Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

95 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Halland, klubbtävling, närtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 1 tävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
tor 2/1Nattcup 2019/2020 Etapp #2OK NackheHalland21
klubbMNResultat
tis 7/1Nattcup 2019/2020 Etapp #3OK NackheHalland16
klubbMNResultat
tis 14/1Stockacupen #4OK LöftanHalland12
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/1Sprint Kungsbacka centrumIF RigorHalland107
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/1Nattstrapats 4Halmstad OKHalland24
klubbLN
tis 25/2Stockacupen #5OK LöftanHalland17
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/2Nattstrapats 5Halmstad OKHalland20
klubbLNVisa rutter i Livelox
ons 4/3NattHalmstad OKHalland8
klubbMN
lör 7/3Hallandspremiären Träningspaket, Stafett-träning! Halmstad OKHalland41
närL
fre 13/3Natt-träning Torvsjön-KanebergHalmstad OKHalland2
klubbLN
tor 19/3KM-Natt Nackhe + FriskusOK NackheHalland53
klubbLNResultat
tor 9/4Danskjakten DagHalmstad OKHalland28
klubbM
mån 13/4ÄGGSTRA PÅSKGODISHalmstad OKHalland21
klubbM
tor 23/4FOK:s Sprintcup Etapp 1Falkenbergs OKHalland3
närS
fre 24/4TeknikträningarHalmstad OKHalland-
klubbM
ons 29/4FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland0
närS
lör 2/5FOK:s 10-milaalternativFalkenbergs OKHalland79
närLResultat
tor 7/5FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland0
närS
tor 14/5FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland0
närS
tor 21/5FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland0
närS
lör 23/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHalland0
närL
tor 28/5FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHalland0
närS
tor 4/6FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHalland0
närS
lör 6/6KM MedelOK LöftanHalland37
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/6Lång-KM Friskus & NackheFK Friskus-VarbergHalland89
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/6FOK:s Sprintcup Etapp 8Falkenbergs OKHalland0
närS
tis 16/6KM-Sprint Nackhe + FriskusOK NackheHalland112
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/6Sprint-KM och Sprintcup 2020-3Halmstad OKHalland68
klubbSVisa rutter i Livelox
tor 2/7Tränings-ol LjungbyFalkenbergs OKHalland36
klubbLResultat
sön 5/7Friskus Sommarsprint Cup Etapp 1FK Friskus-VarbergHalland62
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/7Friskus Sommarsprint Cup Etapp 2FK Friskus-VarbergHalland66
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/7Nissaströms 2-dagars långHalmstad OK
Oskarströms OK
Halland119
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/7Friskus Sommarsprint Cup Etapp 3FK Friskus-VarbergHalland60
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/7Nissaströms 2-dagars medelHalmstad OK
Oskarströms OK
Halland125
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/7Varbergsmästerskapen Sprint 2020OK NackheHalland1
närS
mån 20/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 1FK Friskus-VarbergHalland149
närLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 20/7Oskarströmssprinten 10.00-11.00Halmstad OKHalland29
klubbS
mån 20/7Oskarströmssprinten 14.00-15.00Halmstad OKHalland10
klubbS
tis 21/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 2OK NackheHalland158
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/7Bokskogssprinten 10:00-11:00Halmstad OKHalland22
närS
tis 21/7Bokskogssprinten 14:00-15:00Halmstad OKHalland8
närS
ons 22/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 3Fjärås AIKHalland114
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/7Noll tre 5-dagars Etapp 3 Skedala skog väst.Halmstad OKHalland37
närL
tor 23/7Noll tre 5-dagars Etapp 4 HallandsåsenHalmstad OKHalland23
närL
fre 24/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 4Falkenbergs OKHalland160
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/7Noll tre 5-dagars Etapp 5, MellbystrandHalmstad OKHalland30
närL
lör 25/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 5OK LöftanHalland149
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/8LördagsgodisHalmstad OKHalland9
klubbL
tor 20/8FOK:s Höstcup Etapp 1Falkenbergs OKHalland41
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/8Sprintcup 2020 Etapp 4 Halmstad OKHalland35
klubbS
lör 22/8Norra Hallandsungdomsserie Etapp 1OK NackheHalland106
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/8Södra Hallands ungdomsserie Etapp 1Falkenbergs OKHalland28
närLResultat
tor 27/8FOK:s Höstcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland53
närSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/8Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 2Fjärås AIKHalland109
närLResultat
sön 30/8Södra Hallands ungdomsserie Etapp 2Halmstad OKHalland29
närL
tor 3/9FOK:s Höstcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland48
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9ansökan, DM, Lång, HallandOK NackheHalland0
närL
lör 5/9Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK LöftanHalland113
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/9FOK:s Höstcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland56
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland43
klubbS
lör 12/9Norra Hallands ungdomsserie Etapp 4 (Sprint)IF RigorHalland109
närSResultat
tor 17/9FOK:s Höstcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland44
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5FK Friskus-VarbergHalland112
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/9FOK:s Höstcup Etapp 6Falkenbergs OKHalland42
närMResultat
lör 26/9Norra Hallands Ungdomserie etapp 6IK Trenne UllaredHalland109
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/9Södra Hallands ungdsomsserie Etapp 3Laholms IF OKHalland22
närLResultat
tis 29/9SprintCup #1OK LöftanHalland114
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 1/10FOK:s Höstcup Etapp 7Falkenbergs OKHalland61
närSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/10VM-SprintOK NackheHalland128
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/10FOK:s Höstcup Etapp 8Falkenbergs OKHalland64
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/10SprintCup #2OK LöftanHalland77
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 15/10SprintCup #3OK LöftanHalland82
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 15/10Natt-cup etapp 1 20-21Halmstad OKHalland40
klubbLN
tor 22/10SprintCup #4OK LöftanHalland67
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/10FOK:s Höstcup FinalFalkenbergs OKHalland59
närSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/10TylösandspatrullenHalmstad OKHalland100
närPMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 29/10VM-NattOK LöftanHalland19
närMN
tor 29/10Natt-cup etapp 2 20-21Halmstad OKHalland51
närLN
tis 3/11Stockacupen #1IF Rigor
OK Löftan
Halland34
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/11Natt-cup 3, Kungastenen, GrötvikHalmstad OKHalland51
klubbLNVisa rutter i Livelox
sön 15/11IoU testHalmstad OKHalland2
klubbSVisa rutter i Livelox
tis 17/11Stockacupen #2OK LöftanHalland33
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/11Extra träning, Gipen GalgbergetHalmstad OKHalland3
klubbL
tor 26/11Natt-cup 4 KanebergHalmstad OKHalland45
klubbLN
sön 29/11Dag-KM Halmstad OKHalmstad OKHalland65
klubbL
tis 1/12 - tor 3/12Stockacupen #3IF RigorHalland15
klubbLResultat
ons 2/12Nattstrapats 2, BiskopstorpHalmstad OKHalland24
klubbMNVisa rutter i Livelox
tor 10/12Natt-cup 5 Gipen, GalgbergetHalmstad OKHalland50
klubbLN
lör 12/12 - sön 20/12Istället för LucianattenLaholms IF OKHalland18
närMKVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/12 - tor 17/12Stockacupen #4OK LöftanHalland43
klubbLNVisa rutter i Livelox
lör 19/12Olles Jul OL Halmstad OKHalland44
klubbL
lör 26/12Veckans bana v52FK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland67
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 26/12 - tor 31/12JulorienteringIF Rigor
OK Löftan
Halland33
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 26/12 - lör 9/1MellandagsträningLaholms IF OKHalland41
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/12 - mån 4/1Jul i BrearedFjärås AIKHalland-
klubbMVisa rutter i Livelox

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr