Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

36 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Småland, orienteringslöpning, nationell tävling, mästerskapstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
lör 4/4SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmåland113
mästU
sön 5/4DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmåland36
mästS
sön 5/4DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmåland0
mästSS
lör 11/4Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmåland160
natM
sön 12/4Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland121
natM
mån 13/4Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland142
natL
sön 19/4Målilla OKMålilla OKSmåland43
natM
lör 25/4OK Bävern, medelOK BävernSmåland36
natM
sön 26/4OK Bävern, långOK BävernSmåland30
natL
lör 2/5HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland0
natM
fre 8/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
25
natS
lör 9/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
31
natM
lör 9/5TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland84
natM
sön 10/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland19
natM
sön 10/5TenhultslångenTenhults SOKSmåland77
natL
sön 17/5LämmeltågetNässjö OKSmåland0
natSS
lör 30/5SM, sprintstafettVäxjö OKSmåland0
mästSS
lör 30/5 - sön 31/5SM, sprint, och Swedish League, #5Växjö OKSmåland0
mästS
mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Småland0
mästM
lör 13/6Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland0
natM
sön 14/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland0
natS
tis 30/6Tjust 2-dagars, dag 1, långVästerviks OKSmåland60
natL
ons 1/7Tjust 2-dagars, dag 2, medelVästerviks OKSmåland58
natM
lör 4/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland0
natSMK
lör 15/8DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmåland380
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/8Spetstävling för svensk och internationell elit, medelVästerviks OKSmåland201
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/8Spetstävling för svensk och internationell elit, långVästerviks OKSmåland185
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/8VästboträffenOK VivillSmåland0
natM
fre 4/9DM, natt, SmålandKalmar OKSmåland0
mästMN
sön 6/9DM, lång, SmålandAnderstorps OKSmåland0
mästL
lör 12/9DM, medel, SmålandOK GränsenSmåland0
mästM
sön 13/9DM, stafett, SmålandOK GränsenSmåland0
mästSL
sön 20/9Ungdoms-SM, långIK HakarpspojkarnaSmåland459
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/9Pölder Cup-avslutningen, del 1, nattOK NorrvirdarnaSmåland0
natMN
lör 26/9Pölder cup avslutning, långOK NorrvirdarnaSmåland361
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/10 - sön 25/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland0
natSLK

Annonser