Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

109 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Södermanland.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tis 7/1GTNC-3 2020OK KlemmingenSödermanland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/1Nattcup #3OK HällenSödermanland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/1Nattcup #3Strängnäs-Malmby OLSödermanland
klubbLResultat
sön 19/1Söndagsträning EskilstunaOK TorSödermanland
närL
lör 25/1SOF-UTB meos-ola tävlingKjula IF
OK Måsen
Ärla IF
Södermanland
klubbLResultat
sön 26/1Söndagsträning EskilstunaEskilstuna OLSödermanland
närL
tis 28/1Nattcup #4Nyköpings OKSödermanland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/2GTNC-4 2020Trosabygdens OKSödermanland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2Nattcup #4Strängnäs-Malmby OLSödermanland
klubbLResultat
tis 11/2Nattcup #5OK MåsenSödermanland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/2Ärla Mid-winter night trail Ärla IFSödermanland
närLNResultat
sön 16/2Söndagsträning EskilstunaOK TorSödermanland
närL
sön 23/2Söndagsträning 23/2Eskilstuna OLSödermanland
närL
tis 25/2Nattcup #6OK HällenSödermanland
klubbLNResultat
tis 3/3GTNC-5 2020OK KlemmingenSödermanland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/3Nattcup #5Strängnäs-Malmby OLSödermanland
klubbLResultat
tis 10/3Nattcup #7Nyköpings OKSödermanland
klubbMNResultat
sön 15/3Söndagsträning EskilstunaOK TorSödermanland
närL
fre 20/3Svartnatta Öppna BanorOK Tjärnen
Ärla IF
Södermanland
närLNResultat
fre 20/3SvartnattaOK Tjärnen
Ärla IF
Södermanland
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/3KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natL
sön 22/3Träningstävling #1OK HällenSödermanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 24/3Vet-OL Eskilstuna OLSödermanland
närL
tis 24/3Nattserien EskilstunaOK TorSödermanland
närLN
fre 27/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLN
lör 28/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natL
sön 29/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSL
sön 29/3Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland
distL
tis 31/3Vårspringet EskilstunaÄrla IFSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/4Veteran-OL OK KlemmingenOK KlemmingenSödermanland
närL
tis 7/4Vårspringet EskilstunaOK TorSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/4MärkestagningOK KlemmingenSödermanland
klubbL
fre 10/4Stigtomta Katrineholm Indoor RelayKatrineholms OKSödermanland
distSS
fre 10/4Stigtomta Katrineholm Indoor Relay (Individuella Hittain-klasser)Katrineholms OKSödermanland
distS
fre 10/4 - lör 11/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLK
lör 11/4Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
natL
sön 12/4Påsk-OLKjula IFSödermanland
natL
sön 12/4Öppna Orienteringsbanor nr1Ärla IFSödermanland
närL
mån 13/4ÄrlamedelnÄrla IFSödermanland
natM
tis 14/4Åkers IF VeteranÅkers IFSödermanland
närMVisa rutter i Livelox
tis 14/4 - mån 20/4IKS VårspringIK StandardSödermanland
närMVisa rutter i Livelox
tor 16/4Poängjakt 1 - HittaUt TrosaTrosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/4Torfejden, förlängd medelOK TorSödermanland
natL
lör 18/4Träningstävling OxhuvudSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/4Svenska Cupen MTBO, #1, sprintEskilstuna OLSödermanland
M
natS
sön 19/4TorfejdenOK TorSödermanland
natM
sön 19/4Zon Träning Hällen,NOK , Måsen och TbOKOK HällenSödermanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/4Svenska Cupen MTBO, #2, medel + DM, medel, SörmlandEskilstuna OLSödermanland
M
natM
tis 21/4 - mån 27/4VårspringetEskilstuna OLSödermanland
närMVisa rutter i Livelox
tor 23/4Poängjakt 2 - PilskogenTrosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/4MälarmårdsmedelnKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natM
lör 25/4Träningstävling Järna VästraSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/4Mälarmårdssprinten med DM, sprint, SörmlandKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
mästS
sön 26/4Märkestagning 2OK KlemmingenSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/4Träningstävling - BrosjönSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
klubbMResultat
tis 28/4OK Grip VeteranOK GripSödermanland
närLVisa rutter i Livelox
tis 28/4OKK Veteranträning 200428OK KlemmingenSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/4Ärla IF Vårspring 2Ärla IFSödermanland
närL
fre 1/5KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natM
fre 1/5Zon Träning Måsen, NOK , Hällen och TbOKOK MåsenSödermanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/55-MilaSträngnäs-Malmby OLSödermanland
klubbSLKResultat
lör 2/510-MilanattenOK HällenSödermanland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/5 - lör 9/5Vårspring V19Eskilstuna OLSödermanland
närMVisa rutter i Livelox
tor 7/5UngdomscupSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/5Poängjakt 3 - BrännvretenTrosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/5Gnestasprinten 2020OK KlemmingenSödermanland
klubbSResultat
lör 9/5Eskilstuna Sprint Cup #1Ärla IFSödermanland
närLResultat
sön 10/5Zon Träning NOK, Hällen, Måsen och TbOKNyköpings OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/5Poängjakt 4 - StällverketTrosabygdens OKSödermanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/5Eskilstuna Sprint Cup #2IK Standard
Ärla IF
Södermanland
närSResultat
sön 17/5 - sön 24/5Vårspring v21 EskilstunaOK TorSödermanland
närMVisa rutter i Livelox
sön 17/5Knock-out Sprint OppebyOK HällenSödermanland
klubbS
mån 18/5 - sön 31/5TBOK Träning Norrbyvallen 18-31/5Trosabygdens OKSödermanland
klubbMVisa rutter i Livelox
tis 19/5SMOL KMSträngnäs-Malmby OLSödermanland
klubbM
tis 19/5Elitmiljö Stockholm-Södertälje sprintträning #1Stockholms Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/5Eskilstuna Sprint CUP #3OK TorSödermanland
närS
tor 21/5Zon Träning Måsen, NOK , Hällen och TbOKOK MåsenSödermanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/5Eskilstuna sprint Cup #3Ärla IFSödermanland
närSResultat
lör 23/5Klubbträning (Elit+ Bredd) BrandalsundSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/5Poängjakt 5 - KrymlaTrosabygdens OKSödermanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/5Eskilstuna sprint Cup #4Kjula IF
Ärla IF
Södermanland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/5 - sön 31/5Bastmora - medeldistansträning med tidtagning Södertälje-Nykvarn OFSödermanland
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 31/5Zon Träning NOK, Hällen, Måsen och TbOKNyköpings OKSödermanland
klubbL
29/5
Visa rutter i Livelox
sön 31/5Elitmiljö Stockholm-Södertälje skogsdistans #1 medelStockholms Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanland
närL
29/5
Visa rutter i LiveloxStarttider
ons 3/6Elitmiljö Stockholm-Södertälje sprintträning #2Stockholms Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanland
närS
1/6
Visa rutter i Livelox
lör 13/6 - sön 14/6Jukola på hemmaplanNyköpings OKSödermanland
närLK
11/6
tis 23/6Elitmiljö Stockholm-Södertälje sparringträning skog #2Stockholms Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanland
närL
fre 3/7 - sön 5/7Eskilstuna WeekendIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natM
22/6
mån 27/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distM
22/7
tis 28/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distL
22/7
ons 29/7OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distL
28/7
ons 19/8Mälarmårdssprinten med DM, sprint, Sörmland (Ansökan, önskemål 1)Katrineholms OKSödermanland
närS
ons 26/8Mälarmårdssprinten med DM, sprint, Sörmland (Ansökan, önskemål 2)Katrineholms OKSödermanland
närS
lör 29/8Svenska Cupen MTBO, #10, sprint (WRE)Södertälje-Nykvarn OFSödermanland
M
intS
23/8
sön 30/8Svenska Cupen MTBO, #11, masstart (WRE)Södertälje-Nykvarn OFSödermanland
M
intL
23/8
lör 5/9DM, medel, SödermanlandOK MåsenSödermanland
mästM
sön 6/9DM, stafett, SödermanlandOK HällenSödermanland
mästSL
sön 6/9DM, stafett, Södermanland, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distL
fre 11/9DM, natt, Södermanland+StockholmStockholms Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanland
mästLN
lör 12/9OK Grip/Åkers IFOK GripSödermanland
natM
sön 13/9DM, lång, SödermanlandÅkers IFSödermanland
mästL
sön 20/9Trosa skogsloppTrosabygdens OKSödermanland
natL
lör 26/9PreO, Natt-SMSträngnäs-Malmby OLSödermanland
P
mästLN
20/9
sön 27/9PreO, Stafett-SMVingåkers OKSödermanland
P
mästSP
lör 3/10GnestaträffenOK KlemmingenSödermanland
LY
närM
sön 4/10Gnestaträffen 2OK KlemmingenSödermanland
närL
lör 24/10Strängnäs höstmedelSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natM
lör 14/11Torfejden, förlängd medelOK TorSödermanland
närL
26/9
sön 15/11Torfejden, medelOK TorSödermanland
närM
26/9

Annonser