Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

64 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Stockholms Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
ons 15/1Mila Stockholm by Night, #3Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/2 - sön 2/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
ons 12/2Mila Stockholm by Night, #4Järfälla OKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
ons 11/3Mila Stockholm by Night, #5, finalTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/3SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
fre 3/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLN
31/3
mån 13/4OK RavinenOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
natL
tis 14/4Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distL
13/4
tis 14/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLK
6/4
fre 17/4SM, natt, och Swedish League, #2OK Österåker
Waxholms OK
Stockholms Orienteringsförbund
mästLN
5/4
lör 18/4Täby OK, medelTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natM
12/4
sön 19/4Täby OK, långTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natL
12/4
fre 24/4OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #1, World Cup #1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
Y
intS
lör 25/4IFK Lidingö medeldistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distM
19/4
lör 25/4IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
19/4
lör 25/4OL-skytte, klassisk distans, Svenska Cupen #2, World Cup #2Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
Y
intL
sön 26/4Gustavsbergs OKGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natL
19/4
sön 26/4OL-skytte, stafett, SMTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
Y
mästSL
fre 1/5Tiomila jubileumstävlingAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
23/4
fre 1/5Tiomila in Upplands Bro, Open Individual Friday Attunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
lör 2/5 - sön 3/5Tiomila i Upplands BroAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLK
20/4
lör 2/5Tiomila in Upplands Bro, Open Individual SaturdayAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
ons 6/5DM, sprint, StockholmHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
mästS
29/4
tor 7/5Ungdomsserien #1, krets Söder 1Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distL
tor 7/5Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 13/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
sön 17/5KnockoutsprintenMälarhöjdens IK OKStockholms Orienteringsförbund
distS
10/5*
tis 19/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tis 26/5Ungdomsserien kretstävling 2Stockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distL
tis 26/5Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Söders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 27/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
fre 29/5StOF:s sommarläger, sprintStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distS
sön 31/5StOF:s sommarläger, stafettStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distSL
ons 3/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSS
25/5
tis 30/6 - tor 2/7TrekvällarsOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
tis 14/7MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
fre 7/8Rånö skärgårdsorientering, dag 1 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distL
lör 8/8Rånö skärgårdsorientering, dag 2 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distL
lör 22/8Nynäsdubbeln, långdistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
sön 23/8Nynäsdubbeln, medeldistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
ons 26/8Ungdomsserien regionfinaler SV och NStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distM
ons 26/8Ungdomsserien, region SOSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distM
lör 5/9DM, lång, StockholmTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
mästL
sön 6/9DM, medel, StockholmIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
mästM
fre 11/9DM, natt, Södermanland+StockholmStockholms Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanland
mästLN
sön 13/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
sön 13/9DM, stafett, StockholmJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
mästSM
sön 20/9Brakmarslången i TyresöSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
natL
ons 23/9Natti-NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSN
lör 26/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natL
lör 26/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSL
lör 3/10UngdomsseriefinalenTäby OKStockholms Orienteringsförbund
distS
sön 4/10Mälarö medeldistansBromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
distM
lör 10/10Motionsorientering 25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
4/10
lör 10/1025mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natSL
30/8
sön 11/1025mannamedelnOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
4/10
fre 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natMN
lör 24/10Haninge, sprintstafettHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
sön 1/11HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distU
lör 7/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distL
sön 8/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 11/11Mila Stockholm by Night, #1Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distLN
lör 21/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 9/12Mila Stockholm by Night, #2Centrum OKStockholms Orienteringsförbund
distLN

Annonser