Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

72 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Stockholms Orienteringsförbund, orienteringslöpning.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1
tor 2/1
fre 3/1
lör 4/1
sön 5/1VinterserienTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
närL
v 2mån 6/1
tis 7/1
ons 8/1
tor 9/1Nattcupen nr 3Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLN
7/1
fre 10/1
lör 11/1
sön 12/1
v 3mån 13/1
tis 14/1
ons 15/1Mila Stockholm by Night, #3Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLN
tor 16/1
fre 17/1
lör 18/1
sön 19/1VinterserienSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
närL
v 4mån 20/1
tis 21/1
ons 22/1
tor 23/1Nattcupen nr 4Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLN
21/1
fre 24/1
lör 25/1
sön 26/1
v 5mån 27/1
tis 28/1
ons 29/1Nattugglan - Flottsbroskogen - deltävling 3Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
tor 30/1
fre 31/1
lör 1/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distL
26/1
sön 2/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distL
26/1
VinterserienIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
närL
v 6mån 3/2
tis 4/2
ons 5/2
tor 6/2Nattcupen nr 5Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLK
4/2
fre 7/2
lör 8/2
sön 9/2
v 7mån 10/2
tis 11/2
ons 12/2Mila Stockholm by Night, #4Järfälla OKStockholms Orienteringsförbund
distLN
tor 13/2
fre 14/2
lör 15/2
sön 16/2
v 8mån 17/2
tis 18/2
ons 19/2Nattugglan - Hågelby - deltävling 4Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
16/2
tor 20/2
fre 21/2
lör 22/2
sön 23/2
v 9mån 24/2
tis 25/2
ons 26/2
tor 27/2
fre 28/2
lör 29/2
sön 1/3
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3
tor 5/3
fre 6/3
lör 7/3
sön 8/3
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3Mila Stockholm by Night, #5, finalTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLN
tor 12/3
fre 13/3
lör 14/3
sön 15/3
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3Nattugglan - Lida friluftsgård - Final deltävling 5Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
15/3
tor 19/3
fre 20/3
lör 21/3
sön 22/3
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3Natt-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
fre 27/3SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLN
lör 28/3
sön 29/3
v 14mån 30/3
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4
fre 3/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLN
lör 4/4
sön 5/4
v 15mån 6/4
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4
fre 10/4
lör 11/4
sön 12/4
v 16mån 13/4OK RavinenOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
natL
tis 14/4Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distL
TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLK
ons 15/4
tor 16/4
fre 17/4SM, natt, och Swedish League, #2OK Österåker
Waxholms OK
Stockholms Orienteringsförbund
mästLN
lör 18/4Täby OK, medelTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natM
sön 19/4Täby OK, långTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natL
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4
tor 23/4
fre 24/4
lör 25/4IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
sön 26/4Gustavsbergs OKGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natL
v 18mån 27/4
tis 28/4
ons 29/4
tor 30/4
fre 1/5Tiomila jubileumstävlingAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
Tiomila in Upplands Bro, Open Individual Friday Attunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
lör 2/5Tiomila i Upplands BroAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLK
3/2
Tiomila in Upplands Bro, Open Individual SaturdayAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
sön 3/5Tiomila i Upplands BroAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLK
3/2
v 19mån 4/5
tis 5/5
ons 6/5DM, sprint, StockholmHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
mästS
tor 7/5Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
närL
Ungdomsserien, #1, krets Söder 3Söders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distL
fre 8/5
lör 9/5
sön 10/5Snättringe träningstävling 2020Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
v 20mån 11/5
tis 12/5
ons 13/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tor 14/5
fre 15/5
lör 16/5Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
närL
15/5
sön 17/5
v 21mån 18/5
tis 19/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
ons 20/5Lång-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
tor 21/5
fre 22/5
lör 23/5
sön 24/5
v 22mån 25/5
tis 26/5Ungdomsserien kretstävling 2Stockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 27/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tor 28/5
fre 29/5Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSS
StOF:s sommarläger, sprintStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distS
lör 30/5
sön 31/5StOF:s sommarläger, stafettStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distSL
v 23mån 1/6
tis 2/6
ons 3/6
tor 4/6
fre 5/6
lör 6/6
sön 7/6
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6
tor 11/6Sprint-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
fre 12/6
lör 13/6
sön 14/6
v 25mån 15/6
tis 16/6
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6
v 26mån 22/6
tis 23/6
ons 24/6
tor 25/6
fre 26/6
lör 27/6
sön 28/6
v 27mån 29/6
tis 30/6Trekvällars, etapp 1, långOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 1/7Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distM
tor 2/7Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
fre 3/7
lör 4/7
sön 5/7
v 28mån 6/7
tis 7/7
ons 8/7
tor 9/7
fre 10/7
lör 11/7
sön 12/7
v 29mån 13/7
tis 14/7MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 15/7
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7
tis 21/7
ons 22/7
tor 23/7
fre 24/7
lör 25/7
sön 26/7
v 31mån 27/7
tis 28/7
ons 29/7
tor 30/7
fre 31/7
lör 1/8
sön 2/8
v 32mån 3/8
tis 4/8
ons 5/8
tor 6/8
fre 7/8Rånö skärgårdsorientering, dag 1 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distL
lör 8/8Rånö skärgårdsorientering, dag 2 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distL
sön 9/8
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8
tor 13/8
fre 14/8
lör 15/8
sön 16/8
v 34mån 17/8
tis 18/8
ons 19/8
tor 20/8
fre 21/8
lör 22/8IFK/SOL/SOK/NOK, långdistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
sön 23/8IFK/SOL/SOK/NOK, medeldistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
v 35mån 24/8
tis 25/8
ons 26/8Ungdomsserien regionfinaler SV och NStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distM
Ungdomsserien, region SOSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distM
tor 27/8
fre 28/8
lör 29/8
sön 30/8
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9
fre 4/9
lör 5/9DM, lång, StockholmTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
mästL
sön 6/9DM, medel, StockholmIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
mästM
v 37mån 7/9
tis 8/9
ons 9/9
tor 10/9Medel-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
fre 11/9DM, natt, Södermanland+StockholmStockholms Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 12/9
sön 13/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
DM, stafett, StockholmJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
mästSM
v 38mån 14/9
tis 15/9
ons 16/9
tor 17/9
fre 18/9
lör 19/9
sön 20/9Brakmarslången i TyresöSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
natL
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9Natti-NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSN
tor 24/9
fre 25/9
lör 26/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natL
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSL
sön 27/9
v 40mån 28/9
tis 29/9
ons 30/9
tor 1/10
fre 2/10
lör 3/10UngdomsseriefinalenTäby OKStockholms Orienteringsförbund
distS
sön 4/10Mälarö medeldistansBromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
distM
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10
fre 9/10
lör 10/1025manna i HuddingeOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natSL
sön 11/1025mannamedelnOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10
lör 17/10
sön 18/10
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natMN
lör 24/10Haninge, sprintstafettHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
sön 25/10
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10
lör 31/10
sön 1/11HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distU
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11
lör 7/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distL
sön 8/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distL
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11Mila Stockholm by Night, #1Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distLN
tor 12/11
fre 13/11
lör 14/11
sön 15/11
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
sön 22/11
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12Mila Stockholm by Night, #2Centrum OKStockholms Orienteringsförbund
distLN
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12
sön 20/12
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser