Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

62 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Västergötland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 1 tävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
fre 20/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland123
natLN
sön 29/3VästgötapremiärenUlricehamns OKVästergötland300
distMStarttider
fre 3/4DM, natt, VästergötlandIstrums SKVästergötland47
mästLN
lör 4/4Vallevåren med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelIstrums SKVästergötland48
distM
tor 9/4Häxjakten lightIK GandvikVästergötland129
distL
tor 9/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland5
natLN
fre 10/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland157
natS
lör 11/4Öjetrampen, Five-O #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland140
natL
mån 13/4Vikingaträffen, Five-O #5Trollhättans SOKVästergötland253
natM
lör 18/4Skaraborgsmästerskap, stafettHjobygdens OKVästergötland0
mästSL
sön 26/4Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland94
natM
fre 1/5RSK-träffenRydboholms SKVästergötland92
natM
sön 10/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland155
natL
lör 16/5PreO i VästBohuslän-Dals OF
Göteborgs OF
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
0
P
natP
sön 17/5DM, sprint, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötland0
mästS
sön 17/5DM, sprintstafett, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötland0
mästSS
sön 17/5PreO i VästBohuslän-Dals OF
Göteborgs OF
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
0
P
natP
lör 23/5StråkendubbelnMullsjö SOKVästergötland0
distM
sön 24/5VargsprintarnaOK SkogsvargarnaVästergötland19
distS
lör 6/6KinekullesprintenOK KlyftamoVästergötland0
natS
sön 7/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland0
natS
ons 1/7Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland0
distM
fre 31/7Tibrotrippeln, FredagsmedelnTibro OKVästergötland0
natM
fre 31/7 - lör 1/8Ungdomens 10milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland7
natSL
lör 1/8Tibrotrippeln, LördagsmedelnTibro OKVästergötland0
natM
sön 2/8Tibrotrippeln, SöndagslångenTibro OKVästergötland0
natL
lör 8/8Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötland0
natM
sön 9/8Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötland0
natL
sön 9/8PreO, DM, Bohuslän-Dal + Göteborg + VästergötlandGöteborgs OF
Stenungsunds OK
Västergötlands OF
Göteborg
Bohuslän-Dal
Västergötland
0
P
mästL
lör 15/8Skaraborgsmästerskap, långOK KlyftamoVästergötland288
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/8MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland0
distM
lör 22/8 - sön 23/8Hjortmedeln (över två dagar)OK SkogshjortarnaVästergötland683
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/8VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland547
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9DM, medel, VästergötlandBredareds IFVästergötland0
mästM
sön 6/9DM, stafett, VästergötlandHestra IFVästergötland0
mästSL
sön 6/9DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserHestra IFVästergötland0
distM
lör 12/9 - sön 13/9Ulricehamns OK medel (över två dagar)Ulricehamns OKVästergötland496
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/9DM, lång, VästergötlandUlricehamns OKVästergötland0
mästL
fre 18/9Ungdoms-SM, sprintFalköpings AIK OKVästergötland0
mästS
lör 19/9Ostlöpet, långFalköpings AIK OKVästergötland0
natL
lör 19/9Ungdoms-SM, långFalköpings AIK OKVästergötland0
mästL
sön 20/9Ungdoms-SM, distriktsstafettFalköpings AIK OKVästergötland0
natSL
sön 20/9Ostlöpet, medelFalköpings AIK OKVästergötland418
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/9 - sön 27/9Traneträffen, lång (över två dagar)OK TrananVästergötland460
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/9Traneträffen, medelOK TrananVästergötland0
natM
lör 3/10Bahco CupLidköpings VSKVästergötland341
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/10Orintos skogssprintOK OrintoVästergötland176
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/10Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötland0
distSL
sön 4/10Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland866
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/10Mini-Daladubbel, etapp 1, stafettOK SkogshjortarnaVästergötland111
distSUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/10Mini-Daladubbel, etapp 2, patrullOK SkogshjortarnaVästergötland248
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/10Stråkendubbeln, medelMullsjö SOKVästergötland351
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/10Stråkendubbeln, sprint + Öppet SkaraborgsmästerskapMullsjö SOKVästergötland238
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/10AxevallenattaIstrums SKVästergötland193
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland0
natSN
fre 6/11 - lör 7/11O-event, Sprint by Night (över två dagar)Borås GIFVästergötland672
distSN
1/11
lör 7/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland0
natS
lör 7/11 - sön 8/11O-event, Zoorienteringen (över två dagar)IK YmerVästergötland1052
distS
1/11
lör 7/11 - sön 8/11O-event, Up n' Downhill Sprint (över två dagar)Hestra IFVästergötland767
distS
1/11
sön 8/11O-event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötland0
natS
fre 13/11Öppet Skaraborgsmästerskap, natt Gudhems IFVästergötland127
mästLN
8/11
sön 27/12Mellandagsruschen, UlricehamnUlricehamns OKVästergötland-
distS

Annonser

Mila