)OK SkogshjortarnaVästergötland683
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsträffen light MTB-OLTjalve IF NorrköpingÖstergötland45
M
natMResultat
sön 23/8Hjortmedeln (över två dagar)OK SkogshjortarnaVästergötland683
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
0
mästSL
DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSelånger SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
0
distL
DM, stafett, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten0
mästSL
DM, ultralång, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten0
mästU
HedströmsträffenOK HedströmmenVästmanland299
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötland54
natL
OL-rounden, dag 3, medelOK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanland0
natM
Tuna Ting, dag 2Stora Tuna OKDalarna208
natM
VärmlandsserienKristinehamns OKVärmland0
distL
Jönköpings OK, dag 2, medelJönköpings OKSmåland395
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Kvarnsjötrippeln, dag 3OK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm1160
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nynäsdubbeln, medeldistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm0
natM
v 35mån 24/8
tis 25/8Ungdomsserien, #1, krets söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholm205
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/8Ungdomsserien regionfinaler SV och NStockholms OFStockholm0
distM
tor 27/8
fre 28/8SM, medel, kvalBodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Norrbottens OF
Vittjärvs IK
Älvsby IF OK
Norrbotten0
mästM
Veteran-SM, sprintKöping-Kolsva OKVästmanland45
mästS
lör 29/8SM, medel, finalBodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Norrbottens OF
Vittjärvs IK
Älvsby IF OK
Norrbotten0
mästM
KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmland0
distSL
Spetstävling för svensk och internationell elit, medelVästerviks OKSmåland201
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsseriefinalen BlekingeOK Vilse 87Blekinge0
distL
Veteran-SM, medelKöping-Kolsva OKVästmanland54
mästM
KöpingsträffenKöping-Kolsva OKVästmanland236
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SjöängssprintenEksjö SOKSmåland130
distSResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal429
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VikingträffenIK Vikings OKVärmland265
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen141
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Sensommarspringet, långLinköpings OKÖstergötland359
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Sensommarspringet, medelLinköpings OKÖstergötland472
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, sprintSödertälje-Nykvarn OFSödermanland312
M
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Svenska Cupen MTBO, #10, sprint (WRE)Södertälje-Nykvarn OFSödermanland0
M
intS
Mot CentrumCentrum OKStockholm14
distSLKResultat
sön 30/8Sensommarspringet, långLinköpings OKÖstergötland359
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Sensommarspringet, medelLinköpings OKÖstergötland472
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, stafettBergnäsets AIK
Gammelstads IF
Norrbottens OF
OK Renen
Norrbotten0
mästSL
Spetstävling för svensk och internationell elit, långVästerviks OKSmåland185
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TrampenLudvika OKDalarna372
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, långKöping-Kolsva OKVästmanland53
mästL
VästboträffenOK VivillSmåland0
natM
VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland547
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets norr 1Väsby OKStockholm123
distLVisa rutter i LiveloxResultat
FK ÅsenFK ÅsenSkåne0
natM
Sisu-/DejeträffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland298
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Svenska Cupen MTBO, #11, masstart (WRE)Södertälje-Nykvarn OFSödermanland0
M
intL
Ungdomsserien, #1, krets norr 2Mälarö SOKStockholm83
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 3Söders-TyresöStockholm166
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 4IFK EnskedeStockholm117
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets norr 3Täby OKStockholm91
distLResultat
BruksträffenRobertsfors IKVästerbotten183
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen80
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 2OK RavinenStockholm120
distLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, medelSödertälje-Nykvarn OFSödermanland341
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9
fre 4/9DM, natt, DalarnaOK KåreDalarna0
mästLN
DM, natt, UpplandOK RodhenUppland0
mästLN
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #5, sprintIFK Mora OKDalarna13
M
mästS
DM, natt, ÖstergötlandMatteus SIÖstergötland176
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, SmålandKalmar OKSmåland0
mästMN
DM, natt, VästmanlandNorbergs OKVästmanland69
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Örebro länAskersunds OK
Örebro OF
Örebro138
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9DM, lång, StockholmTullinge SKStockholm926
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge0
mästM
DM, medel, Bohuslän-DalUddevalla OKBohuslän-Dal194
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GöteborgKungälvs OKGöteborg726
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Skåne och BlekingeBlekinge OF
Härlövs IF
Blekinge
Skåne
634
mästM
DM, medel, SödermanlandOK MåsenSödermanland0
mästM
DM, medel, VästergötlandBredareds IFVästergötland0
mästM
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #6, långIFK Mora OKDalarna13
M
mästL
PreO, Dag-DMBjörklinge SOKUppland0
P
mästP
PreO, Natt-DMOK LinnéUppland0
P
mästPN
DM, medel, GotlandSvaide Roma SOKGotland122
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SödermanlandÄrla IFSödermanland387
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, lång, SmålandNybro OKSmåland96
M
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, DalarnaSäterbygdens OKDalarna332
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
OK Rodhen GåningsmyranOK RodhenUppland143
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Rodhen KällbergaOK RodhenUppland126
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal0
mästM
DM, sprint, VästmanlandVandrarringenVästmanland186
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, lång, Bohuslän-DalUddevalla OKBohuslän-Dal174
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, GästriklandGävle OKGästrikland176
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, HallandFK Friskus-VarbergHalland275
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SmålandAnderstorps OKSmåland0
mästL
DM, lång, UpplandOK RoslagenUppland0
mästL
DM, lång, VärmlandKils OKVärmland262
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland0
mästL
DM, stafett, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge0
mästSL
DM, stafett, GöteborgUtby IKGöteborg0
mästL
DM, stafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland0
mästSL
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserFK Friskus-VarbergHalland0
distL
DM, stafett, SkåneHärlövs IFSkåne0
mästSL
DM, stafett, SödermanlandOK HällenSödermanland0
mästSL
DM, stafett, VästergötlandHestra IFVästergötland0
mästSL
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserHestra IFVästergötland0
distM
DM, stafett, Örebro länLaxå OK
Örebro OF
Örebro0
mästSL
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, medelIFK Mora OKDalarna14
M
mästM
PreO, TempO-DMOK RodhenUppland0
P
mästT
DM, medel, StockholmIFK Tumba SOK
Stockholms OF
Stockholm1088
mästMResultat
Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmåland426
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, GotlandSvaide Roma SOKGotland95
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, VästmanlandNorbergs OKVästmanland184
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, DalarnaSäterbygdens OKDalarna392
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, Sprint, BlekingeOK OrionBlekinge185
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserStigmännen Karlshamns OKBlekinge0
distL
DM, stafett, Södermanland, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland0
distL
DM, sprint, SödermanlandKatrineholms OKSödermanland243
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal0
mästL
v 37mån 7/9
tis 8/9
ons 9/9
tor 10/9
fre 11/9DM, natt, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge98
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, HälsinglandSöderhamns OKHälsingland59
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Södermanland+StockholmStockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
460
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Bohuslän-DalHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal71
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9DM, lång, Örebro länOK Milan
Örebro OF
Örebro204
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GästriklandValbo AIFGästrikland164
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, HallandLaholms IF OKHalland0
mästM
DM, medel, VärmlandOK Jösse
Årjängs OK
Värmland241
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästmanlandSala OKVästmanland190
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, GotlandVisborgs OKGotland61
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Västmanland + UpplandSala OKVästmanland0
mästSL
DM, stafett, Västmanland + Uppland, individuella öppna klasserSala OK
Upplands OF
Västmanland
Uppland
0
distM
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen261
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Grip/Åkers IFOK GripSödermanland0
natM
DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIFDalarna500
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Ulricehamns OK medel (över två dagar)Ulricehamns OKVästergötland496
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland503
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg320
natM
DM, medel, VästerbottenStöcksjö ISVästerbotten246
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, lång + DM, lång, GöteborgSävedalens AIKGöteborg628
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SmålandOK GränsenSmåland0
mästM
sön 13/9Ulricehamns OK medel (över två dagar)Ulricehamns OKVästergötland496
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, lång + DM, lång, GöteborgSävedalens AIKGöteborg628
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SkåneRingsjö OKSkåne544
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SödermanlandÅkers IFSödermanland0
mästL
DM, medel, UpplandRånäs OKUppland444
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Örebro länOK Milan
Örebro OF
Örebro273
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dal0
mästSL
DM, stafett, DalarnaDomnarvets GOIFDalarna0
mästSL
DM, stafett, GästriklandValbo AIFGästrikland0
mästSL
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserJärla OrienteringStockholm0
distL
DM, stafett, VärmlandSäffle OKVärmland0
mästSL
DM, stafett, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland0
mästSL
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserOK SkogsströvarnaÖstergötland0
natL
DM, lång, SödermanlandÄrla IFSödermanland454
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
JärndammsmedelnSala OKVästmanland15
distM
DM, lång, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland347
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, HallandOK NackheHalland275
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland166
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SmålandOK GränsenSmåland0
mästSL
DM, stafett, StockholmJärla OrienteringStockholm0
mästSM
ÄlgjaktenFrösö IFJämtland-Härjedalen0
natSS
DM, lång, VästergötlandUlricehamns OKVästergötland0
mästL
Valbos nationellaValbo AIFGästrikland124
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, BlekingeOK Vilse 87Blekinge103
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
HökensåsracetOK GränsenSmåland661
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland182
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 14/9DM, lång, Stockholm, 70+-klasserStockholms OF
Tullinge SK
Stockholm77
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/9DM, medel, Stockholm, 70+-klasserStockholms OF
Tullinge SK
Stockholm95
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/9
tor 17/9
fre 18/9Ungdoms-SM, sprintFalköpings AIK OKVästergötland0
mästS
SM, medel och lång, kvalKungälvs OK
OK Alehof
Tolereds Allmänna IK
Göteborg505
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9SM, medel och lång, final medelKungälvs OK
OK Alehof
Tolereds Allmänna IK
Göteborg600
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Jarltrampet 2-dagarsIK Jarl RättvikDalarna0
M
distM
MTBO, OK ÄlmeOK ÄlmeSmåland82
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ostlöpet, långFalköpings AIK OKVästergötland0
natL
PreO, FyrklubbsÖrkelljunga FKSkåne0
P
distP
SM, lång, publiktävling lördag, medelIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal0
natM
Ungdomsserien #2, krets Söder 3Järla OrienteringStockholm167
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 4Haninge SOKStockholm131
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, långFalköpings AIK OKVästergötland0
mästL
SM, lång, kvalIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal0
mästL
Nässjö OK, medelNässjö OKSmåland439
distMVisa rutter i LiveloxResultat
AsaklittsutmaningenLeksands OKDalarna264
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kuxaträffen, medel (över två dagar)Ockelbo OKGästrikland144
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie #2, Krets Norr 3Waxholms OKStockholm86
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets Söder 2Skarpnäcks OLStockholm106
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, Söder 1Tullinge SKStockholm169
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholm83
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen72
mästSResultat
Fyrklubbs, grupp B och D samt icke-skånska klubbarÖrkelljunga FKSkåne258
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Trosa SkogsloppTrosabygdens OKSödermanland477
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2 - Norr 1IFK Lidingö SOKStockholm118
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/9SM, medel och lång, final långKungälvs OK
OK Alehof
Tolereds Allmänna IK
Göteborg541
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, finalIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal0
mästL
Kroppa IF:s nationella Kroppa IFVärmland183
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Jarltrampet 2-dagarsIK Jarl RättvikDalarna0
M
distL
Nässjö OK, dag 2, medelNässjö OKSmåland0
distM
SM, lång, publiktävling söndag, medelIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal0
natM
Ungdoms-SM, distriktsstafettFalköpings AIK OKVästergötland0
natSL
Ungdoms-SM, långIK HakarpspojkarnaSmåland459
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Ostlöpet, medelFalköpings AIK OKVästergötland418
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Fyrklubbs, grupp A, C och EÖrkelljunga FKSkåne302
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Brakmarslången i TyresöSöders-TyresöStockholm0
natL
MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötland0
natL
Kuxaträffen, medel (över två dagar)Ockelbo OKGästrikland44
natM
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9
tor 24/9
fre 25/9Pölder Cup-avslutningen, del 1, nattOK NorrvirdarnaSmåland0
natMN
Natt DM Jämtland HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen74
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Göteborg + HallandHallands OF
IK Uven
Halland
Göteborg
0
mästLNFlyttad
MTBO-trippeln, nattsprint Kils OK
OK Fryksdalen
Värmland0
M
natSN
lör 26/9MTBO-trippeln, långKils OK
OK Fryksdalen
Värmland0
M
natL
BjursåsluffenBjursås OKDalarna0
natL
Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland0
distSL
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, långOK KolmårdenÖstergötland261
M
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm0
natL
Pölder cup avslutning, långOK NorrvirdarnaSmåland361
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #8, medelAlmby IK
Örebro OF
Örebro0
natM
Swedish League, publiktävling, medelAlmby IKÖrebro0
natM
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm0
natSL
Tiomila i Idre FjällAlmby IK
Idrefjällens OK
Örebro
Dalarna
5
natSLK
OK Landehof, medelOK LandehofGöteborg897
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KvarnsvedsracetKvarnsvedens GOIF OKDalarna161
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Traneträffen, lång (över två dagar)OK TrananVästergötland460
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ArosträffenVästerås SOKVästmanland384
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Höstracet, långOK OrionBlekinge479
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ÖrnsköldsviksmästerskapetOK NolaskogsarnaÅngermanland112
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Svartåfejden (över två dagar)Mjölby OKÖstergötland520
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland134
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Västerbotten + NorrbottenNorrbottens OF
Skellefteå OK
Norrbotten
Västerbotten
235
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Västerbotten + NorrbottenNorrbottens OF
Skellefteå OK
Norrbotten
Västerbotten
173
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Natt-SMSträngnäs-Malmby OLSödermanland6
P
mästLN
sön 27/9MTBO-trippeln, medel + Öppet DM, medel, VärmlandKils OK
OK Fryksdalen
Värmland0
M
natM
Tiomila i Idre FjällAlmby IK
Idrefjällens OK
Örebro
Dalarna
5
natSLK
Traneträffen, lång (över två dagar)OK TrananVästergötland460
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Svartåfejden (över två dagar)Mjölby OKÖstergötland520
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, HälsinglandForsa OKHälsingland46
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Göingeträffen, medelHässleholms OKSkåne0
natM
MTBO, OK Kolmården, medelOK KolmårdenÖstergötland193
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Landehof, långOK LandehofGöteborg0
natL
PreO, Stafett-SMVingåkers OKSödermanland0
P
mästSP
Swedish League, #9, final, förkortad lång och jaktstartAlmby IK
Örebro OF
Örebro0
natL
Swedish League, publiktävling, långAlmby IKÖrebro0
natL
Traneträffen, medelOK TrananVästergötland0
natM
KvarnsvedsträffenKvarnsvedens GOIF OKDalarna240
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Höstracet, medelOK OrionBlekinge441
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Ångermanland SkogslöparnaÅngermanland128
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SprintstafettSkogslöparnaÅngermanland0
distSS
v 40mån 28/9
tis 29/9
ons 30/9
tor 1/10
fre 2/10DM, natt, MedelpadVK UvarnaMedelpad0
mästLN
DM, natt, Ångermanland Örnsköldsviks OKÅngermanland62
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, natt + DM, natt, VärmlandOK ÄlgenVärmland194
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, nattsprintSävedalens AIKGöteborg176
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/10DM, ultralång, Blekinge och Småland + KarlsnäsmedelnRonneby OKBlekinge361
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland0
natM
Gnestaträffen, långOK KlemmingenSödermanland460
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna0
natL
UngdomsseriefinalenTäby OKStockholm0
distS
Ungdomsserien, regionfinal SOSöders-TyresöStockholm274
distMVisa rutter i LiveloxResultat
UpplandscupsfinalLånghundra IFUppland9
distSM
Värmlandstrippeln, medelSkattkärrs SOKVärmland394
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgot cupHelsingborgs SOK
IS Kullen
Skåne317
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Bahco CupLidköpings VSKVästergötland341
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, regionsfinal norrJärfälla OKStockholm342
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos skogssprintOK OrintoVästergötland176
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, regionfinal SVSnättringe SKStockholm291
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotland112
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/10Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötland0
distSL
DM, sprint, Gästrikland + UpplandUpplands OF
Årsunda IF
Uppland
Gästrikland
227
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Kullamannens kampHelsingborgs SOK
IS Kullen
Skåne459
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MidälvastafettenVK UvarnaMedelpad0
distSM
Mälarö medeldistansBromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholm988
distMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, HallandOK LöftanHalland0
P
mästL
RallarsvängenVännäs OKVästerbotten177
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna0
natM
Värmlandstrippeln, långOK TyrVärmland341
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gnestaträffen, medelOK KlemmingenSödermanland321
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland866
distLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsstafettenHelsingborgs SOK
IS Kullen
Skåne0
natSL
DM, sprint, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland381
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10
fre 9/10Habosprinten by NightOK GränsenSmåland70
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
HagsätrasprintenIFK EnskedeStockholm78
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/10SM, sprint, kvalAlmby IK
Örebro OF
Örebro486
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, finalAlmby IK
Örebro OF
Örebro526
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering 25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm0
natL
Mini-Daladubbel, etapp 1, stafettOK SkogshjortarnaVästergötland111
distSUVisa rutter i LiveloxResultat
25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm0
natSL
Falkdrevet och DM, medel, Blekinge OK SkogsfalkenBlekinge497
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Södra 08-dubbeln, stafettIFK EnskedeStockholm76
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/10Falkdrevet, dag 2, medelOK SkogsfalkenBlekinge0
natM
SM, sprintstafettAlmby IK
Örebro OF
Örebro67
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
25mannamedelnOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm0
natM
Mini-Daladubbel, etapp 2, patrullOK SkogshjortarnaVästergötland248
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
Södra 08-dubbeln, patrullIFK EnskedeStockholm162
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna0
natSN
RevingenattenLunds OK
Malmö OK
Skåne87
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne0
natSLN
lör 17/10Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna0
natSM
GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg522
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM Småland, medel OK StigenSmåland112
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, sprintHofors OK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Gästrikland
Dalarna
448
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Helg utan älg, etapp 1, långGarda OKGotland141
natL
HöstmedelnOK KolmårdenÖstergötland533
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Stråkendubbeln, medelMullsjö SOKVästergötland351
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Stråkendubbeln, sprint + Öppet SkaraborgsmästerskapMullsjö SOKVästergötland238
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/10Helg utan älg, etapp 2, medelGarda OKGotland141
natM
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna0
natU
Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne62
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
Medeldistans för D/H15-16 i samband med USM, sprintKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna403
natMResultat
Mini-Daladubbeln, patrull Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna188
distPMResultat
Mini-Daladubbeln, öppna klasserKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna127
distMResultat
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland468
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg896
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge497
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10AxevallenattaIstrums SKVästergötland193
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
HaningenattenHaninge SOKStockholm247
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
280
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/10Haninge, sprintstafettHaninge SOKStockholm26
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, SM + DM, VärmlandKristinehamns OK
OK Tyr
Värmland0
P
mästP
RodhenloppetOK RodhenUppland0
natPLN
Strängnäs höstmedelSträngnäs-Malmby OLSödermanland589
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland0
natSLK
DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborg491
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, OK Rodhen, medel (DM för Stockholm och Uppland)OK Rodhen
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
122
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland0
natSLK
OktoberracetOK EnenUppland300
natM
PreO, SM, TempOKristinehamns OK
OK Tyr
Värmland0
P
mästP
Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland0
distL
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal568
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10DM, natt, Gästrikland + UpplandOK Hammaren
Upplands OF
Gästrikland
Uppland
129
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/10OL-skytte, sprint, dag 1, EcoaimsOK TisarenÖrebro70
Y
intS
UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dal0
distPU
Växjö OK, medelVäxjö OKSmåland633
distMVisa rutter i LiveloxResultat
LångenOK TyrVärmland210
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Pre-O, Double-O, #2, TempOVäxjö OKSmåland0
P
natT
sön 1/11DM, sprint, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal179
mästSStarttider
OL-skytte, sprint, dag 2, EcoaimsOK TisarenÖrebro71
Y
intS
PreO, Växjö OKVäxjö OKSmåland0
P
natP
HöstlunkenSnättringe SKStockholm754
distU
KortenOK TyrVärmland266
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland0
natSN
O-event, Sprint by Night (över två dagar)Borås GIFVästergötland672
distSN
lör 7/11O-event, Sprint by Night (över två dagar)Borås GIFVästergötland672
distSN
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland0
natS
Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm825
distL
O-event, Zoorienteringen (över två dagar)IK YmerVästergötland1051
distS
O-event, Up n' Downhill Sprint (över två dagar)Hestra IFVästergötland784
distS
sön 8/11O-event, Zoorienteringen (över två dagar)IK YmerVästergötland1051
distS
O-event, Up n' Downhill Sprint (över två dagar)Hestra IFVästergötland784
distS
Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm922
distM
O-event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötland0
natS
Novembertävlingarna MTB-OTullinge SKStockholm68
M
distL
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11Mila Stockholm by Night, #1OK RavinenStockholm222
distLN
tor 12/11
fre 13/11Öppet Skaraborgsmästerskap, natt Gudhems IFVästergötland157
mästLN
lör 14/11Tisarjakten stafettOK TisarenÖrebro80
natSLK
ÄlmesprintenOK ÄlmeSmåland199
distS
sön 15/11StrandskogsmedelnHjärnarps OLSkåne0
natM
Tisarjakten medeldistansOK TisarenÖrebro141
natM
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11FakirenArboga OKVästmanland121
distU
Stockholm RogainingOK RavinenStockholm0
distL
sön 22/11
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11Viken Indoor (över två dagar)OK Pers LärjungarGästrikland328
distS
sön 29/11Viken Indoor (över två dagar)OK Pers LärjungarGästrikland328
distS
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12Mila Stockholm by Night, #2Centrum OKStockholm0
distLN
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12SkidO, SM/Svenska cupen, jaktstart prolog (sprint)Bodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Vittjärvs IK
Norrbotten51
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/12SkidO, SM/Svenska cupen, jaktstartBodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Vittjärvs IK
Norrbotten51
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12Mellandagsruschen, UlricehamnUlricehamns OKVästergötland0
distS
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser