Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

23 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Örebro, nationell tävling, mästerskapstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
lör 25/4Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro330
natM
sön 26/4Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro304
natL
lör 9/5Närkekvartetten, #1, medelKFUM Örebro OKÖrebro293
natM
sön 10/5Närkekvartetten, #2, långKFUM Örebro OKÖrebro275
natL
lör 16/5Närkekvartetten, #3, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro278
natM
sön 17/5Närkekvartetten, #4, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro301
natL
sön 28/6Örebro City Sprint + DM, Sprint, Örebro LänAlmby IK
Örebro OF
Örebro0
mästS
sön 28/6Örebro City Sprint, stafett + DM, Sprintstafett, Örebro LänAlmby IK
Örebro OF
Örebro0
mästSS
lör 8/8Kopparbergsorienteringen, dag 1, medelLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro0
natM
sön 9/8Kopparbergsorienteringen, dag 2, långLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro0
natL
fre 4/9DM, natt, Örebro länAskersunds OK
Örebro OF
Örebro138
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, stafett, Örebro länLaxå OK
Örebro OF
Örebro0
mästSL
lör 12/9DM, lång, Örebro länOK Milan
Örebro OF
Örebro204
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/9DM, medel, Örebro länOK Milan
Örebro OF
Örebro273
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/9Swedish League, #8, medelAlmby IK
Örebro OF
Örebro0
natM
lör 26/9Swedish League, publiktävling, medelAlmby IKÖrebro0
natM
lör 26/9 - sön 27/9Tiomila i Idre FjällAlmby IK
Idrefjällens OK
Örebro
Dalarna
5
natSLK
sön 27/9Swedish League, #9, final, förkortad lång och jaktstartAlmby IK
Örebro OF
Örebro0
natL
sön 27/9Swedish League, publiktävling, långAlmby IKÖrebro0
natL
lör 10/10SM, sprintAlmby IK
Örebro OF
Örebro1012
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/10SM, sprintstafettAlmby IK
Örebro OF
Örebro67
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/11Tisarjakten stafettOK TisarenÖrebro80
natSLK
sön 15/11Tisarjakten medeldistansOK TisarenÖrebro141
natM

Annonser