Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

77 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Smålands Orienteringsförbund.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1
tor 2/1
fre 3/1
lör 4/1
sön 5/1
v 2mån 6/1
tis 7/1
ons 8/1
tor 9/1Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närSNResultat
Vätterbygden by night 5IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/1
lör 11/1Träning i KälltorpsmoKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/1Vintercupen 4Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 3mån 13/1
tis 14/1Nattcup Kalmar/Nybro OK 4Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
ons 15/1
tor 16/1
fre 17/1
lör 18/1Zon-träningEmmaboda Verda OKSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 19/110 milaträningGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLN
v 4mån 20/1
tis 21/1
ons 22/1
tor 23/1Vätterbygden by night, deltävling 7Os HjälpkurvanSmålands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 24/1
lör 25/1KOK/NOK träningsdag nr 3 i VästervikKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
sön 26/1Vintercupen 5Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 27/1
tis 28/1Natt-Cup Kalmar OK/Nybro OK 5:e deltävlingenKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
ons 29/1
tor 30/1Vätterbygden by Night 8IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
klubbLN
29/1*
fre 31/1
lör 1/2
sön 2/2
v 6mån 3/2
tis 4/2
ons 5/2
tor 6/2Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närSN
5/2
fre 7/2
lör 8/2Träningsdag Kalmar OK/Nybro OKKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
Zonträning Torsås OKSmålands Orienteringsförbund
närL
6/2
sön 9/2
v 7mån 10/2
tis 11/2
ons 12/2
tor 13/2
fre 14/2
lör 15/2
sön 16/2
v 8mån 17/2
tis 18/2Nattcup Kalmar/Nybro OK 7Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLN
18/2*
ons 19/2
tor 20/2
fre 21/2
lör 22/2
sön 23/2
v 9mån 24/2
tis 25/2
ons 26/2
tor 27/2
fre 28/2
lör 29/2
sön 1/3
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3
tor 5/3
fre 6/3
lör 7/3
sön 8/3
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3
tor 12/3
fre 13/3
lör 14/3
sön 15/3
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3
tor 19/3
fre 20/3
lör 21/3
sön 22/3
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3
fre 27/3
lör 28/3
sön 29/3
v 14mån 30/3
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4
fre 3/4
lör 4/4SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästU
22/3
Publiktävling SM UltralångVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närL
1/4
sön 5/4DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästS
29/3
DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästSS
29/3
v 15mån 6/4
tis 7/4
ons 8/4Natt-NjudungLandsbro IF SKSmålands Orienteringsförbund
närLN
tor 9/4
fre 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
distM
6/4
MtbO träningscamp SmålandKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
klubbM
29/3
lör 11/4MtbO träningscamp SmålandKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
klubbM
29/3
Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natM
sön 12/4MtbO träningscamp SmålandKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
klubbM
29/3
Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
natM
v 16mån 13/4Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
natL
tis 14/4
ons 15/4
tor 16/4
fre 17/4
lör 18/4
sön 19/4Målilla OKMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
natM
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4
tor 23/4
fre 24/4
lör 25/4OK Bävern, medelOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natM
sön 26/4OK Bävern, långOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natL
v 18mån 27/4
tis 28/4
ons 29/4
tor 30/4
fre 1/5PreO-DM, SOK ViljanSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
P
mästP
24/4
lör 2/5HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
natM
PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
P
natT
24/4
PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
P
natP
24/4
sön 3/5PilaboträffenAnnebergs GIFSmålands Orienteringsförbund
natM
v 19mån 4/5
tis 5/5
ons 6/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
tor 7/5
fre 8/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natS
lör 9/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natM
TenhultsmedelnTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
natM
sön 10/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
natM
3/5
TenhultslångenTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
natL
v 20mån 11/5
tis 12/5Höglandszonen, zontävling 3SOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
ons 13/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
tor 14/5
fre 15/5
lör 16/5
sön 17/5LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSS
v 21mån 18/5
tis 19/5Ungdomens 5-dagars 2020 SprintKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
närS
17/5
ons 20/5
tor 21/5
fre 22/5
lör 23/5
sön 24/5
v 22mån 25/5
tis 26/5
ons 27/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
tor 28/5
fre 29/5
lör 30/5SM, sprintstafett, individuell publiktävlingVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
distS
SM, sprintstafettVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästSS
SM, sprint, och Swedish League, #5, kvalVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästS
sön 31/5SM, sprint, och Swedish League, #5, finalVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästS
SM, sprint, publiktävlingVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
distS
v 23mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Smålands Orienteringsförbund
mästM
tis 2/6
ons 3/6
tor 4/6
fre 5/6
lör 6/6
sön 7/6
v 24mån 8/6
tis 9/6Höglandets sprintcupSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närS
ons 10/6
tor 11/6
fre 12/6
lör 13/6Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
distM
sön 14/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natS
v 25mån 15/6
tis 16/6
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6
v 26mån 22/6
tis 23/6
ons 24/6
tor 25/6
fre 26/6
lör 27/6
sön 28/6
v 27mån 29/6
tis 30/6Tjust 2-dagars, dag 1, långVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
natL
ons 1/7Tjust 2-dagars, dag 2, medelVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
natM
tor 2/7
fre 3/7
lör 4/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Smålands Orienteringsförbund
natSMK
sön 5/7
v 28mån 6/7
tis 7/7
ons 8/7
tor 9/7
fre 10/7
lör 11/7
sön 12/7
v 29mån 13/7
tis 14/7
ons 15/7
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7
tis 21/7
ons 22/7
tor 23/7
fre 24/7
lör 25/7
sön 26/7
v 31mån 27/7
tis 28/7Höglands-OLSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
ons 29/7
tor 30/7
fre 31/7
lör 1/8
sön 2/8
v 32mån 3/8
tis 4/8
ons 5/8
tor 6/8
fre 7/8
lör 8/8
sön 9/8
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8
tor 13/8
fre 14/8
lör 15/8
sön 16/8
v 34mån 17/8
tis 18/8
ons 19/8Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
tor 20/8
fre 21/8
lör 22/8Jönköpings OK, dag 1, långJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natL
sön 23/8Jönköpings OK, dag 2, medelJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natM
v 35mån 24/8
tis 25/8
ons 26/8Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
tor 27/8
fre 28/8
lör 29/8
sön 30/8VästboträffenOK VivillSmålands Orienteringsförbund
natM
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9
fre 4/9DM, natt, SmålandKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
mästMN
30/8
lör 5/9
sön 6/9DM, lång, SmålandAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
mästL
v 37mån 7/9
tis 8/9HöglandsträningSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
ons 9/9
tor 10/9
fre 11/9
lör 12/9DM, medel, SmålandOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
mästM
sön 13/9DM, stafett, SmålandOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
mästSL
v 38mån 14/9
tis 15/9
ons 16/9
tor 17/9
fre 18/9
lör 19/9Nässjö OK, dag 1, långNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
distL
sön 20/9Nässjö OK, dag 2, medelNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
distM
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9
tor 24/9
fre 25/9Pölder Cup-avslutningen, del 1, nattOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
natMN
lör 26/9Pölder Cup-avslutningen, del 2, långOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
natL
sön 27/9
v 40mån 28/9
tis 29/9
ons 30/9
tor 1/10
fre 2/10
lör 3/10DM, ultralång, Blekinge och Småland + KarlsnäsmedelnRonneby OK
Smålands Orienteringsförbund
Blekinge Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
mästU
sön 4/10
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10
fre 9/10
lör 10/10
sön 11/10
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10
lör 17/10
sön 18/10
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10
lör 24/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
sön 25/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Smålands Orienteringsförbund
distL
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10
lör 31/10Double-O, #1, OL, långVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
distL
Double-O, #2, TempOVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
P
natT
sön 1/11PreO, Växjö OKVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
P
natP
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11
lör 7/11
sön 8/11
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11
tor 12/11
fre 13/11
lör 14/11
sön 15/11
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11
sön 22/11
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12
sön 20/12
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser