Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

160 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Östergötland, klubbtävling, närtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
sön 5/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/1LOK Sprint Cup deltävling 3Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/1TGOK Sprint-cup #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbSResultat
sön 12/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
tis 14/1Ramonsbana 2020:1Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/1Midvinterduell etapp 3IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/1OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 4OK DenselnÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
tis 21/1Ramonsbana 2020:2Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
tis 28/1Ramonsbana 2020:3Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/1Midvinterduell etapp 4Boxholm-Mjölby OL
Linköpings OK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/1OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 5OK DenselnÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/2TGOK Sprint-cup #3Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/2LOK Sprint Cup deltävling 4Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/2Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
tis 4/2Ramonsbana 2020:4Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/2Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
tis 11/2Ramonsbana 2020:5Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/2Midvinterduell etapp 5Linköpings OK
Stjärnorps SK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/2OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 6OK DenselnÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/2Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
tis 18/2Ramonsbana 2020:6Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/2Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
tis 25/2Ramonsbana 2020:7Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/2Midvinterduell etapp 6Linköpings OKÖstergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/2OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 7OK DenselnÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/3LOK Sprint Cup deltävling 5Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/3OK Motala gemensam träning OK MotalaÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/3JSTU lägermästerskapFinspångs SOKÖstergötland
klubbS
sön 8/3Marscup OKSOK SkogsströvarnaÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/3Midvinterduell etapp 7Linköpings OK
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/3OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 8OK DenselnÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/3Tour de TGOKTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/3Marscup IFKIFK Linköpings OSÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/3Tränings-OL MotalakretsenMotala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/3Marscup LOKLinköpings OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 24/3Kretsmästerskap nattTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/3VeteranorienteringLinköpings OKÖstergötland
närL
lör 28/3MedelraceOK KolmårdenÖstergötland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 31/3NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
ons 1/4Natt-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLN
tor 2/4Veteran-OLOK SkogsströvarnaÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
lör 4/4Genrep NärtävlingOK KolmårdenÖstergötland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/4Närtävling KolmårdenOK KolmårdenÖstergötland
närM
tis 14/4 - sön 19/4NOK-träning (veckans bana)Matteus SIÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
tor 16/4Veteran-OLMjölby OKÖstergötland
närL
sön 19/4KlubbträningOK KolmårdenÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/4SOK Liu TräningstävlingSkogspojkarnas OKÖstergötland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/4NOK-träningFinspångs SOKÖstergötland
närL
tis 21/4UngdomsserienBoxholm-Mjölby OLÖstergötland
närL
tor 23/4Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötland
närL
tis 28/4 - sön 3/5NOK träning V18OK KolmårdenÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
lör 2/5Bockfall OK MotalaÖstergötland
klubbM
sön 3/5OK Eken & LOK - månadens banaLinköpings OK
OK Eken
Östergötland
klubbMVisa rutter i Livelox
tis 5/5Östgötaserien MTBO delserie 1Linköpings OKÖstergötland
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/5DomarringenMotala AIF OLÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
tor 7/5Klubbträning 20200507OK MotalaÖstergötland
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 7/5Veteran-OLOK MotalaÖstergötland
närL
lör 9/5Ungdomsserien Skogspojkarnas OKSkogspojkarnas OKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/5LOK:s mini ungdomsserie nr1Linköpings OKÖstergötland
klubbLResultat
lör 16/5Skinkrace utan skinkaOK KolmårdenÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/5Träning OK MotalaÖstergötland
klubbM
fre 22/5 - sön 21/6Borgsmo månadens banaTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
lör 23/5Träning Bockfall OK MotalaÖstergötland
klubbMVisa rutter i Livelox
tis 26/5 - sön 31/5Ungdomsserie + NOK-träning vecka 22OK KolmårdenÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
tor 28/5LOK:s miniungdomsserie nr2Linköpings OKÖstergötland
klubbLResultat
tor 28/5Sprint KMOK KolmårdenÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/5LördagsträningOK MotalaÖstergötland
klubbMVisa rutter i Livelox
tis 2/6Klubbträning Bockfall-3OK MotalaÖstergötland
klubbMVisa rutter i Livelox
ons 3/6Ungdomsserien deltävling 3Linköpings OKÖstergötland
närL
tor 4/6LOK:s miniungdomsserie nr 3Linköpings OKÖstergötland
klubbLResultat
sön 7/6OK Eken - månadens banaOK EkenÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
sön 7/6Kretsmästerskap sprintTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/6Skogskarlsfejd Östergötland-SmålandBjörkfors GOIFÖstergötland
närM
sön 7/6KlubbträningOK KolmårdenÖstergötland
klubbLResultat
ons 10/6Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närL
tor 11/6Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närL
lör 13/6Ungdomsserien NAIS OKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/6BonaträningOK MotalaÖstergötland
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 13/6Kolmårds-JukolaOK KolmårdenÖstergötland
klubbSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/6Juni-OL-distansenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbLResultat
mån 15/6 - sön 21/6NOK-träning (veckans bana)NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
mån 15/6Östgötaserien MTBO, #2Finspångs SOKÖstergötland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/6Sprint-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/6Kretsmästeraskap Medeldistans + U-serieOK MotalaÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/6 - ons 1/7FSOK 2-dagarsFinspångs SOKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/7Träning Finspång endast för skogspojkarna Skogspojkarnas OKÖstergötland
klubbLResultat
tis 7/7NOK träningOK DenselnÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/7Höglands-OLBoxholms OKÖstergötland
närL
mån 20/7Skogspojkarnas/FSOK 5 dagars E1Finspångs SOKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 20/7NAIS O-träning Dag 1NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/7Skogspojkarnas/FSOK 5 dagars E2Finspångs SOKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/7NAIS O-träning Dag 2NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/7NAIS O-träning Dag 3NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/7NAIS O-träning Dag 4NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/7Skogspojkarnas/FSOK 5 dagars E3Skogspojkarnas OKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/7NAIS O-träning Dag 5NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/7Skogspojkarnas/FSOK 5 dagars E4Skogspojkarnas OKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 27/7JakobsbergsmedelnTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbMStarttider
ons 29/7 - mån 3/8NAIS Öppen veckans banaNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
sön 2/8Stjärnorpsmedeln 2/8 10-11OK DenselnÖstergötland
närM
sön 2/8Stjärnorpsmedeln 2/8 14-15OK DenselnÖstergötland
närM
sön 2/8Stjärnorpsmedeln 2/8 17-18OK DenselnÖstergötland
närM
mån 3/8Stjärnorpsmedeln 3/8 14-15OK DenselnÖstergötland
närM
mån 3/8 - sön 9/8NAIS Öppen Veckans bana v.32NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
mån 3/8Stjärnorpsmedeln 3/8 17-18OK DenselnÖstergötland
närM
tis 4/8Stjärnorpsmedeln 4/8 14-15OK DenselnÖstergötland
närM
tis 4/8Stjärnorpsmedeln 4/8 17-18OK DenselnÖstergötland
närM
ons 5/8Stjärnorpsmedeln 5/8 14-15OK DenselnÖstergötland
närM
ons 5/8Stjärnorpsmedeln 5/8 17-18OK DenselnÖstergötland
närM
tor 6/8Stjärnorpsmedeln 6/8 14-15OK DenselnÖstergötland
närM
tor 6/8Stjärnorpsmedeln 6/8 17-18OK DenselnÖstergötland
närM
fre 7/8Stjärnorpsmedeln 7/8 14-15OK DenselnÖstergötland
närM
3/8
fre 7/8Stjärnorpsmedeln 7/8 17-18OK DenselnÖstergötland
närM
3/8
lör 8/8Stjärnorpsmedeln 8/8 10-11OK DenselnÖstergötland
närM
3/8
lör 8/8Stjärnorpsmedeln 8/8 14-15OK DenselnÖstergötland
närM
3/8
lör 8/8Stjärnorpsmedeln 8/8 17-18OK DenselnÖstergötland
närM
3/8
sön 9/8Klubbträning GröneboBjörkfors GOIFÖstergötland
klubbM
2/8
Visa rutter i LiveloxStarttider
mån 10/8Medel-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbM
7/8
tis 11/8NOK-träning 11 augustiNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närL
mån 17/8Östgötaserien MTBO #3Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
LM
närS
14/8
lör 22/8Kolmårdsträffen light 22/8 anmälan start kl 10-11Tjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
16/8
lör 22/8UngdomsserienOK SkogsströvarnaÖstergötland
närL
15/8
lör 22/8Kolmårdsträffen light 22/8 anmälan start kl 11-12Tjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
16/8
lör 22/8Kolmårdsträffen light 22/8 anmälan start kl 12-13Tjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
16/8
lör 22/8Kolmårdsträffen light 22/8 anmälan start kl 13-14Tjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
16/8
lör 22/8Kolmårdsträffen light 22/8 anmälan start kl 14-15Tjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
16/8
lör 22/8Kolmårdsträffen light 22/8 anmälan start kl 15-16Tjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
16/8
lör 22/8Kolmårdsträffen light 22/8 anmälan start kl 16-17Tjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
16/8
lör 22/8Kolmårdsträffen light 22/8 anmälan start kl 17-18Tjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
16/8
sön 23/8UngdomsserieFinspångs SOKÖstergötland
närL
20/8
sön 23/8Lång-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbL
21/8
mån 24/8 - sön 30/8NOK-träning v35Finspångs SOKÖstergötland
närL
mån 24/8Östgötaserien i MTBO #4NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
M
närL
23/8
lör 29/8Sensommarspringet, lång 29/8 anmälan start 10-11Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
lör 29/8Sensommarspringet, lång 29/8 anmälan start 11-12Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
lör 29/8Sensommarspringet, lång 29/8 anmälan start 12-13Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
lör 29/8Sensommarspringet, lång 29/8 anmälan start 13-14Linköpings OKÖstergötland
närL
13/8
lör 29/8Sensommarspringet, lång 29/8 anmälan start 14-15Linköpings OKÖstergötland
närL
26/8
lör 29/8Sensommarspringet, medel 29/8 anmälan start 10-11Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
lör 29/8Sensommarspringet, medel 29/8 anmälan start 11-12Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
lör 29/8Sensommarspringet, medel 29/8 anmälan start 12-13Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
lör 29/8Sensommarspringet, medel 29/8 anmälan start 13-14Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
lör 29/8Sensommarspringet, medel 29/8 anmälan start 14-15Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
sön 30/8Sensommarspringet, lång 30/8 anmälan start 10-11Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
sön 30/8Sensommarspringet, lång 30/8 anmälan start 11-12Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
sön 30/8Sensommarspringet, lång 30/8 anmälan start 12-13Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
sön 30/8Sensommarspringet, lång 30/8 anmälan start 13-14Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
sön 30/8Sensommarspringet, lång 30/8 anmälan start 14-15Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
sön 30/8Sensommarspringet, medel 30/8 anmälan start 10-11Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
sön 30/8Sensommarspringet, medel 30/8 anmälan start 11-12Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
sön 30/8Sensommarspringet, medel 30/8 anmälan start 12-13Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
sön 30/8Sensommarspringet, medel 30/8 anmälan start 13-14Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
sön 30/8Sensommarspringet, medel 30/8 anmälan start 14-15Linköpings OKÖstergötland
närL
23/8
mån 31/8Östgötaserien MTB-OTjalve IF NorrköpingÖstergötland
M
närM
28/8
tor 3/9Veteran-OLMjölby OKÖstergötland
närL
sön 6/9UngdomsserieOK DenselnÖstergötland
närL
tor 10/9Finspångs SOK`s Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötland
närL
tor 1/10Veteran-OLOK KolmårdenÖstergötland
närL

Annonser