Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

277 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Göteborg, Halland, Småland, Västergötland, orienteringslöpning, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 2 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tor 2/1OK Landehofs nattcup Etapp 5OK LandehofGöteborg
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/1Nattcup 2019/2020 Etapp #2OK NackheHalland
klubbMNResultat
sön 5/1Gröt-OL 2020OK FlundrehofVästergötland
klubbMK
sön 5/1Gröt-OL 2020 (2.0)OK FlundrehofVästergötland
klubbMKVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/1Nattcup 2019/2020 Etapp #3OK NackheHalland
klubbMNResultat
tor 9/1Veteran OLGöteborg-Majorna OKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/1Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närSNResultat
tor 9/1Vätterbygden by night 5IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/1Skaraborg By NightIK GandvikVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/1Träning i KälltorpsmoKalmar OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/1Teknikträning Göteborg östIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 12/1IFKs Sprintgrupp - Sprint MasthuggetIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbS
sön 12/1Vintercupen Etapp 1Mölndal Outdoor IFGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/1Vintercupen 4Gamleby OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/1Nattcup 3 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/1Nattcup Kalmar/Nybro OK 4Kalmar OKSmåland
klubbLNResultat
tis 14/1Stockacupen #4OK LöftanHalland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/1GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
tor 16/1Landehofs Nattcup Etapp 6OK LandehofGöteborg
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/1Gbg Öst TeknikträningLerums SOKGöteborg
närL
lör 18/1SM Sport vintercup #2Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
lör 18/1Zon-träningEmmaboda Verda OKSmåland
närMResultat
sön 19/1Vintercupen etapp 2Frölunda OLGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/110 milaträningGamleby OKSmåland
klubbLN
tor 23/1Veteran-OL GMOK 20200123Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
tor 23/1GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
tor 23/1Vätterbygden by night, deltävling 7Os HjälpkurvanSmåland
klubbLNResultat
tor 23/1GOF Nattcup Etapp 6Göteborgs OF
Lerums SOK
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/1Skaraborgs By Night Tibro OKTibro OKVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/1Landslagsträning SprintslingorGöteborgs OF
Svenska Orienteringsförbundet
Göteborg
närSResultat
lör 25/1KOK/NOK träningsdag nr 3 i VästervikKalmar OKSmåland
klubbL
sön 26/1Sprint Kungsbacka centrumIF RigorHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/1OL-träningFalköpings AIK OKVästergötland
klubbL
sön 26/1StugloppetKungälvs OKGöteborg
klubbUResultat
sön 26/1Vintercupen 5Västerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/1Vintercupen etapp 3Göteborgs SKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/1Natt-Cup Kalmar OK/Nybro OK 5:e deltävlingenKalmar OKSmåland
klubbLNResultat
ons 29/1Nattstrapats 4Halmstad OKHalland
klubbLN
tor 30/1Veteran-O GöteborgOK OrintoVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/1GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
tor 30/1Landehofs Nattcup Etapp 7OK LandehofGöteborg
klubbLN
tor 30/1Vätterbygden by Night 8IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNResultat
tor 30/1Natt-7:an 19/20 Etapp 5OK OrintoVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/2SM Sport Vintercup #3Sävedalens AIKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/2Träning Göteborg ÖstSjövalla FKGöteborg
klubbL
sön 2/2Vintercupen Etapp 4Mölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/2Vinterrace 5Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/210 milaträningGamleby OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2Veteran OL SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2Vätterbygden by night, deltävling 9OK GränsenSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närSN
tor 6/2GOF Nattcup Etapp 7Göteborgs OF
Sjövalla FK
Göteborg
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2Skaraborg by night Istrums SKIstrums SKVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
lör 8/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
lör 8/2Träningsdag Kalmar OK/Nybro OKKalmar OKSmåland
klubbL
lör 8/2Teknikträning Göteborg östSävedalens AIKGöteborg
klubbL
lör 8/2Zonträning Torsås OKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
sön 9/2Vintercupen 6Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
sön 9/2Vinterrace Etapp 6OK Flundrehof
Trollhättans SK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/2NattcupVänersborgs SKVästergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/2Go'Natt Cup Kalmar OK/Nybro OK E.6Nybro OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/2Veteran-OLVäxjö OKSmåland
närL
sön 16/2Vintercupen etapp 5FK HerkulesGöteborg
klubbLResultat
sön 16/2Vinterrace 7Trollhättans SOKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/2Nattcup Kalmar/Nybro OK 7Kalmar OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/2GOF Nattcup Etapp 8Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLN
19/2*
Visa rutter i LiveloxStarttider
tor 20/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
20/2*
Visa rutter i Livelox
tor 20/2Vätterbygden by night 10Jönköpings OKSmåland
närLN
19/2*
Visa rutter i Livelox
tor 20/2Natt-7:anIK YmerVästergötland
närLN
19/2
tor 20/2Skaraborg by Night VIILidköpings VSKVästergötland
närMN
17/2
Visa rutter i LiveloxStarttider
sön 23/2Vintercupen Etapp 6IK UvenGöteborg
klubbL
22/2*
Visa rutter i Livelox
sön 23/2Vinterrace 8 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närL
20/2
Visa rutter i Livelox
tis 25/2Nattcup 5, TSOKTrollhättans SOKVästergötland
närLN
23/2
tis 25/2Nattcup Kalmar OK/Nybro OK nr 8Kalmar OKSmåland
klubbLN
22/2
tis 25/2Stockacupen #5OK LöftanHalland
klubbLN
3/2*
ons 26/2Nattstrapats 5Halmstad OKHalland
klubbLN
23/2
tor 27/2Landehofs Nattcup Etapp 8OK LandehofGöteborg
klubbLN
26/2*
tor 27/2Vätterbygden by night deltävling 11IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLN
25/2
lör 29/2SM Sport Vintercup #4Göteborg-Majorna OKGöteborg
närM
26/2
tis 3/3Skaraborg by night, OK KlyftamoOK KlyftamoVästergötland
närLN
1/3*
ons 4/3Veteranorientering OskarshamnSOK ViljanSmåland
närL
3/3
ons 4/3DanskjaktenHalmstad OKHalland
klubbMN
2/3
tor 5/3Veteran-OLIF Marin VästGöteborg
närL
tor 5/3GOF Nattcup Etapp 9Göteborgs OF
Mölndal Outdoor IF
Göteborg
närLN
3/3
fre 6/3KattegattnattLaholms IF OKHalland
natLN
1/3
lör 7/3Hallandspremiären, medelHalmstad OKHalland
natM
1/3
sön 8/3Hallandspremiären, långOK LindénaHalland
natL
1/3
tor 12/3GOF Nattcup Etapp 10Frölunda OL
Göteborgs OF
Göteborg
närLN
10/3
sön 15/3LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natL
8/3
tis 17/3Öppen touch-free träning (sprint)Tolereds Allmänna IKGöteborg
klubbS
15/3
tor 19/3Natt-KM GBG SydIK UvenGöteborg
klubbLN
tor 19/3POL TorsöHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närL
31/12
tor 19/3Veteran OL Lerums SOKLerums SOKGöteborg
närL
tor 19/3GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbM
tor 19/3KM-Natt Nackhe + FriskusOK NackheHalland
klubbLN
fre 20/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland
natLN
15/3
lör 21/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborg
distSS
15/3
tor 26/3POL-RydaHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötland
närL
31/12
fre 27/3DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
mästLN
22/3
lör 28/3UvenmedelIK UvenGöteborg
natM
22/3
sön 29/3VästgötapremiärenUlricehamns OKVästergötland
distM
22/3
tor 2/4POL-PetersburgHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötland
närL
30/3
fre 3/4EriksbergssprintenTolereds Allmänna IKGöteborg
distS
29/3
fre 3/4DM, natt, VästergötlandIstrums SKVästergötland
mästLN
29/3
lör 4/4SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmåland
mästU
22/3
lör 4/4Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
natM
29/3
lör 4/4Vallevåren med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelIstrums SKVästergötland
distM
lör 4/4Publiktävling SM UltralångVästerviks OKSmåland
distL
29/3
sön 5/4DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmåland
mästS
29/3
sön 5/4DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmåland
mästSS
29/3
sön 5/4Västkustlången i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natL
tis 7/4POL FlobyFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötland
närL
4/4
ons 8/4Natt-NjudungLandsbro IF SKSmåland
närLN
tor 9/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland
natLN
5/4
fre 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distM
6/4
fre 10/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natM
5/4
fre 10/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland
natS
5/4
lör 11/4Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmåland
natM
5/4
lör 11/4Nackheträffen + DM, lång, HallandOK NackheHalland
mästL
5/4
lör 11/4Öjetrampen, Five-O #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natL
5/4
sön 12/4Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland
natM
5/4
mån 13/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natL
6/4
mån 13/4Vikingaträffen, Five-O #5Trollhättans SOKVästergötland
natM
5/4
mån 13/4Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland
natL
5/4
ons 15/4Motionsorientering 15 april Växjö AISSmåland
närL
tor 16/4POL-MostuganHjobygdens OK
OK Skogsstjärnan
Västergötland
närL
13/4
tor 16/4GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
