Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

157 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Östergötland.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 1 tävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
sön 5/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/1LOK Sprint Cup deltävling 3Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/1TGOK Sprint-cup #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbSResultat
sön 12/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
tis 14/1Ramonsbana 2020:1Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/1Midvinterduell etapp 3IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/1OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 4OK DenselnÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
tis 21/1Ramonsbana 2020:2Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/1Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
tis 28/1Ramonsbana 2020:3Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/1Midvinterduell etapp 4Boxholm-Mjölby OL
Linköpings OK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/1OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 5OK DenselnÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/2TGOK Sprint-cup #3Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/2LOK Sprint Cup deltävling 4Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/2Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
tis 4/2Ramonsbana 2020:4Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/2Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
tis 11/2Ramonsbana 2020:5Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/2Midvinterduell etapp 5Linköpings OK
Stjärnorps SK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/2OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 6OK DenselnÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/2Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
tis 18/2Ramonsbana 2020:6Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/2Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
tis 25/2Ramonsbana 2020:7Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/2Midvinterduell etapp 6Linköpings OKÖstergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/2OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 7OK DenselnÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/3LOK Sprint Cup deltävling 5Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/3OK Motala gemensam träning OK MotalaÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/3JSTU lägermästerskapFinspångs SOKÖstergötland
klubbS
sön 8/3Marscup OKSOK SkogsströvarnaÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/3Midvinterduell etapp 7Linköpings OK
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/3OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 8OK DenselnÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/3Tour de TGOKTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/3Marscup IFKIFK Linköpings OSÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/3Tränings-OL MotalakretsenMotala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/3Marscup LOKLinköpings OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 24/3Kretsmästerskap nattTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/3VeteranorienteringLinköpings OKÖstergötland
närL
lör 28/3MedelraceOK KolmårdenÖstergötland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 31/3NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
ons 1/4Natt-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLN
tor 2/4Veteran-OLOK SkogsströvarnaÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
lör 4/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland
natM
lör 4/4Genrep NärtävlingOK KolmårdenÖstergötland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavelnOK KolmårdenÖstergötland
natSL
sön 5/4Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskaveln, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
natL
sön 5/4Närtävling KolmårdenOK KolmårdenÖstergötland
närM
lör 11/4MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötland
natL
tis 14/4 - sön 19/4NOK-träning (veckans bana)Matteus SIÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
tor 16/4Veteran-OLMjölby OKÖstergötland
närL
lör 18/4UlrikamedelnIFK Linköpings OSÖstergötland
natM
sön 19/4KlubbträningOK KolmårdenÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/4SOK Liu TräningstävlingSkogspojkarnas OKÖstergötland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/4Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natL
tis 21/4NOK-träningFinspångs SOKÖstergötland
närL
tis 21/4UngdomsserienBoxholm-Mjölby OLÖstergötland
närL
tor 23/4Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötland
närL
lör 25/4Vårspringet, långLinköpings OKÖstergötland
natL
sön 26/4Vårspringet, medelLinköpings OKÖstergötland
natM
tis 28/4 - sön 3/5NOK träning V18OK KolmårdenÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
fre 1/5SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natM
lör 2/5Bockfall OK MotalaÖstergötland
klubbM
sön 3/5OK Eken & LOK - månadens banaLinköpings OK
OK Eken
Östergötland
klubbMVisa rutter i Livelox
tis 5/5Östgötaserien MTBO delserie 1Linköpings OKÖstergötland
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/5DomarringenMotala AIF OLÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
ons 6/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natS
tor 7/5Klubbträning 20200507OK MotalaÖstergötland
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 7/5Veteran-OLOK MotalaÖstergötland
närL
lör 9/5Ungdomsserien Skogspojkarnas OKSkogspojkarnas OKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/5DM, sprint, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland
mästS
tor 14/5LOK:s mini ungdomsserie nr1Linköpings OKÖstergötland
klubbLResultat
lör 16/5Skinkrace utan skinkaOK KolmårdenÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/5Träning OK MotalaÖstergötland
klubbM
tis 19/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
natS
fre 22/5 - sön 21/6Borgsmo månadens banaTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
lör 23/5Träning Bockfall OK MotalaÖstergötland
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 23/5Svenska Cupen MTBO, #3, medelOK KolmårdenÖstergötland
M
natM
sön 24/5Svenska Cupen MTBO, #4, masstartOK KolmårdenÖstergötland
M
natL
tis 26/5 - sön 31/5Ungdomsserie + NOK-träning vecka 22OK KolmårdenÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
tor 28/5LOK:s miniungdomsserie nr2Linköpings OKÖstergötland
klubbLResultat
tor 28/5Sprint KMOK KolmårdenÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/5LördagsträningOK MotalaÖstergötland
klubbMVisa rutter i Livelox
tis 2/6Klubbträning Bockfall-3OK MotalaÖstergötland
klubbMVisa rutter i Livelox
ons 3/6Ungdomsserien deltävling 3Linköpings OKÖstergötland
närL
tor 4/6TjalvesprinternTjalve IF NorrköpingÖstergötland
distS
tor 4/6LOK:s miniungdomsserie nr 3Linköpings OKÖstergötland
klubbLResultat
lör 6/6PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSM
sön 7/6OK Eken - månadens banaOK EkenÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
sön 7/6Kretsmästerskap sprintTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/6Skogskarlsfejd Östergötland-SmålandBjörkfors GOIFÖstergötland
närM
sön 7/6KlubbträningOK KolmårdenÖstergötland
klubbLResultat
ons 10/6Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närL
tor 11/6Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närL
lör 13/6Ungdomsserien NAIS OKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/6BonaträningOK MotalaÖstergötland
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 13/6Kolmårds-JukolaOK KolmårdenÖstergötland
klubbSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/6Juni-OL-distansenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbLResultat
mån 15/6 - sön 21/6NOK-träning (veckans bana)NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
mån 15/6Östgötaserien MTBO, #2Finspångs SOKÖstergötland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/6Sprint-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/6Kretsmästeraskap Medeldistans + U-serieOK MotalaÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/6 - ons 1/7FSOK 2-dagarsFinspångs SOKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/7Träning Finspång endast för skogspojkarna Skogspojkarnas OKÖstergötland
klubbLResultat
tis 7/7NOK träningOK DenselnÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/7Höglands-OLBoxholms OKÖstergötland
närL
mån 20/7Skogspojkarnas/FSOK 5 dagars E1Finspångs SOKÖstergötland
klubbL
17/7
mån 20/7NAIS O-träning Dag 1NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbL
18/7
tis 21/7Skogspojkarnas/FSOK 5 dagars E2Finspångs SOKÖstergötland
klubbL
17/7
tis 21/7NAIS O-träning Dag 2NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbM
19/7
ons 22/7NAIS O-träning Dag 3NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbL
20/7
tor 23/7NAIS O-träning Dag 4NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbL
21/7
tor 23/7Skogspojkarnas/FSOK 5 dagars E3Skogspojkarnas OKÖstergötland
klubbL
17/7
fre 24/7NAIS O-träning Dag 5NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbL
22/7
fre 24/7Skogspojkarnas/FSOK 5 dagars E4Skogspojkarnas OKÖstergötland
klubbL
17/7
sön 2/8Stjärnorpsmedeln 2/8 10-11OK DenselnÖstergötland
närM
30/7
sön 2/8Stjärnorpsmedeln 2/8 14-15OK DenselnÖstergötland
närM
30/7
sön 2/8Stjärnorpsmedeln 2/8 17-18OK DenselnÖstergötland
närM
30/7
mån 3/8Stjärnorpsmedeln 3/8 14-15OK DenselnÖstergötland
närM
30/7
mån 3/8Stjärnorpsmedeln 3/8 17-18OK DenselnÖstergötland
närM
30/7
tis 4/8Stjärnorpsmedeln 4/8 14-15OK DenselnÖstergötland
närM
30/7
tis 4/8Stjärnorpsmedeln 4/8 17-18OK DenselnÖstergötland
närM
30/7
ons 5/8Stjärnorpsmedeln 5/8 14-15OK DenselnÖstergötland
närM
30/7
ons 5/8Stjärnorpsmedeln 5/8 17-18OK DenselnÖstergötland
närM
30/7
tor 6/8Stjärnorpsmedeln 6/8 14-15OK DenselnÖstergötland
närM
30/7
tor 6/8StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötland
natM
30/7
tor 6/8Stjärnorpsmedeln 6/8 17-18OK DenselnÖstergötland
närM
30/7
fre 7/8Stjärnorpsmedeln 7/8 14-15OK DenselnÖstergötland
närM
30/7
fre 7/8Stjärnorpsmedeln 7/8 17-18OK DenselnÖstergötland
närM
30/7
lör 8/8Stjärnorpsmedeln 8/8 10-11OK DenselnÖstergötland
närM
30/7
lör 8/8Stjärnorpsmedeln 8/8 14-15OK DenselnÖstergötland
närM
30/7
lör 8/8Stjärnorpsmedeln 8/8 17-18OK DenselnÖstergötland
närM
30/7
sön 9/8BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natL
tor 13/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natM
9/8
mån 17/8Östgötaserien MTBO #3Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
LM
närS
14/8
lör 22/8Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natM
16/8
lör 22/8MTBO, KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
M
natL
16/8
lör 22/8UngdomsserienOK SkogsströvarnaÖstergötland
närL
15/8
sön 23/8Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natL
16/8
mån 24/8Östgötaserien i MTBO #4NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
M
närL
23/8
lör 29/8Vårspringet, långLinköpings OKÖstergötland
natL
sön 30/8Vårspringet, medelLinköpings OKÖstergötland
natM
tor 3/9Veteran-OLMjölby OKÖstergötland
närL
fre 4/9DM, natt, ÖstergötlandMatteus SIÖstergötland
mästLN
sön 6/9DM, lång, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
mästL
tor 10/9Finspångs SOK`s Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötland
närL
lör 12/9DM, medel, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland
mästM
sön 13/9DM, stafett, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland
mästSL
sön 13/9DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserOK SkogsströvarnaÖstergötland
natL
sön 20/9MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötland
natL
lör 26/9Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland
distSL
sön 27/9SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natM
20/9
tor 1/10Veteran-OLOK KolmårdenÖstergötland
närL
lör 3/10FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland
natM
sön 4/10DM, sprint, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland
mästS
lör 17/10HöstmedelnOK KolmårdenÖstergötland
natM
sön 18/10ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland
natM

Annonser