Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

134 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Småland.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tor 9/1Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närSNResultat
tor 9/1Vätterbygden by night 5IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/1Träning i KälltorpsmoKalmar OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/1Vintercupen 4Gamleby OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/1Nattcup Kalmar/Nybro OK 4Kalmar OKSmåland
klubbLNResultat
lör 18/1Zon-träningEmmaboda Verda OKSmåland
närMResultat
sön 19/110 milaträningGamleby OKSmåland
klubbLN
tor 23/1Vätterbygden by night, deltävling 7Os HjälpkurvanSmåland
klubbLNResultat
lör 25/1KOK/NOK träningsdag nr 3 i VästervikKalmar OKSmåland
klubbL
sön 26/1Vintercupen 5Västerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/1Natt-Cup Kalmar OK/Nybro OK 5:e deltävlingenKalmar OKSmåland
klubbLNResultat
tor 30/1Vätterbygden by Night 8IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNResultat
sön 2/210 milaträningGamleby OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2Vätterbygden by night, deltävling 9OK GränsenSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närSN
lör 8/2Träningsdag Kalmar OK/Nybro OKKalmar OKSmåland
klubbL
lör 8/2Zonträning Torsås OKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
sön 9/2Vintercupen 6Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
tis 11/2Go'Natt Cup Kalmar OK/Nybro OK E.6Nybro OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/2Veteran-OLVäxjö OKSmåland
närL
tis 18/2Nattcup Kalmar/Nybro OK 7Kalmar OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/2Vätterbygden by night 10Jönköpings OKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/2OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
tis 25/2Nattcup Kalmar OK/Nybro OK nr 8Kalmar OKSmåland
klubbLNResultat
tor 27/2Vätterbygden by night deltävling 11IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNResultat
ons 4/3Veteranorientering OskarshamnSOK ViljanSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/3Vätterbygden by Night 12IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/310 milaträning 3Gamleby OKSmåland
närL
sön 8/3VinterAlliansHultsfreds OKSmåland
närL
sön 8/3VinterAlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
ons 11/3VeteranorienteringVäxjö AISSmåland
närL
tor 12/3Vätterbygden by night deltävling 13Kexholms SKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/3Veteran OL NybroNybro OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/3Lägermästerskap Sanda OLGYKexholms SKSmåland
närMResultat
tor 19/3Vätterbygden by Night #14IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNVisa rutter i Livelox
lör 21/3Träningsdag Nybro OK Kalmar OK SI Pass 2Nybro OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/3Träningsdag Nybro OK/Kalmar OK Nybro OKSmåland
klubbL
tis 31/3Höglandets teknikträningEksjö SOKSmåland
närL
ons 1/4Veteran-OL KalmarKalmar OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/4Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Ryttarns MosseJönköpings OKSmåland
närM
fre 3/4 - sön 5/4Tour de Virus Mullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/4 - sön 5/4Tour de Virus Mullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
klubbM
lör 4/4SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmåland
mästU
lör 4/4SM, ultralång, publiktävlingVästerviks OKSmåland
distL
lör 4/4Träningsdag, pass 1SOK ViljanSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 4/4Habosprinten 2.0OK GränsenSmåland
närS
lör 4/4Träningsdag, pass 2SOK ViljanSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 5/4DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmåland
mästS
sön 5/4DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmåland
mästSS
tis 7/4OL-alliansenMålilla OKSmåland
närL
tis 7/4Tisdagsträning Nässjö OKNässjö OKSmåland
klubbL
tis 7/4Höglandsträning Nässjö OKNässjö OKSmåland
närL
ons 8/4Natt-NjudungLandsbro IF SKSmåland
närLN
7/4
fre 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distM
9/4*
fre 10/4 - sön 12/4MtbO träningscamp SmålandKalmar OKSmåland
M
klubbM
29/3
lör 11/4Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmåland
natM
8/4
lör 11/4 - mån 13/4Påskcupen - på gränsenKalmar OK
Karlskrona SOK
OK Orion
Torsås OK
Småland
Blekinge
närL
8/4*
sön 12/4Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland
natM
10/4*
sön 12/4Påsketapp Dagsbo Endast för tjustalliansenGamleby OKSmåland
närM
10/4
mån 13/4Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland
natL
10/4*
tis 14/4AlliansHultsfreds OKSmåland
närM
ons 15/4Veteran-OLKalmar OKSmåland
klubbL
12/4
ons 15/4Motionsorientering 15 april Växjö AISSmåland
närL
tor 16/4Veteran-Ol i Södra Vätterbygden BäckadalIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
15/4*
sön 19/4Målilla OKMålilla OKSmåland
natM
12/4
ons 22/4Veteran OL StockarydIFK StockarydSmåland
närM
ons 22/4MotionsorienteringLessebo OKSmåland
närM
31/12
lör 25/4OK Bävern, medelOK BävernSmåland
natM
19/4
sön 26/4OK Bävern, långOK BävernSmåland
natL
19/4
tis 28/4Ungdomens 5-dagars Etapp 1Jönköpings OKSmåland
närL
ons 29/4Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmåland
närL
fre 1/5PreO-DM, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
P
mästP
24/4
lör 2/5HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natM
26/4
lör 2/5PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
P
natT
24/4
lör 2/5PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
P
natP
24/4
sön 3/5PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland
distM
26/4
ons 6/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
fre 8/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natS
3/5
lör 9/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natM
3/5
lör 9/5TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland
natM
3/5
sön 10/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natM
3/5
sön 10/5TenhultslångenTenhults SOKSmåland
natL
7/5
tis 12/5Ålems OK Ungdomens 5-dagars Etapp 2Ålems OKSmåland
närL
10/5
tis 12/5Höglandszonen, zontävling 3SOK AnebySmåland
närL
ons 13/5Motionsorientering och Grand PrixAlvesta SOKSmåland
närL
ons 13/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 14/5Veteran-Ol i Södra Vätterbygden RogbergaIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
13/5
lör 16/5DM, MTBO, Medel, Småland (OBS! INSTÄLLD)OK StigenSmåland
M
mästM
sön 17/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSS
tis 19/5U-5dagars etapp 3 & SVM sprintIK HakarpspojkarnaSmåland
närS
tis 19/5Ungdomens 5-dagars 2020 SprintKalmar OKSmåland
närS
17/5
tis 26/5Ungdomens 5-dagars Etapp 4Nybro OKSmåland
närL
19/5
ons 27/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
lör 30/5SM, sprintstafettVäxjö OKSmåland
mästSS
lör 30/5SM, sprintstafett, individuell publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
lör 30/5 - sön 31/5SM, sprint, och Swedish League, #5Växjö OKSmåland
mästS
sön 31/5SM, sprint, publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Småland
mästM
tis 9/6Höglandets sprintcupSOK AnebySmåland
närS
lör 13/6Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
natM
sön 14/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natS
tis 16/6Veteran-Ol i Södra Vätterbygden HundklubbenIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
15/6
ons 17/6Smålands Cup MtbO deltävling Kalmar OKKalmar OKSmåland
M
distM
tis 30/6Tjust 2-dagars, dag 1, långVästerviks OKSmåland
natL
24/6
ons 1/7Tjust 2-dagars, dag 2, medelVästerviks OKSmåland
natM
24/6
lör 4/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSMK
21/6
tis 28/7Höglands-OLSOK AnebySmåland
närL
tor 6/8Veteran-Ol i Södra Vätterbygden RunnåkraIK HakarpspojkarnaSmåland
närL
5/8*
ons 19/8Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
lör 22/8DM, MTBO, Lång, SmålandNybro OKSmåland
M
mästL
lör 22/8Jönköpings OK, dag 1, långJönköpings OKSmåland
natL
sön 23/8Jönköpings OK, dag 2, medelJönköpings OKSmåland
natM
tis 25/8Ungdomens 5-dagars Etapp 4Gränna-Bygdens OKSmåland
närM
ons 26/8Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
sön 30/8VästboträffenOK VivillSmåland
natM
fre 4/9DM, natt, SmålandKalmar OKSmåland
mästMN
30/8
sön 6/9DM, lång, SmålandAnderstorps OKSmåland
mästL
tis 8/9HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
tor 10/9Veteran-Ol i Södra Vätterbygden IKHP-stuganIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
9/9
lör 12/9DM, medel, SmålandOK GränsenSmåland
mästM
sön 13/9DM, stafett, SmålandOK GränsenSmåland
mästSL
lör 19/9MTBO, OK ÄlmeOK ÄlmeSmåland
M
distM
lör 19/9Nässjö OK, dag 1, långNässjö OKSmåland
distL
sön 20/9Nässjö OK, dag 2, medelNässjö OKSmåland
distM
fre 25/9Pölder Cup-avslutningen, del 1, nattOK NorrvirdarnaSmåland
natMN
lör 26/9Pölder Cup-avslutningen, del 2, långOK NorrvirdarnaSmåland
natL
lör 3/10DM, ultralång, Blekinge och Småland + KarlsnäsmedelnRonneby OK
Smålands OF
Blekinge
Småland
mästU
tor 8/10Veteran-Ol i Södra Vätterbygden BondbergetIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
7/10
lör 24/10 - sön 25/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland
natSLK
sön 25/10Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland
distL
lör 31/10Double-O, #1, OL, långVäxjö OKSmåland
distL
19/10
lör 31/10Double-O, #2, TempOVäxjö OKSmåland
P
natT
sön 1/11PreO, Växjö OKVäxjö OKSmåland
P
natP
lör 14/11ÄlmesprintenOK ÄlmeSmåland
närS

Annonser