Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

265 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Småland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 10 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tor 9/1Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närSNResultat
tor 9/1Vätterbygden by night 5IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/1Träning i KälltorpsmoKalmar OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/1Vintercupen 4Gamleby OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/1Nattcup Kalmar/Nybro OK 4Kalmar OKSmåland
klubbLNResultat
lör 18/1Zon-träningEmmaboda Verda OKSmåland
närMResultat
sön 19/110 milaträningGamleby OKSmåland
klubbLN
tor 23/1Vätterbygden by night, deltävling 7Os HjälpkurvanSmåland
klubbLNResultat
lör 25/1KOK/NOK träningsdag nr 3 i VästervikKalmar OKSmåland
klubbL
sön 26/1Vintercupen 5Västerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/1Natt-Cup Kalmar OK/Nybro OK 5:e deltävlingenKalmar OKSmåland
klubbLNResultat
tor 30/1Vätterbygden by Night 8IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNResultat
sön 2/210 milaträningGamleby OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2Vätterbygden by night, deltävling 9OK GränsenSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närSN
lör 8/2Träningsdag Kalmar OK/Nybro OKKalmar OKSmåland
klubbL
lör 8/2Zonträning Torsås OKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
sön 9/2Vintercupen 6Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
tis 11/2Go'Natt Cup Kalmar OK/Nybro OK E.6Nybro OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/2Veteran-OLVäxjö OKSmåland
närL
tis 18/2Nattcup Kalmar/Nybro OK 7Kalmar OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/2Vätterbygden by night 10Jönköpings OKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/2OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
tis 25/2Nattcup Kalmar OK/Nybro OK nr 8Kalmar OKSmåland
klubbLNResultat
tor 27/2Vätterbygden by night deltävling 11IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNResultat
ons 4/3Veteranorientering OskarshamnSOK ViljanSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/3Vätterbygden by Night 12IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/310 milaträning 3Gamleby OKSmåland
närL
sön 8/3VinterAlliansHultsfreds OKSmåland
närL
sön 8/3VinterAlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
ons 11/3VeteranorienteringVäxjö AISSmåland
närL
tor 12/3Vätterbygden by night deltävling 13Kexholms SKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/3Veteran OL NybroNybro OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/3Lägermästerskap Sanda OLGYKexholms SKSmåland
närMResultat
tor 19/3Vätterbygden by Night #14IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNVisa rutter i Livelox
lör 21/3Träningsdag Nybro OK Kalmar OK SI Pass 2Nybro OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/3Träningsdag Nybro OK/Kalmar OK Nybro OKSmåland
klubbL
tis 31/3Höglandets teknikträningEksjö SOKSmåland
närL
ons 1/4Veteran-OL KalmarKalmar OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/4Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Ryttarns MosseJönköpings OKSmåland
närM
fre 3/4 - sön 5/4Tour de Virus Mullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/4 - sön 5/4Tour de Virus Mullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
klubbM
lör 4/4SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmåland
mästU
lör 4/4SM, ultralång, publiktävlingVästerviks OKSmåland
distL
lör 4/4Träningsdag, pass 1SOK ViljanSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 4/4Habosprinten 2.0OK GränsenSmåland
närS
lör 4/4Träningsdag, pass 2SOK ViljanSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 5/4DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmåland
mästS
sön 5/4DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmåland
mästSS
tis 7/4OL-alliansen Målilla OKSmåland
närL
tis 7/4OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
tis 7/4Tisdagsträning Nässjö OKNässjö OKSmåland
klubbL
tis 7/4Höglandsträning Nässjö OKNässjö OKSmåland
närL
ons 8/4 - sön 31/5MtbO Kalmarsund vårträningKalmar OKSmåland
M
klubbMVisa rutter i Livelox
ons 8/4Natt-NjudungLandsbro IF SKSmåland
närLN
fre 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distM
fre 10/4 - sön 12/4MtbO träningscamp SmålandKalmar OKSmåland
M
klubbM
lör 11/4Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmåland
natM
lör 11/4 - mån 13/4Påskcupen - på gränsenKalmar OK
Karlskrona SOK
OK Orion
Torsås OK
Småland
Blekinge
närLVisa rutter i Livelox
sön 12/4Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland
natM
sön 12/4Påsketapp Dagsbo Endast för tjustalliansenGamleby OKSmåland
närM
mån 13/4Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland
natL
tis 14/4AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
ons 15/4Veteran-OLKalmar OKSmåland
klubbL
ons 15/4Motionsorientering 15 april Växjö AISSmåland
närL
tor 16/4Veteran-Ol i Södra Vätterbygden BäckadalIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
lör 18/4Lördagsträning 18/4IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/4Träningsrace Viljan och KalmarSOK ViljanSmåland
klubbL
sön 19/4Målilla OKMålilla OKSmåland
natM
tis 21/4Allians VimmerbyVimmerby OKSmåland
närMResultat
ons 22/4Veteran OL StockarydIFK StockarydSmåland
närM
ons 22/4MotionsorienteringLessebo OKSmåland
närM
lör 25/4USM 2002 rerunIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/4OK Bävern, medelOK BävernSmåland
natM
sön 26/4OK Bävern, långOK BävernSmåland
natL
tis 28/4OL-alliansen Målilla OKSmåland
närLResultat
tis 28/4Ungdomens 5-dagars Etapp 1Jönköpings OKSmåland
närL
tis 28/4"Höglandsserien" - Ungdomsträning HöglandszonenSol TranåsSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/4Mini AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
ons 29/4UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närLResultat
fre 1/5PreO-DM, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
P
mästP
lör 2/5HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natM
lör 2/5PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
P
natT
lör 2/5Träningsrace Kalmar-Viljan Aboda KlintKalmar OKSmåland
klubbL
lör 2/5IKHP lördagsträning - UlvsmålsmedelnIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbMResultat
lör 2/5PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
P
natP
sön 3/5PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland
distM
sön 3/5Ungdomens 5-dagars, vecka 18Jönköpings OKSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 5/5Tjustalliansens U-serie 1Västerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/5Tisdagsträning Nässjö OKNässjö OKSmåland
klubbL
tis 5/5MinialliansVimmerby OKSmåland
närLResultat
tis 5/5Höglandsträning Nässjö OKNässjö OKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
ons 6/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
fre 8/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natS
lör 9/5IKHP lördagsträning - Diamanten i HovslättIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbL
lör 9/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natM
lör 9/5TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland
natM
lör 9/5OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
lör 9/5Viggo Wulff's Happy Birthday RaceOK GränsenSmåland
närS
sön 10/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natM
sön 10/5TenhultslångenTenhults SOKSmåland
natL
tis 12/5Höglandsträning för ungdomarSOK AnebySmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/5Mini AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
ons 13/5Motionsorientering och Grand PrixAlvesta SOKSmåland
närL
ons 13/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 14/5Sprint TjustkulleOK NjudungSmåland
klubbSResultat
tor 14/5Veteran-Ol i Södra Vätterbygden RogbergaIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
tor 14/5KOK träning Påryd Kalmar OKSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 14/5Minisprint Vimmerby 2020-05-14Vimmerby OKSmåland
klubbSResultat
tor 14/5Ungdomsserien sprintVimmerby OKSmåland
klubbSResultat
tor 14/5Tjustalliansens U-serien 2 Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
lör 16/5DM, MTBO, Medel, Småland (OBS! INSTÄLLD)OK StigenSmåland
M
mästM
lör 16/5IKHP lördagsträning - BengtagölenIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSS
mån 18/5 - sön 24/5Ungdomens 5-dagars, vecka 21IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/5Ungdomens 5-dagars 2020 SprintKalmar OKSmåland
närS
tis 19/5Ungdomens 5-dagars, vecka 20OK GränsenSmåland
närMVisa rutter i Livelox
ons 20/5Träning NyeOK NjudungSmåland
klubbS
ons 20/5OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
ons 20/5OL-alliansen UngdomsserieMålilla OKSmåland
närLResultat
tor 21/5Klubbträning Eksjö SOKEksjö SOKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/5Ungdomsträning HöglandszonenEksjö SOKSmåland
närL
tor 21/5Master of the Mountain - TrailrunIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbL
lör 23/5IKHP lördagsträning - BrunkullaracetIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/5Torsås OK Gränskvartetten 1 Torsås OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/5Smålandskavelutmaning 84Hultsfreds OKSmåland
närLResultat
sön 24/5Gränskvartetten etapp 2Kalmar OK
Nybro OK
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 25/5 - tis 30/6MTBO i VäxjöVäxjö OKSmåland
M
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 26/5Ungdomens 5-dagars Etapp 4Nybro OKSmåland
närL
ons 27/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 28/5 - sön 31/5Nissadalsträning AnderstorpAnderstorps OKSmåland
närM
tor 28/5Sprint HolsbyOK NjudungSmåland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/5UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närSResultat
tor 28/5MiniAlliansHultsfreds OKSmåland
närSResultat
tor 28/5Tjustalliansens U-serie 3Gamleby OKSmåland
närLResultat
lör 30/5IKHP lördagsträning - TahemedelnIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/5SM, sprintstafettVäxjö OKSmåland
mästSS
lör 30/5Träning SeloSol TranåsSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 30/5Sprint KM och Gränsenstafetten 2020OK GränsenSmåland
klubbSResultat
lör 30/5SM, sprintstafett, individuell publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
lör 30/5 - sön 31/5SM, sprint, och Swedish League, #5Växjö OKSmåland
mästS
sön 31/5SM, sprint, publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Småland
mästM
tis 2/6HöglandsSprintEksjö SOKSmåland
närSResultat
ons 3/6Veteran OL FågelsjöSOK ViljanSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/6Alla mot alla etapp 1Kalmar OKSmåland
klubbL
lör 6/6IKHP lördagsträning - Mårtensdrättlången med CoronastafettenIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/6Nationaldags-OLVästerviks OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/6CoronastafettenIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbSLResultat
tis 9/6Höglandets sprintSOK AnebySmåland
närSResultat
tis 9/6Alla mot alla etapp 2Kalmar OKSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
ons 10/6SmålandsklockanOK NjudungSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/6Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
natM
lör 13/6SignesboluffenIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natS
tis 16/6Veteran-Ol i Södra Vätterbygden HundklubbenIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
tis 16/6Sprint-KM Nässjö OKNässjö OKSmåland
klubbSResultat
tis 16/6Höglandets SprintCup NässjöNässjö OKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/6Alla mot alla etapp 3Kalmar OK
Nybro OK
Småland
klubbL
sön 21/6GängbudkavlenEksjö SOKSmåland
klubbSLResultat
mån 22/6 - sön 28/6Vistas Veckans Bana v26IK VistaSmåland
närMVisa rutter i Livelox
tis 23/6Alla mot alla E4Kalmar OKSmåland
klubbM
tis 23/6Allians 20-06-23Hultsfreds OKSmåland
närMResultat
tor 25/6Nässjö OKs 5-dagars Etapp 1Nässjö OKSmåland
närL
tor 25/6Nässjö OKs 5-dagars Etapp 1Nässjö OKSmåland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 29/6Veckans Bana v27IF Hallby SOKSmåland
närM
tis 30/6Tjust 2-dagars, dag 1, långVästerviks OKSmåland
natL
tis 30/6Veckans Bana v27IF Hallby SOKSmåland
närM
tis 30/6 - sön 5/7Höglands-OL - Veckans banaForserums SOKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
ons 1/7Tjust 2-dagars, dag 2, medelVästerviks OKSmåland
natM
ons 1/7Veckans Bana v27IF Hallby SOKSmåland
närM
ons 1/7 - ons 15/7MTBO - Veckans bana AnebySOK AnebySmåland
M
närM
tor 2/7Nässjö OKs 5-dagars Etapp 2Nässjö OKSmåland
närL
tor 2/7Veckans Bana v27IF Hallby SOKSmåland
närM
tor 2/7Nässjö OKs 5-dagars Etapp 2Nässjö OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/7Veckans Bana v27IF Hallby SOKSmåland
närM
lör 4/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSMK
lör 4/7Veckans Bana v27IF Hallby SOKSmåland
närM
lör 4/7Lördagstävling IKHPIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/7KlubbudkavleNybro OKSmåland
klubbMResultat
sön 5/7Veckans Bana v27IF Hallby SOKSmåland
närM
mån 6/7 - sön 12/7Veckans bana V28 Bottnaryds IFBottnaryds IFSmåland
närMVisa rutter i Livelox
tis 7/7Höglands OLEksjö SOKSmåland
närLResultat
tor 9/7Nässjö OKs 5-dagars Etapp 3Nässjö OKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/7Idö OpenVästerviks OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 13/7Jönköpings OK - Veckans bana v29-30Jönköpings OKSmåland
närL
mån 13/7 - sön 19/7Motionsorientering Vecka 29OK GränsenSmåland
klubbM
mån 13/7 - sön 19/7Veckans Bana V29Vaggeryds SOKSmåland
närMVisa rutter i Livelox
mån 13/7 - sön 26/7Jönköpings OK - Veckans bana v29-30Jönköpings OKSmåland
klubbM
tor 16/7Nässjö OKs 5-dagars Etapp 4Nässjö OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 20/7 - sön 26/7Motionsorientering Vecka 30OK GränsenSmåland
klubbM
mån 20/7Gränsdagars etapp 1Kalmar OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/7 - sön 26/7Höglands-OLNässjö OKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
tis 21/75-ringars Etapp 1 - FolkaboMullsjö SOK
OK Gränsen
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
Småland
klubbMVisa rutter i LiveloxStarttider
tis 21/7Gränsdagars Etapp 2Nybro OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/75-ringars Etapp 2 - VisingsöMullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/7Nässjö OKs 5-dagars Etapp 5Nässjö OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/75-ringars Etapp 3 - TibroMullsjö SOK
OK Gränsen
Tibro OK
Västergötland
Småland
klubbM
fre 24/7Gränsdagars etapp 4Torsås OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/7Hompen tävlingen 2020Gamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/75-ringars Etapp 4 - HuskvarnaMullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
klubbSVisa rutter i LiveloxStarttider
sön 26/7 - sön 9/8Jönköpings OK - Veckans bana v31-32Jönköpings OKSmåland
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 26/75-ringars Etapp 5 - Björnens etapp - HookMullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 27/7 - sön 2/8Motionsorientering Vecka 31OK GränsenSmåland
klubbS
tis 28/7 - sön 2/8Höglands-OLSOK AnebySmåland
närLVisa rutter i Livelox
tis 28/7Södra Vätterbygdens Veteraner - Veckans banaForserums SOKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
lör 1/8Augustitrampet IKHPIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLResultat
tis 4/8Höglands OLSol TranåsSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/8OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
tis 4/8Låtsasträning för MeOS-kursTorsås OKSmåland
klubbL
tor 6/8Veteran-Ol i Södra Vätterbygden RunnåkraIK HakarpspojkarnaSmåland
närLVisa rutter i Livelox
lör 8/8OL-testIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/8Höglands-OLAnnebergs GIFSmåland
närM
10/8
Visa rutter i Livelox
tis 11/8Alliansen Södra ViVimmerby OKSmåland
närL
tor 13/8Klubbmästerskap Dag OLKalmar OKSmåland
klubbM
9/8
lör 15/8DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmåland
mästS
10/8
lör 15/8DM, sprint, Småland, Startblock 1 09:00 - 09:30Västerviks OKSmåland
närS
10/8
lör 15/8DM, sprint, Småland, Startblock 10 13:30 - 14:00Västerviks OKSmåland
närS
10/8
lör 15/8DM, sprint, Småland, Startblock 11 14:00 - 14:30Västerviks OKSmåland
närS
10/8
lör 15/8DM, sprint, Småland, Startblock 12 14:30 - 15:00Västerviks OKSmåland
närS
10/8
lör 15/8DM, sprint, Småland, Startblock 13 15:00 - 15:30Västerviks OKSmåland
närS
10/8
lör 15/8DM, sprint, Småland, Startblock 14 15:30 - 16:00Västerviks OKSmåland
närS
10/8
lör 15/8DM, sprint, Småland, Startblock 3 10:00 - 10:30Västerviks OKSmåland
närS
10/8
lör 15/8DM, sprint, Småland, Startblock 4 10:30 - 11:00Västerviks OKSmåland
närS
10/8
lör 15/8DM, sprint, Småland, Startblock 5 11:00 - 11:30Västerviks OKSmåland
närS
10/8
lör 15/8DM, sprint, Småland, Startblock 6 11:30 - 12:00Västerviks OKSmåland
närS
10/8
lör 15/8DM, sprint, Småland, Startblock 7 12:00 - 12:30Västerviks OKSmåland
närS
10/8
lör 15/8DM, sprint, Småland, Startblock 8 12:30 - 13:00Västerviks OKSmåland
närS
10/8
lör 15/8DM, sprint, Småland, Startblock 9 13:00 - 13:30Västerviks OKSmåland
närS
10/8
lör 15/8DM, sprint, Småland, Startblock 2 09:30 - 10:00Västerviks OKSmåland
närS
10/8
mån 17/8 - sön 23/8Veteran OLJönköpings OKSmåland
närM
16/8*
Visa rutter i Livelox
ons 19/8Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 20/8Sprint-KMSOK AnebySmåland
klubbS
18/8
lör 22/8Jönköpings OK, dag 1, medelJönköpings OKSmåland
distM
16/8
lör 22/8MTBO, DM, lång, SmålandNybro OKSmåland
M
mästL
sön 23/8Jönköpings OK, dag 2, medelJönköpings OKSmåland
distM
16/8
tis 25/8Ungdomens 5-dagars Etapp 4Gränna-Bygdens OKSmåland
närM
ons 26/8Veteran-OLKalmar OKSmåland
klubbL
23/8
Visa rutter i Livelox
ons 26/8Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 27/8Tjustalliansens ungdomsserie 4Västerviks OKSmåland
närS
25/8
lör 29/8Spetstävling för svensk och internationell elit, medeldistansIFK Göteborg Orientering
Västerviks OK
Göteborg
Småland
natM
15/8
sön 30/8Spetstävling för svensk och internationell elit - LångIFK Göteborg Orientering
Västerviks OK
Göteborg
Småland
natL
15/8
sön 30/8VästboträffenOK VivillSmåland
natM
fre 4/9DM, natt, SmålandKalmar OKSmåland
mästMN
30/8
lör 5/9MTBO DM Lång SmålandNybro OKSmåland
M
mästL
sön 6/9DM, lång, SmålandAnderstorps OKSmåland
mästL
30/8
tis 8/9HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
tor 10/9Veteran-Ol i Södra Vätterbygden IKHP-stuganIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
9/9
lör 12/9DM, medel, SmålandOK GränsenSmåland
mästM
sön 13/9DM, stafett, SmålandOK GränsenSmåland
mästSL
lör 19/9MTBO, OK ÄlmeOK ÄlmeSmåland
M
distM
13/9
lör 19/9Nässjö OK, dag 1, långNässjö OKSmåland
distL
sön 20/9Nässjö OK, dag 2, medelNässjö OKSmåland
distM
sön 20/9Ungdoms-SM, långIK HakarpspojkarnaSmåland
mästL
6/9
fre 25/9Pölder Cup-avslutningen, del 1, nattOK NorrvirdarnaSmåland
natMN
lör 26/9Pölder Cup-avslutningen, del 2, långOK NorrvirdarnaSmåland
natL
sön 27/9KMSOK AnebySmåland
klubbL
24/9
lör 3/10DM, ultralång, Blekinge och Småland + KarlsnäsmedelnRonneby OK
Smålands OF
Blekinge
Småland
mästU
tor 8/10Veteran-Ol i Södra Vätterbygden BondbergetIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
7/10
lör 24/10 - sön 25/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland
natSLK
sön 25/10Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland
distL
lör 31/10Double-O, #1, OL, långVäxjö OKSmåland
distL
19/10
lör 31/10Pre-O, Double-O, #2, TempOVäxjö OKSmåland
P
natT
sön 1/11PreO, Växjö OKVäxjö OKSmåland
P
natP
lör 14/11ÄlmesprintenOK ÄlmeSmåland
närS

Annonser