Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

723 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
ons 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
distL
tor 2/1Vintercupen deltävling 2Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
1/1
lör 4/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, medel och publiktävlingSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
S
intM
27/12
sön 5/1Gröt-OL 2020OK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
klubbMK
3/1
sön 5/1Vinter-OLRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närL
4/1
sön 5/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, lång och publiktävlingSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
S
intL
27/12
sön 5/1Vintercupen E1, SV Kretsen SkåneLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närL
3/1
sön 5/1VinterserienTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
närL
sön 5/1Julcups finalen (deltävling 4)Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbL
4/1
sön 5/1Vintercupen 2019-20FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närL
4/1
sön 5/1VInterrace etapp 1Herrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
2/1
mån 6/1SkidO Träningsserie 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
närL
mån 6/1Träningsdag för Dalarnas Ungdomar 2007 och äldre ! Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
30/12*
mån 6/1Karlstad IndoorOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
1/1
tis 7/1Stockacupen #4OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbLN
6/1*
ons 8/1Veteran-OL nr 12Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
7/1*
ons 8/1MOF Nattcup #6Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närLN
tor 9/1Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närSN
8/1
tor 9/1Pölder Sport Nattcup Etapp 3BroSö OKBlekinge Orienteringsförbund
närLN
6/1*
tor 9/1Östra Blekinge natt-cup 9Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
7/1
lör 11/1SkidO Träningsserie 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
närL
lör 11/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, sprint och publiktävlingIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natS
sön 12/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, lång och publiktävlingIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natL
sön 12/1Vintercupen E2, SV Kretsen SkåneRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
närM
10/1
sön 12/1Vintercupen nr 6, BroSö OKBroSö OKBlekinge Orienteringsförbund
närL
12/1*
tis 14/1OL-NV Natträning 4FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
14/1*
ons 15/1Mila Stockholm by Night, #3Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLN
ons 15/1Veteran-OL nr 13Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
14/1*
ons 15/1Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 3Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
14/1
ons 15/1Vintercupen deltävling 3Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
14/1
tor 16/1Östra Blekinges nattcup deltävling 10Ronneby OKBlekinge Orienteringsförbund
närLN
lör 18/1SkidO, SM/JSM, medel och publiktävlingOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästM
12/1
sön 19/1SkidO, SM, publiktävlingOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
S
natM
12/1
sön 19/1Vintercupen Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
17/1
sön 19/1VinterserienSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
närL
sön 19/1SkidO, SM/JSM, stafettOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästSM
12/1
sön 19/1Nattcup1Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
tis 21/1Vinterlund NattorienteringLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närLN
20/1*
ons 22/1Veteran-OL nr 14Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
21/1*
ons 22/1Kylklampen deltävling 5Sisu Forshaga SKVärmlands Orienteringsförbund
närLN
21/1*
tor 23/1GOF Nattcup Etapp 6Göteborgs Orienteringsförbund
Lerums SOK
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
21/1
tor 23/1Östra Blekinge natt-cup 11Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
21/1
lör 25/1Gävle IndoorGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
distL
19/1
sön 26/1SkidO Träningsserie 3Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
närL
sön 26/1Vintercupen 2019-2020 deltävling 8OK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
24/1
tis 28/1OL-NV Natträning 5FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
ons 29/1Veteran-OL nr 15Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
28/1*
ons 29/1Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 4OK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
28/1
ons 29/1Nattugglan - Flottsbroskogen - deltävling 3Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
ons 29/1Vintercupen deltävling 4Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
28/1
lör 1/2SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästSM
lör 1/2 - sön 2/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distL
26/1
sön 2/2Medelpad SkidO Cup, #1Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
S
distL
sön 2/2SkidO, DM, medel, ÅngermanlandKramfors-Alliansen
Lugnviks IF
Ångermanlands Orienteringsförbund
S
mästM
29/1
sön 2/2Vintercupen SV Kretsen E5Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närL
sön 2/2Vintercupen 2019-20FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närL
1/2
tis 4/2Stockacupen #5OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbLN
3/2*
ons 5/2Veteran-OL nr 16Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
4/2*
ons 5/2MOF Nattcup #8Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLN
tor 6/2GOF Nattcup Etapp 7Göteborgs Orienteringsförbund
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
närMN
4/2
tor 6/2Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närMN
5/2
sön 9/2SkidO Träningsserie 4Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
närL
sön 9/2Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 5Lindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
8/2
sön 9/2Vintercupen Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
7/2
sön 9/2Vinterrace 6OK Flundrehof
Trollhättans SK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
2/2
tis 11/2OL-NV Natträning 6FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
ons 12/2Mila Stockholm by Night, #4Järfälla OKStockholms Orienteringsförbund
distLN
ons 12/2Veteran-OL nr 17Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
11/2*
ons 12/2Vintercupen deltävling 5Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
11/2
lör 15/2SkidO, DM, lång, MedelpadVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
S
mästL
sön 16/2SkidO, DM, medel, MedelpadVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
S
mästM
sön 16/2SkidO-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
S
klubbL
sön 16/2Vintercup 5FK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
sön 16/2Vintercupen, SV Kretsen SkåneMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
närL
tis 18/2SkidO, DM, natt, MedelpadSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästLN
ons 19/2Veteran-OL nr 18Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
18/2*
ons 19/2Nattugglan - Hågelby - deltävling 4Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
16/2
tor 20/2GOF Nattcup Etapp 8Göteborgs Orienteringsförbund
Sävedalens AIK
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
18/2
tor 20/2Östra Blekinge natt-cup 15Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
18/2
lör 22/2SkidO, NUS/DM, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
natS
16/2
lör 22/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM, sprintSK Björnen
Umeå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
S
mästS
11/2
sön 23/2SkidO, NUS/DM, långÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
natL
16/2
sön 23/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM, långSK Björnen
Umeå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
S
mästL
11/2
sön 23/2Vintercupen 2019-20FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närL
22/2
tis 25/2OL-NV Natträning 7FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
ons 26/2Veteran-OL nr 19Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
25/2*
ons 26/2Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 6Laxå OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
25/2
ons 26/2Vintercupen deltävling 6Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
25/2
fre 28/2Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLN
lör 29/2SkidO, DM lång, Norrbotten,OK RenenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
S
mästL
lör 29/2Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natM
sön 1/3SkidO, OK Renen, medelOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
sön 1/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natL
ons 4/3Veteran-OL nr 20Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
3/3*
ons 4/3Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
3/3
tor 5/3GOF Nattcup Etapp 9Göteborgs Orienteringsförbund
Mölndal Outdoor IF
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
3/3
fre 6/3KattegattnattLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natLN
fre 6/3 - sön 8/3Junior CampOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLK
1/3*
lör 7/3Hallandspremiären, medelHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natM
lör 7/3OK Motala gemensam träning OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
6/3
sön 8/3Hallandspremiären, långOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natL
tis 10/3OL-NV Natträning 8 FinalFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
ons 11/3Mila Stockholm by Night, #5, finalTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLN
ons 11/3Veteran-OL nr 21Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
10/3*
ons 11/3Vintercupen deltävling 7Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
10/3
tor 12/3GOF Nattcup Etapp 10Frölunda OL
Göteborgs Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
10/3
lör 14/3SkidO Träningsserie 5Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
närL
lör 14/3Tour de TGOKTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
lör 14/3Vårracet, långOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natL
sön 15/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natL
sön 15/3Vårracet, medelOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natM
sön 15/3Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 8 (final)KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
14/3
sön 15/3SkidO, DM, medel, NorrbottenBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
mästM
sön 15/3SkidO, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
ons 18/3Nattugglan - Lida friluftsgård - Final deltävling 5Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
15/3
tor 19/3POL TorsöHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
31/12
tor 19/3Veteran-OL tävling 1Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
18/3
tor 19/3GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
tor 19/3Pöldet Sport Nattcup Etapp 7OK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närLN
17/3
fre 20/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
fre 20/3SvartnattaOK Tjärnen
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natSLN
lör 21/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
distSS
lör 21/3VildmarksfejdenFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natM
sön 22/3GöingefejdenFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natL
sön 22/3KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
sön 22/3SAIS-trampenStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
tor 26/3Natt-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
tor 26/3POL-RydaHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
31/12
tor 26/3Veteran-OL tävling 2Askersunds OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
25/3
fre 27/3DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Hallands Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
mästLN
fre 27/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
distLN
fre 27/3SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLN
fre 27/3PreO Syd, nattHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
P
natPN
lör 28/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
natL
lör 28/3PreO Syd, YstadYstads OKSkånes Orienteringsförbund
P
natP
lör 28/3UvenmedelIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
natM
lör 28/3Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
sön 29/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
natSL
sön 29/3Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
sön 29/3SkidO, SM, sprintprolog och publiktävling, BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
mästS
sön 29/3Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
sön 29/3Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natL
sön 29/3PreO Syd, KjugekullOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natP
mån 30/3SkidO, SM, jaktstart, BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
mästM
tor 2/4POL-PetersburgHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
30/3
tor 2/4Veteran-OL tävling 3KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
1/4
fre 3/4DM, natt, VästergötlandIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
fre 3/4NattinattaGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLN
fre 3/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLN
lör 4/4Klövadubbeln, medelOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
natM
lör 4/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 4/4LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natM
lör 4/4SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästU
22/3
lör 4/4Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
lör 4/4Vallevåren med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
lör 4/4Publiktävling SM UltralångVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närL
sön 5/4BrorusetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distM
sön 5/4DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästS
sön 5/4DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästSS
sön 5/4Klövadubbeln, långOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
natL
sön 5/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavelnOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
sön 5/4Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskaveln, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 5/4RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSL
sön 5/4Västkustlången i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
natL
tis 7/4Veteran-OL OK KlemmingenOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
närL
tor 9/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
tor 9/4DM, natt, SkåneAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
mästLN
5/4
fre 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
distM
fre 10/4ArosträffenVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
fre 10/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
natM
fre 10/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natS
fre 10/4Stigtomta Katrineholm Indoor RelayKatrineholms OKSödermanlands Orienteringsförbund
distSS
fre 10/4 - lör 11/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLK
fre 10/4 - sön 12/4MtbO träningscamp SmålandKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
klubbM
29/3
lör 11/4Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natM
lör 11/4MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
lör 11/4Nackheträffen + DM, lång, HallandOK NackheHallands Orienteringsförbund
mästL
lör 11/4Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
natL
lör 11/4TormestorpsträffenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
natL
lör 11/4Öjetrampen, Five-O #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 12/4Bohuslunken Five-O #4Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
sön 12/4Genarpsträffen, medelLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
sön 12/4Påsk-OLKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
natL
sön 12/4 - mån 13/4TranåsträffenSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
natM
mån 13/4Genarpsträffen, långLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
mån 13/4OK RavinenOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
natL
mån 13/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natL
mån 13/4Vikingaträffen, Five-O #5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
mån 13/4ÄrlamedelnÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
tis 14/4Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distL
tis 14/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLK
tor 16/4Veteran-OL tävling 4OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
15/4
tor 16/4ParkO 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
tor 16/4GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
fre 17/4SM, natt, och Swedish League, #2OK Österåker
Waxholms OK
Stockholms Orienteringsförbund
mästLN
lör 18/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natL
lör 18/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
lör 18/4Svenska Cupen MTBO, #1, sprintEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
M
natS
6/4
lör 18/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästL
lör 18/4Torfejden, förlängd medelOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natL
lör 18/4Täby OK, medelTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natM
lör 18/4UlrikamedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 18/4Skaraborgsmästerskap, stafettHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 19/4Frosta OKFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
natL
sön 19/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
sön 19/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natM
sön 19/4Målilla OKMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
natM
sön 19/4Svenska Cupen MTBO, #2, medelEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
M
natM
6/4
sön 19/4Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natM
sön 19/4Sydsvenska mästerskapen, stafettHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSL
sön 19/4TorfejdenOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natM
sön 19/4Täby OK, långTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natL
sön 19/4Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
tis 21/4Poängtävling 1Lindebygdens OK
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
närM
tis 21/4ParkO 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
tor 23/4Veteran-OL tävling 5Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
22/4
tor 23/4ParkO 3Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
fre 24/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLN
lör 25/4AleträffenOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
natM
lör 25/4DM, natt, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 25/4Hästveda OKHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
natL
lör 25/4IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
lör 25/4MälarmårdsmedelnKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natM
lör 25/4OK Bävern, medelOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natM
lör 25/4Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
lör 25/4Uppsala möte, medelIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natM
lör 25/4Vårspringet, långLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 26/4DM, stafett, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 26/4Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 26/4Gustavsbergs OKGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natL
sön 26/4Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
natL
sön 26/4Mälarmårdssprinten med DM, sprint, SörmlandKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
mästS
sön 26/4OK Bävern, långOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natL
sön 26/4Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
sön 26/4Uppsala möte, långOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natL
sön 26/4Vårspringet, medelLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 26/4VåryranFK BokenSkånes Orienteringsförbund
natL
sön 26/4DM, stafett, Gotland, individuella öppna klasserVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distM
tis 28/4Poängtävling 2OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
tis 28/4ParkO 4Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
fre 1/5KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
natM
fre 1/5RSK-träffenRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
fre 1/5SilverjaktenSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
natL
fre 1/5SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
fre 1/5Tiomila jubileumstävlingAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
fre 1/5PreO-DM, SOK ViljanSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
P
mästP
fre 1/5ParkO 5Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
fre 1/5Tiomila in Upplands Bro, Open Individual Friday Attunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
lör 2/5HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
natM
lör 2/5 - sön 3/5Tiomila i Upplands BroAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLK
3/2
lör 2/5PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
P
natT
lör 2/5Tiomila in Upplands Bro, Open Individual SaturdayAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
lör 2/5PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
P
natP
sön 3/5PilaboträffenAnnebergs GIFSmålands Orienteringsförbund
natM
sön 3/5Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
natM
tis 5/5Poängtävling 3OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
tis 5/5EES 2020 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
ons 6/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
ons 6/5Ungdomsserie 1, Västra BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
ons 6/5DM, sprint, StockholmHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
mästS
tor 7/5Veteran-OL tävling 6OK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
6/5
tor 7/5Veteran-OLOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
tor 7/5Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
närL
tor 7/5Ungdomsserien, #1, krets Söder 2Söders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distL
fre 8/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natS
fre 8/5Swedish League, #3 (WRE), seniorer, sprintOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
intS
3/5
lör 9/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natM
lör 9/5DOL-kampen, sprintDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natS
lör 9/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
distM
lör 9/5Närkekvartetten, #1, medelKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
lör 9/5Swedish League, #3, juniorer, medel, med RoslagshelgOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natM
3/5
lör 9/5UmesprintenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natS
lör 9/5Umesprinten, stafettIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natSS
lör 9/5Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
lör 9/5TenhultsmedelnTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
natM
sön 10/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natM
sön 10/5Nipstigen OK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
sön 10/5Närkekvartetten, #2, långKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
sön 10/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
natM
sön 10/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 10/5PalmsprintenOK KontinentSkånes Orienteringsförbund
distS
sön 10/5Snättringe träningstävling 2020Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
sön 10/5Swedish League, #4 (WRE), lång, med RoslagshelgOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
intL
3/5
sön 10/5Umesprinten, knockoutIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natS
sön 10/5Vårträffen GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distL
sön 10/5TenhultslångenTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
natL
sön 10/5SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
tis 12/5Poängtävling 4OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
tis 12/5EES 2020 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
tis 12/5Höglandszonen, zontävling 3SOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
ons 13/5FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
ons 13/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tor 14/5DM, sprint, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
mästS
tor 14/5Storvikaren med Sandvikens öppna kommunmästerskapStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
distL
tor 14/5Veteran-OL tävling 7Kristinehamns OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
13/5
tor 14/5GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
fre 15/5ÖvikssprintenSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närS
lör 16/5DM, sprint, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästS
lör 16/5DM, sprintstafett, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSS
lör 16/5HundraårsrundanÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
natM
lör 16/5Närkekvartetten, #3, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natM
lör 16/5PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
natP
lör 16/5RenlunkenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distM
lör 16/5Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
lör 16/5UngdomstrolletIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distL
lör 16/5VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
lör 16/5Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
närL
15/5
sön 17/5BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natM
sön 17/5DM, sprint, HallandOK NackheHallands Orienteringsförbund
mästS
sön 17/5DM, sprint, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
sön 17/5DM, sprintstafett, HallandOK NackheHallands Orienteringsförbund
mästSS
sön 17/5DM, sprintstafett, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
mästSS
sön 17/5HammarslagetOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natM
sön 17/5KalvdansenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distSM
sön 17/5Kalvdansen, individuella öppna klasserOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distM
sön 17/5LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSS
sön 17/5Närkekvartetten, #4, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natL
sön 17/5PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
natP
sön 17/5LundasprintenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natS
10/5
tis 19/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
tis 19/5Poängtävling 5OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
tis 19/5EES 2020 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
tis 19/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
ons 20/5Lång-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
ons 20/5FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
tor 21/5DM, sprint, DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästS
tor 21/5DM, sprintstafett, DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSS
tor 21/5Sprinthelgen, individuellt + DM BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
tor 21/5Sprinthelgen, stafett + DM BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSS
tor 21/5Seskarö vårtävlingSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
distL
tor 21/5Tour de Medelpad, dag 1, långNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
natL
fre 22/5Tour de Medelpad, dag 2, medelNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
natM
lör 23/5Bergnäsets vårtävling, dag 1, lång Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natL
lör 23/5FilipstadsträffenFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
lör 23/5För-SM Orsa Grönklitt, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
distM
lör 23/5StråkensprintenMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
lör 23/5Tour de Medelpad, dag 3, långSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
natL
lör 23/5Svenska Cupen MTBO, #3, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
natM
sön 24/5Bergnäsets vårtävling, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natM
sön 24/5DM, sprint, Gästrikland+UpplandOK Triangeln
Österfärnebo IF
Upplands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästS
sön 24/5För-SM Orsa Grönklitt, stafettIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natSM
sön 24/5SvedalasprintenMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
natS
sön 24/5Tour de Medelpad, dag 4, medel + DM, medel, MedelpadÅnge OKMedelpads Orienteringsförbund
mästM
sön 24/5Svenska Cupen MTBO, #4, masstartOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
natL
sön 24/5VargsprintarnaOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
distS
tis 26/5Ungdomsserien kretstävling 2Stockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distL
tis 26/5Poängtävling 6OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
ons 27/5FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
ons 27/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tor 28/5TjalvesprinternTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
distS
tor 28/5Veteran-OL tävling 8Lindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
27/5
fre 29/5Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSS
fre 29/5StOF:s sommarläger, sprintStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distS
lör 30/5High Coast 2-days + DM, medel, Ångermanland OK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
mästM
lör 30/5Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natSM
lör 30/5SM, sprintstafett, individuell publiktävlingVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
distS
lör 30/5Älvsby IF OK:s vårtävling, medelÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
natM
lör 30/5SM, sprintstafettVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästSS
lör 30/5 - sön 31/5SM, sprint, och Swedish League, #5Växjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästS
sön 31/5High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
sön 31/5SM, sprint, publiktävlingVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
distS
sön 31/5StOF:s sommarläger, stafettStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distSL
sön 31/5Älvsby IF OK:s vårtävling, långÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
natL
mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Smålands Orienteringsförbund
mästM
tis 2/6DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
mästS
ons 3/6FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
ons 3/6Ungdomsserie 5, Västra BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
tor 4/6Veteran-OL tävling 9OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
3/6
fre 5/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
fre 5/6 - sön 7/6Västerbottens 3-dagarsUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natM
lör 6/6DM, sprint, VärmlandOK FryksdalenVärmlands Orienteringsförbund
mästS
lör 6/6KinekullesprintenOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
lör 6/6Ösaträffen, dag 2, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natL
lör 6/6Svenska Cupen MTBO, #5, sprintSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
M
natS
sön 7/6DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästS
sön 7/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natS
sön 7/6Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
sön 7/6Svenska Cupen MTBO, #6, långSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
M
natL
tis 9/6Höglandets sprintcupSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närS
ons 10/6FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
tor 11/6Sprint-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
lör 13/6DM, sprint, VästmanlandVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
mästS
lör 13/6DM, sprintstafett, VästmanlandVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
mästSS
lör 13/6Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
distM
sön 14/6DM, sprint, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
mästS
sön 14/6DM, sprintstafett, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
mästSS
sön 14/6DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natS
sön 14/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natS
tis 16/6Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Ockelbo OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästU
tis 16/6DM, sprint, MedelpadKovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
mästS
tis 16/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
natS
sön 21/6Idrefjällveckan, dag 1, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
mån 22/6Idrefjällveckan, dag 2, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
tis 23/6Idrefjällveckan, dag 3, sprintIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
tis 23/6Poängtävling 7Fellingsbro GOIF
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
närM
ons 24/6Idrefjällveckan, dag 4, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
tor 25/6Idrefjällveckan, dag 5, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
fre 26/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
mästS
fre 26/6 - sön 28/63+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natM
fre 26/6 - sön 28/6Tre skåningar och en danskHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
lör 27/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, långIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
mästL
lör 27/6SM, knockout-sprintHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästS
lör 27/6 - sön 28/6Laxforsen/Poikkijärvi 2-dagarsIFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund
natM
sön 28/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
mästM
sön 28/6Örebro City SprintAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
natS
sön 28/6Örebro City Sprint, stafettAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
natSS
tis 30/6Tjust 2-dagars, dag 1, långVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
natL
tis 30/6 - tor 2/7TrekvällarsOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
tis 30/6Poängtävling 8OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
ons 1/7Havs-OL, dag 1, långBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge Orienteringsförbund
natL
ons 1/7Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
distM
ons 1/7Tjust 2-dagars, dag 2, medelVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
natM
tor 2/7Havs-OL, dag 2, sprintBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge Orienteringsförbund
natS
fre 3/7Vålådalens 3-dagars, dag 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natS
fre 3/7 - sön 5/7Eskilstuna WeekendIK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natM
lör 4/7Piteå IF OK, medelPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
distM
lör 4/7TjogetEmmaboda Verda OKSmålands Orienteringsförbund
natSMK
lör 4/7Vålådalens 3-dagars, dag 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
lör 4/7 - sön 5/7Gotlands 2-dagarsSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natM
lör 4/7 - sön 5/7Morokulien 2-dagarsOK Hierne
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natM
sön 5/7Piteå IF OK, långPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
distL
sön 5/7Vålådalens 3-dagars, dag 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natL
tis 7/7 - tor 9/7Gotlands 3-dagarsGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natM
tis 7/7Poängtävling 9OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
ons 8/7Bad-OL i HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
närM
fre 10/7Hallands 3-dagars PreO1OK LöftanHallands Orienteringsförbund
P
natL
fre 10/7 - sön 12/7Hallands 3-dagarsFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natM
lör 11/7Hallands 3-dagars PreO2OK LöftanHallands Orienteringsförbund
P
natL
lör 11/7Gotland Team SprintVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distSS
5/7
lör 11/7Gotland Tough SprintVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distS
5/7
sön 12/7Hallands 3-dagars PreO3OK LöftanHallands Orienteringsförbund
P
natL
sön 12/7EngelbrektssprintenNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
distS
mån 13/7 - ons 15/7Österlens 3-kvällarsAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natM
tis 14/7MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
tis 14/7Poängtävling 10OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
mån 20/7 - lör 25/7O-Ringen, UppsalaO-Ringen
natL
mån 20/7 - lör 25/7O-Ringen, Uppsala, MTBOO-Ringen
M
natL
mån 20/7 - lör 25/7O-Ringen, Uppsala, PreOO-Ringen
P
natP
mån 27/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distM
tis 28/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
tis 28/7Höglands-OLSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
tis 28/7Engelska milenOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närS
27/7
ons 29/7OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
tor 30/7Grövelsjöorienteringen TräningsraceGrövelsjöfjällens OK
Särna SK
Dalarnas Orienteringsförbund
närM
fre 31/7Tibrotrippeln, FredagsmedelnTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
fre 31/7Ungdomens 10milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
natSL
fre 31/7 - sön 2/8GrövelsjöorienteringenDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distL
lör 1/8Tibrotrippeln, LördagsmedelnTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 1/8 - sön 2/8Medeltidskampen, GotlandGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
sön 2/8Tibrotrippeln, SöndagslångenTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
tis 4/8Poängtävling 11OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
tor 6/8StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
tor 6/8Veteran-OL tävling 10Hällefors OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
6/8*
fre 7/8Norrlandsmästerskapen, sprintFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästS
fre 7/8Rånö skärgårdsorientering, dag 1 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distL
lör 8/8Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natL
lör 8/8Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 8/8Kopparbergsorienteringen, dag 1, medelLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
natM
lör 8/8Norrlandsmästerskapen, långFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästL
lör 8/8Rånö skärgårdsorientering, dag 2 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distL
sön 9/8BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 9/8Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natM
sön 9/8Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 9/8Kopparbergsorienteringen, dag 2, långLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
natL
sön 9/8Norrlandsmästerskapen, medelFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästM
sön 9/8Norrlandsmästerskapen, stafettFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästSM
sön 9/8Öppna Falumästerskapet Medel Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
distM
2/8
tis 11/8Poängtävling 12OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
ons 12/8Storviks nattStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natLN
tor 13/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
tor 13/8Veteran-OL tävling 11OK Alferna
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
13/8*
tor 13/8GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
fre 14/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
natS
fre 14/8Götalandsmästerskapen, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
mästS
lör 15/8Avestapropagandan, dag 1, långAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
lör 15/8Bollnästräffen, dag 1, medelRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
lör 15/8DM, lång, NorrbottenHaparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästL
lör 15/8Golden Weekend, dag 1Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
lör 15/8Götalandsmästerskapen, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
mästL
lör 15/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
lör 15/8VÖOL-dubbeln, dag 1Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
natM
sön 16/8Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
sön 16/8Bollnästräffen, dag 2, långRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
natL
sön 16/8DM, stafett, NorrbottenHaparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästSM
sön 16/8DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserHaparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund
distM
sön 16/8Golden Weekend, dag 2Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
sön 16/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
sön 16/8Götalandsmästerskapen, stafettFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
mästSL
sön 16/8Skaraborgsmästerskap, långOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
distL
sön 16/8VÖOL-dubbeln, dag 2Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
natM
ons 19/8FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
tor 20/8Veteran-OL tävling 12OK Djerf
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
fre 21/8OL-rounden, dag 1, långOK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natLN
lör 22/8DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästL
lör 22/8DM, lång, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästL
lör 22/8DM, medel, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
lör 22/8IFK/SOL/SOK/NOK, långdistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
lör 22/8Jönköpings OK, dag 1, långJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natL
lör 22/8Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 22/8MariestadsmedelnMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
lör 22/8OL-rounden, dag 2, långOK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natL
lör 22/8Tuna Ting, dag 1Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
sön 23/8DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 23/8DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSelånger SOK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
distL
sön 23/8DM, stafett, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästSL
sön 23/8DM, ultralång, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästU
sön 23/8EskilstunaorienteringenEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
natL
sön 23/8HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 23/8IFK/SOL/SOK/NOK, medeldistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
sön 23/8Jönköpings OK, dag 2, medelJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natM
sön 23/8Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 23/8OL-rounden, dag 3, medelOK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natM
sön 23/8Tuna Ting, dag 2Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
sön 23/8TyringerundanOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
natL
sön 23/8VärmlandsserienKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
distL
ons 26/8Ungdomsserien regionfinaler SV och NStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distM
ons 26/8FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
ons 26/8Ungdomsserien, region SOSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distM
tor 27/8Veteran-OL tävling 13Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
27/8*
fre 28/8Veteran-SM, sprintKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästS
fre 28/8 - lör 29/8SM, medel, och Swedish League, #6Bodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Norrbottens Orienteringsförbund
Vittjärvs IK
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund
mästM
lör 29/8GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
lör 29/8KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distSL
lör 29/8Svenska Cupen MTBO, #10, sprintSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
M
natS
lör 29/8Ungdomsseriefinalen BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
distL
lör 29/8Veteran-SM, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästM
sön 30/8FK ÅsenFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
natL
sön 30/8Sisu-/DejeträffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmlands Orienteringsförbund
natM
sön 30/8SM, stafettBergnäsets AIK
Gammelstads IF
Norrbottens Orienteringsförbund
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund
mästSL
sön 30/8Svenska Cupen MTBO, #11, masstartSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
M
natL
sön 30/8Veteran-SM, långKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästL
sön 30/8VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 30/8VästboträffenOK VivillSmålands Orienteringsförbund
natM
tor 3/9Veteran-OL tävling 14Fellingsbro GOIF
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
3/9*
tor 3/9GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
tor 3/9FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
fre 4/9DM, natt, DalarnaOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
mästLN
fre 4/9DM, natt, GästriklandOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
mästLN
fre 4/9DM, natt, SmålandKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
mästMN
fre 4/9DM, natt, VästmanlandNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLN
fre 4/9DM, natt, Örebro länAskersunds OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästLN
fre 4/9DM, natt, ÖstergötlandMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 5/9DM, lång, StockholmTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
mästL
lör 5/9DM, medel, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
mästM
lör 5/9DM, medel, GotlandSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
mästM
lör 5/9DM, medel, GöteborgKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
mästM
lör 5/9DM, medel, SkåneHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
mästM
lör 5/9DM, medel, SödermanlandOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
mästM
lör 5/9DM, medel, VästergötlandBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästM
lör 5/9PreO, Dag-DMBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
mästP
lör 5/9PreO, Natt-DMOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästPN
lör 5/9DM, medel, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästM
2/9
sön 6/9DM, lång, DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästL
sön 6/9DM, lång, GotlandSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
mästL
sön 6/9DM, lång, GästriklandGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
mästL
sön 6/9DM, lång, SmålandAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
mästL
sön 6/9DM, lång, UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
mästL
sön 6/9DM, lång, VärmlandKils OKVärmlands Orienteringsförbund
mästL
sön 6/9DM, lång, VästmanlandNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästL
sön 6/9DM, lång, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
mästL
sön 6/9DM, medel, StockholmIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
mästM
sön 6/9DM, stafett, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
mästSL
sön 6/9DM, stafett, GöteborgUtby IKGöteborgs Orienteringsförbund
mästL
sön 6/9DM, stafett, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästSL
sön 6/9DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
distL
sön 6/9DM, stafett, SkåneHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
mästSL
sön 6/9DM, stafett, SödermanlandOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 6/9DM, stafett, VästergötlandHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 6/9DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
distM
sön 6/9DM, stafett, Örebro länLaxå OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSL
sön 6/9PreO, TempO-DMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
sön 6/9RallarsvängenVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
distM
sön 6/9DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
distL
sön 6/9DM, stafett, Södermanland, individuella öppna klasserOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
sön 6/9DM, lång, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästL
24/8
tis 8/9HöglandsträningSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
tor 10/9Medel-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
tor 10/9Veteran-OL tävling 15Degerfors OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närM
10/9*
fre 11/9DM, natt, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästLN
fre 11/9DM, natt, Bohuslän-DalUddevalla ISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLN
fre 11/9DM, natt, HälsinglandSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästLN
fre 11/9DM, natt, Södermanland+StockholmStockholms Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 12/9DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
mästM
lör 12/9DM, medel, GästriklandValbo AIFGästriklands Orienteringsförbund
mästM
lör 12/9DM, medel, HallandLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
mästM
lör 12/9DM, medel, SmålandOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
mästM
lör 12/9DM, medel, VärmlandÅrjängs OKVärmlands Orienteringsförbund
mästM
lör 12/9DM, medel, VästerbottenStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
mästM
lör 12/9DM, medel, Örebro länOK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästM
lör 12/9DM, medel, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästM
lör 12/9DM, stafett, Västmanland + UpplandSala OK
Upplands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
mästSL
lör 12/9DM, stafett, Västmanland + Uppland, individuella öppna klasserSala OK
Upplands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
distM
lör 12/9LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
lör 12/9OK Grip/Åkers IFOK GripSödermanlands Orienteringsförbund
natM
lör 12/9Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
sön 13/9DM, lång, BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästL
sön 13/9DM, lång, SkåneRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
mästL
sön 13/9DM, lång, SödermanlandÅkers IFSödermanlands Orienteringsförbund
mästL
sön 13/9DM, lång, Örebro länOK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästL
sön 13/9DM, medel, UpplandRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
mästM
sön 13/9DM, medel, VästmanlandSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästM
sön 13/9DM, stafett, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSL
sön 13/9DM, stafett, DalarnaDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
mästSL
sön 13/9DM, stafett, GästriklandValbo AIFGästriklands Orienteringsförbund
mästSL
sön 13/9DM, stafett, SmålandOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
mästSL
sön 13/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
sön 13/9DM, stafett, VärmlandSäffle OKVärmlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 13/9DM, stafett, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 13/9DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 13/9SuderträffenIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distM
sön 13/9DM, sprint, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästS
sön 13/9DM, stafett, StockholmJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
mästSM
sön 13/9Partilletrippeln, lång + DM, lång, GöteborgSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
mästL
sön 13/9ÄlgjaktenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSS
sön 13/9DM, lång, VästergötlandUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästL
sön 13/9DM, medel, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästM
tor 17/9Veteran-OL tävling 16OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
17/9*
fre 18/9Ungdoms-SM, sprintFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
lör 19/9Faik medelFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 19/9Nässjö OK, dag 1, långNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natL
lör 19/9SM, lång, publiktävling lördag, medelIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
lör 19/9Ungdoms-SM, långFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästL
lör 19/9 - sön 20/9SM, lång, och Swedish League, #7Idefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästL
sön 20/9FyrklubbsÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
natL
sön 20/9Kroppa IF:s nationella Kroppa IFVärmlands Orienteringsförbund
natM
sön 20/9Nässjö OK, dag 2, medelNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natM
sön 20/9OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 20/9SM, lång, publiktävling söndag, medelIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
sön 20/9Trosa skogsloppTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
natL
sön 20/9Ungdoms-SM, distriktsstafettFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natSL
sön 20/9Brakmarslången i TyresöSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
natL
ons 23/9Natti-NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSN
tor 24/9Veteran-OL tävling 17OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
