Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

86 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Stockholm, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 1 tävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1
tor 2/1
fre 3/1
lör 4/1
sön 5/1
v 2mån 6/1
tis 7/1
ons 8/1
tor 9/1
fre 10/1
lör 11/1
sön 12/1
v 3mån 13/1
tis 14/1
ons 15/1Mila Stockholm by Night, #3Haninge SOKStockholm299
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/1
fre 17/1
lör 18/1
sön 19/1
v 4mån 20/1
tis 21/1
ons 22/1
tor 23/1
fre 24/1
lör 25/1
sön 26/1
v 5mån 27/1
tis 28/1
ons 29/1
tor 30/1
fre 31/1
lör 1/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm1523
distLResultat
sön 2/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm1771
distLResultat
v 6mån 3/2
tis 4/2
ons 5/2
tor 6/2
fre 7/2
lör 8/2
sön 9/2
v 7mån 10/2
tis 11/2
ons 12/2Mila Stockholm by Night, #4Järfälla OKStockholm345
distLNResultat
tor 13/2
fre 14/2
lör 15/2
sön 16/2
v 8mån 17/2
tis 18/2
ons 19/2
tor 20/2
fre 21/2
lör 22/2
sön 23/2
v 9mån 24/2
tis 25/2
ons 26/2
tor 27/2
fre 28/2
lör 29/2
sön 1/3
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3
tor 5/3
fre 6/3
lör 7/3
sön 8/3
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3Mila Stockholm by Night, #5, finalTullinge SKStockholm276
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/3
fre 13/3
lör 14/3
sön 15/3
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3
tor 19/3
fre 20/3
lör 21/3
sön 22/3
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3
fre 27/3SumpnattaSundbybergs IKStockholm258
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/3
sön 29/3
v 14mån 30/3
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4
fre 3/4GrymnattaVäsby OKStockholm296
natLN
lör 4/4
sön 5/4
v 15mån 6/4
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4
fre 10/4
lör 11/4
sön 12/4
v 16mån 13/4OK RavinenOK RavinenStockholm0
natL
tis 14/4Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholm0
distL
TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm90
distSLK
ons 15/4
tor 16/4
fre 17/4SM, natt, och Swedish League, #2OK Österåker
Waxholms OK
Stockholm83
mästLN
lör 18/4Täby OK, medelTäby OKStockholm303
natM
sön 19/4Täby OK, långTäby OKStockholm292
natL
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4
tor 23/4
fre 24/4
lör 25/4IFK Lidingö medeldistansIFK Lidingö SOKStockholm203
distM
IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholm30
natM
sön 26/4Gustavsbergs OKGustavsbergs OKStockholm272
natL
v 18mån 27/4
tis 28/4
ons 29/4
tor 30/4
fre 1/5Tiomila jubileumstävlingAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm132
natL
Tiomila in Upplands Bro, Open Individual Friday Attunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm0
natL
lör 2/5Tiomila i Upplands BroAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm1022
natSLKFlyttad
Tiomila in Upplands Bro, Open Individual SaturdayAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm0
natL
sön 3/5Tiomila i Upplands BroAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm1022
natSLKFlyttad
v 19mån 4/5
tis 5/5
ons 6/5DM, sprint, StockholmHellas OrienteringStockholm399
mästS
tor 7/5Ungdomsserien #1, krets Söder 1Tullinge SKStockholm0
distL
Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Väsby OKStockholm0
distL
fre 8/5
lör 9/5
sön 10/5
v 20mån 11/5
tis 12/5
ons 13/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distS
tor 14/5
fre 15/5
lör 16/5
sön 17/5KnockoutsprintenMälarhöjdens IK OKStockholm21
distS
v 21mån 18/5
tis 19/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distS
ons 20/5
tor 21/5
fre 22/5
lör 23/5
sön 24/5
v 22mån 25/5
tis 26/5Ungdomsserien kretstävling 2Stockholms OFStockholm0
distL
Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Söders-TyresöStockholm0
distL
ons 27/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distS
tor 28/5
fre 29/5StOF:s sommarläger, sprintStockholms OFStockholm0
distS
lör 30/5
sön 31/5StOF:s sommarläger, stafettStockholms OFStockholm0
distSL
v 23mån 1/6
tis 2/6
ons 3/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholm0
distSS
tor 4/6
fre 5/6
lör 6/6
sön 7/6
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6
tor 11/6
fre 12/6
lör 13/6
sön 14/6
v 25mån 15/6
tis 16/6
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6
v 26mån 22/6
tis 23/6
ons 24/6
tor 25/6
fre 26/6
lör 27/6
sön 28/6
v 27mån 29/6
tis 30/6Trekvällars, etapp 1, långOK RavinenStockholm583
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/7Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholm601
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/7Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholm584
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/7
lör 4/7
sön 5/7
v 28mån 6/7
tis 7/7
ons 8/7
tor 9/7
fre 10/7
lör 11/7
sön 12/7
v 29mån 13/7
tis 14/7MastloppetHellas OrienteringStockholm0
distL
ons 15/7
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7
tis 21/7
ons 22/7
tor 23/7
fre 24/7
lör 25/7
sön 26/7
v 31mån 27/7
tis 28/7
ons 29/7
tor 30/7
fre 31/7
lör 1/8
sön 2/8
v 32mån 3/8
tis 4/8
ons 5/8
tor 6/8
fre 7/8Rånö skärgårdsorientering, dag 1 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholm0
distL
lör 8/8Rånö skärgårdsorientering, dag 2 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholm0
distL
sön 9/8
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8
tor 13/8
fre 14/8
lör 15/8
sön 16/8
v 34mån 17/8Björnökampen Gustavsbergs OKStockholm204
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/8
ons 19/8
tor 20/8
fre 21/8Kvarnsjötrippeln, dag 1OK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm720
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/8Kvarnsjötrippeln, dag 2OK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm1085
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Nynäsdubbeln, långdistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm0
natL
sön 23/8Kvarnsjötrippeln, dag 3OK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm1160
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nynäsdubbeln, medeldistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm0
natM
v 35mån 24/8
tis 25/8Ungdomsserien, #1, krets söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholm205
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/8Ungdomsserien regionfinaler SV och NStockholms OFStockholm0
distM
tor 27/8
fre 28/8
lör 29/8Mot CentrumCentrum OKStockholm14
distSLKResultat
sön 30/8Ungdomsserien, #1, krets norr 1Väsby OKStockholm123
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets norr 2Mälarö SOKStockholm83
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 3Söders-TyresöStockholm166
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 4IFK EnskedeStockholm117
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets norr 3Täby OKStockholm91
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 2OK RavinenStockholm120
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9
fre 4/9
lör 5/9DM, lång, StockholmTullinge SKStockholm926
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, medel, StockholmIFK Tumba SOK
Stockholms OF
Stockholm1088
mästMResultat
v 37mån 7/9
tis 8/9
ons 9/9
tor 10/9
fre 11/9DM, natt, Södermanland+StockholmStockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
460
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9
sön 13/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserJärla OrienteringStockholm0
distL
DM, stafett, StockholmJärla OrienteringStockholm0
mästSM
v 38mån 14/9DM, lång, Stockholm, 70+-klasserStockholms OF
Tullinge SK
Stockholm77
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/9DM, medel, Stockholm, 70+-klasserStockholms OF
Tullinge SK
Stockholm95
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/9
tor 17/9
fre 18/9
lör 19/9Ungdomsserien #2, krets Söder 3Järla OrienteringStockholm167
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 4Haninge SOKStockholm131
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie #2, Krets Norr 3Waxholms OKStockholm86
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets Söder 2Skarpnäcks OLStockholm106
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, Söder 1Tullinge SKStockholm169
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholm83
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2 - Norr 1IFK Lidingö SOKStockholm118
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/9Brakmarslången i TyresöSöders-TyresöStockholm0
natL
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9
tor 24/9
fre 25/9
lör 26/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm0
natL
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm0
natSL
sön 27/9
v 40mån 28/9
tis 29/9
ons 30/9
tor 1/10
fre 2/10
lör 3/10UngdomsseriefinalenTäby OKStockholm0
distS
Ungdomsserien, regionfinal SOSöders-TyresöStockholm274
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, regionsfinal norrJärfälla OKStockholm342
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, regionfinal SVSnättringe SKStockholm291
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/10Mälarö medeldistansBromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholm988
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10
fre 9/10HagsätrasprintenIFK EnskedeStockholm78
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/10Motionsorientering 25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm0
natL
25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm0
natSL
Södra 08-dubbeln, stafettIFK EnskedeStockholm76
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/1025mannamedelnOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm0
natM
Södra 08-dubbeln, patrullIFK EnskedeStockholm162
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10
lör 17/10
sön 18/10
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholm247
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/10Haninge, sprintstafettHaninge SOKStockholm26
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/10
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10
lör 31/10
sön 1/11HöstlunkenSnättringe SKStockholm754
distU
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11
lör 7/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm825
distL
sön 8/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm922
distM
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11Mila Stockholm by Night, #1OK RavinenStockholm222
distLN
tor 12/11
fre 13/11
lör 14/11
sön 15/11
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm0
distL
sön 22/11
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12Mila Stockholm by Night, #2Centrum OKStockholm-
distLN
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12
sön 20/12
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser