Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

118 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Göteborg, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1
tor 2/1OK Landehofs nattcup Etapp 5OK LandehofGöteborg
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/1
lör 4/1
sön 5/1
v 2mån 6/1
tis 7/1
ons 8/1
tor 9/1Veteran OLGöteborg-Majorna OKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/1
lör 11/1Teknikträning Göteborg östIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 12/1IFKs Sprintgrupp - Sprint MasthuggetIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbS
Vintercupen Etapp 1Mölndal Outdoor IFGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 3mån 13/1
tis 14/1
ons 15/1
tor 16/1GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
Landehofs Nattcup Etapp 6OK LandehofGöteborg
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 17/1
lör 18/1Gbg Öst TeknikträningLerums SOKGöteborg
närL
SM Sport vintercup #2Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
sön 19/1Vintercupen etapp 2Frölunda OLGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 4mån 20/1
tis 21/1
ons 22/1
tor 23/1Veteran-OL GMOK 20200123Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
GOF Nattcup Etapp 6Göteborgs OF
Lerums SOK
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/1Landslagsträning SprintslingorGöteborgs OF
Svenska Orienteringsförbundet
Göteborg
närSResultat
lör 25/1
sön 26/1StugloppetKungälvs OKGöteborg
klubbUResultat
Vintercupen etapp 3Göteborgs SKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 27/1
tis 28/1
ons 29/1
tor 30/1GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
Landehofs Nattcup Etapp 7OK LandehofGöteborg
klubbLN
fre 31/1
lör 1/2SM Sport Vintercup #3Sävedalens AIKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Träning Göteborg ÖstSjövalla FKGöteborg
klubbL
sön 2/2Vintercupen Etapp 4Mölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 6mån 3/2
tis 4/2
ons 5/2
tor 6/2Veteran OL SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GOF Nattcup Etapp 7Göteborgs OF
Sjövalla FK
Göteborg
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/2
lör 8/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
Teknikträning Göteborg östSävedalens AIKGöteborg
klubbL
sön 9/2
v 7mån 10/2
tis 11/2
ons 12/2
tor 13/2
fre 14/2
lör 15/2
sön 16/2Vintercupen etapp 5FK HerkulesGöteborg
klubbLResultat
v 8mån 17/2
tis 18/2
ons 19/2
tor 20/2GOF Nattcup Etapp 8Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
fre 21/2
lör 22/2
sön 23/2Vintercupen Etapp 6IK UvenGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 9mån 24/2
tis 25/2
ons 26/2
tor 27/2Landehofs Nattcup Etapp 8OK LandehofGöteborg
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/2
lör 29/2Teknikträning Göteborg östOK LandehofGöteborg
klubbL
SM Sport Vintercup #4Göteborg-Majorna OKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
Vintercupen etapp 7Frölunda OLGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3
tor 5/3Veteran-OLIF Marin VästGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
GOF Nattcup Etapp 9Göteborgs OF
Mölndal Outdoor IF
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/3
lör 7/3Teknikträning Göteborg östIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbL
sön 8/3
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3
tor 12/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMKVisa rutter i Livelox
GOF Nattcup Etapp 10Frölunda OL
Göteborgs OF
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/3
lör 14/3
sön 15/3
v 12mån 16/3
tis 17/3Öppen touch free-träning (sprint)Tolereds Allmänna IKGöteborg
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/3
tor 19/3Natt-KM GBG SydIK UvenGöteborg
klubbLN
Veteran OL Lerums SOKLerums SOKGöteborg
närL
Sprintträning Göteborg sydFK HerkulesGöteborg
klubbS
fre 20/3
lör 21/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborg
distSS
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
OrienteringsträningFK HerkulesGöteborg
klubbL
sön 22/3
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3Veckans bana V13Sävedalens AIKGöteborg
klubbMVisa rutter i Livelox
Teknikträning GBG SydFrölunda OLGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
fre 27/3DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
mästLN
lör 28/3Teknikträning Göteborg östOK LandehofGöteborg
klubbLKVisa rutter i LiveloxResultat
Tävlingslik träningTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
UvenmedelIK UvenGöteborg
natM
sön 29/3Teknikträning Göteborg östOK LandehofGöteborg
klubbLKVisa rutter i LiveloxResultat
Extra träningFrölunda OLGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 14mån 30/3
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4Veteran-OL GMOK 20200403Göteborg-Majorna OKGöteborg
närL
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närSVisa rutter i Livelox
Veckans bana V14Sävedalens AIKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
fre 3/4EriksbergssprintenTolereds Allmänna IKGöteborg
distS
29/3
Eriksbergssprinten 2.0Tolereds Allmänna IKGöteborg
distS
29/3
lör 4/4Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
natM
2/4*
Tolereds vårutmaningTolereds Allmänna IKGöteborg
distM
29/3
Tolereds vårträningTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbM
2/4
Visa rutter i Livelox
Extra träningFrölunda OLGöteborg
klubbM
2/4
sön 5/4Västkustlången i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natL
