Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

246 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Göteborg, orienteringslöpning, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 5 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1
tor 2/1OK Landehofs nattcup Etapp 5OK LandehofGöteborg
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/1
lör 4/1
sön 5/1
v 2mån 6/1
tis 7/1
ons 8/1
tor 9/1Veteran OLGöteborg-Majorna OKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/1
lör 11/1Teknikträning Göteborg östIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 12/1IFKs Sprintgrupp - Sprint MasthuggetIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbS
Vintercupen Etapp 1Mölndal Outdoor IFGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 3mån 13/1
tis 14/1
ons 15/1
tor 16/1GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
Landehofs Nattcup Etapp 6OK LandehofGöteborg
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 17/1
lör 18/1Gbg Öst TeknikträningLerums SOKGöteborg
närL
SM Sport vintercup #2Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
sön 19/1Vintercupen etapp 2Frölunda OLGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 4mån 20/1
tis 21/1
ons 22/1
tor 23/1Veteran-OL GMOK 20200123Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
GOF Nattcup Etapp 6Göteborgs OF
Lerums SOK
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/1Landslagsträning SprintslingorGöteborgs OF
Svenska Orienteringsförbundet
Göteborg
närSResultat
lör 25/1
sön 26/1StugloppetKungälvs OKGöteborg
klubbUResultat
Vintercupen etapp 3Göteborgs SKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 27/1
tis 28/1
ons 29/1
tor 30/1GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
Landehofs Nattcup Etapp 7OK LandehofGöteborg
klubbLN
fre 31/1
lör 1/2SM Sport Vintercup #3Sävedalens AIKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Träning Göteborg ÖstSjövalla FKGöteborg
klubbL
sön 2/2Vintercupen Etapp 4Mölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 6mån 3/2
tis 4/2
ons 5/2
tor 6/2Veteran OL SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GOF Nattcup Etapp 7Göteborgs OF
Sjövalla FK
Göteborg
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/2
lör 8/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
Teknikträning Göteborg östSävedalens AIKGöteborg
klubbL
sön 9/2
v 7mån 10/2
tis 11/2
ons 12/2
tor 13/2
fre 14/2
lör 15/2
sön 16/2Vintercupen etapp 5FK HerkulesGöteborg
klubbLResultat
v 8mån 17/2
tis 18/2
ons 19/2
tor 20/2GOF Nattcup Etapp 8Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
fre 21/2
lör 22/2
sön 23/2Vintercupen Etapp 6IK UvenGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 9mån 24/2
tis 25/2
ons 26/2
tor 27/2Landehofs Nattcup Etapp 8OK LandehofGöteborg
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/2
lör 29/2Teknikträning Göteborg östOK LandehofGöteborg
klubbL
SM Sport Vintercup #4Göteborg-Majorna OKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
Vintercupen etapp 7Frölunda OLGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3
tor 5/3Veteran-OLIF Marin VästGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
GOF Nattcup Etapp 9Göteborgs OF
Mölndal Outdoor IF
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/3
lör 7/3Teknikträning Göteborg östIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbL
sön 8/3
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3
tor 12/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMKVisa rutter i Livelox
GOF Nattcup Etapp 10Frölunda OL
Göteborgs OF
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/3
lör 14/3
sön 15/3
v 12mån 16/3
tis 17/3Öppen touch free-träning (sprint)Tolereds Allmänna IKGöteborg
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/3
tor 19/3Natt-KM GBG SydIK UvenGöteborg
klubbLN
Veteran OL Lerums SOKLerums SOKGöteborg
närL
Sprintträning Göteborg sydFK HerkulesGöteborg
klubbS
fre 20/3
lör 21/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborg
distSS
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
OrienteringsträningFK HerkulesGöteborg
klubbL
sön 22/3
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3Veckans bana V13Sävedalens AIKGöteborg
klubbMVisa rutter i Livelox
Teknikträning GBG SydFrölunda OLGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
fre 27/3DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
mästLN
lör 28/3Teknikträning Göteborg östOK LandehofGöteborg
klubbLKVisa rutter i LiveloxResultat
Tävlingslik träningTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
UvenmedelIK UvenGöteborg
natM
sön 29/3Teknikträning Göteborg östOK LandehofGöteborg
klubbLKVisa rutter i LiveloxResultat
Extra träningFrölunda OLGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 14mån 30/3
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4Veteran-OL GMOK 20200403Göteborg-Majorna OKGöteborg
närL
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närSVisa rutter i Livelox
Veckans bana V14Sävedalens AIKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
fre 3/4TestSjövalla FKGöteborg
närL
EriksbergssprintenTolereds Allmänna IKGöteborg
distS
Eriksbergssprinten 2.0Tolereds Allmänna IKGöteborg
distS
lör 4/4Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
natM
Tolereds vårutmaningTolereds Allmänna IKGöteborg
distM
Tolereds vårträningTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Extra träningFrölunda OLGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/4Västkustlången i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natL
Herkules Söndags OLFK HerkulesGöteborg
klubbL
GMOK Stafetträning / Kåråna Kôpp #1Göteborg-Majorna OKGöteborg
klubbL
v 15mån 6/4
tis 7/4Påsk-kortMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbSVisa rutter i Livelox
ons 8/4
tor 9/4SAIKs Påskorientering etapp 1Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
Extra träningFK HerkulesGöteborg
klubbMVisa rutter i Livelox
fre 10/4SAIKs Påskorientering etapp 2Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
Tolereds påskmedelTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
LSOK Påskorientering E1Lerums SOKGöteborg
klubbLResultat
Sjövalla FK Påsk-Cup E1Sjövalla FKGöteborg
klubbLResultat
Uven Påskträning 1IK UvenGöteborg
klubbL
Landehof Påskorientering E1OK LandehofGöteborg
klubbLResultat
Kåråna Kôpp etapp 2Sävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/4SAIKs Påskorientering etapp 3Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
Tolereds äggjaktTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbMResultat
FOL PåskträningFrölunda OLGöteborg
klubbMVisa rutter i Livelox
LSOK Påskorientering E2Lerums SOKGöteborg
klubbLResultat
Sjövalla FK Påsk-Cup E2Sjövalla FKGöteborg
klubbLResultat
Landehof Påskorientering E2OK LandehofGöteborg
klubbLResultat
sön 12/4SAIKs Påskorientering etapp 4Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
Tolereds poängjaktTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbMResultat
Kåråna Kôpp #3 / MedeldistansIFK Göteborg OrienteringGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
LSOK Påskorientering E3Lerums SOKGöteborg
klubbLResultat
Sjövalla FK Påsk-Cup E3Sjövalla FKGöteborg
klubbLResultat
Landehof Påskorientering E3OK LandehofGöteborg
klubbLResultat
v 16mån 13/4SAIKs Påskorientering etapp 5Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
LSOK Påskorientering E4Lerums SOKGöteborg
klubbLResultat
Sjövalla FK Påsk-Cup E4Sjövalla FKGöteborg
klubbLResultat
KlubbträningFK HerkulesGöteborg
klubbL
Frölunda påskmedelFrölunda OLGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Landehof Påskorientering E4OK LandehofGöteborg
klubbLResultat
Tolereds annandagsmedelTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbMResultat
Uven Påskträning 2IK UvenGöteborg
klubbL
tis 14/4
ons 15/4
tor 16/4Veteran - Veckans banor 16-30 aprilTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbMVisa rutter i Livelox
Veckans bana v16Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
fre 17/4
lör 18/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natL
Tolereds V-medelTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Kåråna Kôpp etapp 3Göteborg-Majorna OKGöteborg
närM
FOL vårträning Frölunda OLGöteborg
klubbMResultat
sön 19/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natM
Träningsdag Skogstorp EMLerums SOKGöteborg
klubbL
Träningsdag Skogstorp FMLerums SOKGöteborg
klubbM
Landehof OrienteringsträningOK LandehofGöteborg
klubbL
Herkules Söndags OLFK HerkulesGöteborg
klubbL
v 17mån 20/4Öppen medeldistans (veckans bana)Tolereds Allmänna IKGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
tis 21/4
ons 22/4
tor 23/4GBG Syd teknikträningIK UvenGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närSVisa rutter i Livelox
Veckans bana v.17Sävedalens AIKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
fre 24/4
lör 25/4AleträffenOK AlehofGöteborg
natM
Kåråna Kôpp #4 IFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
Sjövalla FK - TräningstävlingSjövalla FKGöteborg
klubbLResultat
FOL SvarttjärnträningFrölunda OLGöteborg
klubbLResultat
Tolereds vårlångTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
SAIK - Lördagsteknik (ungdom/vuxen/veteran)Sävedalens AIKGöteborg
klubbM
Träningstävling OK LandehofOK LandehofGöteborg
klubbLResultat
sön 26/4Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg
natL
Extra träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
LSOK Östorientering 26/4Lerums SOKGöteborg
klubbLResultat
v 18mån 27/4Veckans bana v.18Sävedalens AIKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 28/4Vårserien etapp 1 inställdGöteborgs OF
Göteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
närL
ons 29/4
tor 30/4KlubbträningFK HerkulesGöteborg
klubbL
Tolereds ValborgsbingoTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbMResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
fre 1/5
lör 2/5TiomilautmaningenTolereds Allmänna IKGöteborg
närSLVisa rutter i LiveloxStarttider
SAIK - Lördagsteknik (ungdom/vuxen/veteran)Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
Kåråna Kôpp #5Sävedalens AIKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sjövalla FK - Träning Göteborg ÖstSjövalla FKGöteborg
klubbL
sön 3/5Herkules Söndags OLFK HerkulesGöteborg
klubbL
LSOK Östorientering 3/5Lerums SOKGöteborg
klubbLResultat
v 19mån 4/5
tis 5/5
ons 6/5Extra GBG Teknikträning medelGöteborgs OFGöteborg
klubbM
tor 7/5Veckans bana v.19Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
Gbg-SYD Frölunda OL träningFrölunda OLGöteborg
klubbL
Sommarserien 7 maj HäcksjönGöteborgs SKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
fre 8/5
lör 9/5Vårserien Etapp 2Göteborgs OF
Sjövalla FK
Göteborg
närL
Lerumsserien, etapp 1Lerums SOKGöteborg
klubbLResultat
Skidklubben lördagsträningGöteborgs SKGöteborg
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Träningstävling OK LandehofOK LandehofGöteborg
klubbLResultat
SAIK vårserie 1Sävedalens AIKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
MajserienFrölunda OLGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sjövalla FK - Träning Göteborg Öst 9/5Sjövalla FKGöteborg
klubbLResultat
sön 10/5klubbträningFK HerkulesGöteborg
klubbM
SAIK söndagsteknik (ungdom/vuxen/veteran)Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
LSOK Östorientering 10/5Lerums SOKGöteborg
klubbLResultat
v 20mån 11/5[INSTÄLLD] Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 12/5
ons 13/5Extra GBG-teknikträning - Medel Göteborgs OFGöteborg
klubbM
tor 14/5Vårserien Etapp 3Göteborgs OF
Mölndal Outdoor IF
Göteborg
närL
Veckans bana v.20Sävedalens AIKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
Sommarserien 14 maj RuddalenGöteborgs SKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närSVisa rutter i Livelox
fre 15/5
lör 16/5Klubbträning MOIFMölndal Outdoor IFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
Kåråna Kôpp #6 "Kårånavarvet"Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLVisa rutter i Livelox
Lerumsserien, etapp 2Lerums SOKGöteborg
klubbLResultat
sön 17/5OL-träning för HerkulesFK HerkulesGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
LSOK Östorientering 17/5Lerums SOKGöteborg
klubbLResultat
TräningstävlingOK LandehofGöteborg
klubbMResultat
v 21mån 18/5[INSTÄLLD] Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 19/5
ons 20/5Extra GBG Teknikträning medelGöteborgs OFGöteborg
klubbMResultat
TAIK VårsprintTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Frölunda (TAIK) VårsprintFrölunda OLGöteborg
klubbLResultat
tor 21/5Vårserien Etapp 4Göteborgs OF
Lerums SOK
Göteborg
närL
SAIK - helgteknik (ungdom/vuxen/veteran)Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
Inofficiellt kontrollplocknings-KMFK HerkulesGöteborg
klubbSResultat
Lerumsserien, etapp 3Lerums SOKGöteborg
klubbLResultat
SAIK vårserie 2Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
MajserienGöteborg-Majorna OKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
fre 22/5SAIK - helgteknik (ungdom/vuxen/veteran)Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
lör 23/5SAIK - helgteknik (ungdom/vuxen/veteran)Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
Landehof vårserie etapp 1OK LandehofGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Skidklubben lördagsträningGöteborgs SKGöteborg
klubbMVisa rutter i Livelox
Kåråna Kôpp etapp 7Göteborg-Majorna OKGöteborg
klubbM
sön 24/5SAIK - helgteknik (ungdom/vuxen/veteran)Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
klubbträning för FK HerkulesFK HerkulesGöteborg
klubbM
v 22mån 25/5[INSTÄLLD] Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 26/5
ons 27/5Extra GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
tor 28/5Veckans bana v.22Sävedalens AIKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
Skidklubben Sommarserien med KMGöteborgs SKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
LM
klubbL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
Landehof Vårserie Etapp 2OK LandehofGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/5
lör 30/5Skidklubben lördagsträningGöteborgs SKGöteborg
klubbMVisa rutter i Livelox
Vårserien Etapp 5FK Herkules
Göteborgs OF
Göteborg
närL
Helenedalssprinten - en klubbträning för MOIFMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Alehof KM LångOK AlehofGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Alehof KM MedelOK AlehofGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Lerumsserien, etapp 4Lerums SOKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
SAIK vårserie 3Sävedalens AIKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
Kåråna Kôpp etapp 8IFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbL
MajserienTolereds Allmänna IKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/5OL-träning FK HerkulesGöteborg
klubbL
v 23mån 1/6
tis 2/6DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborg
mästS
Hemdagars Etapp 1: SkepplandasprintenOK AlehofGöteborg
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Lektion 9IFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/6
tor 4/6Veckans bana v.23Sävedalens AIKGöteborg
klubbM
4/6*
Sommarserien LandvetteretappenGöteborgs SKGöteborg
klubbL
2/6
Visa rutter i Livelox
GBG Syd teknikträningIK UvenGöteborg
klubbL
3/6*
Visa rutter i Livelox
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
4/6*
Visa rutter i Livelox
fre 5/6
lör 6/6Tolereds NationaldagsmedelTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbM
4/6
Landehofs Vårserie Etapp3- BackaskolanOK LandehofGöteborg
klubbL
3/6*
Skidklubben lördagsträningGöteborgs SKGöteborg
klubbL
4/6
sön 7/6Klubbträning för FK HerkulesFK HerkulesGöteborg
klubbM
6/6*
v 24mån 8/6
tis 9/6Hemdagars Etapp 2: Oringen 1990 Del 1OK AlehofGöteborg
klubbLN
ApbergetIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbL
8/6
Visa rutter i Livelox
ons 10/6
tor 11/6Samträning Gbg-SydFrölunda OLGöteborg
klubbL
#SjövallaSommarSerie1Sjövalla FKGöteborg
klubbS
8/6
fre 12/6
lör 13/6Jukolautmaningen GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
närSM
11/6
Visa rutter i Livelox
sön 14/6
v 25mån 15/6
tis 16/6MikrotjogetIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbSS
15/6
ons 17/6
tor 18/6Midsommarsprinten - omgång 1FK HerkulesGöteborg
klubbS
17/6*
Midsommarsprinten - omgång 2FK HerkulesGöteborg
klubbS
17/6*
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6Svartedalsutmaningen, HD14Kungälvs OKGöteborg
närL
20/6*
v 26mån 22/6Svartedalsutmaningen, HD16Kungälvs OKGöteborg
närL
20/6*
tis 23/6#SjövallaSommarSerie2Sjövalla FKGöteborg
klubbL
19/6
ons 24/6
tor 25/6
fre 26/6
lör 27/6
sön 28/6
v 27mån 29/6
tis 30/6
ons 1/7
tor 2/7
fre 3/7
lör 4/7
sön 5/7
v 28mån 6/7
tis 7/7
ons 8/7
tor 9/7
fre 10/7
lör 11/7
sön 12/7
v 29mån 13/7
tis 14/7
ons 15/7
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7
tis 21/7
ons 22/7
tor 23/7
fre 24/7
lör 25/7
sön 26/7
v 31mån 27/7
tis 28/7
ons 29/7
tor 30/7
fre 31/7
lör 1/8
sön 2/8
v 32mån 3/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 4/8
ons 5/8
tor 6/8
fre 7/8
lör 8/8
sön 9/8
v 33mån 10/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 11/8
ons 12/8
tor 13/8GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
fre 14/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natS
Götalandsmästerskapen, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästS
lör 15/8Götalandsmästerskapen, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästL
Götalandsmästerskapen, publiktävling, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natL
sön 16/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natM
Götalandsmästerskapen, stafettFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästSL
v 34mån 17/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 18/8
ons 19/8
tor 20/8
fre 21/8
lör 22/8
sön 23/8
v 35mån 24/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 25/8
ons 26/8
tor 27/8
fre 28/8
lör 29/8
sön 30/8
v 36mån 31/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
fre 4/9
lör 5/9DM, medel, GöteborgKungälvs OKGöteborg
mästM
sön 6/9DM, stafett, GöteborgUtby IKGöteborg
mästL
v 37mån 7/9
tis 8/9
ons 9/9
tor 10/9
fre 11/9
lör 12/9Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
6/9
sön 13/9Partilletrippeln, lång + DM, lång, GöteborgSävedalens AIKGöteborg
mästL
6/9
v 38mån 14/9
tis 15/9
ons 16/9
tor 17/9
fre 18/9
lör 19/9
sön 20/9
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9
tor 24/9
fre 25/9DM, natt, Göteborg + HallandHallands OF
IK Uven
Halland
Göteborg
mästLN
lör 26/9OK Landehof, medelOK LandehofGöteborg
natM
sön 27/9OK Landehof, långOK LandehofGöteborg
natL
v 40mån 28/9
tis 29/9
ons 30/9
tor 1/10
fre 2/10Partilletrippeln, nattsprintSävedalens AIKGöteborg
natSN
27/9
lör 3/10
sön 4/10
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
fre 9/10
lör 10/10
sön 11/10
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10
lör 17/10GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natM
sön 18/10DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natM
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10
lör 24/10DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborg
mästS
sön 25/10
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10
lör 31/10
sön 1/11
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11
lör 7/11
sön 8/11
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11
tor 12/11
fre 13/11
lör 14/11
sön 15/11
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11
sön 22/11Herkules stugloppFK HerkulesGöteborg
klubbL
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12
sön 20/12
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser