Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

93 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Halland.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1
tor 2/1Nattcup 2019/2020 Etapp #2OK NackheHalland
klubbMNResultat
fre 3/1
lör 4/1
sön 5/1
v 2mån 6/1
tis 7/1Nattcup 2019/2020 Etapp #3OK NackheHalland
klubbMNResultat
ons 8/1
tor 9/1
fre 10/1
lör 11/1
sön 12/1
v 3mån 13/1
tis 14/1Stockacupen #4OK LöftanHalland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/1
tor 16/1
fre 17/1
lör 18/1
sön 19/1
v 4mån 20/1
tis 21/1
ons 22/1
tor 23/1
fre 24/1
lör 25/1
sön 26/1Sprint Kungsbacka centrumIF RigorHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 27/1
tis 28/1
ons 29/1Nattstrapats 4Halmstad OKHalland
klubbLN
tor 30/1
fre 31/1
lör 1/2
sön 2/2
v 6mån 3/2
tis 4/2
ons 5/2
tor 6/2
fre 7/2
lör 8/2
sön 9/2
v 7mån 10/2
tis 11/2
ons 12/2
tor 13/2
fre 14/2
lör 15/2
sön 16/2
v 8mån 17/2
tis 18/2
ons 19/2
tor 20/2
fre 21/2
lör 22/2
sön 23/2
v 9mån 24/2
tis 25/2Stockacupen #5OK LöftanHalland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/2Nattstrapats 5Halmstad OKHalland
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 27/2
fre 28/2
lör 29/2
sön 1/3
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3NattHalmstad OKHalland
klubbMN
tor 5/3
fre 6/3KattegattnattLaholms IF OKHalland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/3Hallandspremiären, medelHalmstad OKHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hallandspremiären Träningspaket, Stafett-träning! Halmstad OKHalland
närL
sön 8/3Hallandspremiären, långOK LindénaHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3
tor 12/3
fre 13/3Natt-träning Torvsjön-KanebergHalmstad OKHalland
klubbLN
lör 14/3
sön 15/3LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natL
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3
tor 19/3KM-Natt Nackhe + FriskusOK NackheHalland
klubbLNResultat
fre 20/3
lör 21/3
sön 22/3
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3
fre 27/3DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
mästLN
lör 28/3
sön 29/3
v 14mån 30/3
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4
fre 3/4
lör 4/4
sön 5/4
v 15mån 6/4
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4Danskjakten DagHalmstad OKHalland
klubbM
fre 10/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natM
lör 11/4Nackheträffen + DM, lång, HallandOK NackheHalland
mästL
sön 12/4
v 16mån 13/4ÄGGSTRA PÅSKGODISHalmstad OKHalland
klubbM
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natL
tis 14/4
ons 15/4
tor 16/4
fre 17/4
lör 18/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långHalmstad OKHalland
mästL
sön 19/4Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelHalmstad OKHalland
natM
Sydsvenska mästerskapen, stafettHalmstad OKHalland
mästSL
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4
tor 23/4FOK:s Sprintcup Etapp 1Falkenbergs OKHalland
närS
fre 24/4TeknikträningarHalmstad OKHalland
klubbM
lör 25/4
sön 26/4
v 18mån 27/4
tis 28/4
ons 29/4FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland
närS
tor 30/4
fre 1/5
lör 2/5FOK:s 10-milaalternativFalkenbergs OKHalland
närLResultat
sön 3/5
v 19mån 4/5
tis 5/5
ons 6/5
tor 7/5FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland
närS
fre 8/5
lör 9/5
sön 10/5
v 20mån 11/5
tis 12/5
ons 13/5
tor 14/5FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland
närS
fre 15/5
lör 16/5
sön 17/5DM, sprint, HallandOK NackheHalland
mästS
DM, sprintstafett, HallandOK NackheHalland
mästSS
v 21mån 18/5
tis 19/5
ons 20/5
tor 21/5FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland
närS
fre 22/5
lör 23/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHalland
närLFlyttad
sön 24/5
v 22mån 25/5
tis 26/5
ons 27/5
tor 28/5FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHalland
närS
fre 29/5
lör 30/5
sön 31/5
v 23mån 1/6
tis 2/6
ons 3/6
tor 4/6FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHalland
närS
fre 5/6
lör 6/6KM MedelOK LöftanHalland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/6Lång-KM Friskus & NackheFK Friskus-VarbergHalland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6
tor 11/6FOK:s Sprintcup Etapp 8Falkenbergs OKHalland
närS
fre 12/6
lör 13/6
sön 14/6
v 25mån 15/6
tis 16/6KM-Sprint Nackhe + FriskusOK NackheHalland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6
v 26mån 22/6
tis 23/6
ons 24/6
tor 25/6
fre 26/6SM, knockout-sprintHalmstad OKHalland
mästS
lör 27/6Sprint-KM och Sprintcup 2020-3Halmstad OKHalland
klubbSVisa rutter i Livelox
sön 28/6
v 27mån 29/6
tis 30/6
ons 1/7
tor 2/7Tränings-ol LjungbyFalkenbergs OKHalland
klubbLResultat
fre 3/7
lör 4/7
sön 5/7Friskus Sommarsprint Cup Etapp 1FK Friskus-VarbergHalland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
v 28mån 6/7
tis 7/7Friskus Sommarsprint Cup Etapp 2FK Friskus-VarbergHalland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/7Nissaströms 2-dagars långHalmstad OK
Oskarströms OK
Halland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/7Friskus Sommarsprint Cup Etapp 3FK Friskus-VarbergHalland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Nissaströms 2-dagars medelHalmstad OK
Oskarströms OK
Halland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland
LP
natM
lör 11/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland
LP
natL
sön 12/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland
LP
natL
Varbergsmästerskapen Sprint 2020OK NackheHalland
närSFlyttad
v 29mån 13/7
tis 14/7
ons 15/7
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 1FK Friskus-VarbergHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Oskarströmssprinten 10.00-11.00Halmstad OKHalland
klubbS
Oskarströmssprinten 14.00-15.00Halmstad OKHalland
klubbS
tis 21/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 2OK NackheHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Bokskogssprinten 10:00-11:00Halmstad OKHalland
närS
Bokskogssprinten 14:00-15:00Halmstad OKHalland
närS
ons 22/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 3Fjärås AIKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Noll tre 5-dagars Etapp 3 Skedala skog väst.Halmstad OKHalland
närL
tor 23/7Noll tre 5-dagars Etapp 4 HallandsåsenHalmstad OKHalland
närL
fre 24/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 4Falkenbergs OKHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Noll tre 5-dagars Etapp 5, MellbystrandHalmstad OKHalland
närL
lör 25/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 5OK LöftanHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/7
v 31mån 27/7
tis 28/7
ons 29/7
tor 30/7
fre 31/7
lör 1/8
sön 2/8
v 32mån 3/8
tis 4/8
ons 5/8
tor 6/8
fre 7/8
lör 8/8
sön 9/8
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8
tor 13/8
fre 14/8
lör 15/8LördagsgodisHalmstad OKHalland
klubbL
sön 16/8
v 34mån 17/8
tis 18/8
ons 19/8
tor 20/8FOK:s Höstcup Etapp 1Falkenbergs OKHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/8
lör 22/8Sprintcup 2020 Etapp 4 Halmstad OKHalland
klubbS
Norra Hallandsungdomsserie Etapp 1OK NackheHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/8Södra Hallands ungdomsserie Etapp 1Falkenbergs OKHalland
närLResultat
v 35mån 24/8
tis 25/8
ons 26/8
tor 27/8FOK:s Höstcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/8
lör 29/8Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 2Fjärås AIKHalland
närLResultat
sön 30/8Södra Hallands ungdomsserie Etapp 2Halmstad OKHalland
närL
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9FOK:s Höstcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/9
lör 5/9ansökan, DM, Lång, HallandOK NackheHalland
närL
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK LöftanHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, lång, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästSL
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserFK Friskus-VarbergHalland
distL
v 37mån 7/9
tis 8/9
ons 9/9
tor 10/9FOK:s Höstcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
fre 11/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
lör 12/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
DM, medel, HallandLaholms IF OKHalland
mästM
Norra Hallands ungdomsserie Etapp 4 (Sprint)IF RigorHalland
närSResultat
sön 13/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
DM, sprint, HallandOK NackheHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 14/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
tis 15/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
ons 16/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
tor 17/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
FOK:s Höstcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
lör 19/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5FK Friskus-VarbergHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
v 39mån 21/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
tis 22/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
ons 23/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
tor 24/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
FOK:s Höstcup Etapp 6Falkenbergs OKHalland
närM
22/9*
fre 25/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
DM, natt, Göteborg + HallandHallands OF
IK Uven
Halland
Göteborg
mästLNFlyttad
lör 26/9Norra Hallands Ungdomserie etapp 6IK Trenne UllaredHalland
närL
24/9*
sön 27/9Södra Hallands ungdsomsserie Etapp 3Laholms IF OKHalland
närL
25/9
v 40mån 28/9
tis 29/9
ons 30/9
tor 1/10FOK:s Höstcup Etapp 7Falkenbergs OKHalland
närS
29/9*
fre 2/10
lör 3/10
sön 4/10PreO, DM, HallandOK LöftanHalland
P
mästL
21/9
VM-SprintOK NackheHalland
närS
27/9
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10FOK:s Höstcup Etapp 8Falkenbergs OKHalland
närS
6/10*
fre 9/10
lör 10/10
sön 11/10
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10
lör 17/10
sön 18/10
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
mästLN
18/10
lör 24/10
sön 25/10Tylösandspatrullen Halmstad OKHalland
närM
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10
lör 31/10
sön 1/11
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11
lör 7/11
sön 8/11
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11
tor 12/11
fre 13/11
lör 14/11
sön 15/11
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11
sön 22/11
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12
sön 20/12
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser

Mila