Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

70 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Halland, klubbtävling, närtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tor 2/1Nattcup 2019/2020 Etapp #2OK NackheHalland
klubbMNResultat
tis 7/1Nattcup 2019/2020 Etapp #3OK NackheHalland
klubbMNResultat
tis 14/1Stockacupen #4OK LöftanHalland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/1Sprint Kungsbacka centrumIF RigorHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/1Nattstrapats 4Halmstad OKHalland
klubbLN
tis 25/2Stockacupen #5OK LöftanHalland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/2Nattstrapats 5Halmstad OKHalland
klubbLNVisa rutter i Livelox
ons 4/3NattHalmstad OKHalland
klubbMN
lör 7/3Hallandspremiären Träningspaket, Stafett-träning! Halmstad OKHalland
närL
fre 13/3Natt-träning Torvsjön-KanebergHalmstad OKHalland
klubbLN
tor 19/3KM-Natt Nackhe + FriskusOK NackheHalland
klubbLNResultat
tor 9/4Danskjakten DagHalmstad OKHalland
klubbM
mån 13/4ÄGGSTRA PÅSKGODISHalmstad OKHalland
klubbM
tor 23/4FOK:s Sprintcup Etapp 1Falkenbergs OKHalland
närS
fre 24/4TeknikträningarHalmstad OKHalland
klubbM
ons 29/4FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland
närS
lör 2/5FOK:s 10-milaalternativFalkenbergs OKHalland
närLResultat
tor 7/5FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland
närS
tor 14/5FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland
närS
tor 21/5FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland
närS
lör 23/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHalland
närL
tor 28/5FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHalland
närS
tor 4/6FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHalland
närS
lör 6/6KM MedelOK LöftanHalland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/6Lång-KM Friskus & NackheFK Friskus-VarbergHalland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/6FOK:s Sprintcup Etapp 8Falkenbergs OKHalland
närS
tis 16/6KM-Sprint Nackhe + FriskusOK NackheHalland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/6Sprint-KM och Sprintcup 2020-3Halmstad OKHalland
klubbSVisa rutter i Livelox
tor 2/7Tränings-ol LjungbyFalkenbergs OKHalland
klubbLResultat
sön 5/7Friskus Sommarsprint Cup Etapp 1FK Friskus-VarbergHalland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/7Friskus Sommarsprint Cup Etapp 2FK Friskus-VarbergHalland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/7Nissaströms 2-dagars långHalmstad OK
Oskarströms OK
Halland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/7Friskus Sommarsprint Cup Etapp 3FK Friskus-VarbergHalland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/7Nissaströms 2-dagars medelHalmstad OK
Oskarströms OK
Halland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/7Varbergsmästerskapen Sprint 2020OK NackheHalland
närS
mån 20/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 1FK Friskus-VarbergHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 20/7Oskarströmssprinten 10.00-11.00Halmstad OKHalland
klubbS
mån 20/7Oskarströmssprinten 14.00-15.00Halmstad OKHalland
klubbS
tis 21/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 2OK NackheHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/7Bokskogssprinten 10:00-11:00Halmstad OKHalland
närS
tis 21/7Bokskogssprinten 14:00-15:00Halmstad OKHalland
närS
ons 22/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 3Fjärås AIKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/7Noll tre 5-dagars Etapp 3 Skedala skog väst.Halmstad OKHalland
närL
tor 23/7Noll tre 5-dagars Etapp 4 HallandsåsenHalmstad OKHalland
närL
fre 24/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 4Falkenbergs OKHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/7Noll tre 5-dagars Etapp 5, MellbystrandHalmstad OKHalland
närL
lör 25/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 5OK LöftanHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/8LördagsgodisHalmstad OKHalland
klubbL
tor 20/8FOK:s Höstcup Etapp 1Falkenbergs OKHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/8Sprintcup 2020 Etapp 4 Halmstad OKHalland
klubbS
lör 22/8Norra Hallandsungdomsserie Etapp 1OK NackheHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/8Södra Hallands ungdomsserie Etapp 1Falkenbergs OKHalland
närLResultat
tor 27/8FOK:s Höstcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/8Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 2Fjärås AIKHalland
närLResultat
sön 30/8Södra Hallands ungdomsserie Etapp 2Halmstad OKHalland
närL
tor 3/9FOK:s Höstcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9ansökan, DM, Lång, HallandOK NackheHalland
närL
lör 5/9Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK LöftanHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/9FOK:s Höstcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/9 - fre 25/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland
klubbS
lör 12/9Norra Hallands ungdomsserie Etapp 4 (Sprint)IF RigorHalland
närSResultat
tor 17/9FOK:s Höstcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5FK Friskus-VarbergHalland
närM
17/9*
Starttider
tor 24/9FOK:s Höstcup Etapp 6Falkenbergs OKHalland
närM
22/9*
lör 26/9Norra Hallands Ungdomserie etapp 6IK Trenne UllaredHalland
närL
24/9*
sön 27/9Södra Hallands ungdsomsserie Etapp 3Laholms IF OKHalland
närL
25/9
tor 1/10FOK:s Höstcup Etapp 7Falkenbergs OKHalland
närS
29/9*
sön 4/10VM-SprintOK NackheHalland
närS
27/9
tor 8/10FOK:s Höstcup Etapp 8Falkenbergs OKHalland
närS
6/10*
sön 25/10Tylösandspatrullen Halmstad OKHalland
närM

Annonser

Mila