Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

108 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Veteran, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
ons 8/1Veteran OL Helsingborgs SOKSkåne
klubbM
ons 8/1Veteran-OL nr 12Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/1Veteran OLGöteborg-Majorna OKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/1Veteran-OL nr 13Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/1Veteran OL NV SkåneFK BokenSkåne
klubbL
ons 22/1Veteran-OL nr 14Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/1Veteran-OL GMOK 20200123Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
ons 29/1Veteran-OL nr 15Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/1Veteran-O GöteborgOK OrintoVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/2Veteran-OL nr 16Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2Veteran OL SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/2Veteran-OLVäxjö OKSmåland
närL
ons 12/2Veteran OLHelsingborgs SOKSkåne
klubbL
ons 12/2Veteran-OL nr 17Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/2Veteran OLHelsingborgs SOKSkåne
klubbL
ons 19/2Veteran-OL nr 18Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/2Veteran OLHelsingborgs SOKSkåne
klubbL
ons 26/2Veteran-OL nr 19Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/3Veteran OLHelsingborgs SOKSkåne
klubbL
ons 4/3Veteran-OL nr 20Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/3Veteranorientering OskarshamnSOK ViljanSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/3Veteran-OLIF Marin VästGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/3VeteranorienteringVäxjö AISSmåland
närL
ons 11/3Veteran-OL nr 21Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/3VeterantourOK RoslagenUppland
närMResultat
ons 18/3Veteran OL NybroNybro OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/3Veteran-OL nr 22Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/3RoslagsveteranernaVallentuna-Össeby OLUppland
närL
tor 19/3Veteran-OL tävling 1Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i Livelox
tor 19/3Veteran OL Lerums SOKLerums SOKGöteborg
närL
tor 26/3VeteranorienteringLinköpings OKÖstergötland
närL
ons 1/4Veteran-OL KalmarKalmar OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/4Veteran-OLOK SkogsströvarnaÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
tor 2/4Veteran-OL tävling 3KFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
tor 2/4Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Ryttarns MosseJönköpings OKSmåland
närM
tor 2/4Veteran-OL GMOK 20200403Göteborg-Majorna OKGöteborg
närL
tis 7/4Veteran-OL OK KlemmingenOK KlemmingenSödermanland
närL
tis 7/4Dala-veteran OLIFK Hedemora OKDalarna
närM
tis 14/4Åkers IF VeteranÅkers IFSödermanland
närMVisa rutter i Livelox
ons 15/4Veteran-OLKalmar OKSmåland
klubbL
tor 16/4Veteran - Veckans banor 16-30 aprilTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 16/4Veteran-OL tävling 4OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
tor 16/4 - fre 15/5Veteran motionOK RoslagenUppland
klubbM
tor 16/4Veteran-OLMjölby OKÖstergötland
närL
tor 16/4Veteran-Ol i Södra Vätterbygden BäckadalIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
tis 21/4Dala Veteran Ol KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närL
ons 22/4Veteran OL StockarydIFK StockarydSmåland
närM
tor 23/4Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanland
närM
tor 23/4Veteran-OL tävling 5Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
tor 23/4Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötland
närL
lör 25/4SAIK - Lördagsteknik (ungdom/vuxen/veteran)Sävedalens AIKGöteborg
klubbM
mån 27/4 - lör 2/5Veteran-OL TSKTrollhättans SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
tis 28/4OK Grip VeteranOK GripSödermanland
närLVisa rutter i Livelox
tis 28/4OKK Veteranträning 200428OK KlemmingenSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/5SAIK - Lördagsteknik (ungdom/vuxen/veteran)Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
sön 3/5Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natM
tis 5/5Dala Veteran-OLAvesta OKDalarna
närM
ons 6/5Veteran OL 3-stadTrollhättans SK
Trollhättans SOK
Västergötland
närM
tor 7/5Veteran-OL tävling 6OK Tylöskog
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
tor 7/5Veteran-OLOK MotalaÖstergötland
närL
sön 10/5SAIK söndagsteknik (ungdom/vuxen/veteran)Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
tis 12/5Dala Veteran-OLDalaportens OLDalarna
närL
tor 14/5Veteran-Ol i Södra Vätterbygden RogbergaIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
tor 14/5Veteran-OL tävling 7Kristinehamns OK
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
närL
mån 18/5 - sön 24/5Veckans banor V21 - Veteran 3-stadVänersborgs SKVästergötland
närL
tis 19/5Dala-Veteran SmedjebackenSmedjebackens OKDalarna
närL
tor 21/5 - sön 24/5SAIK - helgteknik (ungdom/vuxen/veteran)Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
tor 28/5Veteran-OL tävling 8Lindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
mån 1/6 - sön 7/6Veckans banor V23 - Veteran 3-stadOK SkärmenBohuslän-Dal
närLVisa rutter i Livelox
tis 2/6Bonäsloppet Veteran IFK Mora OKDalarna
klubbMResultat
ons 3/6Veteran OL FågelsjöSOK ViljanSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/6Veteran-OL tävling 9OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
tis 9/6Dala Veteran-OLIFK Mora OKDalarna
närL
tis 9/6 - mån 15/6Veteran-OL Trestad. OK FlundrehofOK FlundrehofVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
ons 10/6Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närL
ons 10/6Veteranmatchen 2020Degerfors OKVärmland
närMVisa rutter i Livelox
tor 11/6Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närL
tis 16/6Veteran-Ol i Södra Vätterbygden HundklubbenIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
tis 23/6Dala Veteran orienteringKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
närL
lör 27/6Stenhård VeteranOK SkogshjortarnaVästergötland
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 28/7Södra Vätterbygdens Veteraner - Veckans banaForserums SOKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
tis 4/8 - sön 16/8Roslagsveteranerna 4-14 augustiVallentuna-Össeby OLUppland
närMVisa rutter i Livelox
tor 6/8Veteran OLSävedalens AIKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/8Veteran-Ol i Södra Vätterbygden RunnåkraIK HakarpspojkarnaSmåland
närLVisa rutter i Livelox
mån 17/8 - sön 23/8Veckans bana V34 Veteran Jönköpings OKSmåland
närM
16/8*
Visa rutter i Livelox
tis 18/8 - tis 25/8Veteran-ol Veckans banaOK GipenBohuslän-Dal
närL
tor 20/8Veteran OLLerums SOKGöteborg
närL
17/8*
Visa rutter i Livelox
ons 26/8Veteran-OLKalmar OKSmåland
klubbL
23/8
Visa rutter i Livelox
ons 26/8 - tis 1/9Veteran.OL TrestadOK FlundrehofVästergötland
närL
23/8
tor 27/8Veteran-OLKjula IFSödermanland
närL
fre 28/8Veteran-SM, sprintKöping-Kolsva OKVästmanland
mästS
21/8
lör 29/8Veteran-SM, medelKöping-Kolsva OKVästmanland
mästM
21/8
sön 30/8Veteran-SM, långKöping-Kolsva OKVästmanland
mästL
21/8
tis 1/9Dala Veteran-OLKorsnäs IF OKDalarna
närL
tis 1/9Dala Veteran-OL, Startgrupp 9Korsnäs IF OKDalarna
närL
31/8*
tis 1/9Dala Veteran-OL, Startgrupp 10Korsnäs IF OKDalarna
närL
31/8*
tis 1/9Dala Veteran-OL, Startgrupp 11Korsnäs IF OKDalarna
närL
31/8*
tis 1/9Dala Veteran-OL, Startgrupp 12Korsnäs IF OKDalarna
närL
31/8*
tor 3/9Veteran-OLMjölby OKÖstergötland
närL
tis 8/9Dala Veteran-ol Startgrupp 09.00Stora Tuna OKDalarna
närL
tis 8/9Dala Veteran-ol Startgrupp 10.00Stora Tuna OKDalarna
närL
tis 8/9Dala Veteran-ol Startgrupp 11.00Stora Tuna OKDalarna
närL
tor 10/9Finspångs SOK`s Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötland
närL
7/9
tor 10/9Veteran-Ol i Södra Vätterbygden IKHP-stuganIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
9/9
tor 1/10Veteran-OLOK KolmårdenÖstergötland
närL
tor 1/10Veteran-OL GöteborgIK SternGöteborg
närM
24/9
tor 8/10Veteran-Ol i Södra Vätterbygden BondbergetIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
7/10
tis 20/10Dala Veteran-OLDalaportens OLDalarna
närL

Annonser