Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

61 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Örebro Län.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
ons 15/1Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 3Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/1Vätterbygden by night 6OK TisarenÖrebro Län
närLNResultat
tor 23/1Hagabys nattcup etapp1Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/1Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 4OK Tylöskog
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2Hagabys nattcup etapp2Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/2Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 5Lindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/2Hagabys nattcup etapp3Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/2Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 6Laxå OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLN
25/2
ons 4/3Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLN
3/3
sön 15/3Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 8 (final)KFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
14/3
tor 19/3Veteran-OL tävling 1Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
18/3
tor 26/3Veteran-OL tävling 2Askersunds OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
25/3
tor 2/4Veteran-OL tävling 3KFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
1/4
tor 16/4Veteran-OL tävling 4OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
15/4
tis 21/4Poängtävling 1Lindebygdens OK
OK Milan
Örebro Län
närM
tor 23/4Veteran-OL tävling 5Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
22/4
lör 25/4Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Län
natM
sön 26/4Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Län
natL
tis 28/4Poängtävling 2OK MilanÖrebro Län
närM
tis 5/5Poängtävling 3OK MilanÖrebro Län
närM
tor 7/5Veteran-OL tävling 6OK Tylöskog
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
6/5
lör 9/5Närkekvartetten, #1, medelKFUM Örebro OKÖrebro Län
natM
3/5
sön 10/5Närkekvartetten, #2, långKFUM Örebro OKÖrebro Län
natL
3/5
tis 12/5Poängtävling 4OK MilanÖrebro Län
närM
tor 14/5Veteran-OL tävling 7Kristinehamns OK
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
närL
13/5
tor 14/5Fyrklöver, deltävling #1Almby IKÖrebro Län
närM
13/5
lör 16/5Närkekvartetten, #3, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natM
sön 17/5Närkekvartetten, #4, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natL
tis 19/5Poängtävling 5OK MilanÖrebro Län
närM
tis 26/5Poängtävling 6OK MilanÖrebro Län
närM
tor 28/5Veteran-OL tävling 8Lindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
27/5
tor 4/6Veteran-OL tävling 9OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
3/6
tis 23/6Poängtävling 7Fellingsbro GOIF
OK Milan
Örebro Län
närM
sön 28/6Örebro City Sprint + DM, Sprint, Örebro LänAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästS
21/6
sön 28/6Örebro City Sprint, stafett + DM, Sprintstafett, Örebro LänAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSS
21/6
tis 30/6Poängtävling 8OK MilanÖrebro Län
närM
tis 7/7Poängtävling 9OK MilanÖrebro Län
närM
tis 14/7Poängtävling 10OK MilanÖrebro Län
närM
tis 4/8Poängtävling 11OK MilanÖrebro Län
närM
tor 6/8Veteran-OL tävling 10Hällefors OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
6/8*
lör 8/8Kopparbergsorienteringen, dag 1, medelLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län
natM
sön 9/8Kopparbergsorienteringen, dag 2, långLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län
natL
tis 11/8Poängtävling 12OK MilanÖrebro Län
närM
tor 13/8Veteran-OL tävling 11OK Alferna
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
13/8*
tor 20/8Veteran-OL tävling 12OK Djerf
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
närL
tor 27/8Veteran-OL tävling 13Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
27/8*
tor 27/8FyrklöverOK MilanÖrebro Län
närL
27/8*
tor 3/9Veteran-OL tävling 14Fellingsbro GOIF
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
3/9*
fre 4/9DM, natt, Örebro länAskersunds OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLN
sön 6/9DM, stafett, Örebro länLaxå OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSL
tor 10/9Veteran-OL tävling 15Degerfors OK
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
närM
10/9*
lör 12/9DM, lång, Örebro länOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästL
sön 13/9DM, medel, Örebro länOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästM
tor 17/9Veteran-OL tävling 16OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
17/9*
tor 24/9Veteran-OL tävling 17OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
24/9*
lör 26/9Swedish League, #8, medelAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
natM
lör 26/9Swedish League, publiktävling, medelAlmby IKÖrebro Län
natM
sön 27/9Swedish League, #9, final, förkortad lång och jaktstartAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
natL
sön 27/9Swedish League, publiktävling, långAlmby IKÖrebro Län
natL
tor 1/10Veteran-OL tävling 18KFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
1/10*
tor 8/10Veteran-OL tävling 19Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
8/10*

Annonser