Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

84 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Småland, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1
tor 2/1
fre 3/1
lör 4/1
sön 5/1
v 2mån 6/1
tis 7/1
ons 8/1
tor 9/1Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närSNResultat
Vätterbygden by night 5IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/1
lör 11/1Träning i KälltorpsmoKalmar OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/1Vintercupen 4Gamleby OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 3mån 13/1
tis 14/1Nattcup Kalmar/Nybro OK 4Kalmar OKSmåland
klubbLNResultat
ons 15/1
tor 16/1
fre 17/1
lör 18/1Zon-träningEmmaboda Verda OKSmåland
närMResultat
sön 19/110 milaträningGamleby OKSmåland
klubbLN
v 4mån 20/1
tis 21/1
ons 22/1
tor 23/1Vätterbygden by night, deltävling 7Os HjälpkurvanSmåland
klubbLNResultat
fre 24/1
lör 25/1KOK/NOK träningsdag nr 3 i VästervikKalmar OKSmåland
klubbL
sön 26/1Vintercupen 5Västerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 27/1
tis 28/1Natt-Cup Kalmar OK/Nybro OK 5:e deltävlingenKalmar OKSmåland
klubbLNResultat
ons 29/1
tor 30/1Vätterbygden by Night 8IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNResultat
fre 31/1
lör 1/2
sön 2/210 milaträningGamleby OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 6mån 3/2
tis 4/2
ons 5/2
tor 6/2Vätterbygden by night, deltävling 9OK GränsenSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närSN
fre 7/2
lör 8/2Träningsdag Kalmar OK/Nybro OKKalmar OKSmåland
klubbL
Zonträning Torsås OKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
sön 9/2Vintercupen 6Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
v 7mån 10/2
tis 11/2Go'Natt Cup Kalmar OK/Nybro OK E.6Nybro OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/2Veteran-OLVäxjö OKSmåland
närL
tor 13/2
fre 14/2
lör 15/2
sön 16/2
v 8mån 17/2
tis 18/2Nattcup Kalmar/Nybro OK 7Kalmar OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/2
tor 20/2Vätterbygden by night 10Jönköpings OKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/2
lör 22/2
sön 23/2OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
v 9mån 24/2
tis 25/2Nattcup Kalmar OK/Nybro OK nr 8Kalmar OKSmåland
klubbLNResultat
ons 26/2
tor 27/2Vätterbygden by night deltävling 11IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLN
26/2
fre 28/2
lör 29/2
sön 1/3
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3Veteranorientering OskarshamnSOK ViljanSmåland
närL
3/3
Visa rutter i Livelox
tor 5/3
fre 6/3
lör 7/3
sön 8/3
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3
tor 12/3
fre 13/3
lör 14/3
sön 15/3
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3
tor 19/3
fre 20/3
lör 21/3
sön 22/3
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3
fre 27/3
lör 28/3
sön 29/3
v 14mån 30/3
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4
fre 3/4
lör 4/4SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmåland
mästU
22/3
Publiktävling SM UltralångVästerviks OKSmåland
distL
29/3
sön 5/4DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmåland
mästS
29/3
DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmåland
mästSS
29/3
v 15mån 6/4
tis 7/4
ons 8/4Natt-NjudungLandsbro IF SKSmåland
närLN
tor 9/4
fre 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distM
6/4
lör 11/4Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmåland
natM
5/4
sön 12/4Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland
natM
5/4
v 16mån 13/4Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland
natL
5/4
tis 14/4
ons 15/4Veteran-OLKalmar OKSmåland
klubbL
12/4
Motionsorientering 15 april Växjö AISSmåland
närL
tor 16/4
fre 17/4
lör 18/4
sön 19/4Målilla OKMålilla OKSmåland
natM
12/4
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4
tor 23/4
fre 24/4
lör 25/4OK Bävern, medelOK BävernSmåland
natM
sön 26/4OK Bävern, långOK BävernSmåland
natL
v 18mån 27/4
tis 28/4Ungdomens 5-dagars Etapp 1Jönköpings OKSmåland
närL
ons 29/4
tor 30/4
fre 1/5
lör 2/5HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natM
sön 3/5PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland
distM
v 19mån 4/5
tis 5/5
ons 6/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 7/5
fre 8/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natS
lör 9/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natM
TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland
natM
sön 10/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natM
3/5
TenhultslångenTenhults SOKSmåland
natL
v 20mån 11/5
tis 12/5Höglandszonen, zontävling 3SOK AnebySmåland
närL
ons 13/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 14/5
fre 15/5
lör 16/5
sön 17/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSS
v 21mån 18/5
tis 19/5Ungdomens 5-dagars 2020 SprintKalmar OKSmåland
närS
17/5
ons 20/5
tor 21/5
fre 22/5
lör 23/5
sön 24/5
v 22mån 25/5
tis 26/5
ons 27/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 28/5
fre 29/5
lör 30/5SM, sprintstafett, individuell publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
SM, sprintstafettVäxjö OKSmåland
mästSS
SM, sprint, och Swedish League, #5, kvalVäxjö OKSmåland
mästS
sön 31/5SM, sprint, och Swedish League, #5, finalVäxjö OKSmåland
mästS
SM, sprint, publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
v 23mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Småland
mästM
tis 2/6
ons 3/6
tor 4/6
fre 5/6
lör 6/6
sön 7/6
v 24mån 8/6
tis 9/6Höglandets sprintcupSOK AnebySmåland
närS
ons 10/6
tor 11/6
fre 12/6
lör 13/6Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
distM
sön 14/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natS
v 25mån 15/6
tis 16/6
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6
v 26mån 22/6
tis 23/6
ons 24/6
tor 25/6
fre 26/6
lör 27/6
sön 28/6
v 27mån 29/6
tis 30/6Tjust 2-dagars, dag 1, långVästerviks OKSmåland
natL
24/6
ons 1/7Tjust 2-dagars, dag 2, medelVästerviks OKSmåland
natM
24/6
tor 2/7
fre 3/7
lör 4/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSMK
sön 5/7
v 28mån 6/7
tis 7/7
ons 8/7
tor 9/7
fre 10/7
lör 11/7
sön 12/7
v 29mån 13/7
tis 14/7
ons 15/7
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7
tis 21/7
ons 22/7
tor 23/7
fre 24/7
lör 25/7
sön 26/7
v 31mån 27/7
tis 28/7Höglands-OLSOK AnebySmåland
närL
ons 29/7
tor 30/7
fre 31/7
lör 1/8
sön 2/8
v 32mån 3/8
tis 4/8
ons 5/8
tor 6/8
fre 7/8
lör 8/8
sön 9/8
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8
tor 13/8
fre 14/8
lör 15/8
sön 16/8
v 34mån 17/8
tis 18/8
ons 19/8Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 20/8
fre 21/8
lör 22/8Jönköpings OK, dag 1, långJönköpings OKSmåland
natL
sön 23/8Jönköpings OK, dag 2, medelJönköpings OKSmåland
natM
v 35mån 24/8
tis 25/8
ons 26/8Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 27/8
fre 28/8
lör 29/8
sön 30/8VästboträffenOK VivillSmåland
natM
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9
fre 4/9DM, natt, SmålandKalmar OKSmåland
mästMN
30/8
lör 5/9
sön 6/9DM, lång, SmålandAnderstorps OKSmåland
mästL
v 37mån 7/9
tis 8/9HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
ons 9/9
tor 10/9
fre 11/9
lör 12/9DM, medel, SmålandOK GränsenSmåland
mästM
sön 13/9DM, stafett, SmålandOK GränsenSmåland
mästSL
v 38mån 14/9
tis 15/9
ons 16/9
tor 17/9
fre 18/9
lör 19/9Nässjö OK, dag 1, långNässjö OKSmåland
distL
sön 20/9Nässjö OK, dag 2, medelNässjö OKSmåland
distM
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9
tor 24/9
fre 25/9Pölder Cup-avslutningen, del 1, nattOK NorrvirdarnaSmåland
natMN
lör 26/9Pölder Cup-avslutningen, del 2, långOK NorrvirdarnaSmåland
natL
sön 27/9
v 40mån 28/9
tis 29/9
ons 30/9
tor 1/10
fre 2/10
lör 3/10DM, ultralång, Blekinge och Småland + KarlsnäsmedelnRonneby OK
Smålands OF
Blekinge
Småland
mästU
sön 4/10
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10
fre 9/10
lör 10/10
sön 11/10
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10
lör 17/10
sön 18/10
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10
lör 24/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland
natSLK
sön 25/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland
natSLK
Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland
distL
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10
lör 31/10Double-O, #1, OL, långVäxjö OKSmåland
distL
19/10
sön 1/11
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11
lör 7/11
sön 8/11
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11
tor 12/11
fre 13/11
lör 14/11
sön 15/11
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11
sön 22/11
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12
sön 20/12
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser