Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

55 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Småland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lör 4/4SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmåland
mästU
lör 4/4SM, ultralång, publiktävlingVästerviks OKSmåland
distL
sön 5/4DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmåland
mästS
sön 5/4DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmåland
mästSS
fre 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distM
lör 11/4Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmåland
natM
sön 12/4Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland
natM
mån 13/4Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland
natL
sön 19/4Målilla OKMålilla OKSmåland
natM
lör 25/4OK Bävern, medelOK BävernSmåland
natM
sön 26/4OK Bävern, långOK BävernSmåland
natL
fre 1/5PreO-DM, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
P
mästP
lör 2/5HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natM
lör 2/5PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
P
natT
lör 2/5PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
P
natP
sön 3/5PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland
distM
fre 8/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natS
lör 9/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natM
lör 9/5TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland
natM
sön 10/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natM
sön 10/5TenhultslångenTenhults SOKSmåland
natL
lör 16/5DM, MTBO, Medel, Småland (OBS! INSTÄLLD)OK StigenSmåland
M
mästM
sön 17/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSS
lör 30/5SM, sprintstafettVäxjö OKSmåland
mästSS
lör 30/5SM, sprintstafett, individuell publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
lör 30/5 - sön 31/5SM, sprint, och Swedish League, #5Växjö OKSmåland
mästS
sön 31/5SM, sprint, publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Småland
mästM
lör 13/6Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
natM
sön 14/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natS
tis 30/6Tjust 2-dagars, dag 1, långVästerviks OKSmåland
natL
ons 1/7Tjust 2-dagars, dag 2, medelVästerviks OKSmåland
natM
lör 4/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSMK
lör 22/8Jönköpings OK, dag 1, långJönköpings OKSmåland
natL
lör 22/8MTBO, DM, lång, SmålandNybro OKSmåland
M
mästL
sön 23/8Jönköpings OK, dag 2, medelJönköpings OKSmåland
natM
lör 29/8Spetstävling för svensk och internationell elit, medeldistansIFK Göteborg Orientering
Västerviks OK
Göteborg
Småland
natM
15/8
sön 30/8Spetstävling för svensk och internationell elit - LångIFK Göteborg Orientering
Västerviks OK
Göteborg
Småland
natL
15/8
sön 30/8VästboträffenOK VivillSmåland
natM
fre 4/9DM, natt, SmålandKalmar OKSmåland
mästMN
30/8
sön 6/9DM, lång, SmålandAnderstorps OKSmåland
mästL
30/8
lör 12/9DM, medel, SmålandOK GränsenSmåland
mästM
sön 13/9DM, stafett, SmålandOK GränsenSmåland
mästSL
lör 19/9MTBO, OK ÄlmeOK ÄlmeSmåland
M
distM
lör 19/9Nässjö OK, dag 1, långNässjö OKSmåland
distL
sön 20/9Nässjö OK, dag 2, medelNässjö OKSmåland
distM
sön 20/9Ungdoms-SM, långIK HakarpspojkarnaSmåland
mästL
fre 25/9Pölder Cup-avslutningen, del 1, nattOK NorrvirdarnaSmåland
natMN
lör 26/9Pölder Cup-avslutningen, del 2, långOK NorrvirdarnaSmåland
natL
lör 3/10DM, ultralång, Blekinge och Småland + KarlsnäsmedelnRonneby OK
Smålands OF
Blekinge
Småland
mästU
lör 24/10 - sön 25/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland
natSLK
sön 25/10Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland
distL
lör 31/10Double-O, #1, OL, långVäxjö OKSmåland
distL
19/10
lör 31/10Pre-O, Double-O, #2, TempOVäxjö OKSmåland
P
natT
sön 1/11PreO, Växjö OKVäxjö OKSmåland
P
natP

Annonser