Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

50 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Västergötlands Orienteringsförbund.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1
tor 2/1
fre 3/1
lör 4/1
sön 5/1
v 2mån 6/1
tis 7/1
ons 8/1
tor 9/1
fre 10/1
lör 11/1
sön 12/1
v 3mån 13/1
tis 14/1
ons 15/1
tor 16/1
fre 17/1
lör 18/1
sön 19/1
v 4mån 20/1
tis 21/1
ons 22/1
tor 23/1
fre 24/1
lör 25/1
sön 26/1
v 5mån 27/1
tis 28/1
ons 29/1
tor 30/1
fre 31/1
lör 1/2
sön 2/2
v 6mån 3/2
tis 4/2
ons 5/2
tor 6/2
fre 7/2
lör 8/2
sön 9/2
v 7mån 10/2
tis 11/2
ons 12/2
tor 13/2
fre 14/2
lör 15/2
sön 16/2
v 8mån 17/2
tis 18/2
ons 19/2
tor 20/2
fre 21/2
lör 22/2
sön 23/2
v 9mån 24/2
tis 25/2
ons 26/2
tor 27/2
fre 28/2
lör 29/2
sön 1/3
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3
tor 5/3
fre 6/3
lör 7/3
sön 8/3
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3
tor 12/3
fre 13/3
lör 14/3
sön 15/3
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3
tor 19/3POL TorsöHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
31/12
fre 20/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natMN
lör 21/3
sön 22/3
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3POL-RydaHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
31/12
fre 27/3
lör 28/3
sön 29/3
v 14mån 30/3
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4
fre 3/4DM, natt, VästergötlandIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 4/4Vallevåren med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
sön 5/4
v 15mån 6/4
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
fre 10/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natS
lör 11/4Öjetrampen, Five-O #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 12/4
v 16mån 13/4Vikingaträffen, Five-O #5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
tis 14/4
ons 15/4
tor 16/4
fre 17/4
lör 18/4Skaraborgsmästerskap, stafettHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 19/4
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4
tor 23/4
fre 24/4
lör 25/4
sön 26/4Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
v 18mån 27/4
tis 28/4
ons 29/4
tor 30/4
fre 1/5RSK-träffenRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 2/5
sön 3/5
v 19mån 4/5
tis 5/5
ons 6/5
tor 7/5
fre 8/5
lör 9/5
sön 10/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natL
v 20mån 11/5
tis 12/5
ons 13/5
tor 14/5
fre 15/5
lör 16/5PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
natP
sön 17/5DM, sprint, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
mästSS
PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
natP
v 21mån 18/5
tis 19/5
ons 20/5
tor 21/5
fre 22/5
lör 23/5Stråkensprinten, etapp 1 + Skaraborgsmästerskap, sprintMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
Stråkensprinten, etapp 2Mullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
sön 24/5Vargsprintarna, etapp 1OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
distS
Vargsprintarna, etapp 2OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
distS
v 22mån 25/5
tis 26/5
ons 27/5
tor 28/5
fre 29/5
lör 30/5
sön 31/5
v 23mån 1/6
tis 2/6
ons 3/6
tor 4/6
fre 5/6
lör 6/6Kinekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
Kinekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
sön 7/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natS
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6
tor 11/6
fre 12/6
lör 13/6
sön 14/6
v 25mån 15/6
tis 16/6
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6
v 26mån 22/6
tis 23/6
ons 24/6
tor 25/6
fre 26/6
lör 27/6
sön 28/6
v 27mån 29/6
tis 30/6
ons 1/7Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
distM
tor 2/7
fre 3/7
lör 4/7
sön 5/7
v 28mån 6/7
tis 7/7
ons 8/7
tor 9/7
fre 10/7
lör 11/7
sön 12/7
v 29mån 13/7
tis 14/7
ons 15/7
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7
tis 21/7
ons 22/7
tor 23/7
fre 24/7
lör 25/7
sön 26/7
v 31mån 27/7
tis 28/7
ons 29/7
tor 30/7
fre 31/7Tibrotrippeln, FredagsmedelnTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Ungdomens 10milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
natSL
lör 1/8Tibrotrippeln, LördagsmedelnTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 2/8Tibrotrippeln, SöndagslångenTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
v 32mån 3/8
tis 4/8
ons 5/8
tor 6/8
fre 7/8
lör 8/8Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 9/8Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8
tor 13/8
fre 14/8
lör 15/8
sön 16/8Skaraborgsmästerskap, långOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
distL
v 34mån 17/8
tis 18/8
ons 19/8
tor 20/8
fre 21/8
lör 22/8MariestadsmedelnMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
sön 23/8HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natL
v 35mån 24/8
tis 25/8
ons 26/8
tor 27/8
fre 28/8
lör 29/8
sön 30/8VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9
fre 4/9
lör 5/9DM, medel, VästergötlandBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästM
sön 6/9DM, stafett, VästergötlandHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
distM
v 37mån 7/9
tis 8/9
ons 9/9
tor 10/9
fre 11/9
lör 12/9
sön 13/9DM, lång, VästergötlandUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästL
v 38mån 14/9
tis 15/9
ons 16/9
tor 17/9
fre 18/9Ungdoms-SM, sprintFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
lör 19/9Faik medelFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Ungdoms-SM, långFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästL
sön 20/9OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
Ungdoms-SM, distriktsstafettFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natSL
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9
tor 24/9
fre 25/9
lör 26/9Traneträffen, långOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 27/9Traneträffen, medelOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natM
v 40mån 28/9
tis 29/9
ons 30/9
tor 1/10
fre 2/10
lör 3/10Bahco CupLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
distL
sön 4/10Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
distSL
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10
fre 9/10
lör 10/10
sön 11/10
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10
lör 17/10
sön 18/10
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10AxevallenattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLN
lör 24/10
sön 25/10
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10
lör 31/10
sön 1/11
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
natSN
lör 7/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natS
sön 8/11O-event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natS
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11
tor 12/11
fre 13/11Öppet Skaraborgsmästerskap, natt Gudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 14/11
sön 15/11
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11
sön 22/11
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12
sön 20/12
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser