Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

681 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: orienteringslöpning.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
distL
tor 2/1Vintercupen deltävling 2Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
1/1
fre 3/1
lör 4/1Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
sön 5/1Gröt-OL 2020OK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
klubbMK
3/1
Vinter-OLRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närL
4/1
Visa rutter i Livelox
Vintercupen E1, SV Kretsen SkåneLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närL
3/1
VinterserienTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
närL
Julcups finalen (deltävling 4)Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbL
4/1
Vintercupen 2019-20FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närL
4/1
VInterrace etapp 1Herrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
2/1
v 2mån 6/1Träningsdag för Dalarnas Ungdomar 2007 och äldre ! Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
30/12*
Karlstad IndoorOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
1/1
Skinkloppet 2020Säffle OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
5/1
tis 7/1Stockacupen #4OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbLN
6/1*
ons 8/1Veteran-OL nr 12Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
7/1*
MOF Nattcup #6Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närLN
tor 9/1Veteran OLGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närSN
8/1
Pölder Sport Nattcup Etapp 3BroSö OKBlekinge Orienteringsförbund
närLN
6/1*
Östra Blekinge natt-cup 9Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
7/1
Nattcupen nr 3Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLN
7/1
Skaraborg By NightIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
8/1
fre 10/1
lör 11/1
sön 12/1Vintercupen E2, SV Kretsen SkåneRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
närM
10/1
Vintercupen Etapp 1Mölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
Vintercupen nr 6, BroSö OKBroSö OKBlekinge Orienteringsförbund
närL
12/1*
Vinterrace 2020 deltävling 2OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
9/1
v 3mån 13/1
tis 14/1OL-NV Natträning 4FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
14/1*
ons 15/1Mila Stockholm by Night, #3Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLN
Veteran-OL nr 13Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
14/1*
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 3Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
14/1
Vintercupen deltävling 3Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
14/1
tor 16/1Östra Blekinges nattcup deltävling 10Ronneby OKBlekinge Orienteringsförbund
närLN
fre 17/1
lör 18/1
sön 19/1Vintercupen Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
17/1
VinterserienSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
närL
Nattcup1Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
v 4mån 20/1
tis 21/1Vinterlund NattorienteringLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närLN
20/1*
ons 22/1Veteran-OL nr 14Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
21/1*
Kylklampen deltävling 5Sisu Forshaga SKVärmlands Orienteringsförbund
närLN
21/1*
tor 23/1GOF Nattcup Etapp 6Göteborgs Orienteringsförbund
Lerums SOK
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
21/1
Nattcupen nr 4Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLN
21/1
Östra Blekinge natt-cup 11Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
21/1
fre 24/1Landslagsträning SprintslingorSvenska Orienteringsförbundet
närS
19/1
lör 25/1Gävle Indoor, etapp 1Gävle OKGästriklands Orienteringsförbund
distL
19/1
Gävle Indoor, etapp 2, jaktstartGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
distL
19/1
Landslagsträning KnockoutsprintSvenska Orienteringsförbundet
närS
19/1
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
sön 26/1Landslagsträning SprintSvenska Orienteringsförbundet
närS
19/1
Vintercupen 2019-2020 deltävling 8OK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
24/1
v 5mån 27/1
tis 28/1OL-NV Natträning 5FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
ons 29/1Veteran-OL nr 15Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
28/1*
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 4OK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
28/1
Nattugglan - Flottsbroskogen - deltävling 3Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
Vintercupen deltävling 4Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
28/1
tor 30/1
fre 31/1
lör 1/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distL
26/1
sön 2/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distL
26/1
Vintercupen SV Kretsen E5Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närL
VinterserienIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
närL
Vintercupen 2019-20FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närL
1/2
v 6mån 3/2
tis 4/2Stockacupen #5OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbLN
3/2*
ons 5/2Veteran-OL nr 16Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
4/2*
MOF Nattcup #8Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLN
tor 6/2GOF Nattcup Etapp 7Göteborgs Orienteringsförbund
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
närMN
4/2
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närMN
5/2
Nattcupen nr 5Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLK
4/2
fre 7/2
lör 8/2Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
sön 9/2Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 5Lindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
8/2
Vintercupen Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
7/2
Vinterrace 6OK Flundrehof
Trollhättans SK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
2/2
v 7mån 10/2
tis 11/2OL-NV Natträning 6FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
ons 12/2Mila Stockholm by Night, #4Järfälla OKStockholms Orienteringsförbund
distLN
Veteran-OL nr 17Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
11/2*
Vintercupen deltävling 5Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
11/2
tor 13/2
fre 14/2
lör 15/2
sön 16/2Vintercup 5FK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Vintercupen, SV Kretsen SkåneMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
närL
v 8mån 17/2
tis 18/2
ons 19/2Veteran-OL nr 18Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
18/2*
Nattugglan - Hågelby - deltävling 4Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
16/2
tor 20/2GOF Nattcup Etapp 8Göteborgs Orienteringsförbund
Sävedalens AIK
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
18/2
Östra Blekinge natt-cup 15Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
18/2
fre 21/2
lör 22/2Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
sön 23/2Vintercupen 2019-20FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närL
22/2
v 9mån 24/2
tis 25/2OL-NV Natträning 7FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
ons 26/2Veteran-OL nr 19Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
25/2*
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 6Laxå OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
25/2
Vintercupen deltävling 6Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
25/2
tor 27/2
fre 28/2Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLN
lör 29/2Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natM
sön 1/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natL
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3Veteran-OL nr 20Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
3/3*
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
3/3
tor 5/3GOF Nattcup Etapp 9Göteborgs Orienteringsförbund
Mölndal Outdoor IF
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
3/3
fre 6/3KattegattnattLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natLN
Junior CampOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLK
1/3*
lör 7/3Junior CampOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLK
1/3*
Hallandspremiären, medelHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natM
OK Motala gemensam träning OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
6/3
sön 8/3Junior CampOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLK
1/3*
Hallandspremiären, långOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natL
v 11mån 9/3
tis 10/3OL-NV Natträning 8 FinalFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
ons 11/3Mila Stockholm by Night, #5, finalTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLN
Veteran-OL nr 21Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
10/3*
Vintercupen deltävling 7Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
10/3
tor 12/3GOF Nattcup Etapp 10Frölunda OL
Göteborgs Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
10/3
fre 13/3
lör 14/3Tour de TGOKTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
Vårracet, långOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natL
sön 15/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natL
Vårracet, medelOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natM
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 8 (final)KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
14/3
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3Nattugglan - Lida friluftsgård - Final deltävling 5Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
15/3
tor 19/3POL TorsöHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
31/12
Veteran-OL tävling 1Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
18/3
GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
Pöldet Sport Nattcup Etapp 7OK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närLN
17/3
fre 20/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
SvartnattaOK Tjärnen
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natSLN
lör 21/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
distSS
VildmarksfejdenFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natM
sön 22/3GöingefejdenFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natL
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
SAIS-trampenStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3Natt-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
POL-RydaHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
31/12
Veteran-OL tävling 2Askersunds OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
25/3
fre 27/3DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Hallands Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
mästLN
NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
distLN
SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLN
lör 28/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
natL
UvenmedelIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
natM
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
sön 29/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
natSL
Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natL
v 14mån 30/3
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4POL-PetersburgHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
30/3
Veteran-OL tävling 3KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
1/4
fre 3/4DM, natt, VästergötlandIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
NattinattaGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLN
GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLN
lör 4/4Klövadubbeln, medelOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
natM
Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natM
SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästU
22/3
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
Vallevåren med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
Publiktävling SM UltralångVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närL
sön 5/4BrorusetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distM
DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästSS
Klövadubbeln, långOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
natL
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavelnOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskaveln, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSL
Västkustlången i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
natL
v 15mån 6/4
tis 7/4POL FlobyFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
4/4
Veteran-OL OK KlemmingenOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
närL
ons 8/4
tor 9/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
DM, natt, SkåneAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
mästLN
5/4
fre 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
distM
ArosträffenVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
30/3
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
natM
Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natS
Stigtomta Katrineholm Indoor RelayKatrineholms OKSödermanlands Orienteringsförbund
distSS
StigtomtakavlenOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLK
lör 11/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLK
Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natM
MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
Nackheträffen + DM, lång, HallandOK NackheHallands Orienteringsförbund
mästL
Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
natL
TormestorpsträffenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
natL
Öjetrampen, Five-O #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 12/4Bohuslunken Five-O #4Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
Genarpsträffen, medelLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
Påsk-OLKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
natL
Tranåsträffen, medelSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
natM
v 16mån 13/4Tranåsträffen, långSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
natL
Genarpsträffen, långLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
OK RavinenOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
natL
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natL
Vikingaträffen, Five-O #5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
ÄrlamedelnÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
tis 14/4Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distL
TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLK
ons 15/4
tor 16/4Veteran-OL tävling 4OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
15/4
ParkO 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
fre 17/4SM, natt, och Swedish League, #2OK Österåker
Waxholms OK
Stockholms Orienteringsförbund
mästLN
lör 18/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natL
Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästL
Torfejden, förlängd medelOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natL
Täby OK, medelTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natM
UlrikamedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
Skaraborgsmästerskap, stafettHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 19/4Frosta OKFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
natL
Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natM
Målilla OKMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
natM
Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natM
Sydsvenska mästerskapen, stafettHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSL
TorfejdenOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natM
Täby OK, långTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natL
Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
v 17mån 20/4
tis 21/4Poängtävling 1Lindebygdens OK
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
närM
ParkO 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
ons 22/4
tor 23/4Veteran-OL tävling 5Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
22/4
ParkO 3Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
fre 24/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLN
lör 25/4AleträffenOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
natM
DM, natt, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästLN
Hästveda OKHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
natL
IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
MälarmårdsmedelnKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natM
OK Bävern, medelOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natM
Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
Uppsala möte, medelIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natM
Vårspringet, långLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 26/4DM, stafett, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästSL
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Gustavsbergs OKGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natL
Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
natL
Mälarmårdssprinten med DM, sprint, SörmlandKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
mästS
OK Bävern, långOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natL
Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
Uppsala möte, långOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natL
Vårspringet, medelLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
VåryranFK BokenSkånes Orienteringsförbund
natL
DM, stafett, Gotland, individuella öppna klasserVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distM
v 18mån 27/4
tis 28/4Poängtävling 2OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
ParkO 4Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
ons 29/4
tor 30/4
fre 1/5KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
natM
RSK-träffenRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
SilverjaktenSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
natL
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
Tiomila jubileumstävlingAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
ParkO 5Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
Tiomila in Upplands Bro, Open Individual Friday Attunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
lör 2/5HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
natM
Tiomila i Upplands BroAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLK
3/2
Tiomila in Upplands Bro, Open Individual SaturdayAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
sön 3/5Tiomila i Upplands BroAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLK
3/2
PilaboträffenAnnebergs GIFSmålands Orienteringsförbund
natM
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
natM
v 19mån 4/5
tis 5/5Poängtävling 3OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
EES 2020 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
ons 6/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
Ungdomsserie 1, Västra BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
DM, sprint, StockholmHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
mästS
tor 7/5Veteran-OL tävling 6OK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
6/5
Veteran-OLOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
närL
Ungdomsserien, #1, krets Söder 3Söders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distL
fre 8/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natS
Swedish League, #3 (WRE), seniorer, sprintOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
intS
3/5
lör 9/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natM
DOL-kampen, sprintDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natS
Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natM
Närkekvartetten, #1, medelKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
Swedish League, #3, juniorer, medel, med RoslagshelgOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natM
3/5
UmesprintenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natS
Umesprinten, stafettIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natSS
Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
TenhultsmedelnTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
natM
sön 10/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natM
Nipstigen OK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
Närkekvartetten, #2, långKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
natM
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natL
PalmsprintenOK KontinentSkånes Orienteringsförbund
distS
Snättringe träningstävling 2020Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
Swedish League, #4 (WRE), lång, med RoslagshelgOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
intL
3/5
Umesprinten, knockoutIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natS
Vårträffen GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distL
TenhultslångenTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
natL
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
v 20mån 11/5
tis 12/5Poängtävling 4OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
EES 2020 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
Höglandszonen, zontävling 3SOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
ons 13/5FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tor 14/5DM, sprint, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
mästS
Storvikaren med Sandvikens öppna kommunmästerskapStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
distL
Veteran-OL tävling 7Kristinehamns OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
13/5
GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
fre 15/5ÖvikssprintenSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närS
lör 16/5DM, sprint, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSS
HundraårsrundanÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
natM
Närkekvartetten, #3, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natM
RenlunkenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distM
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
UngdomstrolletIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distL
VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
närL
15/5
sön 17/5BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natM
DM, sprint, HallandOK NackheHallands Orienteringsförbund
mästS
DM, sprint, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, HallandOK NackheHallands Orienteringsförbund
mästSS
DM, sprintstafett, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
mästSS
HammarslagetOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natM
KalvdansenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distSM
Kalvdansen, individuella öppna klasserOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distM
LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSS
Närkekvartetten, #4, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natL
LundasprintenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natS
10/5
v 21mån 18/5
tis 19/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
Poängtävling 5OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
EES 2020 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
ons 20/5Lång-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
tor 21/5DM, sprint, DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSS
Sprinthelgen, individuellt + DM BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
Sprinthelgen, stafett + DM BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSS
Seskarö vårtävlingSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
distL
Tour de Medelpad, dag 1, långNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
natL
fre 22/5Tour de Medelpad, dag 2, medelNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
natM
lör 23/5Bergnäsets vårtävling, dag 1, lång Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natL
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
För-SM Orsa Grönklitt, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
distM
Stråkensprinten, etapp 1 + Skaraborgsmästerskap, sprintMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
Stråkensprinten, etapp 2Mullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
Tour de Medelpad, dag 3, långSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
natL
sön 24/5Bergnäsets vårtävling, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natM
DM, sprint, Gästrikland+UpplandOK Triangeln
Österfärnebo IF
Upplands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästS
För-SM Orsa Grönklitt, stafettIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natSM
SvedalasprintenMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
natS
Tour de Medelpad, dag 4, medel + DM, medel, MedelpadÅnge OKMedelpads Orienteringsförbund
mästM
Vargsprintarna, etapp 1OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
distS
Vargsprintarna, etapp 2OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
distS
v 22mån 25/5
tis 26/5Ungdomsserien kretstävling 2Stockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distL
Poängtävling 6OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
ons 27/5FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tor 28/5TjalvesprinternTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
distS
Veteran-OL tävling 8Lindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
27/5
fre 29/5Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSS
StOF:s sommarläger, sprintStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distS
lör 30/5High Coast 2-days + DM, medel, Ångermanland OK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
mästM
Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natSM
SM, sprintstafett, individuell publiktävlingVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
distS
Älvsby IF OK:s vårtävling, medelÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
natM
SM, sprintstafettVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästSS
SM, sprint, och Swedish League, #5, kvalVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästS
sön 31/5SM, sprint, och Swedish League, #5, finalVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästS
High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
SM, sprint, publiktävlingVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
distS
StOF:s sommarläger, stafettStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distSL
Älvsby IF OK:s vårtävling, långÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
natL
v 23mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Smålands Orienteringsförbund
mästM
tis 2/6DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
mästS
ons 3/6FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Ungdomsserie 5, Västra BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
tor 4/6Veteran-OL tävling 9OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
3/6
fre 5/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natM
lör 6/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natM
DM, sprint, VärmlandOK FryksdalenVärmlands Orienteringsförbund
mästS
Kinekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
Kinekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
Ösaträffen, dag 2, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natL
sön 7/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, långUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natL
DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästS
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natS
Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
v 24mån 8/6
tis 9/6Höglandets sprintcupSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närS
ons 10/6FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
tor 11/6Sprint-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
fre 12/6
lör 13/6DM, sprint, VästmanlandVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, VästmanlandVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
mästSS
Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
distM
sön 14/6DM, sprint, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
mästSS
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natS
High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natS
v 25mån 15/6
tis 16/6Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Ockelbo OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästU
DM, sprint, MedelpadKovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
mästS
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
natS
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6Idrefjällveckan, dag 1, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
v 26mån 22/6Idrefjällveckan, dag 2, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
tis 23/6Idrefjällveckan, dag 3, sprintIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
Poängtävling 7Fellingsbro GOIF
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
närM
ons 24/6Idrefjällveckan, dag 4, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
tor 25/6Idrefjällveckan, dag 5, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
fre 26/63+3 i Sälen, etapp 1Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natM
Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
lör 27/63+3 i Sälen, etapp 2Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natL
Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natM
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
SM, knockout-sprintHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästS
Laxforsen/Poikkijärvi 2-dagars, etapp 1, medelIFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund
natM
sön 28/63+3 i Sälen, etapp 3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natL
Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
Laxforsen/Poikkijärvi 2-dagars, etapp 2, långIFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund
natL
Örebro City SprintAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
natS
Örebro City Sprint, stafettAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
natSS
v 27mån 29/6
tis 30/6Tjust 2-dagars, dag 1, långVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
natL
Trekvällars, etapp 1, långOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
Poängtävling 8OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
ons 1/7Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distM
Havs-OL, dag 1, långBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge Orienteringsförbund
natL
Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
distM
Tjust 2-dagars, dag 2, medelVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
natM
tor 2/7Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
Havs-OL, dag 2, sprintBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge Orienteringsförbund
natS
fre 3/7Vålådalens 3-dagars, dag 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natS
Eskilstuna Weekend, etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natM
lör 4/7Eskilstuna Weekend, etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natL
Piteå IF OK, medelPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
distM
TjogetEmmaboda Verda OKSmålands Orienteringsförbund
natSMK
Vålådalens 3-dagars, dag 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natM
Morokulien 2-dagars, etapp 1, medelOK Hierne
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natM
sön 5/7Eskilstuna Weekend, etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natL
Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natL
Morokulien 2-dagars, etapp 2, långOK Hierne
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natL
Piteå IF OK, långPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
distL
Vålådalens 3-dagars, dag 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natL
v 28mån 6/7
tis 7/7Gotlands 3-dagars, etapp 1, medelGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natM
Poängtävling 9OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
ons 8/7Gotlands 3-dagars, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natM
Bad-OL i HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
närM
tor 9/7Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natL
fre 10/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natM
lör 11/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natL
Gotland Team SprintVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distSS
5/7
Gotland Tough SprintVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distS
5/7
sön 12/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natL
EngelbrektssprintenNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
distS
v 29mån 13/7Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natM
tis 14/7Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natM
MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
Poängtävling 10OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
ons 15/7Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natM
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7O-Ringen, Uppsala, etapp 1O-Ringen
natL
tis 21/7O-Ringen, Uppsala, etapp 2O-Ringen
natL
ons 22/7
tor 23/7O-Ringen, Uppsala, etapp 3O-Ringen
natL
fre 24/7O-Ringen, Uppsala, etapp 4O-Ringen
natM
lör 25/7O-Ringen, Uppsala, etapp 5O-Ringen
natL
sön 26/7
v 31mån 27/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distM
tis 28/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
Höglands-OLSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
Engelska milenOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närS
27/7
ons 29/7OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
tor 30/7Grövelsjöorienteringen TräningsraceGrövelsjöfjällens OK
Särna SK
Dalarnas Orienteringsförbund
närM
fre 31/7Tibrotrippeln, FredagsmedelnTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Ungdomens 10milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
natSL
Grövelsjöorienteringen, etapp 1, långDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distL
lör 1/8Grövelsjöorienteringen, etapp 2, medelDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distM
Tibrotrippeln, LördagsmedelnTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Medeltidskampen, Gotland, etapp 1, medelGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
Medeltidskampen, Gotland, etapp 2, medelGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
sön 2/8Grövelsjöorienteringen, etapp 3, långDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distL
Medeltidskampen, Gotland, etapp 3, långGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natL
Tibrotrippeln, SöndagslångenTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
v 32mån 3/8
tis 4/8Poängtävling 11OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
ons 5/8
tor 6/8StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
Veteran-OL tävling 10Hällefors OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
6/8*
fre 7/8Norrlandsmästerskapen, sprintFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästS
Rånö skärgårdsorientering, dag 1 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distL
lör 8/8Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natL
Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Kopparbergsorienteringen, dag 1, medelLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
natM
Norrlandsmästerskapen, långFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästL
Rånö skärgårdsorientering, dag 2 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distL
sön 9/8BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natM
Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
Kopparbergsorienteringen, dag 2, långLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
natL
Norrlandsmästerskapen, medelFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästM
Norrlandsmästerskapen, stafettFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästSM
Öppna Falumästerskapet Medel Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
distM
2/8
v 33mån 10/8
tis 11/8Poängtävling 12OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
ons 12/8Storviks nattStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natLN
tor 13/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
Veteran-OL tävling 11OK Alferna
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
13/8*
GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
fre 14/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
natS
Götalandsmästerskapen, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
mästS
lör 15/8Avestapropagandan, dag 1, långAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
Bollnästräffen, dag 1, medelRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
DM, lång, NorrbottenHaparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästL
Golden Weekend, dag 1Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
Götalandsmästerskapen, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
mästL
Götalandsmästerskapen, publiktävling, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
VÖOL-dubbeln, dag 1Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
natM
Öbacka ChallengeHärnösands OKÅngermanlands Orienteringsförbund
distM
sön 16/8Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
Bollnästräffen, dag 2, långRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
natL
DM, stafett, NorrbottenHaparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästSM
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserHaparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund
distM
Golden Weekend, dag 2Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
Götalandsmästerskapen, stafettFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
mästSL
Skaraborgsmästerskap, långOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
distL
VÖOL-dubbeln, dag 2Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
natM
v 34mån 17/8
tis 18/8
ons 19/8FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
tor 20/8Veteran-OL tävling 12OK Djerf
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
fre 21/8OL-rounden, dag 1, långOK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natLN
lör 22/8DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästL
DM, medel, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
IFK/SOL/SOK/NOK, långdistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
Jönköpings OK, dag 1, långJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natL
Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
MariestadsmedelnMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
OL-rounden, dag 2, långOK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natL
Tuna Ting, dag 1Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
sön 23/8DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSelånger SOK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
distL
DM, stafett, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästSL
DM, ultralång, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästU
EskilstunaorienteringenEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
natL
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natL
IFK/SOL/SOK/NOK, medeldistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
Jönköpings OK, dag 2, medelJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natM
Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
OL-rounden, dag 3, medelOK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natM
Tuna Ting, dag 2Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
TyringerundanOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
natL
VärmlandsserienKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
distL
v 35mån 24/8
tis 25/8
ons 26/8Ungdomsserien regionfinaler SV och NStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distM
FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Ungdomsserien, region SOSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distM
tor 27/8Veteran-OL tävling 13Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
27/8*
fre 28/8Veteran-SM, sprintKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästS
SM, medel, och Swedish League, #6, kvalBodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Norrbottens Orienteringsförbund
Vittjärvs IK
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund
mästM
lör 29/8SM, medel, och Swedish League, #6, finalBodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Norrbottens Orienteringsförbund
Vittjärvs IK
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund
mästM
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distSL
Ungdomsseriefinalen BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
distL
Veteran-SM, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästM
sön 30/8FK ÅsenFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
natL
Sisu-/DejeträffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmlands Orienteringsförbund
natM
SM, stafettBergnäsets AIK
Gammelstads IF
Norrbottens Orienteringsförbund
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund
mästSL
Veteran-SM, långKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästL
VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
VästboträffenOK VivillSmålands Orienteringsförbund
natM
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9Veteran-OL tävling 14Fellingsbro GOIF
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
3/9*
GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
fre 4/9DM, natt, DalarnaOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, GästriklandOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, SmålandKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
mästMN
DM, natt, VästmanlandNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, Örebro länAskersunds OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, ÖstergötlandMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 5/9DM, lång, StockholmTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
mästL
DM, medel, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, GotlandSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, GöteborgKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, SkåneHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, SödermanlandOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, VästergötlandBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästM
2/9
sön 6/9DM, lång, DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, GotlandSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, GästriklandGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, SmålandAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, VärmlandKils OKVärmlands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, VästmanlandNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
mästL
DM, medel, StockholmIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
mästM
DM, stafett, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, GöteborgUtby IKGöteborgs Orienteringsförbund
mästL
DM, stafett, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
distL
DM, stafett, SkåneHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, SödermanlandOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, VästergötlandHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
distM
DM, stafett, Örebro länLaxå OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSL
RallarsvängenVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
distM
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
distL
DM, stafett, Södermanland, individuella öppna klasserOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
DM, lång, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästL
24/8
v 37mån 7/9
tis 8/9HöglandsträningSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
ons 9/9
tor 10/9Medel-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
Veteran-OL tävling 15Degerfors OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närM
10/9*
fre 11/9DM, natt, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, Bohuslän-DalUddevalla ISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, HälsinglandSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, Södermanland+StockholmStockholms Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 12/9DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, GästriklandValbo AIFGästriklands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, HallandLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, SmålandOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, VärmlandÅrjängs OKVärmlands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, VästerbottenStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, Örebro länOK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästM
DM, stafett, Västmanland + UpplandSala OK
Upplands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Västmanland + Uppland, individuella öppna klasserSala OK
Upplands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
distM
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
OK Grip/Åkers IFOK GripSödermanlands Orienteringsförbund
natM
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
sön 13/9DM, lång, BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, SkåneRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, SödermanlandÅkers IFSödermanlands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, Örebro länOK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästL
DM, medel, UpplandRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, VästmanlandSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästM
DM, stafett, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, DalarnaDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, GästriklandValbo AIFGästriklands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, SmålandOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
DM, stafett, VärmlandSäffle OKVärmlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distM
DM, sprint, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästS
DM, stafett, StockholmJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
mästSM
Partilletrippeln, lång + DM, lång, GöteborgSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
mästL
ÄlgjaktenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSS
DM, lång, VästergötlandUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästL
DM, medel, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästM
v 38mån 14/9
tis 15/9
ons 16/9
tor 17/9Veteran-OL tävling 16OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
17/9*
fre 18/9Ungdoms-SM, sprintFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
lör 19/9Faik medelFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Nässjö OK, dag 1, långNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
distL
SM, lång, publiktävling lördag, medelIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
Ungdoms-SM, långFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästL
SM, lång, och Swedish League, #7, kvalIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästL
Kuxaträffen LångOckelbo OKGästriklands Orienteringsförbund
närL
sön 20/9SM, lång, och Swedish League, #7, finalIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästL
FyrklubbsÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
natL
Kroppa IF:s nationella Kroppa IFVärmlands Orienteringsförbund
natM
Nässjö OK, dag 2, medelNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
distM
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
SM, lång, publiktävling söndag, medelIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
Trosa skogsloppTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
natL
Ungdoms-SM, distriktsstafettFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natSL
Brakmarslången i TyresöSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
natL
Kuxaträffen MedelOckelbo OKGästriklands Orienteringsförbund
närM
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9Natti-NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSN
tor 24/9Veteran-OL tävling 17OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
24/9*
fre 25/9DM, natt, Ångermanland Örnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
mästLN
Pölder Cup-avslutningen, del 1, nattOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
natMN
lör 26/9BjursåsluffenBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
DM, lång, HälsinglandHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästL
Ekorren cupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSL
Höstracet, långOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natL
OK Landehof, medelOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
natM
OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natL
Pölder Cup-avslutningen, del 2, långOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
natL
Swedish League, #8, medelAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
natM
Swedish League, publiktävling, medelAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
Traneträffen, långOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natL
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSL
DM, sprint, Västerbotten + NorrbottenNorrbottens Orienteringsförbund
Skellefteå OK
Norrbottens Orienteringsförbund
Västerbottens Orienteringsförbund
mästS
DM, natt, Västerbotten + NorrbottenNorrbottens Orienteringsförbund
Skellefteå OK
Norrbottens Orienteringsförbund
Västerbottens Orienteringsförbund
mästLN
sön 27/9DM, sprint, Ångermanland SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
mästS
DM, stafett, HälsinglandForsa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästSL
Göingeträffen, medelHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
natM
Höstracet, medelOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natM
OK Landehof, långOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
natL
Swedish League, #9, final, förkortad lång och jaktstartAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
natL
Swedish League, publiktävling, långAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
Traneträffen, medelOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natM
v 40mån 28/9
tis 29/9SSOK-yranSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
29/9*
ons 30/9
tor 1/10Veteran-OL tävling 18KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
1/10*
Veteran-OLOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 2/10DM, natt, MedelpadVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
mästLN
Värmlandstrippeln, natt + DM, natt, VärmlandOK ÄlgenVärmlands Orienteringsförbund
mästLN
Partilletrippeln, nattsprintSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natSN
lör 3/10Bahco CupLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
distL
DM, sprint, Örebro länGarphyttans IF
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, Örebro länGarphyttans IF
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSS
DM, ultralång, Blekinge och Småland + KarlsnäsmedelnRonneby OK
Smålands Orienteringsförbund
Blekinge Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
mästU
FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
UngdomsseriefinalenTäby OKStockholms Orienteringsförbund
distS
Värmlandstrippeln, medelSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
natM
Älgot cup, finalHelsingborgs SOK
IS Kullen
Skånes Orienteringsförbund
natL
sön 4/10Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
distSL
Kullamannens kampHelsingborgs SOK
IS Kullen
Skånes Orienteringsförbund
natL
MidälvastafettenVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
distSM
Mälarö medeldistansBromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
distM
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
UngdomsstafettenHelsingborgs SOK
IS Kullen
Skånes Orienteringsförbund
natSL
Värmlandstrippeln, långOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
natL
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Veteran-OL tävling 19Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
8/10*
fre 9/10
lör 10/1025manna i HuddingeOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natSL
Falkdrevet, dag 1, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
sön 11/10Falkdrevet, dag 2, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
25mannamedelnOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSN
15/10
Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLN
lör 17/10Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSM
GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
Helg utan älg, etapp 1, långGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natL
sön 18/10Helg utan älg, etapp 2, medelGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natU
DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
natM
Hedjakten, partävlingLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natPL
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natL
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10AxevallenattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLN
HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natMN
lör 24/10Haninge, sprintstafettHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
Strängnäs höstmedelSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natM
Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
sön 25/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natM
Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Smålands Orienteringsförbund
distL
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10
lör 31/10LångenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distL
RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLN
UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distPU
Double-O, #1, OL, långVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
distL
sön 1/11KortenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distM
HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distU
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
natSN
lör 7/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distL
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natS
sön 8/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distL
O-event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natS
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11Mila Stockholm by Night, #1Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distLN
tor 12/11
fre 13/11Öppet Skaraborgsmästerskap, natt Gudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 14/11
sön 15/11StrandskogsmedelnHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
natM
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
sön 22/11Herkules stugloppFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12Mila Stockholm by Night, #2Centrum OKStockholms Orienteringsförbund
distLN
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12
sön 20/12
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser