Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

104 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Halland.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 1 tävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1
tor 2/1Nattcup 2019/2020 Etapp #2OK NackheHalland21
klubbMNResultat
fre 3/1
lör 4/1
sön 5/1
v 2mån 6/1
tis 7/1Nattcup 2019/2020 Etapp #3OK NackheHalland16
klubbMNResultat
ons 8/1
tor 9/1
fre 10/1
lör 11/1
sön 12/1
v 3mån 13/1
tis 14/1Stockacupen #4OK LöftanHalland12
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/1
tor 16/1
fre 17/1
lör 18/1
sön 19/1
v 4mån 20/1
tis 21/1
ons 22/1
tor 23/1
fre 24/1
lör 25/1
sön 26/1Sprint Kungsbacka centrumIF RigorHalland107
närSVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 27/1
tis 28/1
ons 29/1Nattstrapats 4Halmstad OKHalland24
klubbLN
tor 30/1
fre 31/1
lör 1/2
sön 2/2
v 6mån 3/2
tis 4/2
ons 5/2
tor 6/2
fre 7/2
lör 8/2
sön 9/2
v 7mån 10/2
tis 11/2
ons 12/2
tor 13/2
fre 14/2
lör 15/2
sön 16/2
v 8mån 17/2
tis 18/2
ons 19/2
tor 20/2
fre 21/2
lör 22/2
sön 23/2
v 9mån 24/2
tis 25/2Stockacupen #5OK LöftanHalland17
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/2Nattstrapats 5Halmstad OKHalland20
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 27/2
fre 28/2
lör 29/2
sön 1/3
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3NattHalmstad OKHalland8
klubbMN
tor 5/3
fre 6/3KattegattnattLaholms IF OKHalland676
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/3Hallandspremiären, medelHalmstad OKHalland1653
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hallandspremiären Träningspaket, Stafett-träning! Halmstad OKHalland41
närL
sön 8/3Hallandspremiären, långOK LindénaHalland1471
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3
tor 12/3
fre 13/3Natt-träning Torvsjön-KanebergHalmstad OKHalland2
klubbLN
lör 14/3
sön 15/3LaxträffenFalkenbergs OKHalland695
natL
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3
tor 19/3KM-Natt Nackhe + FriskusOK NackheHalland53
klubbLNResultat
fre 20/3
lör 21/3
sön 22/3
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3
fre 27/3DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
184
mästLN
lör 28/3
sön 29/3
v 14mån 30/3
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4
fre 3/4
lör 4/4
sön 5/4
v 15mån 6/4
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4Danskjakten DagHalmstad OKHalland28
klubbM
fre 10/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland78
natM
lör 11/4Nackheträffen + DM, lång, HallandOK NackheHalland94
mästL
sön 12/4
v 16mån 13/4ÄGGSTRA PÅSKGODISHalmstad OKHalland21
klubbM
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland113
natL
tis 14/4
ons 15/4
tor 16/4
fre 17/4
lör 18/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långHalmstad OKHalland28
mästL
sön 19/4Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelHalmstad OKHalland11
natM
Sydsvenska mästerskapen, stafettHalmstad OKHalland0
mästSL
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4
tor 23/4FOK:s Sprintcup Etapp 1Falkenbergs OKHalland3
närS
fre 24/4TeknikträningarHalmstad OKHalland-
klubbM
lör 25/4
sön 26/4
v 18mån 27/4
tis 28/4
ons 29/4FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland0
närS
tor 30/4
fre 1/5
lör 2/5FOK:s 10-milaalternativFalkenbergs OKHalland79
närLResultat
sön 3/5
v 19mån 4/5
tis 5/5
ons 6/5
tor 7/5FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland0
närS
fre 8/5
lör 9/5
sön 10/5
v 20mån 11/5
tis 12/5
ons 13/5
tor 14/5FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland0
närS
fre 15/5
lör 16/5
sön 17/5DM, sprint, HallandOK NackheHalland0
mästS
DM, sprintstafett, HallandOK NackheHalland0
mästSS
v 21mån 18/5
tis 19/5
ons 20/5
tor 21/5FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland0
närS
fre 22/5
lör 23/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHalland0
närLFlyttad
sön 24/5
v 22mån 25/5
tis 26/5
ons 27/5
tor 28/5FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHalland0
närS
fre 29/5
lör 30/5
sön 31/5
v 23mån 1/6
tis 2/6
ons 3/6
tor 4/6FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHalland0
närS
fre 5/6
lör 6/6KM MedelOK LöftanHalland37
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/6Lång-KM Friskus & NackheFK Friskus-VarbergHalland89
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6
tor 11/6FOK:s Sprintcup Etapp 8Falkenbergs OKHalland0
närS
fre 12/6
lör 13/6
sön 14/6
v 25mån 15/6
tis 16/6KM-Sprint Nackhe + FriskusOK NackheHalland112
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6
v 26mån 22/6
tis 23/6
ons 24/6
tor 25/6
fre 26/6SM, knockout-sprintHalmstad OKHalland0
mästS
lör 27/6Sprint-KM och Sprintcup 2020-3Halmstad OKHalland68
klubbSVisa rutter i Livelox
sön 28/6
v 27mån 29/6
tis 30/6
ons 1/7
tor 2/7Tränings-ol LjungbyFalkenbergs OKHalland36
klubbLResultat
fre 3/7
lör 4/7
sön 5/7Friskus Sommarsprint Cup Etapp 1FK Friskus-VarbergHalland62
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
v 28mån 6/7
tis 7/7Friskus Sommarsprint Cup Etapp 2FK Friskus-VarbergHalland66
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/7Nissaströms 2-dagars långHalmstad OK
Oskarströms OK
Halland119
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/7Friskus Sommarsprint Cup Etapp 3FK Friskus-VarbergHalland60
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Nissaströms 2-dagars medelHalmstad OK
Oskarströms OK
Halland125
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland99
LP
natM
lör 11/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland100
LP
natL
sön 12/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland100
LP
natL
Varbergsmästerskapen Sprint 2020OK NackheHalland1
närSFlyttad
v 29mån 13/7
tis 14/7
ons 15/7
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 1FK Friskus-VarbergHalland149
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Oskarströmssprinten 10.00-11.00Halmstad OKHalland29
klubbS
Oskarströmssprinten 14.00-15.00Halmstad OKHalland10
klubbS
tis 21/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 2OK NackheHalland158
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Bokskogssprinten 10:00-11:00Halmstad OKHalland22
närS
Bokskogssprinten 14:00-15:00Halmstad OKHalland8
närS
ons 22/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 3Fjärås AIKHalland114
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Noll tre 5-dagars Etapp 3 Skedala skog väst.Halmstad OKHalland37
närL
tor 23/7Noll tre 5-dagars Etapp 4 HallandsåsenHalmstad OKHalland23
närL
fre 24/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 4Falkenbergs OKHalland160
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Noll tre 5-dagars Etapp 5, MellbystrandHalmstad OKHalland30
närL
lör 25/7Nordhallands Hem5dagars - etapp 5OK LöftanHalland149
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/7
v 31mån 27/7
tis 28/7
ons 29/7
tor 30/7
fre 31/7
lör 1/8
sön 2/8
v 32mån 3/8
tis 4/8
ons 5/8
tor 6/8
fre 7/8
lör 8/8
sön 9/8
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8
tor 13/8
fre 14/8
lör 15/8LördagsgodisHalmstad OKHalland9
klubbL
sön 16/8
v 34mån 17/8
tis 18/8
ons 19/8
tor 20/8FOK:s Höstcup Etapp 1Falkenbergs OKHalland41
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/8
lör 22/8Sprintcup 2020 Etapp 4 Halmstad OKHalland35
klubbS
Norra Hallandsungdomsserie Etapp 1OK NackheHalland106
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/8Södra Hallands ungdomsserie Etapp 1Falkenbergs OKHalland28
närLResultat
v 35mån 24/8
tis 25/8
ons 26/8
tor 27/8FOK:s Höstcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland53
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/8
lör 29/8Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 2Fjärås AIKHalland109
närLResultat
sön 30/8Södra Hallands ungdomsserie Etapp 2Halmstad OKHalland29
närL
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9FOK:s Höstcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland48
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/9
lör 5/9ansökan, DM, Lång, HallandOK NackheHalland0
närL
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK LöftanHalland113
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, lång, HallandFK Friskus-VarbergHalland275
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland0
mästSL
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserFK Friskus-VarbergHalland0
distL
v 37mån 7/9
tis 8/9
ons 9/9
tor 10/9FOK:s Höstcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland56
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2020 Etapp 5 Centrum Grand FinaleHalmstad OKHalland43
klubbS
fre 11/9
lör 12/9DM, medel, HallandLaholms IF OKHalland0
mästM
Norra Hallands ungdomsserie Etapp 4 (Sprint)IF RigorHalland109
närSResultat
sön 13/9DM, sprint, HallandOK NackheHalland275
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 14/9
tis 15/9
ons 16/9
tor 17/9FOK:s Höstcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland44
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/9
lör 19/9Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5FK Friskus-VarbergHalland112
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/9
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9
tor 24/9FOK:s Höstcup Etapp 6Falkenbergs OKHalland42
närMResultat
fre 25/9DM, natt, Göteborg + HallandHallands OF
IK Uven
Halland
Göteborg
0
mästLNFlyttad
lör 26/9Norra Hallands Ungdomserie etapp 6IK Trenne UllaredHalland109
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/9Södra Hallands ungdsomsserie Etapp 3Laholms IF OKHalland22
närLResultat
v 40mån 28/9
tis 29/9SprintCup #1OK LöftanHalland114
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 30/9
tor 1/10FOK:s Höstcup Etapp 7Falkenbergs OKHalland61
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/10
lör 3/10
sön 4/10PreO, DM, HallandOK LöftanHalland0
P
mästL
VM-SprintOK NackheHalland128
närSVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10FOK:s Höstcup Etapp 8Falkenbergs OKHalland64
närSVisa rutter i LiveloxResultat
SprintCup #2OK LöftanHalland77
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/10
lör 10/10
sön 11/10
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10SprintCup #3OK LöftanHalland82
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-cup etapp 1 20-21Halmstad OKHalland40
klubbLN
fre 16/10
lör 17/10
sön 18/10
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10SprintCup #4OK LöftanHalland43
klubbS
21/10*
fre 23/10DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
272
mästLN
21/10*
lör 24/10FOK:s Höstcup FinalFalkenbergs OKHalland29
närS
22/10
sön 25/10TylösandspatrullenHalmstad OKHalland74
närPM
22/10
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10VM-NattOK LöftanHalland9
närMN
25/10
Natt-cup etapp 2 20-21Halmstad OKHalland24
närLN
27/10*
fre 30/10
lör 31/10
sön 1/11
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11
lör 7/11
sön 8/11
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11
tor 12/11Natt-cupHalmstad OKHalland2
klubbLN
10/11*
fre 13/11
lör 14/11
sön 15/11
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11
sön 22/11
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12
tor 10/12Natt-cupHalmstad OKHalland0
klubbLN
8/12*
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12LucianattenLaholms IF OKHalland-
närMN
10/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12
sön 20/12
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser

Mila