lör 18/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natL
lör 18/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långHalmstad OKHalland
mästL
12/4
lör 18/4Skaraborgsmästerskap, stafettHjobygdens OKVästergötland
mästSL
sön 19/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natM
sön 19/4Målilla OKMålilla OKSmåland
natM
sön 19/4Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelHalmstad OKHalland
natM
12/4
sön 19/4Sydsvenska mästerskapen, stafettHalmstad OKHalland
mästSL
12/4
tor 23/4POL AlbionHjobygdens OK
IK Albion
Västergötland
närL
20/4
tor 23/4GBG Syd teknikträningIK UvenGöteborg
klubbL
lör 25/4AleträffenOK AlehofGöteborg
natM
lör 25/4OK Bävern, medelOK BävernSmåland
natM
sön 26/4Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg
natL
sön 26/4OK Bävern, långOK BävernSmåland
natL
sön 26/4Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland
natM
19/4
tis 28/4POL-AxvallHjobygdens OK
Istrums SK
Västergötland
närL
25/4
tis 28/4Vårserien Etapp 1Göteborgs OF
Göteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
närL
fre 1/5RSK-träffenRydboholms SKVästergötland
natM
lör 2/5HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natM
sön 3/5PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland
distM
mån 4/5Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
ons 6/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 7/5POL-KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötland
närL
4/5
fre 8/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natS
lör 9/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natM
lör 9/5Vårserien Etapp 2Göteborgs OF
Sjövalla FK
Göteborg
närL
lör 9/5TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland
natM
sön 10/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natM
3/5
sön 10/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natL
sön 10/5TenhultslångenTenhults SOKSmåland
natL
mån 11/5Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 12/5Höglandszonen, zontävling 3SOK AnebySmåland
närL
ons 13/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 14/5POL-TräffHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötland
närL
12/5
tor 14/5Vårserien Etapp 3Göteborgs OF
Mölndal Outdoor IF
Göteborg
närL
tor 14/5GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
sön 17/5DM, sprint, HallandOK NackheHalland
mästS
10/5
sön 17/5DM, sprint, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötland
mästS
sön 17/5DM, sprintstafett, HallandOK NackheHalland
mästSS
10/5
sön 17/5DM, sprintstafett, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötland
mästSS
sön 17/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSS
mån 18/5Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 19/5POL TengeneFrämmestads IK
Hjobygdens OK
Västergötland
närL
16/5
tis 19/5Ungdomens 5-dagars 2020 SprintKalmar OKSmåland
närS
17/5
tor 21/5Vårserien Etapp 4Göteborgs OF
Lerums SOK
Göteborg
närL
lör 23/5StråkendubbelnMullsjö SOKVästergötland
distM
sön 24/5VargsprintarnaOK SkogsvargarnaVästergötland
distS
17/5
mån 25/5Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
ons 27/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 28/5POL-VinningaHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötland
närL
25/5
lör 30/5SM, sprintstafett, individuell publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
lör 30/5Vårserien Etapp 5FK Herkules
Göteborgs OF
Göteborg
närL
lör 30/5SM, sprintstafettVäxjö OKSmåland
mästSS
lör 30/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHalland
närL
24/5
lör 30/5 - sön 31/5SM, sprint, och Swedish League, #5Växjö OKSmåland
mästS
sön 31/5SM, sprint, publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Småland
mästM
tis 2/6DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborg
mästS
tor 4/6POL-TibroHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötland
närL
1/6
tor 4/6GBG Syd teknikträningIK UvenGöteborg
klubbL
lör 6/6KinekullesprintenOK KlyftamoVästergötland
natS
sön 7/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natS
tis 9/6Höglandets sprintcupSOK AnebySmåland
närS
tor 11/6POL-ÄlgamossenHjobygdens OKVästergötland
närL
8/6
lör 13/6Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
distM
sön 14/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natS
sön 14/6 - tor 18/6O-camp 2020Västergötlands OFVästergötland
närL
7/6
tis 16/6Minitjoget i SätilaOK RävenVästergötland
närSS
13/6
fre 26/6SM, knockout-sprintHalmstad OKHalland
mästS
tis 30/6Tjust 2-dagars, dag 1, långVästerviks OKSmåland
natL
24/6
ons 1/7Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland
distM
ons 1/7Tjust 2-dagars, dag 2, medelVästerviks OKSmåland
natM
24/6
lör 4/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSMK
ons 8/7Bad-OL i HallandOskarströms OKHalland
närM
fre 10/7 - sön 12/7Hallands 3-dagarsFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland
LP
natM
28/6
tis 28/7Höglands-OLSOK AnebySmåland
närL
fre 31/7Tibrotrippeln, FredagsmedelnTibro OKVästergötland
natM
fre 31/7Ungdomens 10milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natSL
lör 1/8Tibrotrippeln, LördagsmedelnTibro OKVästergötland
natM
sön 2/8Tibrotrippeln, SöndagslångenTibro OKVästergötland
natL
mån 3/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
lör 8/8Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötland
natM
sön 9/8Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötland
natL
mån 10/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tor 13/8GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
fre 14/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natS
fre 14/8Götalandsmästerskapen, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästS
lör 15/8Götalandsmästerskapen, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästL
lör 15/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natL
sön 16/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natM
sön 16/8Götalandsmästerskapen, stafettFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästSL
sön 16/8Skaraborgsmästerskap, långOK KlyftamoVästergötland
distL
mån 17/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
ons 19/8Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
lör 22/8Jönköpings OK, dag 1, långJönköpings OKSmåland
natL
lör 22/8MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland
distM
sön 23/8HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natL
sön 23/8Jönköpings OK, dag 2, medelJönköpings OKSmåland
natM
mån 24/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
ons 26/8Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
lör 29/8Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6Fjärås AIKHalland
närL
sön 30/8VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natM
sön 30/8VästboträffenOK VivillSmåland
natM
mån 31/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tor 3/9GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
fre 4/9DM, natt, SmålandKalmar OKSmåland
mästMN
30/8
lör 5/9DM, medel, GöteborgKungälvs OKGöteborg
mästM
lör 5/9DM, medel, VästergötlandBredareds IFVästergötland
mästM
sön 6/9DM, lång, SmålandAnderstorps OKSmåland
mästL
sön 6/9DM, stafett, GöteborgUtby IKGöteborg
mästL
sön 6/9DM, stafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästSL
sön 6/9DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserFK Friskus-VarbergHalland
distL
sön 6/9DM, stafett, VästergötlandHestra IFVästergötland
mästSL
sön 6/9DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserHestra IFVästergötland
distM
tis 8/9HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
lör 12/9DM, medel, HallandLaholms IF OKHalland
mästM
lör 12/9DM, medel, SmålandOK GränsenSmåland
mästM
lör 12/9Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
6/9
sön 13/9DM, stafett, SmålandOK GränsenSmåland
mästSL
sön 13/9Partilletrippeln, lång + DM, lång, GöteborgSävedalens AIKGöteborg
mästL
6/9
sön 13/9DM, lång, VästergötlandUlricehamns OKVästergötland
mästL
fre 18/9Ungdoms-SM, sprintFalköpings AIK OKVästergötland
mästS
lör 19/9Faik medelFalköpings AIK OKVästergötland
natM
lör 19/9Nässjö OK, dag 1, långNässjö OKSmåland
distL
lör 19/9Ungdoms-SM, långFalköpings AIK OKVästergötland
mästL
sön 20/9Nässjö OK, dag 2, medelNässjö OKSmåland
distM
sön 20/9OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natL
sön 20/9Ungdoms-SM, distriktsstafettFalköpings AIK OKVästergötland
natSL
fre 25/9Pölder Cup-avslutningen, del 1, nattOK NorrvirdarnaSmåland
natMN
lör 26/9OK Landehof, medelOK LandehofGöteborg
natM
lör 26/9Pölder Cup-avslutningen, del 2, långOK NorrvirdarnaSmåland
natL
lör 26/9Traneträffen, långOK TrananVästergötland
natL
sön 27/9OK Landehof, långOK LandehofGöteborg
natL
sön 27/9Traneträffen, medelOK TrananVästergötland
natM
fre 2/10Partilletrippeln, nattsprintSävedalens AIKGöteborg
natSN
27/9
lör 3/10Bahco CupLidköpings VSKVästergötland
distL
lör 3/10DM, ultralång, Blekinge och Småland + KarlsnäsmedelnRonneby OK
Smålands OF
Blekinge
Småland
mästU
sön 4/10Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötland
distSL
tor 8/10GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
lör 17/10GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natM
sön 18/10DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natM
fre 23/10AxevallenattaIstrums SKVästergötland
distLN
lör 24/10 - sön 25/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland
natSLK
sön 25/10Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland
distL
lör 31/10Double-O, #1, OL, långVäxjö OKSmåland
distL
19/10
fre 6/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSN
lör 7/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natS
sön 8/11O-event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötland
natS
fre 13/11Öppet Skaraborgsmästerskap, natt Gudhems IFVästergötland
mästLN
sön 22/11Herkules stugloppFK HerkulesGöteborg
klubbL

Annonser