Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

49 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Västergötlands Orienteringsförbund, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tor 19/3POL TorsöHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
16/3
fre 20/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natMN
fre 3/4DM, natt, VästergötlandIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 4/4Vallevåren med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
tor 9/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
fre 10/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natS
lör 11/4Öjetrampen, Five-O #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
mån 13/4Vikingaträffen, Five-O #5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 18/4Skaraborgsmästerskap, stafettHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 26/4Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
fre 1/5RSK-träffenRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 10/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natL
lör 16/5PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
natP
sön 17/5DM, sprint, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
sön 17/5DM, sprintstafett, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
mästSS
sön 17/5PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
natP
lör 23/5StråkensprintenMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
sön 24/5VargsprintarnaOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
distS
lör 6/6KinekullesprintenOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
sön 7/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natS
ons 1/7Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
distM
fre 31/7Tibrotrippeln, FredagsmedelnTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
fre 31/7Ungdomens 10milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
natSL
lör 1/8Tibrotrippeln, LördagsmedelnTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 2/8Tibrotrippeln, SöndagslångenTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
lör 8/8Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 9/8Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 16/8Skaraborgsmästerskap, långOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
distL
lör 22/8MariestadsmedelnMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
sön 23/8HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 30/8VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 5/9DM, medel, VästergötlandBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästM
sön 6/9DM, stafett, VästergötlandHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 6/9DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
distM
sön 13/9DM, lång, VästergötlandUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästL
fre 18/9Ungdoms-SM, sprintFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
lör 19/9Faik medelFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 19/9Ungdoms-SM, långFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästL
sön 20/9OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 20/9Ungdoms-SM, distriktsstafettFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natSL
lör 26/9Traneträffen, långOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 27/9Traneträffen, medelOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 3/10Bahco CupLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
distL
sön 4/10Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
distSL
fre 23/10AxevallenattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLN
fre 6/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
natSN
lör 7/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natS
sön 8/11O-event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natS
fre 13/11Öppet Skaraborgsmästerskap, natt Gudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN

Annonser