Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

142 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Västmanland, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tis 7/1Stjärnnatt 1Västerås SOKVästmanland
klubbMNResultat
tis 14/1Spik-Cup Deltävling 1Surahammars SOKVästmanland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/1VOF Ungdom, Träning 1 för 13-16Köping-Kolsva OKVästmanland
klubbM
tis 28/1Spik-Cup Deltävling 2Västerås SOKVästmanland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/2Stjärnnatt 3Västerås SOKVästmanland
klubbMN
ons 5/2SOK Natt-OLtrSala OKVästmanland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2Korslöt NattKöping-Kolsva OKVästmanland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/2VOF Ungdom, Upptakt för ungdomar 13-16 och 17-20Surahammars SOK
Västerås SOK
Västmanland
klubbMResultat
lör 8/2VinterorienteringHallstahammars OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/2Spikcup-3Västerås SOKVästmanland
klubbMNResultat
sön 16/2Vinterläger 2020Surahammars SOKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/2Stjärnnatt #4Västerås SOKVästmanland
klubbLNResultat
ons 19/2Natt-OL träningSala OKVästmanland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/2Tränings-OL 2020Köping-Kolsva OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/3Natt-OL träningSala OKVästmanland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/3Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanland
klubbMNResultat
lör 7/3Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanland
klubbMResultat
lör 7/3Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanland
klubbMStarttider
sön 8/3Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanland
klubbUResultat
lör 14/3VOF Ungdom, Träning 2 för 13-16Surahammars SOKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/3VOF Ungdom, Upptakt för 9-12 år Västerås SOKVästmanland
klubbL
fre 27/3One Person Relay - Night versionSurahammars SOKVästmanland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/4Natträning från LetroSurahammars SOKVästmanland
klubbLN
tor 2/4Motions-OL i NorbergNorbergs OKVästmanland
närLVisa rutter i Livelox
ons 8/4Letro Natt, version 2Surahammars SOKVästmanland
klubbLNResultat
fre 10/4ArosträffenVästerås SOKVästmanland
natM
sön 12/4 - sön 19/4Arbogaserien v.16Arboga OKVästmanland
närMK
tor 16/4Motions-OL i NorbergNorbergs OKVästmanland
närLVisa rutter i Livelox
tor 16/4Västerås SOKs orange & violett träning GäddeholmVästerås SOKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/4Teknik-OL AnundshögVästerås SOKVästmanland
klubbSResultat
sön 19/4 - sön 26/4Arbogaserien v.17Arboga OKVästmanland
närMKVisa rutter i Livelox
mån 20/4 - mån 11/5Öppen träning för allaKöping-Kolsva OKVästmanland
närLVisa rutter i Livelox
tor 23/4Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanland
närM
tor 23/4Motions-OL i NorbergNorbergs OKVästmanland
närLVisa rutter i Livelox
lör 25/4TräningsorienteringKöping-Kolsva OKVästmanland
närM
lör 25/4Klubbträning och veckans banaSala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 26/4 - sön 10/5Arbogaserien v18-19Arboga OKVästmanland
närMKVisa rutter i Livelox
sön 26/4Klubbträning 26 aprilKöping-Kolsva OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/4Klubbträning 29/4 och veckans banaSala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/5SilverjaktenSala OKVästmanland
natL
lör 2/5 - fre 15/5Klubbträning 2/5 och 9/5 samt veckans banaSala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 3/5Test 3/5Arboga OKVästmanland
klubbMResultat
sön 3/5KKOK KlubbträningKöping-Kolsva OKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/5VOF Ungdom, VPT 1Hallstahammars OKVästmanland
närS
ons 6/5DM, Ultralång, VästmanlandFagersta OKVästmanland
mästU
ons 6/5Sprintträning GruvanSala OKVästmanland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/5Motions-OL i NorbergNorbergs OKVästmanland
närLVisa rutter i Livelox
sön 10/5Klubbträning Köping-Kolsva OKKöping-Kolsva OKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/5 - sön 31/5Arbogaserien v20-22Arboga OKVästmanland
närMVisa rutter i Livelox
tis 12/5Västerås Park Tour E1Västerås SOKVästmanland
klubbSResultat
tis 12/5VOF Ungdom VPT 2Köping-Kolsva OKVästmanland
närM
ons 13/5Skogssprint på LärkanSala OKVästmanland
klubbSVisa rutter i Livelox
tor 14/5Motions-OL Norberg TrättsboNorbergs OKVästmanland
närLVisa rutter i Livelox
lör 16/5Klubbträning 16/5Sala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 17/5KKOK KlubbträningKöping-Kolsva OKVästmanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/5Västerås Park Tour E2Västerås SOKVästmanland
klubbSResultat
lör 23/5ArbogadistansenArboga OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/5Motions-OL i NorbergNorbergs OKVästmanland
närLVisa rutter i Livelox
lör 23/5Klubbträning 23/5Sala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 24/5KKOK KlubbträningKöping-Kolsva OKVästmanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/5Västerås Park Tour E3Västerås SOKVästmanland
klubbSResultat
ons 27/5Klubbträning 27/5 och veckans banaSala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 28/5Motions OL i NorbergNorbergs OKVästmanland
närLVisa rutter i Livelox
sön 31/5KKOK KlubbträningKöping-Kolsva OKVästmanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/5Klubbträning 31/5 och veckans banaSala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 1/6 - sön 21/6Arbogaserien v.23-25Arboga OKVästmanland
närMK
tis 2/6Västerås Park Tour E4Västerås SOKVästmanland
klubbSResultat
tor 4/6Motions-OL i NorbergNorbergs OKVästmanland
närLVisa rutter i Livelox
lör 6/6Klubbträning 6/6 och veckans banaSala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 7/6Klubbträning 7 juniKöping-Kolsva OKVästmanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/6Västerås Park Tour E5 och sprintträning för VSOKVästerås SOKVästmanland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/6Klubbträning 10/6 och veckans banaSala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 11/6Motions OL Norbergs OKVästmanland
klubbL
tor 11/6VSOK klubbträningVästerås SOKVästmanland
klubbL
lör 13/6DM, sprint, VästmanlandVandrarringenVästmanland
mästS
lör 13/6DM, sprintstafett, VästmanlandVandrarringenVästmanland
mästSS
lör 13/6Klubbträning 13/6 och veckans banaSala OKVästmanland
klubbSVisa rutter i Livelox
sön 14/6Sprint-KMKöping-Kolsva OKVästmanland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 15/6 - ons 17/6NOK:s 3-dagars 2020Norbergs OKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/6Klubbträning 17/6 och veckans banaSala OKVästmanland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/6Tränings-OL Lisjöskogen tisdag 2020-06-23 Surahammars SOKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/6Klubbträning 24/6 och veckans banaSala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 27/6Klubbträning 27/6 och veckans banaSala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 28/6Dag-KM 2020Köping-Kolsva OKVästmanland
klubbM
lör 4/7Klubbträning 4/7 och veckans banaSala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i Livelox
ons 8/7 - sön 9/8Vandrarringen Träningsbanor V28-32VandrarringenVästmanland
närM
lör 11/7Klubbträning 11/7 och veckans banaSala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 12/7EngelbrektssprintenNorbergs OKVästmanland
distS
tis 14/7 - sön 26/7Veckans bana vecka 29+30Surahammars SOKVästmanland
klubbL
ons 15/7Retro O-ringen -91 H12A Etapp 4Västerås SOKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/7Sprintträning 15/7Sala OKVästmanland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/7Klubbträning 18/7 med veckans banaSala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 20/7KOL-MILA 2020OK Hedströmmen
Västmanlands OF
Västmanland
närSLK
mån 20/7KOL-MILA Sträcka 1Norbergs OK
Västmanlands OF
Västmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 20/7KOL-MILA Sträcka 2Fagersta OK
Västmanlands OF
Västmanland
närLResultat
tis 21/7KOL-MILA Sträcka 3Arboga OK
Västmanlands OF
Västmanland
närLResultat
tis 21/7KOL-MILA Sträcka 4Hallstahammars OK
Västmanlands OF
Västmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/7KOL-MILA Sträcka 5Köping-Kolsva OK
Västmanlands OF
Västmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/7KOL-MILA Sträcka 6Vandrarringen
Västmanlands OF
Västmanland
närLResultat
ons 22/7VOF-stafetten 2020Köping-Kolsva OKVästmanland
klubbM
tor 23/7KOL-MILA Sträcka 7Surahammars SOK
Västmanlands OF
Västmanland
närLKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/7Retro O-ringen -91 H14A1 Etapp 4Västerås SOKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/7KOL-MILA Sträcka 8Sala OK
Västmanlands OF
Västmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/7KOL-MILA Sträcka 9Västerås SOK
Västmanlands OF
Västmanland
närLResultat
lör 25/7Klubbträning 25/7Sala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/7KOL-MILA Sträcka 10OK Hedströmmen
Västmanlands OF
Västmanland
närLVisa rutter i Livelox
lör 1/8Retro O-ringen -91 H16A2 Etapp 4Västerås SOKVästmanland
klubbLResultat
tis 4/8Ungdomens 3-dagars Etapp 1Västerås SOKVästmanland
klubbLResultat
ons 5/8Ungdomens 3-dagars Etapp 2Västerås SOKVästmanland
klubbLResultat
tor 6/8Motions-OL i NorbergNorbergs OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/8Motions-OL i Norberg KvällNorbergs OKVästmanland
närL
tor 6/8Ungdomens 3-dagars Etapp 3Västerås SOKVästmanland
klubbLResultat
sön 9/8IntensivkursNorbergs OKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/8VOF Ungdom VT5Surahammars SOKVästmanland
klubbM
13/8*
lör 15/8Arbogadubbeln, dag 1Arboga OKVästmanland
distM
sön 16/8Arbogadubbeln, dag 2Arboga OKVästmanland
distM
tis 18/8DM, ultralång, VästmanlandFagersta OKVästmanland
mästU
16/8
tis 18/8Motions-OL i KöpingKöping-Kolsva OKVästmanland
närM
17/8*
tis 18/8Motions-OL i Köping ver 2Köping-Kolsva OKVästmanland
närM
17/8*
fre 21/8OL-rounden, dag 1, långOK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanland
natLN
16/8
lör 22/8OL-rounden, dag 2, långOK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanland
natL
19/8
sön 23/8HedströmsträffenOK HedströmmenVästmanland
natM
16/8
sön 23/8Hedströmsträffen SpecialOK HedströmmenVästmanland
klubbL
16/8
sön 23/8OL-rounden, dag 3, medelOK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanland
natM
16/8
tis 25/8I stället för VPTKöping-Kolsva OKVästmanland
klubbS
fre 28/8Veteran-SM, sprintKöping-Kolsva OKVästmanland
mästS
21/8
lör 29/8Veteran-SM, medelKöping-Kolsva OKVästmanland
mästM
21/8
lör 29/8Köpingsträffen 2020Köping-Kolsva OKVästmanland
distM
23/8
lör 29/8Dag-KMKöping-Kolsva OKVästmanland
klubbM
27/8
sön 30/8Veteran-SM, långKöping-Kolsva OKVästmanland
mästL
21/8
mån 31/8Motions-OL i KöpingKöping-Kolsva OKVästmanland
närM
30/8*
fre 4/9DM, natt, VästmanlandNorbergs OKVästmanland
mästLN
30/8
lör 5/9DM, sprint, VästmanlandVandrarringenVästmanland
mästS
30/8
sön 6/9DM, lång, VästmanlandNorbergs OKVästmanland
mästL
2/9
lör 12/9DM, medel, VästmanlandSala OKVästmanland
mästM
6/9
lör 12/9DM, stafett, Västmanland + UpplandSala OKVästmanland
mästSL
lör 12/9DM, stafett, Västmanland + Uppland, individuella öppna klasserSala OK
Upplands OF
Västmanland
Uppland
distM
sön 13/9JärndammsmedelnSala OKVästmanland
distM
tor 17/9VR:s Motions-OL 17 septVandrarringenVästmanland
närM
16/9*
sön 20/9VOF Ungdom, USM 2020 anmälan för planering inom VOFArboga OK
Surahammars SOK
Västerås SOK
Västmanlands OF
Västmanland
klubbL
23/7*
tis 29/9Motions-OL i SurahammarSurahammars SOKVästmanland
närM
27/9*
lör 21/11FakirenArboga OKVästmanland
närU

Annonser