Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

176 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Stockholms Orienteringsförbund.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
sön 5/1VinterserienTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/1Luffarligan 8 januariIF LöjpStockholms Orienteringsförbund
närL
tor 9/1VKC1Täby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/1Nattcupen nr 3Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
lör 11/1Elitmiljö Sthlm + 15-16-träffTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/1VinterserienJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/1B&L Vinterrogaine #2Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
klubbU
tis 14/1GOK NattsprintCup Nr3Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/1Luffarligan 15 januariIF LöjpStockholms Orienteringsförbund
närL
ons 15/1Mila Stockholm by Night, #3Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/1Vinterrogaining 19 januariJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närL
sön 19/1VinterrogaineJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 19/1VinterserienSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/1VKC2Täby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tis 21/1Järla O-tour #1Järla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/1VinternattcupSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 23/1Nattcupen nr 4Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/1Nattråttan 2019-2020, Etapp 4Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/1Nyttårslöpet, OK Ö 50-årsjubileumOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 26/1VinterserienSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/1Inomhus-OL Nacka GymnasiumJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbSResultat
ons 29/1LuffarliganOK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
närL
ons 29/1Nattugglan - Flottsbroskogen - deltävling 3Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/1Vintercupen, deltävling 1OK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbMKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/1OLA Utbildning ExempelHaninge SOK
OK Österåker
Skarpnäcks OL
Snättringe SK
Sundbybergs IK
Waxholms OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbL
lör 1/2 - sön 2/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
sön 2/2VinterserienIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/2Järla O-tour #2Järla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/2Vinternattcupen #4Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2VKC3Täby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 6/2Nattcupen nr 5Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/2VinterserienSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/2B&L Vinterrogaine #3Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
klubbU
tis 11/2GOK Nattsprintcup nr 4Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/2Luffarligan 12 februariSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närL
ons 12/2Mila Stockholm by Night, #4Järfälla OKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 13/2Nattråttan 2019-2020 Etapp 5Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/2Vinterserien SätraCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/2VKC4Täby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLResultat
ons 19/2LuffarliganEnebybergs IFStockholms Orienteringsförbund
närMResultat
ons 19/2Nattugglan - Hågelby - deltävling 4Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/2Vinternattcup #5Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/2Vintercupen, deltävling 2OK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbMKVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/2Nattcupen nr 6Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/2Hellas OrienteringsklubbHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
närL
ons 26/2Luffarligan 26 februariSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
närL
sön 1/3Vinterserien fr Alby TyresöSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
närL
tis 3/3GOK Nattsprintcup nr 5Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 3/3Järla O-tour #3Järla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
ons 4/3Natt-KMJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/3LuffarliganSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
tor 5/3VKC5 FinalTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 5/310-milaträningTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/3Nattcupen nr 7Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/310-milaträningJärla Orientering
Stockholms Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLK
sön 8/3Öppet KM SkidOTäby OKStockholms Orienteringsförbund
S
klubbL
sön 8/3VinterserienOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/3Luffarligan 11 marsStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
närL
ons 11/3Mila Stockholm by Night, #5, finalTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/3Vintercupen, deltävling 3OK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbMKVisa rutter i Livelox
tor 12/3NV-träning v11Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
tis 17/3Natt-KM UngdomJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 17/3Natt-KMJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/3Nattugglan - Lida friluftsgård - Final deltävling 5Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/3Natträning - ersätter VinterNattCup #6Järfälla OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
tor 19/3Nattcupen nr 8 _ Natt-KM AOK och VOKAttunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 19/3Nattråttan 2019/20 avslutningWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/3Natt-KM Attunda OKAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
sön 22/3Teknikträning-Extern kartaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
mån 23/3Natt-KM 2020 - Södertörn, Skogsluffarna, Skarpnäck, EnskedeOK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 24/3GOK Nattsprintcup nr 6Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/3Natt-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 27/3SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/3lördagsträningWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/3Värmdö-Touren (Lång)Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/3Värmdö-Touren (Medel)Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/3Teknikträning-Extern kartaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbMK
sön 29/3Värmdö-Touren (Sprint - Jaktstart)Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/4Vintercupen, deltävling 4OK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbMK
fre 3/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLN
lör 4/4CoronakampenOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 4/4Lördagsträning OKÖOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbM
lör 4/450turen NaturpassetSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
närU
sön 5/4Teknikträning-Lokal kartaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
4/4*
sön 5/4UngdomstävlingTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
3/4
Starttider
sön 5/4Träning i Stava NorraOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbL
4/4
fre 10/4TräningsdagIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
LM
klubbL
lör 11/4Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närL
9/4
sön 12/4Teknikträning - Extern kartaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
11/4*
mån 13/4OK RavinenOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
natL
mån 13/4MTBO träningIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
LM
klubbM
tis 14/4Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distL
13/4
tis 14/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLK
6/4
fre 17/4SM, natt, och Swedish League, #2OK Österåker
Waxholms OK
Stockholms Orienteringsförbund
mästLN
5/4
lör 18/4Täby OK, medelTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natM
12/4
lör 18/4Minitävling TörnAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
15/4
sön 19/4Täby OK, långTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natL
12/4
sön 19/4Teknikträning-Extern kartaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
18/4*
tor 23/4Vintercupen, deltävling 5OK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbM
22/4
tor 23/4Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närL
22/4
tor 23/4Motionsorientering TumbaTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
närL
fre 24/4OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #1, World Cup #1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
Y
intS
lör 25/4IFK Lidingö medeldistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distM
19/4
lör 25/4IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
19/4
lör 25/4OL-skytte, klassisk distans, Svenska Cupen #2, World Cup #2Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
Y
intL
sön 26/4Gustavsbergs OKGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natL
19/4
sön 26/4OL-skytte, stafett, SMTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
Y
mästSL
fre 1/5Tiomila jubileumstävlingAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
23/4
fre 1/5Tiomila in Upplands Bro, Open Individual Friday Attunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
lör 2/5 - sön 3/5Tiomila i Upplands BroAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLK
20/4
lör 2/5Tiomila in Upplands Bro, Open Individual SaturdayAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
ons 6/5DM, sprint, StockholmHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
mästS
29/4
tor 7/5Ungdomsserien #1, krets Söder 1Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distL
tor 7/5Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närL
7/5*
tor 7/5Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
distL
sön 10/5Snättringe träningstävling 2020Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
9/5
mån 11/5ABCD-MTBO, södersSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
M
närL
7/5
tis 12/5Lång-KM för Sigtuna OKJärfälla OK
Sigtuna OK
Stockholms Orienteringsförbund
Uppland
klubbL
5/5
ons 13/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tor 14/5Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närL
14/5*
lör 16/5Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
närL
15/5
sön 17/5KnockoutsprintenMälarhöjdens IK OKStockholms Orienteringsförbund
distS
10/5*
sön 17/5Medel - KMSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
5/5
mån 18/5Skogsflikematch Uppland vs Stockholm Järfälla OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
16/5
tis 19/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tis 26/5Ungdomsserien kretstävling 2Stockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distL
tis 26/5Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Söders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 27/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tor 28/5Lång-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
tor 28/5Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närL
28/5*
fre 29/5StOF:s sommarläger, sprintStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distS
sön 31/5StOF:s sommarläger, stafettStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distSL
ons 3/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSS
25/5
tor 4/6Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närL
4/6*
lör 6/6Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närL
4/6
tor 11/6Sprint-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
tor 11/6Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närL
tor 25/6Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närL
tis 30/6 - tor 2/7TrekvällarsOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
tis 14/7MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
tor 6/8Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närL
6/8*
fre 7/8Rånö skärgårdsorientering, dag 1 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distL
lör 8/8Rånö skärgårdsorientering, dag 2 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distL
tor 13/8Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närL
ons 19/8Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närL
17/8
tor 20/8Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närL
lör 22/8Nynäsdubbeln, långdistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
sön 23/8Nynäsdubbeln, medeldistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
ons 26/8Ungdomsserien regionfinaler SV och NStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distM
ons 26/8Ungdomsserien, region SOSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distM
tor 27/8Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närL
27/8*
lör 5/9DM, lång, StockholmTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
mästL
sön 6/9DM, medel, StockholmIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
mästM
tor 10/9Medel-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
31/8
fre 11/9DM, natt, Södermanland+StockholmStockholms Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanland
mästLN
sön 13/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
sön 13/9DM, stafett, StockholmJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
mästSM
lör 19/9Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närL
sön 20/9Brakmarslången i TyresöSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
natL
ons 23/9Natti-NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSN
lör 26/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natL
lör 26/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSL
lör 3/10UngdomsseriefinalenTäby OKStockholms Orienteringsförbund
distS
sön 4/10Mälarö medeldistansBromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
distM
lör 10/10Motionsorientering 25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
4/10
lör 10/1025mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natSL
30/8
sön 11/1025mannamedelnOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
4/10
ons 14/10Luffarligan - GranskogJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närL
fre 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natMN
lör 24/10Haninge, sprintstafettHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
sön 1/11HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distU
lör 7/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distL
sön 8/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 11/11Mila Stockholm by Night, #1Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distLN
lör 21/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 9/12Mila Stockholm by Night, #2Centrum OKStockholms Orienteringsförbund
distLN

Annonser