Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

61 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Östergötland, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lör 11/1LOK Sprint Cup deltävling 3Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/1TGOK Sprint-cup #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbSResultat
tis 14/1Ramonsbana 2020:1Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/1Midvinterduell etapp 3IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/1OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 4OK DenselnÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/1Ramonsbana 2020:2Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/1Ramonsbana 2020:3Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/1Midvinterduell etapp 4Boxholm-Mjölby OL
Linköpings OK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/1OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 5OK DenselnÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/2TGOK Sprint-cup #3Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/2LOK Sprint Cup deltävling 4Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/2Ramonsbana 2020:4Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/2Ramonsbana 2020:5Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/2Midvinterduell etapp 5Linköpings OK
Stjärnorps SK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/2OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 6OK DenselnÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/2Ramonsbana 2020:6Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 25/2Ramonsbana 2020:7Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/2Midvinterduell etapp 6Linköpings OKÖstergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/2OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 7OK DenselnÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/3LOK Sprint Cup deltävling 5Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/3JSTU lägermästerskapFinspångs SOKÖstergötland
klubbS
ons 11/3Midvinterduell etapp 7Linköpings OK
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/3OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 8OK DenselnÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/3Tränings-OL MotalakretsenMotala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/3MedelraceOK KolmårdenÖstergötland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/4Natt-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLN
lör 4/4Genrep NärtävlingOK KolmårdenÖstergötland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/4KlubbträningOK KolmårdenÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/4SOK Liu TräningstävlingSkogspojkarnas OKÖstergötland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/5Bockfall OK MotalaÖstergötland
klubbM
sön 3/5OK Eken & LOK - månadens banaLinköpings OK
OK Eken
Östergötland
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 7/5Klubbträning 20200507OK MotalaÖstergötland
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 14/5LOK:s mini ungdomsserie nr1Linköpings OKÖstergötland
klubbLResultat
lör 16/5Skinkrace utan skinkaOK KolmårdenÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/5Träning OK MotalaÖstergötland
klubbM
lör 23/5Träning Bockfall OK MotalaÖstergötland
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 28/5LOK:s miniungdomsserie nr2Linköpings OKÖstergötland
klubbLResultat
tor 28/5Sprint KMOK KolmårdenÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/5LördagsträningOK MotalaÖstergötland
klubbMVisa rutter i Livelox
tis 2/6Klubbträning Bockfall-3OK MotalaÖstergötland
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 4/6LOK:s miniungdomsserie nr 3Linköpings OKÖstergötland
klubbLResultat
sön 7/6KlubbträningOK KolmårdenÖstergötland
klubbLResultat
lör 13/6BonaträningOK MotalaÖstergötland
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 13/6Kolmårds-JukolaOK KolmårdenÖstergötland
klubbSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/6Juni-OL-distansenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbLResultat
tis 16/6Sprint-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/6 - ons 1/7FSOK 2-dagarsFinspångs SOKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/7Träning Finspång endast för skogspojkarna Skogspojkarnas OKÖstergötland
klubbLResultat
mån 20/7Skogspojkarnas/FSOK 5 dagars E1Finspångs SOKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 20/7NAIS O-träning Dag 1NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/7Skogspojkarnas/FSOK 5 dagars E2Finspångs SOKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/7NAIS O-träning Dag 2NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/7NAIS O-träning Dag 3NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/7NAIS O-träning Dag 4NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/7Skogspojkarnas/FSOK 5 dagars E3Skogspojkarnas OKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/7NAIS O-träning Dag 5NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/7Skogspojkarnas/FSOK 5 dagars E4Skogspojkarnas OKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 27/7JakobsbergsmedelnTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbMStarttider
sön 9/8Klubbträning GröneboBjörkfors GOIFÖstergötland
klubbM
2/8
mån 10/8Medel-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbM
7/8
sön 23/8Lång-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbL
21/8

Annonser