Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

34 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Göteborg, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lör 21/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborg
distSS
fre 27/3DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
mästLN
lör 28/3UvenmedelIK UvenGöteborg
natM
fre 3/4EriksbergssprintenTolereds Allmänna IKGöteborg
distS
fre 3/4Eriksbergssprinten 2.0Tolereds Allmänna IKGöteborg
distS
lör 4/4Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
natM
lör 4/4Tolereds vårutmaningTolereds Allmänna IKGöteborg
distM
sön 5/4Västkustlången i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natL
lör 18/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natL
sön 19/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natM
lör 25/4AleträffenOK AlehofGöteborg
natM
sön 26/4Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg
natL
lör 16/5PreO i VästBohuslän-Dals OF
Göteborgs OF
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
P
natP
lör 16/5PreO, TempO-DM GöteborgOK LandehofGöteborg
P
mästT
sön 17/5PreO i VästBohuslän-Dals OF
Göteborgs OF
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
P
natP
tis 2/6DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborg
mästS
sön 9/8PreO, DM, Bohuslän-Dal + Göteborg + VästergötlandGöteborgs OF
Stenungsunds OK
Västergötlands OF
Göteborg
Bohuslän-Dal
Västergötland
P
mästL
fre 14/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natS
fre 14/8Götalandsmästerskapen, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästS
lör 15/8Götalandsmästerskapen, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästL
lör 15/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natL
sön 16/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natM
sön 16/8Götalandsmästerskapen, stafettFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästSL
lör 5/9DM, medel, GöteborgKungälvs OKGöteborg
mästM
sön 6/9DM, stafett, GöteborgUtby IKGöteborg
mästL
lör 12/9Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
6/9
sön 13/9Partilletrippeln, lång + DM, lång, GöteborgSävedalens AIKGöteborg
mästL
6/9
fre 25/9DM, natt, Göteborg + HallandHallands OF
IK Uven
Halland
Göteborg
mästLN
lör 26/9OK Landehof, medelOK LandehofGöteborg
natM
sön 27/9OK Landehof, långOK LandehofGöteborg
natL
fre 2/10Partilletrippeln, nattsprintSävedalens AIKGöteborg
natSN
27/9
lör 17/10GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natM
sön 18/10DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natM
lör 24/10DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborg
mästS

Annonser