Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

29 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Medelpad.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tor 2/1Vintercupen deltävling 2Sundsvalls OKMedelpad
närSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, medel och publiktävlingSundsvalls OKMedelpad
S
intMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, lång och publiktävlingSundsvalls OKMedelpad
S
intLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/1MOF Nattcup #6Sundsvalls OKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/1Vintercupen deltävling 3Sundsvalls OKMedelpad
närSNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/1MOF Nattcup #7Selånger SOKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/1Vintercupen deltävling 4Sundsvalls OKMedelpad
närSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/2SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
mästSM
lör 1/2Öppna klasser, Förenings-DM, MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
närM
sön 2/2Medelpad SkidO Cup, #1Sundsvalls OKMedelpad
S
distL
ons 5/2MOF Nattcup #8Njurunda OKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/2Vintercupen deltävling 5Sundsvalls OKMedelpad
närSNResultat
lör 15/2SkidO, DM, lång, MedelpadVK UvarnaMedelpad
S
mästL
sön 16/2SkidO, DM, medel, MedelpadVK UvarnaMedelpad
S
mästM
tis 18/2SkidO, DM, natt, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästLN
ons 19/2MOF Nattcup #9Selånger SOKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/2Vintercupen deltävling 6Sundsvalls OKMedelpad
närSN
25/2
ons 11/3Vintercupen deltävling 7Sundsvalls OKMedelpad
närSN
10/3
ons 18/3MOF Nattcup #10Sundsvalls OKMedelpad
närLN
tor 21/5Tour de Medelpad, dag 1, långNjurunda OKMedelpad
natL
fre 22/5Tour de Medelpad, dag 2, medelNjurunda OKMedelpad
natM
lör 23/5Tour de Medelpad, dag 3, långSundsvalls OKMedelpad
natL
sön 24/5Tour de Medelpad, dag 4, medel + DM, medel, MedelpadÅnge OKMedelpad
mästM
tis 16/6DM, sprint, MedelpadKovlands IFMedelpad
mästS
lör 22/8DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästL
sön 23/8DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästSL
sön 23/8DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSelånger SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
distL
fre 2/10DM, natt, MedelpadVK UvarnaMedelpad
mästLN
sön 4/10MidälvastafettenVK UvarnaMedelpad
distSM

Annonser