3/4*
Herkules Söndags OLFK HerkulesGöteborg
klubbL
4/4
GMOK Stafetträning / Kåråna Kôpp #1Göteborg-Majorna OKGöteborg
klubbL
2/4
v 15mån 6/4
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4
fre 10/4Tolereds påskmedelTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbM
8/4
Kåråna Kôpp etapp 2Sävedalens AIKGöteborg
närL
lör 11/4Tolereds äggjaktTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbM
9/4*
sön 12/4Tolereds poängjaktTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbM
9/4*
Kåråna Kôpp etapp 3IFK Göteborg OrienteringGöteborg
närM
v 16mån 13/4
tis 14/4
ons 15/4
tor 16/4GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
fre 17/4
lör 18/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natL
12/4
Kåråna Kôpp etapp 4Göteborg-Majorna OKGöteborg
närM
sön 19/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natM
12/4
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4
tor 23/4GBG Syd teknikträningIK UvenGöteborg
klubbL
fre 24/4
lör 25/4AleträffenOK AlehofGöteborg
natM
19/4
sön 26/4Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg
natL
19/4
v 18mån 27/4
tis 28/4Vårserien etapp 1 inställdGöteborgs OF
Göteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
närL
ons 29/4
tor 30/4
fre 1/5
lör 2/5
sön 3/5
v 19mån 4/5Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 5/5
ons 6/5
tor 7/5
fre 8/5
lör 9/5Vårserien Etapp 2Göteborgs OF
Sjövalla FK
Göteborg
närL
sön 10/5Skogsflicksmatch, Blekinge, Göteborg, Halland, Skåne, Småland och VästergötlandSävedalens AIKGöteborg
närL
1/5
v 20mån 11/5Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 12/5
ons 13/5
tor 14/5Vårserien Etapp 3Göteborgs OF
Mölndal Outdoor IF
Göteborg
närL
GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
fre 15/5
lör 16/5
sön 17/5
v 21mån 18/5Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 19/5
ons 20/5
tor 21/5Vårserien Etapp 4Göteborgs OF
Lerums SOK
Göteborg
närL
fre 22/5
lör 23/5
sön 24/5
v 22mån 25/5Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 26/5
ons 27/5
tor 28/5
fre 29/5
lör 30/5Vårserien Etapp 5FK Herkules
Göteborgs OF
Göteborg
närL
sön 31/5
v 23mån 1/6
tis 2/6DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborg
mästS
ons 3/6
tor 4/6GBG Syd teknikträningIK UvenGöteborg
klubbL
fre 5/6
lör 6/6
sön 7/6
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6
tor 11/6
fre 12/6
lör 13/6
sön 14/6
v 25mån 15/6
tis 16/6
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6
v 26mån 22/6
tis 23/6
ons 24/6
tor 25/6
fre 26/6
lör 27/6
sön 28/6
v 27mån 29/6
tis 30/6
ons 1/7
tor 2/7
fre 3/7
lör 4/7
sön 5/7
v 28mån 6/7
tis 7/7
ons 8/7
tor 9/7
fre 10/7
lör 11/7
sön 12/7
v 29mån 13/7
tis 14/7
ons 15/7
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7
tis 21/7
ons 22/7
tor 23/7
fre 24/7
lör 25/7
sön 26/7
v 31mån 27/7
tis 28/7
ons 29/7
tor 30/7
fre 31/7
lör 1/8
sön 2/8
v 32mån 3/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 4/8
ons 5/8
tor 6/8
fre 7/8
lör 8/8
sön 9/8
v 33mån 10/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 11/8
ons 12/8
tor 13/8GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
fre 14/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natS
Götalandsmästerskapen, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästS
lör 15/8Götalandsmästerskapen, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästL
Götalandsmästerskapen, publiktävling, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natL
sön 16/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natM
Götalandsmästerskapen, stafettFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästSL
v 34mån 17/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 18/8
ons 19/8
tor 20/8
fre 21/8
lör 22/8
sön 23/8
v 35mån 24/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 25/8
ons 26/8
tor 27/8
fre 28/8
lör 29/8
sön 30/8
v 36mån 31/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
fre 4/9
lör 5/9DM, medel, GöteborgKungälvs OKGöteborg
mästM
sön 6/9DM, stafett, GöteborgUtby IKGöteborg
mästL
v 37mån 7/9
tis 8/9
ons 9/9
tor 10/9
fre 11/9
lör 12/9Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
6/9
sön 13/9Partilletrippeln, lång + DM, lång, GöteborgSävedalens AIKGöteborg
mästL
6/9
v 38mån 14/9
tis 15/9
ons 16/9
tor 17/9
fre 18/9
lör 19/9
sön 20/9
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9
tor 24/9
fre 25/9
lör 26/9OK Landehof, medelOK LandehofGöteborg
natM
sön 27/9OK Landehof, långOK LandehofGöteborg
natL
v 40mån 28/9
tis 29/9
ons 30/9
tor 1/10
fre 2/10Partilletrippeln, nattsprintSävedalens AIKGöteborg
natSN
27/9
lör 3/10
sön 4/10
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
fre 9/10
lör 10/10
sön 11/10
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10
lör 17/10GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natM
sön 18/10DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natM
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10
lör 24/10
sön 25/10
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10
lör 31/10
sön 1/11
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11
lör 7/11
sön 8/11
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11
tor 12/11
fre 13/11
lör 14/11
sön 15/11
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11
sön 22/11Herkules stugloppFK HerkulesGöteborg
klubbL
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12
sön 20/12
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser