Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

112 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Halland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
tor 2/1Nattcup 2019/2020 Etapp #2OK NackheHalland21
klubbMNResultat
tis 7/1Nattcup 2019/2020 Etapp #3OK NackheHalland16
klubbMNResultat
tis 14/1Stockacupen #4OK LöftanHalland12
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/1Sprint Kungsbacka centrumIF RigorHalland107
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/1Nattstrapats 4Halmstad OKHalland24
klubbLN
tis 25/2Stockacupen #5OK LöftanHalland17
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/2Nattstrapats 5Halmstad OKHalland20
klubbLNVisa rutter i Livelox
ons 4/3NattHalmstad OKHalland8
klubbMN
fre 6/3KattegattnattLaholms IF OKHalland676
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/3Hallandspremiären, medelHalmstad OKHalland1653
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/3Hallandspremiären Träningspaket, Stafett-träning! Halmstad OKHalland41
närL
sön 8/3Hallandspremiären, långOK LindénaHalland1471
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/3Natt-träning Torvsjön-KanebergHalmstad OKHalland2
klubbLN
sön 15/3LaxträffenFalkenbergs OKHalland695
natL
tor 19/3KM-Natt Nackhe + FriskusOK NackheHalland53
klubbLNResultat
fre 27/3DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
184
mästLN
tor 9/4Danskjakten DagHalmstad OKHalland28
klubbM
fre 10/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland78
natM
lör 11/4Nackheträffen + DM, lång, HallandOK NackheHalland94
mästL
mån 13/4ÄGGSTRA PÅSKGODISHalmstad OKHalland21
klubbM
mån 13/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland113
natL
lör 18/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långHalmstad OKHalland28
mästL
sön 19/4Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelHalmstad OKHalland11
natM
sön 19/4Sydsvenska mästerskapen, stafettHalmstad OKHalland0
mästSL
tor 23/4FOK:s Sprintcup Etapp 1Falkenbergs OKHalland3
närS
fre 24/4TeknikträningarHalmstad OKHalland-
klubbM
ons 29/4FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland0
närS
lör 2/5FOK:s 10-milaalternativFalkenbergs OKHalland79
närLResultat
tor 7/5FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland0
närS
tor 14/5FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland0
närS
sön 17/5DM, sprint, HallandOK NackheHalland0
mästS
sön 17/5DM, sprintstafett, HallandOK NackheHalland0
mästSS
tor 21/5FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland0
närS
lör 23/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHalland0
närL
tor 28/5FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHalland0
närS
tor 4/6FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHalland0
närS
lör 6/6KM MedelOK LöftanHalland37
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/6Lång-KM Friskus & NackheFK Friskus-VarbergHalland89
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/6FOK:s Sprintcup Etapp 8Falkenbergs OKHalland0
närS
tis 16/6KM-Sprint Nackhe + FriskusOK NackheHalland112
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/6SM, knockout-sprintHalmstad OKHalland0
mästS
lör 27/6Sprint-KM och Sprintcup 2020-3Halmstad OKHalland68
klubbSVisa rutter i Livelox
tor 2/7Tränings-ol LjungbyFalkenbergs OKHalland36
klubbLResultat
sön 5/7Friskus Sommarsprint Cup Etapp 1FK Friskus-VarbergHalland62
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/7Friskus Sommarsprint Cup Etapp 2FK Friskus-VarbergHalland66
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/7Nissaströms 2-dagars långHalmstad OK
Oskarströms OK
Halland119
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/7Friskus Sommarsprint Cup Etapp 3FK Friskus-VarbergHalland60
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/7Nissaströms 2-dagars medelHalmstad OK
Oskarströms OK
Halland125
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/7 - sön 12/7Hallands 3-dagarsFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland100
LP
natM
sön 12/7Varbergsmästerskapen Sprint 2020OK NackheHalland1
närS
mån 20/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 1FK Friskus-VarbergHalland149
närLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 20/7Oskarströmssprinten 10.00-11.00Halmstad OKHalland29
klubbS
mån 20/7Oskarströmssprinten 14.00-15.00Halmstad OKHalland10
klubbS
tis 21/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 2OK NackheHalland158
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/7Bokskogssprinten 10:00-11:00Halmstad OKHalland22
närS
tis 21/7Bokskogssprinten 14:00-15:00Halmstad OKHalland8
närS
ons 22/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 3Fjärås AIKHalland114
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/7Noll tre 5-dagars Etapp 3 Skedala skog väst.Halmstad OKHalland37
närL
tor 23/7Noll tre 5-dagars Etapp 4 HallandsåsenHalmstad OKHalland23
närL
fre 24/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 4Falkenbergs OKHalland160
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/7Noll tre 5-dagars Etapp 5, MellbystrandHalmstad OKHalland30
närL
lör 25/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 5OK LöftanHalland149
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/8LördagsgodisHalmstad OKHalland9
klubbL
tor 20/8FOK:s Höstcup Etapp 1Falkenbergs OKHalland41
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/8Sprintcup 2020 Etapp 4 Halmstad OKHalland35
klubbS
lör 22/8Norra Hallandsungdomsserie Etapp 1OK NackheHalland106
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/8Södra Hallands ungdomsserie Etapp 1Falkenbergs OKHalland28
närLResultat
tor 27/8FOK:s Höstcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland53
närSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/8Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 2Fjärås AIKHalland109
närLResultat
sön 30/8Södra Hallands ungdomsserie Etapp 2Halmstad OKHalland29
närL
tor 3/9FOK:s Höstcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland48
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9ansökan, DM, Lång, HallandOK NackheHalland0
närL
lör 5/9Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK LöftanHalland113
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, lång, HallandFK Friskus-VarbergHalland275
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, stafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland0
mästSL
sön 6/9DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserFK Friskus-VarbergHalland0
distL
tor 10/9FOK:s Höstcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland56
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/9Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland43
klubbS
lör 12/9DM, medel, HallandLaholms IF OKHalland0
mästM
lör 12/9Norra Hallands ungdomsserie Etapp 4 (Sprint)IF RigorHalland109
närSResultat
sön 13/9DM, sprint, HallandOK NackheHalland275
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/9FOK:s Höstcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland44
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5FK Friskus-VarbergHalland112
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/9FOK:s Höstcup Etapp 6Falkenbergs OKHalland42
närMResultat
fre 25/9DM, natt, Göteborg + HallandHallands OF
IK Uven
Halland
Göteborg
0
mästLN
lör 26/9Norra Hallands Ungdomserie etapp 6IK Trenne UllaredHalland109
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/9Södra Hallands ungdsomsserie Etapp 3Laholms IF OKHalland22
närLResultat
tis 29/9SprintCup #1OK LöftanHalland114
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 1/10FOK:s Höstcup Etapp 7Falkenbergs OKHalland61
närSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/10PreO, DM, HallandOK LöftanHalland0
P
mästL
sön 4/10VM-SprintOK NackheHalland128
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/10FOK:s Höstcup Etapp 8Falkenbergs OKHalland64
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/10SprintCup #2OK LöftanHalland77
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 15/10SprintCup #3OK LöftanHalland82
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 15/10Natt-cup etapp 1 20-21Halmstad OKHalland40
klubbLN
tor 22/10SprintCup #4OK LöftanHalland67
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/10DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
280
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/10FOK:s Höstcup FinalFalkenbergs OKHalland59
närSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/10TylösandspatrullenHalmstad OKHalland100
närPMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 29/10VM-NattOK LöftanHalland19
närMN
tor 29/10Natt-cup etapp 2 20-21Halmstad OKHalland51
närLN
tis 3/11Stockacupen #1IF Rigor
OK Löftan
Halland34
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/11Natt-cup 3, Kungastenen, GrötvikHalmstad OKHalland51
klubbLNVisa rutter i Livelox
sön 15/11IoU testHalmstad OKHalland2
klubbSVisa rutter i Livelox
tis 17/11Stockacupen #2OK LöftanHalland33
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/11Extra träning, Gipen GalgbergetHalmstad OKHalland3
klubbL
tor 26/11Natt-cup 4 KanebergHalmstad OKHalland45
klubbLN
sön 29/11Dag-KM Halmstad OKHalmstad OKHalland65
klubbL
tis 1/12 - tor 3/12Stockacupen #3IF RigorHalland24
klubbL
ons 2/12Nattstrapats 2, BiskopstorpHalmstad OKHalland24
klubbMNVisa rutter i Livelox
tor 10/12Natt-cup 5 Gipen, GalgbergetHalmstad OKHalland33
klubbLN
8/12*
sön 13/12LucianattenLaholms IF OKHalland-
närMN
10/12

Annonser