Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

32 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Göteborg, nationell tävling, mästerskapstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
fre 27/3DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
184
mästLN
lör 28/3UvenmedelIK UvenGöteborg334
natM
lör 4/4Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg85
natM
sön 5/4Västkustlången i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborg179
natL
lör 18/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg50
natL
sön 19/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg56
natM
lör 25/4AleträffenOK AlehofGöteborg46
natM
sön 26/4Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg81
natL
lör 16/5PreO i VästBohuslän-Dals OF
Göteborgs OF
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
0
P
natP
lör 16/5PreO, TempO-DM GöteborgOK LandehofGöteborg0
P
mästT
sön 17/5PreO i VästBohuslän-Dals OF
Göteborgs OF
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
0
P
natP
tis 2/6DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborg0
mästS
sön 9/8PreO, DM, Bohuslän-Dal + Göteborg + VästergötlandGöteborgs OF
Stenungsunds OK
Västergötlands OF
Göteborg
Bohuslän-Dal
Västergötland
0
P
mästL
fre 14/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg0
natS
fre 14/8Götalandsmästerskapen, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg0
mästS
lör 15/8Götalandsmästerskapen, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg0
mästL
lör 15/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg0
natL
sön 16/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg0
natM
sön 16/8Götalandsmästerskapen, stafettFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg0
mästSL
lör 5/9DM, medel, GöteborgKungälvs OKGöteborg726
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, stafett, GöteborgUtby IKGöteborg0
mästL
lör 12/9Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg320
natM
lör 12/9 - sön 13/9Partilletrippeln, lång + DM, lång, GöteborgSävedalens AIKGöteborg628
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/9 - sön 20/9SM, medel och långKungälvs OK
OK Alehof
Tolereds Allmänna IK
Göteborg1646
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/9DM, natt, Göteborg + HallandHallands OF
IK Uven
Halland
Göteborg
0
mästLN
lör 26/9OK Landehof, medelOK LandehofGöteborg897
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/9OK Landehof, långOK LandehofGöteborg0
natL
fre 2/10Partilletrippeln, nattsprintSävedalens AIKGöteborg176
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/10GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg522
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/10DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg896
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/10DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
280
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/10DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborg491
mästSVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser