Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

115 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Östergötlands Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
sön 5/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/1LOK Sprint Cup deltävling 3Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/1TGOK Sprint-cup #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSResultat
sön 12/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
tis 14/1Ramonsbana 2020:1Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/1Midvinterduell etapp 3IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/1OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 4OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 21/1Ramonsbana 2020:2Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 28/1Ramonsbana 2020:3Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/1Midvinterduell etapp 4Boxholm-Mjölby OL
Linköpings OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/1OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 5OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/2TGOK Sprint-cup #3Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/2LOK Sprint Cup deltävling 4Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/2Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 4/2Ramonsbana 2020:4Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/2Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 11/2Ramonsbana 2020:5Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/2Midvinterduell etapp 5Linköpings OK
Stjärnorps SK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/2OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 6OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/2Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 18/2Ramonsbana 2020:6Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/2Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 25/2Ramonsbana 2020:7Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/2Midvinterduell etapp 6Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/2OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 7OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/3LOK Sprint Cup deltävling 5Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/3OK Motala gemensam träning OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/3JSTU lägermästerskapFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbS
sön 8/3Marscup OKSOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/3Midvinterduell etapp 7Linköpings OK
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/3OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 8OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/3Tour de TGOKTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/3Marscup IFKIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/3Tränings-OL MotalakretsenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/3Marscup LOKLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 24/3Kretsmästerskap nattTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/3VeteranorienteringLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
lör 28/3MedelraceOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 31/3NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
ons 1/4Natt-KMLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
tor 2/4Veteran-OLOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
lör 4/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 4/4Genrep NärtävlingOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavelnOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
sön 5/4Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskaveln, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 5/4Närtävling KolmårdenOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
lör 11/4MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
tis 14/4 - sön 19/4NOK-träning (veckans bana)Matteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
tor 16/4Veteran-OLMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
lör 18/4UlrikamedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 19/4KlubbträningOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/4SOK Liu TräningstävlingSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/4Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
tis 21/4NOK-träningFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
tis 21/4UngdomsserienBoxholm-Mjölby OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
tor 23/4Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
lör 25/4Vårspringet, långLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 26/4Vårspringet, medelLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
tis 28/4 - sön 3/5NOK träning V18OK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
fre 1/5SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 2/5Bockfall OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbM
sön 3/5OK Eken & LOK - månadens banaLinköpings OK
OK Eken
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
tis 5/5Östgötaserien MTBO delserie 1Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/5DomarringenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
ons 6/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
tor 7/5Klubbträning 20200507OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 7/5Veteran-OLOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
lör 9/5Ungdomsserien Skogspojkarnas OKSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/5DM, sprint, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
mästS
tor 14/5LOK:s mini ungdomsserie nr1Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 16/5Skinkrace utan skinkaOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/5Träning OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbM
tis 19/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
fre 22/5 - sön 21/6Borgsmo månadens banaTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
lör 23/5Träning Bockfall OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 23/5Svenska Cupen MTBO, #3, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
natM
sön 24/5Svenska Cupen MTBO, #4, masstartOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
natL
tis 26/5 - sön 31/5Ungdomsserie + NOK-träning vecka 22OK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
tor 28/5LOK:s miniungdomsserie nr2Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
26/5*
Starttider
tor 28/5Sprint KMOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbS
28/5*
lör 30/5LördagsträningOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbM
ons 3/6Ungdomsserien deltävling 3Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
tor 4/6TjalvesprinternTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
distS
tor 4/6LOK:s miniungdomsserie nr 3Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
2/6*
lör 6/6PekingduonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
natSM
sön 7/6Kretsmästerskap sprintTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närS
3/6
sön 7/6Skogskarlsfejd Östergötland-SmålandBjörkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
ons 10/6Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
tor 11/6Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
mån 15/6Östgötaserien MTBO, #2Finspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
M
närM
10/6
sön 21/6Kretsmästeraskap Medeldistans + U-serieOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
15/6
tor 6/8StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
27/7
sön 9/8BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
tor 13/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
9/8
lör 22/8Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
16/8
sön 23/8Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
16/8
lör 29/8Vårspringet, lång "ansökan"Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
sön 30/8Vårspringet, medel "ansökan"Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
tor 3/9Veteran-OLMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 4/9DM, natt, ÖstergötlandMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLN
sön 6/9DM, lång, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
mästL
tor 10/9Finspångs SOK`s Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
lör 12/9DM, medel, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästM
sön 13/9DM, stafett, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 13/9DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 20/9Motalaträffen "ansökan"Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
lör 26/9Ekorren cupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSL
sön 27/9Svartåfejden "ansökan"Mjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
20/9
tor 1/10Veteran-OLOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
lör 3/10FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 4/10DM, sprint, Östergötland "ansökan"OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närS
lör 17/10Höstmedeln "ansökan"OK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
sön 18/10Älgfritt "ansökan"OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL

Annonser