Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

131 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Småland.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 3 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tor 9/1Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närSNResultat
tor 9/1Vätterbygden by night 5IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/1Träning i KälltorpsmoKalmar OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/1Vintercupen 4Gamleby OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/1Nattcup Kalmar/Nybro OK 4Kalmar OKSmåland
klubbLNResultat
lör 18/1Zon-träningEmmaboda Verda OKSmåland
närMResultat
sön 19/110 milaträningGamleby OKSmåland
klubbLN
tor 23/1Vätterbygden by night, deltävling 7Os HjälpkurvanSmåland
klubbLNResultat
lör 25/1KOK/NOK träningsdag nr 3 i VästervikKalmar OKSmåland
klubbL
sön 26/1Vintercupen 5Västerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/1Natt-Cup Kalmar OK/Nybro OK 5:e deltävlingenKalmar OKSmåland
klubbLNResultat
tor 30/1Vätterbygden by Night 8IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNResultat
sön 2/210 milaträningGamleby OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2Vätterbygden by night, deltävling 9OK GränsenSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närSN
lör 8/2Träningsdag Kalmar OK/Nybro OKKalmar OKSmåland
klubbL
lör 8/2Zonträning Torsås OKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
sön 9/2Vintercupen 6Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
tis 11/2Go'Natt Cup Kalmar OK/Nybro OK E.6Nybro OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/2Veteran-OLVäxjö OKSmåland
närL
tis 18/2Nattcup Kalmar/Nybro OK 7Kalmar OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/2Vätterbygden by night 10Jönköpings OKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/2OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
tis 25/2Nattcup Kalmar OK/Nybro OK nr 8Kalmar OKSmåland
klubbLNResultat
tor 27/2Vätterbygden by night deltävling 11IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNResultat
ons 4/3Veteranorientering OskarshamnSOK ViljanSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/3Vätterbygden by Night 12IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/310 milaträning 3Gamleby OKSmåland
närL
sön 8/3VinterAlliansHultsfreds OKSmåland
närL
sön 8/3VinterAlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
ons 11/3VeteranorienteringVäxjö AISSmåland
närL
tor 12/3Vätterbygden by night deltävling 13Kexholms SKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/3Veteran OL NybroNybro OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/3Lägermästerskap Sanda OLGYKexholms SKSmåland
närMResultat
tor 19/3Vätterbygden by Night #14IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNVisa rutter i Livelox
lör 21/3Träningsdag Nybro OK Kalmar OK SI Pass 2Nybro OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/3Träningsdag Nybro OK/Kalmar OK Nybro OKSmåland
klubbL
tis 31/3Höglandets teknikträningEksjö SOKSmåland
närL
ons 1/4Veteran-OL KalmarKalmar OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/4Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Ryttarns MosseJönköpings OKSmåland
närM
fre 3/4 - sön 5/4Tour de Virus Mullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/4 - sön 5/4Tour de Virus Mullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
klubbM
lör 4/4SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmåland
mästU
lör 4/4SM, ultralång, publiktävlingVästerviks OKSmåland
distL
lör 4/4Träningsdag, pass 1SOK ViljanSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 4/4Habosprinten 2.0OK GränsenSmåland
närS
lör 4/4Träningsdag, pass 2SOK ViljanSmåland
klubbL
1/4
Visa rutter i Livelox
sön 5/4DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmåland
mästS
2/4
sön 5/4DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmåland
mästSS
2/4
tis 7/4Tisdagsträning Nässjö OKNässjö OKSmåland
klubbL
5/4
tis 7/4Höglandsträning Nässjö OKNässjö OKSmåland
närL
5/4
ons 8/4Natt-NjudungLandsbro IF SKSmåland
närLN
6/4
fre 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distM
6/4
fre 10/4 - sön 12/4MtbO träningscamp SmålandKalmar OKSmåland
M
klubbM
29/3
lör 11/4Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmåland
natM
5/4
lör 11/4 - mån 13/4Påskcupen - på gränsenKalmar OK
Karlskrona SOK
OK Orion
Torsås OK
Småland
Blekinge
närL
8/4*
sön 12/4Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland
natM
5/4
mån 13/4Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland
natL
5/4
ons 15/4Veteran-OLKalmar OKSmåland
klubbL
12/4
ons 15/4Motionsorientering 15 april Växjö AISSmåland
närL
tor 16/4Veteran-Ol i Södra Vätterbygden BäckadalIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
15/4*
sön 19/4Målilla OKMålilla OKSmåland
natM
12/4
ons 22/4Veteran OL StockarydIFK StockarydSmåland
närM
ons 22/4MotionsorienteringLessebo OKSmåland
närM
31/12
lör 25/4OK Bävern, medelOK BävernSmåland
natM
19/4
sön 26/4OK Bävern, långOK BävernSmåland
natL
19/4
tis 28/4Ungdomens 5-dagars Etapp 1Jönköpings OKSmåland
närL
ons 29/4Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmåland
närL
fre 1/5PreO-DM, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
P
mästP
24/4
lör 2/5HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natM
26/4
lör 2/5PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
P
natT
24/4
lör 2/5PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
P
natP
24/4
sön 3/5PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland
distM
26/4
ons 6/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
fre 8/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natS
3/5
lör 9/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natM
3/5
lör 9/5TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland
natM
3/5
sön 10/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natM
3/5
sön 10/5TenhultslångenTenhults SOKSmåland
natL
7/5
tis 12/5Ålems OK Ungdomens 5-dagars Etapp 2Ålems OKSmåland
närL
10/5
tis 12/5Höglandszonen, zontävling 3SOK AnebySmåland
närL
ons 13/5Motionsorientering och Grand PrixAlvesta SOKSmåland
närL
ons 13/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 14/5Veteran-Ol i Södra Vätterbygden RogbergaIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
13/5
lör 16/5DM, MTBO, Medel, Småland (OBS! INSTÄLLD)OK StigenSmåland
M
mästM
sön 17/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSS
tis 19/5U-5dagars etapp 3 & SVM sprintIK HakarpspojkarnaSmåland
närS
tis 19/5Ungdomens 5-dagars 2020 SprintKalmar OKSmåland
närS
17/5
tis 26/5Ungdomens 5-dagars Etapp 4Nybro OKSmåland
närL
19/5
ons 27/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
lör 30/5SM, sprintstafettVäxjö OKSmåland
mästSS
lör 30/5SM, sprintstafett, individuell publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
lör 30/5 - sön 31/5SM, sprint, och Swedish League, #5Växjö OKSmåland
mästS
sön 31/5SM, sprint, publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Småland
mästM
tis 9/6Höglandets sprintcupSOK AnebySmåland
närS
lör 13/6Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
natM
sön 14/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natS
tis 16/6Veteran-Ol i Södra Vätterbygden HundklubbenIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
15/6
ons 17/6Smålands Cup MtbO deltävling Kalmar OKKalmar OKSmåland
M
distM
tis 30/6Tjust 2-dagars, dag 1, långVästerviks OKSmåland
natL
24/6
ons 1/7Tjust 2-dagars, dag 2, medelVästerviks OKSmåland
natM
24/6
lör 4/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSMK
21/6
tis 28/7Höglands-OLSOK AnebySmåland
närL
tor 6/8Veteran-Ol i Södra Vätterbygden RunnåkraIK HakarpspojkarnaSmåland
närL
5/8*
ons 19/8Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
lör 22/8DM, MTBO, Lång, SmålandNybro OKSmåland
M
mästL
lör 22/8Jönköpings OK, dag 1, långJönköpings OKSmåland
natL
sön 23/8Jönköpings OK, dag 2, medelJönköpings OKSmåland
natM
tis 25/8Ungdomens 5-dagars Etapp 4Gränna-Bygdens OKSmåland
närM
ons 26/8Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
sön 30/8VästboträffenOK VivillSmåland
natM
fre 4/9DM, natt, SmålandKalmar OKSmåland
mästMN
30/8
sön 6/9DM, lång, SmålandAnderstorps OKSmåland
mästL
tis 8/9HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
tor 10/9Veteran-Ol i Södra Vätterbygden IKHP-stuganIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
9/9
lör 12/9DM, medel, SmålandOK GränsenSmåland
mästM
sön 13/9DM, stafett, SmålandOK GränsenSmåland
mästSL
lör 19/9MTBO, OK ÄlmeOK ÄlmeSmåland
M
distM
lör 19/9Nässjö OK, dag 1, långNässjö OKSmåland
distL
sön 20/9Nässjö OK, dag 2, medelNässjö OKSmåland
distM
fre 25/9Pölder Cup-avslutningen, del 1, nattOK NorrvirdarnaSmåland
natMN
lör 26/9Pölder Cup-avslutningen, del 2, långOK NorrvirdarnaSmåland
natL
lör 3/10DM, ultralång, Blekinge och Småland + KarlsnäsmedelnRonneby OK
Smålands OF
Blekinge
Småland
mästU
tor 8/10Veteran-Ol i Södra Vätterbygden BondbergetIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
7/10
lör 24/10 - sön 25/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland
natSLK
sön 25/10Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland
distL
lör 31/10Double-O, #1, OL, långVäxjö OKSmåland
distL
19/10
lör 31/10Double-O, #2, TempOVäxjö OKSmåland
P
natT
sön 1/11PreO, Växjö OKVäxjö OKSmåland
P
natP
lör 14/11ÄlmesprintenOK ÄlmeSmåland
närS

Annonser