Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

83 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Västergötland.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
sön 5/1Gröt-OL 2020OK FlundrehofVästergötland
klubbMK
sön 5/1Gröt-OL 2020 (2.0)OK FlundrehofVästergötland
klubbMKVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/1Skaraborg By NightIK GandvikVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/1Nattcup 3 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/1Skaraborgs By Night Tibro OKTibro OKVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/1OL-träningFalköpings AIK OKVästergötland
klubbL
tor 30/1Veteran-O GöteborgOK OrintoVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/1Natt-7:an 19/20 Etapp 5OK OrintoVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/2Vinterrace 5Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/2Skaraborg by night Istrums SKIstrums SKVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/2Vinterrace Etapp 6OK Flundrehof
Trollhättans SK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/2NattcupVänersborgs SKVästergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/2Vinterrace 7Trollhättans SOKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/2Natt-7:anIK YmerVästergötland
närLN
17/2
tor 20/2Skaraborg by Night VIILidköpings VSKVästergötland
närMN
17/2
Visa rutter i Livelox
sön 23/2Vinterrace 8 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närL
22/2*
tis 25/2Nattcup 5, TSOKTrollhättans SOKVästergötland
närLN
23/2
tis 3/3Skaraborg by night, OK KlyftamoOK KlyftamoVästergötland
närLN
1/3*
tor 19/3POL TorsöHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närL
31/12
fre 20/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland
natLN
15/3
tor 26/3POL-RydaHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötland
närL
31/12
sön 29/3VästgötapremiärenUlricehamns OKVästergötland
distM
22/3
tor 2/4POL-PetersburgHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötland
närL
30/3
fre 3/4DM, natt, VästergötlandIstrums SKVästergötland
mästLN
lör 4/4Vallevåren med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelIstrums SKVästergötland
distM
tis 7/4POL FlobyFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötland
närL
4/4
tor 9/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland
natLN
5/4
fre 10/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland
natS
5/4
lör 11/4Öjetrampen, Five-O #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natL
5/4
mån 13/4Vikingaträffen, Five-O #5Trollhättans SOKVästergötland
natM
5/4
tor 16/4POL-MostuganHjobygdens OK
OK Skogsstjärnan
Västergötland
närL
13/4
lör 18/4Skaraborgsmästerskap, stafettHjobygdens OKVästergötland
mästSL
tor 23/4POL AlbionHjobygdens OK
IK Albion
Västergötland
närL
20/4
sön 26/4Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland
natM
19/4
tis 28/4POL-AxvallHjobygdens OK
Istrums SK
Västergötland
närL
25/4
fre 1/5RSK-träffenRydboholms SKVästergötland
natM
tor 7/5POL-KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötland
närL
4/5
sön 10/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natL
tor 14/5POL-TräffHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötland
närL
12/5
lör 16/5PreO i VästBohuslän-Dals OF
Göteborgs OF
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
P
natP
sön 17/5DM, sprint, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötland
mästS
sön 17/5DM, sprintstafett, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötland
mästSS
sön 17/5PreO i VästBohuslän-Dals OF
Göteborgs OF
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
P
natP
tis 19/5POL TengeneFrämmestads IK
Hjobygdens OK
Västergötland
närL
16/5
lör 23/5StråkendubbelnMullsjö SOKVästergötland
distM
sön 24/5VargsprintarnaOK SkogsvargarnaVästergötland
distS
17/5
tor 28/5POL-VinningaHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötland
närL
25/5
tor 4/6POL-TibroHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötland
närL
1/6
lör 6/6KinekullesprintenOK KlyftamoVästergötland
natS
sön 7/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natS
tor 11/6POL-ÄlgamossenHjobygdens OKVästergötland
närL
8/6
sön 14/6 - tor 18/6O-camp 2020Västergötlands OFVästergötland
närL
7/6
tis 16/6Minitjoget i SätilaOK RävenVästergötland
närSS
13/6
ons 1/7Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland
distM
fre 31/7Tibrotrippeln, FredagsmedelnTibro OKVästergötland
natM
fre 31/7Ungdomens 10milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natSL
lör 1/8Tibrotrippeln, LördagsmedelnTibro OKVästergötland
natM
sön 2/8Tibrotrippeln, SöndagslångenTibro OKVästergötland
natL
lör 8/8Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötland
natM
sön 9/8Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötland
natL
sön 9/8PreO, DM, Bohuslän-Dal + Göteborg + VästergötlandGöteborgs OF
Stenungsunds OK
Västergötlands OF
Göteborg
Bohuslän-Dal
Västergötland
P
mästL
sön 16/8Skaraborgsmästerskap, långOK KlyftamoVästergötland
distL
lör 22/8MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland
distM
sön 23/8HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natL
sön 30/8VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natM
lör 5/9DM, medel, VästergötlandBredareds IFVästergötland
mästM
sön 6/9DM, stafett, VästergötlandHestra IFVästergötland
mästSL
sön 6/9DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserHestra IFVästergötland
distM
sön 13/9DM, lång, VästergötlandUlricehamns OKVästergötland
mästL
fre 18/9Ungdoms-SM, sprintFalköpings AIK OKVästergötland
mästS
lör 19/9Faik medelFalköpings AIK OKVästergötland
natM
lör 19/9Ungdoms-SM, långFalköpings AIK OKVästergötland
mästL
sön 20/9OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natL
sön 20/9Ungdoms-SM, distriktsstafettFalköpings AIK OKVästergötland
natSL
lör 26/9Traneträffen, långOK TrananVästergötland
natL
sön 27/9Traneträffen, medelOK TrananVästergötland
natM
lör 3/10Bahco CupLidköpings VSKVästergötland
distL
sön 4/10Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötland
distSL
fre 23/10AxevallenattaIstrums SKVästergötland
distLN
fre 6/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSN
lör 7/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natS
sön 8/11O-event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötland
natS
fre 13/11Öppet Skaraborgsmästerskap, natt Gudhems IFVästergötland
mästLN

Annonser