Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

62 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Östergötlands Orienteringsförbund.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1
tor 2/1
fre 3/1
lör 4/1
sön 5/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 2mån 6/1
tis 7/1
ons 8/1
tor 9/1
fre 10/1
lör 11/1LOK Sprint Cup deltävling 3Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
TGOK Sprint-cup #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSResultat
sön 12/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
v 3mån 13/1
tis 14/1Ramonsbana 2020:1Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/1Midvinterduell etapp 3IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/1OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 4OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 17/1
lör 18/1
sön 19/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
v 4mån 20/1
tis 21/1Ramonsbana 2020:2Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/1
tor 23/1
fre 24/1
lör 25/1
sön 26/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
v 5mån 27/1
tis 28/1Ramonsbana 2020:3Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
27/1
ons 29/1Midvinterduell etapp 4Boxholm-Mjölby OL
Linköpings OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
28/1*
tor 30/1OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 5OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
fre 31/1
lör 1/2TGOK Sprint-cup #3Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbS
31/1*
LOK Sprint Cup deltävling 4Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbS
30/1
sön 2/2Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
v 6mån 3/2
tis 4/2Ramonsbana 2020:4Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
3/2
ons 5/2
tor 6/2
fre 7/2
lör 8/2
sön 9/2Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
v 7mån 10/2
tis 11/2Ramonsbana 2020:5Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
10/2
ons 12/2Midvinterduell etapp 5Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
11/2
tor 13/2OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 6OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
fre 14/2
lör 15/2
sön 16/2Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
v 8mån 17/2
tis 18/2Ramonsbana 2020:6Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
17/2
ons 19/2
tor 20/2
fre 21/2
lör 22/2
sön 23/2Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
v 9mån 24/2
tis 25/2Ramonsbana 2020:7Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
24/2
ons 26/2Midvinterduell etapp 6Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
25/2
tor 27/2OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 7OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
fre 28/2
lör 29/2
sön 1/3
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3
tor 5/3
fre 6/3
lör 7/3OK Motala gemensam träning OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
6/3
sön 8/3
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3Midvinterduell etapp 7Linköpings OK
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
10/3
tor 12/3OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 8OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
fre 13/3
lör 14/3Tour de TGOKTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
sön 15/3
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3
tor 19/3
fre 20/3
lör 21/3
sön 22/3
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3
fre 27/3
lör 28/3
sön 29/3
v 14mån 30/3
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4Veteran-OLOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närS
fre 3/4
lör 4/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
29/3
sön 5/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavelnOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
29/3
Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskaveln, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
4/4*
v 15mån 6/4
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4
fre 10/4
lör 11/4MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 12/4
v 16mån 13/4
tis 14/4
ons 15/4
tor 16/4
fre 17/4
lör 18/4UlrikamedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
6/4
sön 19/4Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4
tor 23/4
fre 24/4
lör 25/4Vårspringet, långLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 26/4Vårspringet, medelLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
v 18mån 27/4
tis 28/4
ons 29/4
tor 30/4
fre 1/5SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 2/5
sön 3/5
v 19mån 4/5
tis 5/5
ons 6/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
tor 7/5Veteran-OLOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 8/5
lör 9/5
sön 10/5
v 20mån 11/5
tis 12/5
ons 13/5
tor 14/5DM, sprint, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
mästS
4/5
fre 15/5
lör 16/5
sön 17/5
v 21mån 18/5
tis 19/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
ons 20/5
tor 21/5
fre 22/5
lör 23/5Svenska Cupen MTBO, #3, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
natM
17/5*
sön 24/5Svenska Cupen MTBO, #4, masstartOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
natL
17/5*
v 22mån 25/5
tis 26/5
ons 27/5
tor 28/5
fre 29/5
lör 30/5
sön 31/5
v 23mån 1/6
tis 2/6
ons 3/6
tor 4/6TjalvesprinternTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
distS
fre 5/6
lör 6/6
sön 7/6Peking-DuonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
närSM
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6
tor 11/6
fre 12/6
lör 13/6
sön 14/6
v 25mån 15/6
tis 16/6
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6
v 26mån 22/6
tis 23/6
ons 24/6
tor 25/6
fre 26/6
lör 27/6
sön 28/6
v 27mån 29/6
tis 30/6
ons 1/7
tor 2/7
fre 3/7
lör 4/7
sön 5/7
v 28mån 6/7
tis 7/7
ons 8/7
tor 9/7
fre 10/7
lör 11/7
sön 12/7
v 29mån 13/7
tis 14/7
ons 15/7
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7
tis 21/7
ons 22/7
tor 23/7
fre 24/7
lör 25/7
sön 26/7
v 31mån 27/7
tis 28/7
ons 29/7
tor 30/7
fre 31/7
lör 1/8
sön 2/8
v 32mån 3/8
tis 4/8
ons 5/8
tor 6/8StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
27/7
fre 7/8
lör 8/8
sön 9/8BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8
tor 13/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
fre 14/8
lör 15/8
sön 16/8
v 34mån 17/8
tis 18/8
ons 19/8
tor 20/8
fre 21/8
lör 22/8Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 23/8Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
v 35mån 24/8
tis 25/8
ons 26/8
tor 27/8
fre 28/8
lör 29/8
sön 30/8
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9
fre 4/9DM, natt, ÖstergötlandMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 5/9
sön 6/9DM, lång, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
mästL
v 37mån 7/9
tis 8/9
ons 9/9
tor 10/9
fre 11/9
lör 12/9DM, medel, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästM
sön 13/9DM, stafett, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
v 38mån 14/9
tis 15/9
ons 16/9
tor 17/9
fre 18/9
lör 19/9
sön 20/9
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9
tor 24/9
fre 25/9
lör 26/9Ekorren cupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSL
sön 27/9
v 40mån 28/9
tis 29/9
ons 30/9
tor 1/10Veteran-OLOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 2/10
lör 3/10FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 4/10
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10
fre 9/10
lör 10/10
sön 11/10
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10
lör 17/10
sön 18/10
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10
lör 24/10
sön 25/10
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10
lör 31/10
sön 1/11
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11
lör 7/11
sön 8/11
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11
tor 12/11
fre 13/11
lör 14/11
sön 15/11
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11
sön 22/11
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12
sön 20/12
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser