Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

519 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Stockholm, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 41 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
sön 5/1VinterserienTumba-Mälarhöjden OKStockholm314
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/1Luffarligan 8 januariIF LöjpStockholm0
närL
tor 9/1VKC1Täby OKStockholm42
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/1Nattcupen nr 3Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholm72
klubbLNResultat
lör 11/1Elitmiljö Sthlm + 15-16-träffTumba-Mälarhöjden OKStockholm113
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/1VinterserienJärla OrienteringStockholm356
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/1B&L Vinterrogaine #2Sundbybergs IKStockholm94
klubbU
tis 14/1GOK NattsprintCup Nr3Gustavsbergs OKStockholm27
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/1Luffarligan 15 januariIF LöjpStockholm0
närL
ons 15/1Mila Stockholm by Night, #3Haninge SOKStockholm299
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/1Vinterrogaining 19 januariJärfälla OKStockholm0
närL
sön 19/1VinterrogaineJärfälla OKStockholm57
klubbL
sön 19/1VinterserienSnättringe SKStockholm397
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/1VKC2Täby OKStockholm45
klubbLNResultat
tis 21/1Järla O-tour #1Järla OrienteringStockholm38
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/1VinternattcupSundbybergs IKStockholm55
klubbLNResultat
tor 23/1Nattcupen nr 4Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholm67
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/1Nattråttan 2019-2020, Etapp 4Waxholms OKStockholm16
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/1Nyttårslöpet, OK Ö 50-årsjubileumOK ÖsteråkerStockholm49
klubbL
sön 26/1VinterserienSkogsluffarnas OKStockholm386
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/1Inomhus-OL Nacka GymnasiumJärla OrienteringStockholm251
klubbSResultat
ons 29/1LuffarliganOK SödertörnStockholm0
närL
ons 29/1Nattugglan - Flottsbroskogen - deltävling 3Tullinge SKStockholm109
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/1Vintercupen, deltävling 1OK ÖsteråkerStockholm39
klubbMKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/1OLA Utbildning ExempelHaninge SOK
OK Österåker
Skarpnäcks OL
Snättringe SK
Sundbybergs IK
Waxholms OK
Väsby OK
Stockholm12
klubbL
lör 1/2 - sön 2/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholm3294
distLResultat
sön 2/2VinterserienIFK EnskedeStockholm275
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/2Järla O-tour #2Järla OrienteringStockholm19
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/2Vinternattcupen #4Attunda OKStockholm70
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2VKC3Täby OKStockholm48
klubbLNResultat
tor 6/2Nattcupen nr 5Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholm57
klubbLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/2VinterserienSkarpnäcks OLStockholm338
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/2B&L Vinterrogaine #3Sundbybergs IKStockholm54
klubbU
tis 11/2GOK Nattsprintcup nr 4Gustavsbergs OKStockholm27
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/2Luffarligan 12 februariSundbybergs IKStockholm0
närL
ons 12/2Mila Stockholm by Night, #4Järfälla OKStockholm345
distLNResultat
tor 13/2Nattråttan 2019-2020 Etapp 5Waxholms OKStockholm11
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/2Vinterserien SätraCentrum OKStockholm301
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/2VKC4Täby OKStockholm59
klubbLResultat
ons 19/2LuffarliganEnebybergs IFStockholm281
närMResultat
ons 19/2Nattugglan - Hågelby - deltävling 4Tullinge SKStockholm92
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/2Vinternattcup #5Sundbybergs IKStockholm66
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/2Vintercupen, deltävling 2OK ÖsteråkerStockholm32
klubbMKVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/2Nattcupen nr 6Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholm56
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/2Hellas OrienteringsklubbHellas OrienteringStockholm0
närL
ons 26/2Luffarligan 26 februariSöders-TyresöStockholm0
närL
sön 1/3Vinterserien fr Alby TyresöSöders-TyresöStockholm0
närL
tis 3/3GOK Nattsprintcup nr 5Gustavsbergs OKStockholm36
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 3/3Järla O-tour #3Järla OrienteringStockholm30
klubbLNResultat
ons 4/3Natt-KMJärfälla OKStockholm59
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/3LuffarliganSnättringe SKStockholm-
närLVisa rutter i Livelox
tor 5/3VKC5 FinalTäby OKStockholm63
klubbLNResultat
tor 5/310-milaträningTumba-Mälarhöjden OKStockholm17
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/3Nattcupen nr 7Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholm66
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/310-milaträningJärla Orientering
Stockholms OF
Stockholm21
klubbLK
sön 8/3Öppet KM SkidOTäby OKStockholm5
S
klubbL
sön 8/3VinterserienOK Älvsjö-ÖrbyStockholm334
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/3Luffarligan 11 marsStockholms OFStockholm0
närL
ons 11/3Mila Stockholm by Night, #5, finalTullinge SKStockholm276
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/3Vintercupen, deltävling 3OK ÖsteråkerStockholm28
klubbMKVisa rutter i Livelox
tor 12/3NV-träning v11Väsby OKStockholm13
klubbLN
tis 17/3Natt-KM UngdomJärfälla OKStockholm49
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 17/3Natt-KMJärla OrienteringStockholm55
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/3Nattugglan - Lida friluftsgård - Final deltävling 5Tullinge SKStockholm118
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/3Natträning - ersätter VinterNattCup #6Järfälla OKStockholm28
klubbLN
tor 19/3Nattcupen nr 8 _ Natt-KM AOK och VOKAttunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholm73
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 19/3Nattråttan 2019/20 avslutningWaxholms OKStockholm16
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/3Natt-KM Attunda OKAttunda OKStockholm39
klubbLNResultat
sön 22/3Teknikträning-Extern kartaVäsby OKStockholm43
klubbL
mån 23/3Natt-KM 2020 - Södertörn, Skogsluffarna, Skarpnäck, EnskedeOK SödertörnStockholm81
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 24/3GOK Nattsprintcup nr 6Gustavsbergs OKStockholm28
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/3Natt-KMTäby OKStockholm32
klubbLNResultat
fre 27/3SumpnattaSundbybergs IKStockholm258
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/3lördagsträningWaxholms OKStockholm47
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/3Värmdö-Touren (Lång)Gustavsbergs OKStockholm32
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/3Värmdö-Touren (Medel)Gustavsbergs OKStockholm32
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/3Teknikträning-Extern kartaVäsby OKStockholm25
klubbMK
sön 29/3Värmdö-Touren (Sprint - Jaktstart)Gustavsbergs OKStockholm32
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/4Vintercupen, deltävling 4OK ÖsteråkerStockholm26
klubbMK
fre 3/4GrymnattaVäsby OKStockholm296
natLN
lör 4/4CoronakampenOK RavinenStockholm85
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/4Lördagsträning OKÖOK ÖsteråkerStockholm69
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/450turen NaturpassetSkogsluffarnas OKStockholm-
närU
sön 5/4Snättringe Träningstävling 5 aprSnättringe SKStockholm0
klubbM
sön 5/4UngdomstävlingTäby OKStockholm37
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/4Teknikträning-Lokal kartaVäsby OKStockholm62
klubbM
sön 5/4Träning i Stava NorraOK ÖsteråkerStockholm15
klubbL
mån 6/4Långängen IntzSnättringe SKStockholm0
klubbSVisa rutter i Livelox
fre 10/4GOK OL-träning (Brevik Östra)Gustavsbergs OKStockholm33
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/4TräningsdagIFK EnskedeStockholm-
LM
klubbL
lör 11/4SSK Träningstävling FlottsbroSnättringe SKStockholm68
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/4TräningstävlingWaxholms OKStockholm50
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/4Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholm18
närL
lör 11/4Ungdomstävling - Täby OKTäby OKStockholm41
klubbLResultat
sön 12/4Teknikträning - Extern kartaVäsby OKStockholm38
klubbM
mån 13/4OK RavinenOK RavinenStockholm0
natL
mån 13/4Träningstävling Mörtsjön medelSnättringe SKStockholm77
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 13/4MTBO träningIFK EnskedeStockholm-
LM
klubbMVisa rutter i Livelox
tis 14/4Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholm0
distL
tis 14/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm90
distSLK
fre 17/4SM, natt, och Swedish League, #2OK Österåker
Waxholms OK
Stockholm83
mästLN
lör 18/4Täby OK, medelTäby OKStockholm303
natM
lör 18/4Vårcupen deltävling 1Waxholms OKStockholm32
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/4Minitävling TörnAttunda OKStockholm40
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/4Ungdomsstafett -- Täby OKTäby OKStockholm16
klubbSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/4Täby OK, långTäby OKStockholm292
natL
sön 19/4Corona Cup #1 - HågelbyTullinge SKStockholm136
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/4SSK Träningstävling SätraSnättringe SKStockholm134
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/4Teknikträning-Extern kartaVäsby OKStockholm73
klubbL
sön 19/4TMOK Träningstävling-SätraTumba-Mälarhöjden OKStockholm134
klubbMResultat
mån 20/4 - fre 1/5Motionsorientering Ursvik 20/4 -1/5Sundbybergs IKStockholm-
närLVisa rutter i Livelox
tor 23/4Vintercupen, deltävling 5OK ÖsteråkerStockholm48
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/4OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #1, World Cup #1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm0
Y
intS
lör 25/4IFK Lidingö medeldistansIFK Lidingö SOKStockholm203
distM
lör 25/4IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholm30
natM
lör 25/4OL-skytte, klassisk distans, Svenska Cupen #2, World Cup #2Tumba-Mälarhöjden OKStockholm0
Y
intL
lör 25/4Klubbsprint -- UngdomTäby OKStockholm46
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/4TMOK Träningstävling-BrosjönTumba-Mälarhöjden OKStockholm74
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/4Vårcupen deltävling 2Waxholms OKStockholm43
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/4Klubbsprint -- Junior och äldreTäby OKStockholm36
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/4Träningstävling BrosjönOK SödertörnStockholm40
klubbM
sön 26/4Gustavsbergs OKGustavsbergs OKStockholm272
natL
sön 26/4OL-skytte, stafett, SMTumba-Mälarhöjden OKStockholm0
Y
mästSL
sön 26/4Teknikträning-Extern kartaVäsby OKStockholm82
klubbL
sön 26/4Träningstävling BrosjönSnättringe SKStockholm54
klubbMResultat
fre 1/5Valborgscup etapp 1Bromma-Vällingby SOKStockholm25
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/5Första Maj OrienteringHellas OrienteringStockholm9
klubbM
fre 1/5KM LångOK RavinenStockholm83
klubbLResultat
fre 1/5Första maj orienteringMälarö SOKStockholm13
klubbMResultat
fre 1/5Tiomila jubileumstävlingAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm132
natL
fre 1/5Tiomila in Upplands Bro, Open Individual Friday Attunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm0
natL
fre 1/5Natt StavaSnättringe SK
Täby OK
Stockholm16
klubbLNResultat
lör 2/5Valborgscup etapp 2Bromma-Vällingby SOKStockholm39
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/5 - sön 3/5Tiomila i Upplands BroAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm1022
natSLK
lör 2/5 - sön 10/5Motionsorientering Ursvik 2/5-10/5Solna OKStockholm-
närLVisa rutter i Livelox
lör 2/5Vårcupen deltävling 3Waxholms OKStockholm41
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/5Tiomila in Upplands Bro, Open Individual SaturdayAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm0
natL
lör 2/5Corona Cup - Etapp 2 - VasaparkenOK SödertörnStockholm22
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/5Tiomila i StavaTäby OKStockholm34
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/5Valborgscup etapp 3Bromma-Vällingby SOKStockholm39
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/5VårrusetJärfälla OKStockholm50
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/5Teknikträning - Extern kartaVäsby OKStockholm76
klubbL
sön 3/510mila omstart - ungdomTäby OKStockholm38
klubbMResultat
sön 3/5Träningstävling medel, SIKSundbybergs IKStockholm68
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/510mila omstart - juniorer och äldreTäby OKStockholm19
klubbMResultat
tis 5/5Corona Sprintcup #1Attunda OK
Väsby OK
Stockholm128
klubbSResultat
ons 6/5DM, sprint, StockholmHellas OrienteringStockholm399
mästS
ons 6/5Sprint - Corona Challenge #1, Huddinge CSnättringe SKStockholm34
klubbS
tor 7/5Ungdomsserien #1, krets Söder 1Tullinge SKStockholm0
distL
tor 7/5Medel KM WOK, VÖOL, OKÖWaxholms OKStockholm101
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/5TorsdagträningTumba-Mälarhöjden OKStockholm62
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/5Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Väsby OKStockholm0
distL
fre 8/5StOF:s träningsstafett damer sträcka 1Attunda OK
Stockholms OF
Stockholm11
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/5StOF:s träningsstafett damer sträcka 2Attunda OK
Stockholms OF
Stockholm11
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/5StOF:s träningsstafett damer sträcka 3 + 4Snättringe SK
Stockholms OF
Stockholm9
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/5StOF:s träningsstafett damer sträcka 4Snättringe SK
Stockholms OF
Stockholm9
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/5StOF:s träningsstafett herrar sträcka 2Järfälla OK
Stockholms OF
Stockholm19
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/5StOF:s träningsstafett herrar sträcka 3Järla Orientering
OK Ravinen
Stockholms OF
Stockholm19
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/5StOF:s träningsstafett herrar sträcka 4Järla Orientering
OK Ravinen
Stockholms OF
Stockholm19
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/5StOF:s träningsstafett herrar sträcka 5Järla Orientering
OK Ravinen
Stockholms OF
Stockholm19
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/5StOF:s träningsstafett herrar sträcka 6Stockholms OF
Tullinge SK
Stockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
fre 8/5StOF:s träningsstafett herrar sträcka 7Stockholms OF
Tullinge SK
Stockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
fre 8/5StOF:s träningsstafett herrar sträcka 1Järfälla OK
Stockholms OF
Stockholm19
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/5 - lör 9/5StOF:s träningsstafettStockholms OFStockholm0
klubbLLK
lör 9/5StOF:s träningsstafett damer sträcka 5Centrum OK
Stockholms OF
Tumba-Mälarhöjden OK
Stockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 9/5StOF:s träningsstafett herrar sträcka 10Centrum OK
Stockholms OF
Tumba-Mälarhöjden OK
Stockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 9/5StOF:s träningsstafett herrar sträcka 8OK Södertörn
Stockholms OF
Stockholm19
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/5StOF:s träningsstafett herrar sträcka 9IFK Enskede
Stockholms OF
Stockholm20
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/5Corona Cup #2 - Tumba brukTullinge SKStockholm124
klubbLResultat
lör 9/5Vårcupen deltävling 4Waxholms OKStockholm36
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/5Partävling -- TÄBY OKTäby OKStockholm40
klubbPLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/5GOK Sprint-KMGustavsbergs OKStockholm40
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/5Jämför dig med damelitenAttunda OKStockholm32
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/5Snättringe, träning med Livelox 2020Snättringe SKStockholm36
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/5Teknikträning - Extern kartaVäsby OKStockholm64
klubbL
sön 10/5NybörjarkursenCentrum OKStockholm43
klubbSResultat
mån 11/5 - sön 17/5Motionsorientering Ursvik 11/5-17/5Solna OKStockholm-
närLVisa rutter i Livelox
mån 11/5MTBO träning södersSöders-TyresöStockholm43
M
närL
tis 12/5Lång-KM för Sigtuna OKJärfälla OK
Sigtuna OK
Stockholm
Uppland
38
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/5Fredrika Bremer Medel-KM ÅgestaAttunda OKStockholm24
klubbMResultat
ons 13/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distS
tor 14/5TorsdagsträningOK ÖsteråkerStockholm17
klubbM
lör 16/5Träningsmedel 16 maj 10:00-11:00IFK Lidingö SOKStockholm99
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/5StOFs ungdomsträningsstafettStockholms OFStockholm25
klubbSLResultat
lör 16/5Hacksjön långdistansSnättringe SKStockholm214
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/5Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholm1
närL
lör 16/5Vårcupen deltävling 5Waxholms OKStockholm38
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/5Lång-KMCentrum OKStockholm61
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/5Träningsmedel 16 maj 11:00-12:00IFK Lidingö SOKStockholm109
klubbMStarttider
lör 16/5TesttävlingTäby OKStockholm0
klubbL
lör 16/5Täby OK -- löpning i GillingeTäby OKStockholm78
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/5KnockoutsprintenMälarhöjdens IK OKStockholm21
distS
sön 17/5Teknikträning - Extern kartaVäsby OKStockholm71
klubbL
sön 17/5Vårruset etapp 2 (i Ängsjö)Järfälla OKStockholm65
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/5KM långdistans OK Älvsjö-ÖrbyStockholm51
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/5Medel med SI, GillingeSnättringe SKStockholm15
klubbMResultat
sön 17/5Medel - KMSkogsluffarnas OKStockholm107
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 18/5 - sön 24/5Motionsorientering Ursvik 18/5 - 24/5Sundbybergs IKStockholm-
närLVisa rutter i Livelox
mån 18/5Motionsorientering Rudan MTBOHaninge SOKStockholm29
M
närMResultat
mån 18/5Skogsflikematch Uppland vs Stockholm Järfälla OKStockholm0
klubbL
tis 19/5Elitmiljö Stockholm-Södertälje sprintträning #1Stockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
23
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/5Corona Sprint Cup #2Attunda OK
Väsby OK
Stockholm139
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distS
ons 20/5Sprint - Corona Challenge #2, MyrstugubergetSnättringe SKStockholm32
klubbS
tor 21/5Kristi himmelsfärdscupen, etapp 1Bromma-Vällingby SOKStockholm20
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/5medel-KMOK RavinenStockholm77
klubbMResultat
tor 21/5OK Södertörns MTBO träningOK SödertörnStockholm40
M
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/5KM Medeldistans IFK EnskedeIFK EnskedeStockholm36
klubbMResultat
tor 21/5Torsdagsträning i Alby 21 majSöders-TyresöStockholm33
klubbMResultat
fre 22/5Kristi himmelsfärdscupen, etapp 2Bromma-Vällingby SOKStockholm21
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/5Ravinens sprint-KMOK RavinenStockholm50
klubbSResultat
lör 23/5Corona Cup #3 - MölleskogenTullinge SKStockholm128
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/5Kristi himmelsfärdscupen, etapp 3Bromma-Vällingby SOKStockholm18
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/5TMOK Coronakombo, LångsätraTumba-Mälarhöjden OKStockholm32
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/5Vårcupen - Deltävling 6Waxholms OKStockholm34
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/5Sprintträning OrmkärrOK SödertörnStockholm75
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/5KM Sprint IFK EnskedeIFK EnskedeStockholm38
klubbSResultat
sön 24/5Lång KM Väsby OKVäsby OKStockholm49
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/5Kristi himmelsfärdscupen, etapp 4Bromma-Vällingby SOKStockholm25
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/5Teknik Extra Korridor TörnAttunda OKStockholm21
klubbL
sön 24/5Träningstävling i KårstaTäby OKStockholm86
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 25/5 - sön 31/5Motionsorientering Ursvik 25/5-31/5Solna OKStockholm-
närLVisa rutter i Livelox
tis 26/5Ungdomsserien kretstävling 2Stockholms OFStockholm0
distL
tis 26/5Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Söders-TyresöStockholm0
distL
tis 26/5OKÄÖ ungdomsträningstävlingOK Älvsjö-ÖrbyStockholm74
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distS
tor 28/5Lång-KMTäby OKStockholm0
klubbL
tor 28/5Söra-sprintenOK ÖsteråkerStockholm49
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/5StOF:s sommarläger, sprintStockholms OFStockholm0
distS
lör 30/5Baltmora förlängd Medeldistans - OK SödertörnOK SödertörnStockholm0
klubbL
lör 30/5KlubbdagWaxholms OKStockholm49
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/5Sprint-KMAttunda OKStockholm66
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/5Medel-KMCentrum OKStockholm71
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/5StOF:s sommarläger, stafettStockholms OFStockholm0
distSL
sön 31/5Medel KM - Väsby OKVäsby OKStockholm56
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/5Träningstävling TörnskogenJärfälla OKStockholm40
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 31/5Sprintstafett BergshamraSundbybergs IKStockholm45
klubbL
sön 31/5Sprintstafett Bergshamra ResultatSundbybergs IKStockholm24
klubbSSResultat
sön 31/5Elitmiljö Stockholm-Södertälje skogsdistans #1 medelStockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
30
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/5VuxenkursJärfälla OKStockholm17
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/6 - sön 7/6Motionsorientering Ursvik 1/6-7/6Solna OKStockholm-
närLVisa rutter i Livelox
mån 1/6 - tis 30/6Månadens bana RudanHaninge SOKStockholm-
M
närLVisa rutter i Livelox
mån 1/6 - tis 30/6Rånö Skärgårdsorientering juni 2020Kamrat och IF KIFStockholm-
närLVisa rutter i Livelox
mån 1/6Motionsorientering Rudan nr2Haninge SOKStockholm24
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/6Sprint-KMSolna OKStockholm23
klubbSResultat
tis 2/6BCC2020Täby OKStockholm0
klubbS
ons 3/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholm0
distSS
ons 3/6Elitmiljö Stockholm-Södertälje sprintträning #2Stockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
25
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/6Sprint-KM för OK Österåker, Waxholms OK och Vallentuna/Össeby OLOK ÖsteråkerStockholm97
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/6SpettaloppetSnättringe SKStockholm49
klubbSResultat
lör 6/6Klubbmästerskap UngdomarAttunda OKStockholm42
klubbLResultat
lör 6/6NationaldagskampenWaxholms OKStockholm38
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/6Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholm0
närL
lör 6/6IFK Lidingös klubbmästerskap i LångdistansIFK Lidingö SOKStockholm114
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/6Täby OKs Klubbmästerskap i LångdistansTäby OKStockholm62
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/6Corona Cup #4 - TullingebergTullinge SKStockholm149
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/6UtgårTumba-Mälarhöjden OKStockholm0
klubbS
sön 7/6Lång-KM för Järfälla OKJärfälla OK
Sigtuna OK
Stockholm
Uppland
79
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/6Sprint-KMTumba-Mälarhöjden OKStockholm150
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/6KM långdistansJärla OrienteringStockholm90
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 8/6 - tis 16/6Motionsorientering Ursvik 8/6 - 16/6Sundbybergs IKStockholm-
närL
mån 8/6Lång-KM upp till 14Järfälla OKStockholm42
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/6GOK Tisdagsträningen V24Gustavsbergs OKStockholm51
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/6Jukolarodeo 2020Attunda OKStockholm72
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/6Corona Challenge #3Söders-TyresöStockholm5
klubbSResultat
ons 10/6Sprint- Corona Challenge #3: TullingeSnättringe SKStockholm18
klubbS
ons 10/6Medel-KMSolna OKStockholm20
klubbMResultat
tor 11/6Lilla och Mini SkällanOK SödertörnStockholm35
klubbMResultat
tor 11/6Lilla SkällanOK SödertörnStockholm0
närL
tor 11/6Sprint-KMTäby OKStockholm51
klubbSResultat
lör 13/6Träningsstafett - Jok-ola & VänlaIF LöjpStockholm35
närSLResultat
lör 13/6Norrortsutmaningen - Sträcka 1Täby OKStockholm19
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/6NorrortsutmaningenTäby OKStockholm19
klubbSLResultat
lör 13/6Norrortsutmaningen - Sträcka 3Järfälla OKStockholm19
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/6JAS TeknikträningAttunda OKStockholm15
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 13/6Norrortsutmaningen - Sträcka 2Attunda OKStockholm19
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/6SkällanOK SödertörnStockholm38
klubbMResultat
lör 13/6Norrortsutmaningen - Sträcka 5IFK Lidingö SOKStockholm30
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/6Norrortsutmaningen - Sträcka 4Väsby OKStockholm27
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/6GOK Dag-KMGustavsbergs OKStockholm39
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/6Sprint-KMTullinge SKStockholm32
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/6Öppen MTBO-träningTäby OKStockholm37
M
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/6Sommarcupen, deltävlingWaxholms OKStockholm40
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/6Våravslutning Mälarö SOKMälarö SOKStockholm45
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/6Haninge GoLiveHaninge SOKStockholm40
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/6Motionsorientering Rudan MTBO nr3Haninge SOKStockholm18
LM
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/6Sommartouren 1Väsby OKStockholm65
klubbLStarttider
ons 17/6Corona Challenge #4Söders-TyresöStockholm15
klubbS
ons 17/6Elitmiljö Stockholm-Södertälje sprintträning #3Stockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
9
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/6Sprint- Corona Challenge #4: HagsätraSnättringe SKStockholm24
klubbS
tor 18/6 - sön 28/6Motionsorientering Ursvik 18/6 - 28/6Sundbybergs IKStockholm-
närLVisa rutter i Livelox
sön 21/6MidsommarpokalenTäby OKStockholm130
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/6Sommartouren 2Väsby OKStockholm80
klubbLVisa rutter i LiveloxStarttider
tis 23/6Elitmiljö Stockholm-Södertälje sparringträning skog #2Stockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
29
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/6Corona Challenge #5 Knock Out SprintSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholm38
klubbS
tor 25/6V-ringen Etapp 1Väsby OKStockholm39
klubbS
lör 27/6JAS Elit TeknikträningAttunda OKStockholm24
klubbL
lör 27/6SommarcupWaxholms OKStockholm33
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/6OKS Sommarläger MasstartOK SödertörnStockholm0
klubbM
lör 27/6 - sön 28/6TRUNKs 2-dagars , Sundbybergs IKStockholm54
klubbLResultat
lör 27/6IFK Lidingös klubbmästerskap i SprintdistansIFK Lidingö SOKStockholm86
klubbSResultat
sön 28/6OKS Sommarläger StafettOK SödertörnStockholm8
klubbSMResultat
tis 30/6 - tor 2/7TrekvällarsOK RavinenStockholm1768
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/6FlottsbrodoppetTumba-Mälarhöjden OKStockholm35
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/6Sommartouren 3Väsby OKStockholm60
klubbLStarttider
ons 1/7 - fre 31/7Rånö Skärgårdsorientering juli 2020Kamrat och IF KIFStockholm-
närLVisa rutter i Livelox
tor 2/7V-ringen Etapp 2Väsby OKStockholm45
klubbS
lör 4/7JAS Elit TeknikträningSundbybergs IKStockholm7
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 7/7Sommartouren 4Väsby OKStockholm52
klubbLStarttider
tor 9/7V-ringen Etapp 3Väsby OKStockholm35
klubbS
lör 11/7Sommar cup LångdistansWaxholms OKStockholm32
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/7BräntingsravinenOK RavinenStockholm54
klubbMResultat
tis 14/7MastloppetHellas OrienteringStockholm0
distL
tis 14/7Sommartouren 5Väsby OKStockholm59
klubbLVisa rutter i LiveloxStarttider
tor 16/7V-ringen Etapp 4Väsby OKStockholm34
klubbS
mån 20/7 - sön 2/8Veckans bana v.30Waxholms OKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 21/7Sommartouren 6Väsby OKStockholm55
klubbLVisa rutter i LiveloxStarttider
tor 23/7V-ringen Etapp 5Väsby OKStockholm41
klubbS
lör 25/7JAS Elit TeknikträningJärfälla OKStockholm7
klubbL
tis 28/7Sommartouren 7Väsby OKStockholm63
klubbLStarttider
tor 30/7V-ringen Etapp 6Väsby OKStockholm44
klubbS
lör 1/8 - mån 31/8Rånö Skärgårdsorientering augusti 2020Kamrat och IF KIFStockholm-
närLVisa rutter i Livelox
lör 1/8JAS Elit TeknikträningJärfälla OKStockholm6
klubbM
mån 3/8 - sön 9/8Motionsorientering Ursvik 3/8-9/8Solna OKStockholm-
närLVisa rutter i Livelox
mån 3/8 - mån 10/8Attunda OK, Veckans bana V.32Attunda OKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 4/8Sommartouren 8Väsby OKStockholm55
klubbLStarttider
tor 6/8V-ringen Etapp 7 = Sprint KM för Väsby OKVäsby OKStockholm63
klubbS
fre 7/8Rånö skärgårdsorientering, dag 1 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholm0
distL
lör 8/8JAS stafett om omstartJärfälla OKStockholm11
klubbL
lör 8/8Rånö skärgårdsorientering, dag 2 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholm0
distL
sön 9/8BrunkullatrampenTäby OKStockholm27
klubbLResultat
mån 10/8 - sön 16/8Attunda OK, Veckans bana V.33Attunda OKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 11/8Luffarligan 11 augustiStockholms OFStockholm0
närL
tis 11/8 - tis 25/8Väsby OK:s veckans bana , v33 - 34Väsby OKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 13/8Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm39
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/8JAS Elit TeknikträningJärfälla OKStockholm2
klubbL
lör 15/8JAS Elit TeknikträningJärfälla OKStockholm7
klubbL
lör 15/8Träningstävling EllbodaWaxholms OKStockholm17
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/8Utvecklingsläger-sprintenNorbergs OK
Stockholms OF
Västmanland
Stockholm
68
närSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/8Sprint-KM, BVSOKBromma-Vällingby SOKStockholm37
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/8 - mån 24/8Attunda OK, Veckans bana V.34Attunda OKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 17/8Björnökampen Gustavsbergs OKStockholm204
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/8LuffarliganOK RavinenStockholm100
närM
ons 19/8LuffarliganOK RavinenStockholm0
närL
ons 19/8Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholm72
närLResultat
ons 19/8IFK Lidingös öppna KM MTBOIFK Lidingö SOKStockholm55
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/8Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm89
närLResultat
fre 21/8Kvarnsjötrippeln, dag 1OK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm720
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/8Kvarnsjötrippeln, dag 2OK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm1085
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/8Nynäsdubbeln, långdistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm0
natL
lör 22/8 - sön 23/8Träningsläger Gul gruppOK Älvsjö-ÖrbyStockholm14
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 22/8Träningsläger Gul grupp TeknikträningOK Älvsjö-ÖrbyStockholm13
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 23/8Kvarnsjötrippeln, dag 3OK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm1160
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/8Nynäsdubbeln, medeldistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm0
natM
tis 25/8 - mån 7/9Väsby OK:s veckans bana , v35 - 36Väsby OKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 25/8Ungdomsserien, #1, krets söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholm205
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/8Luffarligan 26 augustiGustavsbergs OKStockholm0
närL
ons 26/8Ungdomsserien regionfinaler SV och NStockholms OFStockholm0
distM
ons 26/8Fredrika Bremer OnemanrelayAttunda OKStockholm23
klubbL
tor 27/8Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm56
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/8OK Österåker - LångpassOK ÖsteråkerStockholm4
klubbPL
lör 29/8Lång-KM för Södertörn, Skogsluffarna, Skarpnäck - FlatenSkogsluffarnas OKStockholm79
klubbLResultat
lör 29/8Nåttarö MedeldistansTumba-Mälarhöjden OKStockholm56
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/8Mot CentrumCentrum OKStockholm14
distSLKResultat
sön 30/8Ungdomsserien, #1, krets norr 1Väsby OKStockholm123
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/8Ungdomsserien, #1, krets norr 2Mälarö SOKStockholm83
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/8Ungdomsserien, #1, krets söder 3Söders-TyresöStockholm166
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/8Ungdomsserien, #1, krets söder 4IFK EnskedeStockholm117
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/8Ungdomsserien, #1, krets norr 3Täby OKStockholm91
distLResultat
sön 30/8Ungdomsserien, #1, krets söder 2OK RavinenStockholm120
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/8Nåttarö LångdistansTumba-Mälarhöjden OKStockholm51
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/9IFK Lidingö KM Medel 2020IFK Lidingö SOKStockholm86
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/9Gradering och klubbmästerskap Hellas OrienteringHellas OrienteringStockholm39
klubbMResultat
ons 2/9Luffarligan 2 septemberOK RavinenStockholm0
närL
ons 2/9Luffarligan 2 septemberBromma-Vällingby SOKStockholm0
närL
ons 2/9LuffarliganBromma-Vällingby SOKStockholm119
närLVisa rutter i Livelox
ons 2/9Elitmiljöträning Stockholm-SödertäljeIFK Lidingö SOK
Stockholms OF
Stockholm11
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/9Mini-KMJärfälla OKStockholm89
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/9Medel-KMTäby OKStockholm108
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/9Sprint-KMCentrum OKStockholm60
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9DM, lång, StockholmTullinge SKStockholm926
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, medel, StockholmIFK Tumba SOK
Stockholms OF
Stockholm1088
mästMResultat
tis 8/9 - mån 21/9Väsby OK:s veckans bana , v37 - v38Väsby OKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
ons 9/9Luffarligan 9 septemberHaninge SOKStockholm0
närL
ons 9/9Fredrika Bremer Medel med Sport IdentAttunda OKStockholm18
klubbMResultat
ons 9/9Elitmiljöträning Stockholm-SödertäljeStockholms OF
Tullinge SK
Stockholm24
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/9Medel-KMTäby OKStockholm20
klubbM
fre 11/9DM, natt, Södermanland+StockholmStockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
460
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9KM, Snättringe SK 2020Snättringe SKStockholm97
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9Höstcupen E1Waxholms OKStockholm32
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9Sprint KMOK Älvsjö-ÖrbyStockholm41
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserJärla OrienteringStockholm0
distL
sön 13/9DM, stafett, StockholmJärla OrienteringStockholm0
mästSM
mån 14/9 - sön 27/9Roslagsveteranerna Täby 14/9-27/9Täby OKStockholm-
närMVisa rutter i Livelox
mån 14/9DM, lång, Stockholm, 70+-klasserStockholms OF
Tullinge SK
Stockholm77
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/9DM, medel, Stockholm, 70+-klasserStockholms OF
Tullinge SK
Stockholm95
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/9Elitmiljöträning Stockholm-SödertäljeOK Ravinen
Stockholms OF
Stockholm15
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/9Luffarligan 16 septemberHaninge SOKStockholm0
närL
ons 16/9 - tor 17/9RavinenträningOK RavinenStockholm23
klubbMResultat
lör 19/9Ungdomsserien #2, krets Söder 3Järla OrienteringStockholm167
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Ungdomsserien, #2, krets söder 4Haninge SOKStockholm131
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Ungdomsserie #2, Krets Norr 3Waxholms OKStockholm86
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Ungdomsserien #2, krets Söder 2Skarpnäcks OLStockholm106
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Ungdomsserien #2, Söder 1Tullinge SKStockholm169
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Ungdomsserien, #2, krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholm83
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholm62
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Ungdomsserien #2 - Norr 1IFK Lidingö SOKStockholm118
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/9Solna OK Lång-KMSolna OKStockholm20
klubbL
sön 20/9Brakmarslången i TyresöSöders-TyresöStockholm0
natL
tis 22/9 - tis 6/10Veckans bana v 39 - 40Väsby OKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
ons 23/9Luffarligan 23 septemberSkogsluffarnas OKStockholm0
närL
ons 23/9Fredrika Bremer MikromästerskapAttunda OKStockholm23
klubbLResultat
ons 23/9Elitmiljöträning 4 Stockholm-SödertäljeJärfälla OK
Stockholms OF
Stockholm20
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/9Landrunning Stockholm kickoff workshopNorrsken OrienteeringStockholm0
klubbL
lör 26/9Klubbtävling istället för ÖsteråkerskavelnOK ÖsteråkerStockholm60
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm0
natL
lör 26/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm0
natSL
sön 27/9JAS SprintträningSundbybergs IKStockholm11
klubbS
sön 27/9Lång-KM OrienteringTullinge SKStockholm112
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/9SUNDBYBERGS IK SPRINT KMSundbybergs IKStockholm72
klubbSResultat
sön 27/9Sprint-KM för Södertörn/Skarpnäck/SkogsluffarnaSkarpnäcks OLStockholm114
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 29/9 - tis 6/10RoslagsveteranernaEnebybergs IFStockholm-
närMVisa rutter i Livelox
ons 30/9Luffarligan 2020-09-30Järla OrienteringStockholm0
närL
lör 3/10UngdomsseriefinalenTäby OKStockholm0
distS
lör 3/10Ungdomsserien, regionfinal SOSöders-TyresöStockholm274
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/10Ungdomsserien, regionsfinal norrJärfälla OKStockholm342
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/10Ungdomsserien, regionfinal SVSnättringe SKStockholm291
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/10Elitmiljöträning 5 Stockholm-SödertäljeStockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
45
närSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/10Natt-KMCentrum OKStockholm42
klubbLNResultat
sön 4/10Mälarö medeldistansBromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholm988
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/10Elitmiljöträning 6 Stockholm-SödertäljeJärla Orientering
Stockholms OF
Stockholm101
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/10TESTTÄVLING TOKTäby OKStockholm1
klubbPL
ons 7/10LuffarliganEnebybergs IFStockholm223
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/10HagsätrasprintenIFK EnskedeStockholm78
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/10Motionsorientering 25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm0
natL
lör 10/1025mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm0
natSL
lör 10/10Inofficiellt KM OL-skytte (Elektroniska vapen)Täby OKStockholm9
LY
klubbMResultat
lör 10/10Södra 08-dubbeln, stafettIFK EnskedeStockholm76
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/1025mannamedelnOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm0
natM
sön 11/10Södra 08-dubbeln, patrullIFK EnskedeStockholm162
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/10Luffarligan - GranskogJärfälla OKStockholm244
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 15/10JubileumsnattaSkogsluffarnas OKStockholm60
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/10Nordcup 1 2020Sundbybergs IKStockholm218
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/10Ungdomsläger 2020 dag1, VuxenHellas OrienteringStockholm1
klubbM
lör 17/10Elitmiljöträning 7 Stockholm-SödertäljeStockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
24
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/10VelamspatrullenJärla OrienteringStockholm24
klubbPU
sön 18/10Ungdomsläger 2020 dag2, VuxenHellas OrienteringStockholm10
klubbM
sön 18/10Elitmiljöträning 8 Stockholm-SödertäljeStockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
24
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 20/10Natt-KM ungdomarTullinge SKStockholm96
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 21/10Luffarligan , Attunda OKAttunda OKStockholm251
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 22/10Natt KM Ungdom Sundbybergs IKStockholm73
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 22/10Nattråttan 20-21 Etapp 1Waxholms OKStockholm36
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 22/10Nattsprintcupen 1Väsby OKStockholm39
klubbSNResultat
fre 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholm247
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/10MTBO Haningenatten Haninge SOKStockholm24
M
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/10Haninge, sprintstafettHaninge SOKStockholm26
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/10Norrortsdubbeln - Etapp 1 SprintJärfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm205
närSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/10ÅhussprintOK RavinenStockholm24
klubbSResultat
lör 24/10Röd banaSkogsluffarnas OKStockholm11
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/10MTBO, OK Rodhen, medel (DM för Stockholm och Uppland)OK Rodhen
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
122
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/10Furuboda SOK RavinenStockholm23
klubbLResultat
sön 25/10Norrortsdubbeln - Etapp 2 Lång/UltralångAttunda OK
Täby OK
Stockholm134
närPUVisa rutter i LiveloxResultat
mån 26/10Kjugekull SprintOK RavinenStockholm27
klubbSResultat
mån 26/10Åhus JVM RerunOK RavinenStockholm31
klubbMResultat
tis 27/10Äspet LångdistansOK RavinenStockholm15
klubbLResultat
tis 27/10Getaren Runt 2020Tullinge SKStockholm30
LM
klubbLNResultat
tis 27/10Solna OK Natt-KMSolna OKStockholm10
klubbLNResultat
ons 28/10Luffarligan 28 oktoberVäsby OKStockholm0
närL
tor 29/10Nattsprintcupen 2Väsby OKStockholm46
klubbSNResultat
sön 1/11HöstlunkenSnättringe SKStockholm754
distU
mån 2/11TMOK Natt-KMTumba-Mälarhöjden OKStockholm33
klubbLN
tis 3/11GOK Natt-KM 2020Gustavsbergs OKStockholm29
klubbLN
ons 4/11Luffarligan 4 novemberSkogsluffarnas OKStockholm0
närL
ons 4/11Natt KM - BVSOK och MSOKBromma-Vällingby SOKStockholm9
klubbLN
tor 5/11Natt-KM UngdomSnättringe SKStockholm51
klubbMNResultat
tor 5/11Natt Sprint Cup #1Snättringe SKStockholm20
klubbMN
tor 5/11Nattsprintcupen 3Väsby OKStockholm21
klubbSNResultat
lör 7/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm825
distL
lör 7/11Nordcupen deltävling 2 Täby OKStockholm268
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm922
distM
sön 8/11Novembertävlingarna MTB-OTullinge SKStockholm68
M
distL
ons 11/11Mila Stockholm by Night, #1OK RavinenStockholm222
distLN
tor 12/11Nattsprintcupen (4)Väsby OKStockholm26
klubbSNResultat
tor 12/11Nattsprintcupen 4Väsby OKStockholm0
klubbSN
lör 14/11Nordcupen deltävling 3Väsby OKStockholm286
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/11Elitmiljöträning Stockholm-Södertälje I RyssbergenStockholms OF
Svenska Orienteringsförbundet
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
36
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/11Elitmiljöträning Stockholm-Södertälje I HögdalenStockholms OF
Svenska Orienteringsförbundet
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
25
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/11Sly-KM 2020Täby OKStockholm26
klubbL
lör 14/11 - lör 21/11Vinternattcup 1Järfälla OKStockholm57
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/11Ultra KMCentrum OKStockholm28
klubbU
tor 19/11Natt Sprint Cup #2Snättringe SKStockholm15
klubbMN
tor 19/11Nattsprintcupen 5Väsby OKStockholm19
klubbSNResultat
lör 21/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm0
distL
lör 21/11Veckans bana Lövhagen, November 2Nynäshamns OKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 21/11Stockholm Virtual RogainingOK RavinenStockholm-
närPUK
lör 21/11Nordcupen deltävling 4Attunda OKStockholm267
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/11 - sön 29/11Veckansbana V48Attunda OKStockholm-
klubbLKVisa rutter i Livelox
sön 22/11Ultra-KM Attunda och Väsby OKAttunda OK
Bromma-Vällingby SOK
Väsby OK
Stockholm22
klubbU
mån 23/11 - sön 29/11Veckans Bana v.48IFK Lidingö SOKStockholm-
närM
ons 25/11Luffarligan Skarpnäcks OLSkarpnäcks OLStockholm0
närL
tor 26/11 - sön 29/11Nattråttan 2020/21 Etapp 2Waxholms OKStockholm31
klubbLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/11 - sön 29/11Elitmiljöträning Stockholm-Södertälje I ÖstunaStockholms OF
Svenska Orienteringsförbundet
Stockholm45
klubbM
lör 28/11Träningshalvdag för alla ungdomar Söders-TyresöStockholm20
klubbLResultat
lör 28/11Nordcupen deltävling 5Järfälla OKStockholm294
närSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/11 - sön 6/12Veckans Bana v.49IFK Lidingö SOKStockholm-
närLVisa rutter i Livelox
sön 29/11 - sön 6/12Vinternattcup 2Sundbybergs IKStockholm3
klubbLNVisa rutter i Livelox
mån 30/11 - sön 6/12Veckansbana V49Attunda OKStockholm-
närLKVisa rutter i Livelox
ons 2/12Fredrika Bremer NattmästerskapAttunda OKStockholm24
klubbMN
1/12
Starttider
tor 3/12Natt Sprint Cup #3Snättringe SKStockholm13
klubbMN
1/12
tor 3/12Nattcupen 1Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholm7
klubbLN
30/11
lör 5/12medel KM Järfälla OK & Attunda OKAttunda OK
Järfälla OK
Stockholm136
klubbM
29/11
Starttider
lör 5/12 - sön 13/12Veckans Bana v.50IFK Lidingö SOKStockholm-
närMVisa rutter i Livelox
sön 6/12Vinter Rogaine Sundbybergs IKStockholm14
klubbL
3/12
ons 9/12LSBN - Lost Souls By NightJärfälla OKStockholm0
närLN
31/12
ons 9/12Mila Stockholm by Night, #2Centrum OKStockholm-
distLN
lör 12/12 - sön 13/12SkinkloppetOK ÖsteråkerStockholm-
klubbM
9/12
lör 12/12JAS Elit Höstträff med OL-triathlonJärfälla OKStockholm3
klubbL
10/12
tor 17/12Natt Sprint Cup #4Snättringe SKStockholm14
klubbMN
15/12
tor 17/12Nattcupen 2Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholm2
klubbLN
14/12

Annonser