24/9*
fre 25/9DM, natt, Ångermanland Örnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
mästLN
fre 25/9Pölder Cup-avslutningen, del 1, nattOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
natMN
lör 26/9BjursåsluffenBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
lör 26/9DM, lång, HälsinglandHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästL
lör 26/9Ekorren cupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSL
lör 26/9Höstracet, långOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natL
lör 26/9OK Landehof, medelOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
natM
lör 26/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natL
lör 26/9Pölder Cup-avslutningen, del 2, långOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
natL
lör 26/9Swedish League, #8, medelAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
natM
lör 26/9Swedish League, publiktävling, medelAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
lör 26/9Traneträffen, långOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natL
lör 26/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSL
lör 26/9DM, sprint, Västerbotten + NorrbottenNorrbottens Orienteringsförbund
Skellefteå OK
Norrbottens Orienteringsförbund
Västerbottens Orienteringsförbund
mästS
lör 26/9DM, natt, Västerbotten + NorrbottenNorrbottens Orienteringsförbund
Skellefteå OK
Norrbottens Orienteringsförbund
Västerbottens Orienteringsförbund
mästLN
sön 27/9DM, sprint, Ångermanland SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
mästS
sön 27/9DM, stafett, HälsinglandForsa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästSL
sön 27/9Göingeträffen, medelHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
natM
sön 27/9Höstracet, medelOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natM
sön 27/9OK Landehof, långOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
natL
sön 27/9Swedish League, #9, final, förkortad lång och jaktstartAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
natL
sön 27/9Swedish League, publiktävling, långAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
sön 27/9Traneträffen, medelOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natM
tis 29/9SSOK-yranSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
29/9*
tor 1/10Veteran-OL tävling 18KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
1/10*
tor 1/10Veteran-OLOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 2/10DM, natt, MedelpadVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
mästLN
fre 2/10Värmlandstrippeln, natt + DM, natt, VärmlandOK ÄlgenVärmlands Orienteringsförbund
mästLN
fre 2/10Partilletrippeln, nattsprintSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natSN
lör 3/10Bahco CupLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
distL
lör 3/10DM, sprint, Örebro länGarphyttans IF
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästS
lör 3/10DM, sprintstafett, Örebro länGarphyttans IF
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSS
lör 3/10DM, ultralång, Blekinge och Småland + KarlsnäsmedelnRonneby OK
Smålands Orienteringsförbund
Blekinge Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
mästU
lör 3/10FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 3/10Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
lör 3/10UngdomsseriefinalenTäby OKStockholms Orienteringsförbund
distS
lör 3/10Värmlandstrippeln, medelSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
natM
lör 3/10Älgot cup, finalHelsingborgs SOK
IS Kullen
Skånes Orienteringsförbund
natL
sön 4/10Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
distSL
sön 4/10Hallands PreO DMOK LöftanHallands Orienteringsförbund
P
mästL
sön 4/10Kullamannens kampHelsingborgs SOK
IS Kullen
Skånes Orienteringsförbund
natL
sön 4/10MidälvastafettenVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
distSM
sön 4/10Mälarö medeldistansBromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
distM
sön 4/10Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
sön 4/10UngdomsstafettenHelsingborgs SOK
IS Kullen
Skånes Orienteringsförbund
natSL
sön 4/10Värmlandstrippeln, långOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
natL
tor 8/10GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
tor 8/10Veteran-OL tävling 19Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
8/10*
lör 10/1025manna i HuddingeOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natSL
lör 10/10Falkdrevet, dag 1, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
sön 11/10Falkdrevet, dag 2, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
sön 11/1025mannamedelnOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
fre 16/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSN
15/10
fre 16/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLN
lör 17/10Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSM
lör 17/10GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
lör 17/10 - sön 18/10Helg utan älgGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natL
sön 18/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natU
sön 18/10DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
natM
sön 18/10Hedjakten, partävlingLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natPL
sön 18/10VilselöpetOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natL
fre 23/10AxevallenattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLN
fre 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natMN
lör 24/10Haninge, sprintstafettHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
lör 24/10Strängnäs höstmedelSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natM
lör 24/10 - sön 25/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
sön 25/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
sön 25/10OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natM
sön 25/10Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Smålands Orienteringsförbund
distL
lör 31/10LångenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distL
lör 31/10MTBO, OK RodhenOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natPLN
lör 31/10RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLN
lör 31/10UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distPU
lör 31/10Double-O, #1, OL, långVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
distL
lör 31/10Double-O, #2, TempOVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
P
natT
sön 1/11KortenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distM
sön 1/11PreO, Växjö OKVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
P
natP
sön 1/11HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distU
fre 6/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
natSN
lör 7/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distL
lör 7/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natS
sön 8/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distL
sön 8/11O-event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natS
ons 11/11Mila Stockholm by Night, #1Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distLN
fre 13/11Öppet Skaraborgsmästerskap, natt Gudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 14/11PreO, Roslagsmästerskap och avslutning UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
närP
sön 15/11StrandskogsmedelnHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
natM
lör 21/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
sön 22/11Herkules stugloppFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
ons 9/12Mila Stockholm by Night, #2Centrum OKStockholms Orienteringsförbund
distLN

Annonser