Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

186 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Uppland, klubbtävling, närtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
sön 5/1Vinter-OLRimbo SOKUppland65
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/1LuffarliganVallentuna-Össeby OLUppland0
närL
fre 24/1Vintercupen Etapp 4OK EnenUppland22
klubbMNResultat
sön 26/1Långhundra Laddar och Ler - InomhusorienteringLånghundra IFUppland76
klubbS
sön 2/2Vintercupen Etapp 5OK EnenUppland34
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/2LuffarliganVallentuna-Össeby OLUppland0
närL
lör 8/2Provlöpning O-ringen träningspaketRasbo IKUppland40
närL
sön 16/2Vintercupen Etapp 6OK EnenUppland31
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/2Vintercupen Etapp 7OK EnenUppland21
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 25/2OK Roslagens Natt-CupOK RoslagenUppland14
närLResultat
tis 25/2Långhundra laddar och ler, etapp 2Långhundra IFUppland50
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/3Vintercupen Etapp 8OK EnenUppland27
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/3Upptaktsdag för Upplands ungdomar 13-16 årSigtuna OKUppland2
närM
tis 10/3OK Roslagens Natt-CupOK RoslagenUppland16
närLResultat
tor 12/3VeterantourOK RoslagenUppland75
närMResultat
tor 19/3RoslagsveteranernaVallentuna-Össeby OLUppland0
närL
tis 24/3OK Roslagens Natt-CupOK RoslagenUppland18
närLResultat
tor 26/3KM natt för VÖOL, WOK och OKÖVallentuna-Össeby OLUppland51
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/3Rimbo SOKRimbo SOKUppland-
närLVisa rutter i Livelox
sön 29/3TräningstävlingVallentuna-Össeby OLUppland75
närM
ons 1/4Veckans träning OK Rodhen 1/4-12/4OK RodhenUppland-
närM
ons 1/4 - sön 17/5Veckans bana 1-5 tills 17-5Rimbo SOKUppland-
närLVisa rutter i Livelox
lör 4/44-april-orienteringenOK EnenUppland24
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 4/4Veckans bana från DM-medel 2019 4/4 till 19/4OK RodhenUppland-
närM
sön 5/4Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUppland0
närL
mån 6/4 - tis 7/4Påskkarusellen AlsikeLånghundra IFUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 7/4 - mån 13/4Motions OL Rånäs OK /Veckans bana 7-13/4Rånäs OKUppland0
närLVisa rutter i Livelox
ons 8/4 - tor 9/4Påskkarusellen ElljusspåretLånghundra IFUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 9/4Veckans träning OK Rodhen 8/4 till 26/4OK RodhenUppland-
närM
tor 9/4Kexjakten Rasbo 5-ORasbo IKUppland20
klubbLNVisa rutter i Livelox
fre 10/4 - lör 11/4Påskkarusellen ÄngbyLånghundra IFUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
fre 10/4Sprintfreda´n Rasbo 5-ORasbo IKUppland21
klubbSVisa rutter i Livelox
lör 11/4 - lör 18/4Veckans banaRimbo SOKUppland-
närLVisa rutter i Livelox
lör 11/4Gåvstatrampen Rasbo 5-ORasbo IKUppland30
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 12/4Årbylunken Rasbo 5-ORasbo IKUppland32
klubbMVisa rutter i Livelox
mån 13/4VårmästerskapetVallentuna-Össeby OLUppland11
klubbM
mån 13/4Annandagsträffen Rasbo 5-ORasbo IKUppland29
klubbMVisa rutter i Livelox
tis 14/4KlubbträningOK EnenUppland15
klubbLVisa rutter i Livelox
ons 15/4 - sön 26/4Veckans banaOK RodhenUppland-
närM
tor 16/4 - fre 15/5Veteran motionOK RoslagenUppland0
klubbM
lör 18/4Klubbmästerskap Rånäs OKOK Rodhen
Rånäs OK
Uppland23
klubbMResultat
sön 19/4 - sön 26/4L100 veckans bana V17Långhundra IFUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 19/4 - sön 3/5Veckans banaRimbo SOKUppland-
närLVisa rutter i Livelox
sön 19/4Medel KM OK RodhenUppland50
närMResultat
tis 21/4Träning 21/4 i FjärdhundraOK EnenUppland19
närMVisa rutter i Livelox
lör 25/4 - sön 10/5Träningsbanor V18-19Rånäs OKUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 26/4 - tor 30/4Träningsorientering v18Sigtuna OKUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 27/4 - lör 2/5L-100, veckans bana V18Långhundra IFUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 28/4Kompassträning StorskogenOK EnenUppland17
närM
ons 29/4TeknikträningOK RodhenUppland0
klubbL
fre 1/5Veckans bana Ånö 1/5-10/5OK RodhenUppland-
närL
fre 1/51 maj-orienteringenOK EnenUppland26
klubbM
sön 3/5 - fre 8/5Träningsorientering v19Sigtuna OKUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 4/5Veckans bana V19 OK Linne'OK LinnéUppland-
närL
mån 4/5 - sön 17/5Träningsbanor vecka 19-20Rasbo IKUppland-
närLVisa rutter i Livelox
tis 5/5SprintträningOK EnenUppland17
klubbM
ons 6/5TeknikträningOK RodhenUppland0
klubbL
ons 6/5 - tis 12/5Veckans bana Gimo V19OK RodhenUppland-
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 7/5Provlöpning O-ringen Uppsala 2021 träningsrace Björklinge SOK
IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Uppland6
närL
sön 10/5 - lör 16/5Träningsorientering v20Sigtuna OKUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 10/5ÖstunasnurrenLånghundra IFUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 11/5Veckans bana V20 OK Linne'OK LinnéUppland-
närL
mån 11/5 - sön 17/5L-100, veckans bana V20Långhundra IFUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 11/5 - sön 24/5Rånäs OK Veckans bana vecka 20 - 21 Rånäs OKUppland-
klubbMVisa rutter i Livelox
tis 12/5Lång-KM för Sigtuna OKJärfälla OK
Sigtuna OK
Stockholm
Uppland
38
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/5Klubbträning FagerskogenOK EnenUppland18
klubbMVisa rutter i Livelox
ons 13/5Teknikträning ÖregrundOK RodhenUppland2
klubbL
fre 15/5 - sön 24/5Veckans Bana ÖregrundOK RodhenUppland-
närL
fre 15/5Öppet Roslagsmästerskap Sprint Rimbo SOKUppland17
närS
sön 17/5 - sön 31/5OL-träningRimbo SOKUppland-
närMVisa rutter i Livelox
sön 17/5FlygaremedelnIF ThorUppland-
klubbM
sön 17/5 - fre 22/5Träningsorientering v21Sigtuna OKUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 18/5Veckans bana V21 OK LinnéOK LinnéUppland-
närM
mån 18/5 - sön 24/5L-100, veckans bana V21Långhundra IFUppland-
klubbMVisa rutter i Livelox
tis 19/5Till Skogs #2Vallentuna-Össeby OLUppland0
närM
tor 21/5 - sön 31/5Veckans slingor i ÖregrundOK RodhenUppland-
närM
lör 23/5 - sön 31/5Veckans bana 23-31/5 vid Växplats NybynRånäs OKUppland-
närMVisa rutter i Livelox
sön 24/5 - tor 28/5Träningsorientering v22Sigtuna OKUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 25/5Veckans bana V22 OK LinnéOK LinnéUppland-
närL
tis 26/5BulkenOK EnenUppland25
klubbMResultat
tor 28/5Veckans bana Östhammar 28/5-7/6OK RodhenUppland-
närM
tor 28/5 - sön 7/6Motionsorientering UpplandOK RodhenUppland2
närMVisa rutter i Livelox
lör 30/5Sprintstafett för Rånäs OKRånäs OKUppland21
klubbSVisa rutter i Livelox
sön 31/5 - fre 5/6Träningsorientering v23Sigtuna OKUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 1/6Veckans bana V23 OK LinnéOK LinnéUppland-
närL
mån 1/6 - lör 1/8IF Thor motionsorienteringIF ThorUppland-
närM
mån 1/6 - sön 14/6Öppna träningsbanor V23-24Rånäs OKUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 2/6Säsongsavslutning (OK Linné-U-Ringen)OK LinnéUppland170
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/6 - ons 10/6Klubbträning 3-dagars E1 GrillbyOK EnenUppland28
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/6OKR KM Sprint OK RoslagenUppland43
klubbSResultat
tor 4/6Veckans bana Östhammar 4/6-14/6OK RodhenUppland-
närM
sön 7/6Lång-KM för Järfälla OKJärfälla OK
Sigtuna OK
Stockholm
Uppland
79
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 8/6Veckans bana V24 OK LinnéOK LinnéUppland-
närL
tis 9/6 - sön 21/6OKR Veckans bana 24-25OK RoslagenUppland-
närLVisa rutter i Livelox
lör 13/6 - lör 20/6Klubbträning 3-dagars E2 ÖrsundsbroOK EnenUppland35
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/6KM medelIF ThorUppland111
klubbLResultat
sön 14/6 - tis 30/6Träningsorientering v 25-26Sigtuna OKUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 15/6Veckans bana V25 OK LinnéOK LinnéUppland-
närL
tis 16/6KM lång för VÖOL OKÖ WOKVallentuna-Össeby OLUppland75
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/6OKR KM MedelOK RoslagenUppland41
klubbMResultat
ons 17/6 - tis 30/6Roslagsstoppet (Söderhall) Veckans bana 17-30/6Vallentuna-Össeby OLUppland-
närMVisa rutter i Livelox
ons 17/6Sprint KMOK RodhenUppland48
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/6 - mån 22/6Klubbträning 3-dagars E3 BålstaOK EnenUppland23
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/6 - sön 5/7OKR Veckans bana 26-27OK RoslagenUppland0
närLVisa rutter i Livelox
tis 23/6 - sön 28/6Motionsorientering i UpplandRasbo IKUppland9
närLVisa rutter i Livelox
tis 23/6Figges 2020Vallentuna-Össeby OLUppland35
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/7 - sön 26/7Sommar-OLRimbo SOKUppland-
närLVisa rutter i Livelox
mån 6/7 - sön 19/7OKR Veckans bana 28-29OK RoslagenUppland-
närMVisa rutter i Livelox
tis 7/7 - sön 12/7Veckans bana v28 - EdaLånghundra IFUppland-
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 9/7 - sön 19/7OKR Veckans Bana SprintOK RoslagenUppland-
närSVisa rutter i Livelox
mån 13/7 - sön 26/7OKR Veckans bana 29-30 RialaOK RoslagenUppland-
närLVisa rutter i Livelox
tis 14/7Älvsbyberget2020IF ThorUppland19
klubbMResultat
sön 19/7Sommarträning på O-Ringens träningsbanor i HammarskogOK LinnéUppland26
klubbLResultat
mån 20/7 - sön 2/8OKR Veckans bana 30-31OK RoslagenUppland-
närLVisa rutter i Livelox
lör 25/7Femte etappenOK RodhenUppland17
M
närM
sön 26/7 - sön 9/8Veckans bana Favorit i repris vid Växplats NybynRånäs OKUppland-
närM
tis 4/8 - lör 15/8OKR Veckans bana 32-33OK RoslagenUppland-
närLVisa rutter i Livelox
tis 4/8 - sön 16/8Roslagsveteranerna 4-14 augustiVallentuna-Össeby OLUppland-
närMVisa rutter i Livelox
tor 6/8 - ons 26/8Veckans bana 6-26 Aug.Rimbo SOKUppland-
närLVisa rutter i Livelox
mån 10/8Veckans bana V33 OK Linne'OK LinnéUppland-
närL
mån 17/8Veckans bana V34 OK Linne'OK LinnéUppland-
närL
mån 17/8 - sön 30/8OKR Veckans bana 34-35OK RoslagenUppland-
närMVisa rutter i Livelox
tis 18/8TisdagsträningOK EnenUppland11
närM
tis 18/8Motionsorientering i UpplandRasbo IKUppland13
närLVisa rutter i Livelox
tis 18/8U-Ringen etapp 1IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland0
närM
fre 21/8 - lör 5/9Veckans bana 35-36Rasbo IKUppland-
närL
mån 24/8Veckans bana V35 OK Linne'OK LinnéUppland-
närL
mån 24/8 - sön 6/9Roslagsveteranerna 24/8 till 6/9Länna IFUppland0
närMVisa rutter i Livelox
tis 25/8 - sön 6/9Veckans bana V35-36Rånäs OKUppland-
klubbL
tis 25/8Thoringen Etapp 1 Start 17-17.30IF ThorUppland50
klubbMResultat
tis 25/8Thoringen Etapp 1 Start 17.30-18.00IF ThorUppland50
klubbLResultat
tis 25/8Thoringen Etapp 1 Start 18.00-18.30IF ThorUppland50
klubbMResultat
tis 25/8 - sön 30/8Veckans bana v 35Långhundra IFUppland-
närLVisa rutter i Livelox
tis 25/8U-Ringen etapp 2IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland0
närM
sön 30/8Vistebysprinten individuellRasbo IKUppland31
närSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/8Vistebysprinten sprintstafettRasbo IKUppland21
närSSVisa rutter i LiveloxStarttider
sön 30/8 - tis 8/9Veckans banaOK RoslagenUppland-
närLVisa rutter i Livelox
tis 1/9 - fre 11/9Veckans bana v36-37Långhundra IFUppland-
närMVisa rutter i Livelox
tis 1/9ThOringen Etapp 2 start 17:00-17:30IF ThorUppland36
klubbMResultat
tis 1/9ThOringen etapp 2 Start 17:30-18:00IF ThorUppland36
klubbMResultat
tis 1/9OL-träning BredsandOK EnenUppland14
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/9ThOringen Etapp 2 Start 18:00-18:30IF ThorUppland36
klubbMResultat
tis 1/9U-Ringen etapp 3IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland0
närM
mån 7/9Veckans bana V37 OK Linne'OK LinnéUppland-
närL
tis 8/9Klubbträning 8/9Länna IFUppland10
klubbM
tis 8/9ThOringen etapp 3 FINALIF ThorUppland49
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 8/9OL-träning GådeOK EnenUppland10
klubbMVisa rutter i Livelox
ons 9/9 - tor 10/9Roslags Cupen medeldistansOK RoslagenUppland-
klubbMVisa rutter i Livelox
ons 9/9Lång KMOK RodhenUppland33
klubbLResultat
tor 10/9Motionsorientering UpplandOK RodhenUppland0
närM
mån 14/9Veckans bana V38 OK Linne'OK LinnéUppland-
närL
tis 15/9Klubbträning 15/9Länna IFUppland7
klubbM
tis 15/9 - sön 27/9Veckans bana V38-39Rånäs OKUppland-
klubbL
tis 15/9OL-träning BlåbärskärretOK EnenUppland7
klubbMResultat
tis 15/9 - sön 20/9Veckans bana v38 -StenbyplatånLånghundra IFUppland-
närLVisa rutter i Livelox
mån 21/9Veckans bana V39 OK Linne'OK LinnéUppland-
närL
tis 22/9 - sön 27/9Klubbträning v 39Länna IFUppland3
klubbM
tis 22/9OL-träning EkolsundOK EnenUppland9
klubbMVisa rutter i Livelox
fre 25/9 - lör 3/10Veckans bana 25-9 - 3-10Rimbo SOKUppland-
närLVisa rutter i Livelox
lör 26/9U-Ringen som tvåklubbstävlingIF Thor
OK Linné
Uppland92
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/9Dag KM 2020Länna IFUppland39
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/9OL-träning FjärdhundraOK EnenUppland15
klubbMVisa rutter i Livelox
mån 28/9Veckans bana V40 OK Linne'OK LinnéUppland-
närL
tis 6/10Natt-KM i Lillkyrka (felaktig)OK EnenUppland1
klubbMN
tis 6/10Natt-KM i LillkyrkaOK EnenUppland8
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/10Natt-KMSigtuna OKUppland18
klubbMNVisa rutter i Livelox
mån 12/10Veckans nattbana V42 OK LinnéOK LinnéUppland-
närL
mån 19/10Veckans nattbana V43 OK LinnéOK LinnéUppland-
närLN
tor 22/10Natt-KMRasbo IKUppland16
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 22/10Nattsprint OL SkolaIF ThorUppland77
klubbSResultat
mån 26/10Veckans nattbana V44 OK LinnéOK LinnéUppland-
närLN
fre 30/10Höst Öst StrömsbromedelnOK RodhenUppland29
närMResultat
fre 30/10Höst-Öst i LunsenOK LinnéUppland53
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 2/11Veckans nattbana V45 OK LinnéOK LinnéUppland-
närLN
mån 9/11Veckans nattbana V46 OK LinnéOK LinnéUppland-
närLN
tor 12/11OK Enen Motions-OLOK EnenUppland171
närLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 16/11Veckans nattbana V47 OK LinnéOK LinnéUppland-
närLVisa rutter i Livelox
fre 20/11Veckans nattbana V48 OK LinnéOK LinnéUppland-
närLN
lör 28/11 - tis 15/12Advents-OL SkogRimbo SOKUppland-
närLVisa rutter i Livelox
lör 28/11 - tis 15/12Advents-OL stadRimbo SOKUppland-
närLVisa rutter i Livelox
lör 28/11Vintercupen Etapp 1OK EnenUppland46
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 29/11SkinkloppetRimbo SOKUppland3
närLVisa rutter i Livelox
mån 30/11Veckans nattbana V49 OK LinnéOK LinnéUppland-
närLNVisa rutter i Livelox
lör 5/12L100 Medel-KMLånghundra IFUppland27
klubbM
3/12
lör 12/12Vintercupen Etapp 2 (Skinkloppet)OK EnenUppland8
klubbM
10/12
lör 26/12Vintercupen Etapp 3 (Annandagsloppet)OK EnenUppland1
klubbM
22/12

Annonser