Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

217 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Upplands Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 22 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
sön 5/1Vinter-OLRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund65
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/1LuffarliganVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund0
närL
fre 24/1Vintercupen Etapp 4OK EnenUpplands Orienteringsförbund22
klubbMNResultat
sön 26/1Långhundra Laddar och Ler - InomhusorienteringLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund76
klubbS
sön 2/2Vintercupen Etapp 5OK EnenUpplands Orienteringsförbund34
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/2LuffarliganVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund0
närL
lör 8/2Provlöpning O-ringen träningspaketRasbo IKUpplands Orienteringsförbund40
närL
sön 16/2Vintercupen Etapp 6OK EnenUpplands Orienteringsförbund31
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/2Vintercupen Etapp 7OK EnenUpplands Orienteringsförbund21
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 25/2OK Roslagens Natt-CupOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund14
närLResultat
tis 25/2Långhundra laddar och ler, etapp 2Långhundra IFUpplands Orienteringsförbund50
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/3Vintercupen Etapp 8OK EnenUpplands Orienteringsförbund27
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/3Upptaktsdag för Upplands ungdomar 13-16 årSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund2
närM
tis 10/3OK Roslagens Natt-CupOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund16
närLResultat
tor 12/3VeterantourOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund75
närMResultat
tor 19/3RoslagsveteranernaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund0
närL
tis 24/3OK Roslagens Natt-CupOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund18
närLResultat
tor 26/3KM natt för VÖOL, WOK och OKÖVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund51
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/3Rimbo SOKRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
sön 29/3TräningstävlingVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund75
närM
ons 1/4Veckans träning OK Rodhen 1/4-12/4OK RodhenUpplands Orienteringsförbund-
närM
ons 1/4 - sön 17/5Veckans bana 1-5 tills 17-5Rimbo SOKUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
lör 4/44-april-orienteringenOK EnenUpplands Orienteringsförbund24
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 4/4Veckans bana från DM-medel 2019 4/4 till 19/4OK RodhenUpplands Orienteringsförbund-
närM
lör 4/4LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund225
natM
sön 5/4RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund14
natSL
sön 5/4Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUpplands Orienteringsförbund0
närL
mån 6/4 - tis 7/4Påskkarusellen AlsikeLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 7/4 - mån 13/4Motions OL Rånäs OK /Veckans bana 7-13/4Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund0
närLVisa rutter i Livelox
ons 8/4 - tor 9/4Påskkarusellen ElljusspåretLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 9/4Veckans träning OK Rodhen 8/4 till 26/4OK RodhenUpplands Orienteringsförbund-
närM
tor 9/4Kexjakten Rasbo 5-ORasbo IKUpplands Orienteringsförbund20
klubbLNVisa rutter i Livelox
fre 10/4 - lör 11/4Påskkarusellen ÄngbyLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
fre 10/4Sprintfreda´n Rasbo 5-ORasbo IKUpplands Orienteringsförbund21
klubbSVisa rutter i Livelox
lör 11/4 - lör 18/4Veckans banaRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
lör 11/4Gåvstatrampen Rasbo 5-ORasbo IKUpplands Orienteringsförbund30
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 12/4Årbylunken Rasbo 5-ORasbo IKUpplands Orienteringsförbund32
klubbMVisa rutter i Livelox
mån 13/4VårmästerskapetVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund11
klubbM
mån 13/4Annandagsträffen Rasbo 5-ORasbo IKUpplands Orienteringsförbund29
klubbMVisa rutter i Livelox
tis 14/4KlubbträningOK EnenUpplands Orienteringsförbund15
klubbLVisa rutter i Livelox
ons 15/4 - sön 26/4Veckans banaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund-
närM
tor 16/4 - fre 15/5Veteran motionOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund0
klubbM
lör 18/4Klubbmästerskap Rånäs OKOK Rodhen
Rånäs OK
Upplands Orienteringsförbund23
klubbMResultat
sön 19/4 - sön 26/4L100 veckans bana V17Långhundra IFUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 19/4 - sön 3/5Veckans banaRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
sön 19/4Medel KM OK RodhenUpplands Orienteringsförbund50
närMResultat
tis 21/4Träning 21/4 i FjärdhundraOK EnenUpplands Orienteringsförbund19
närMVisa rutter i Livelox
fre 24/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund69
natLN
lör 25/4Uppsala möte, medelIF ThorUpplands Orienteringsförbund133
natM
lör 25/4 - sön 10/5Träningsbanor V18-19Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 26/4Uppsala möte, långOK LinnéUpplands Orienteringsförbund0
natL
sön 26/4 - tor 30/4Träningsorientering v18Sigtuna OKUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 27/4 - lör 2/5L-100, veckans bana V18Långhundra IFUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 28/4Kompassträning StorskogenOK EnenUpplands Orienteringsförbund17
närM
ons 29/4TeknikträningOK RodhenUpplands Orienteringsförbund0
klubbL
fre 1/5Veckans bana Ånö 1/5-10/5OK RodhenUpplands Orienteringsförbund-
närL
fre 1/51 maj-orienteringenOK EnenUpplands Orienteringsförbund26
klubbM
sön 3/5 - fre 8/5Träningsorientering v19Sigtuna OKUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 4/5Veckans bana V19 OK Linne'OK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närL
mån 4/5 - sön 17/5Träningsbanor vecka 19-20Rasbo IKUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
tis 5/5SprintträningOK EnenUpplands Orienteringsförbund17
klubbM
ons 6/5TeknikträningOK RodhenUpplands Orienteringsförbund0
klubbL
ons 6/5 - tis 12/5Veckans bana Gimo V19OK RodhenUpplands Orienteringsförbund-
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 7/5Provlöpning O-ringen Uppsala 2021 träningsrace Björklinge SOK
IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund6
närL
fre 8/5Swedish League, #3 (WRE), seniorer, sprintOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund23
intS
lör 9/5Swedish League, #3, juniorer, medel, med RoslagshelgOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund58
natM
sön 10/5Swedish League, #4 (WRE), lång, med RoslagshelgOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund75
intL
sön 10/5 - lör 16/5Träningsorientering v20Sigtuna OKUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 10/5ÖstunasnurrenLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 11/5Veckans bana V20 OK Linne'OK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närL
mån 11/5 - sön 17/5L-100, veckans bana V20Långhundra IFUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 11/5 - sön 24/5Rånäs OK Veckans bana vecka 20 - 21 Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund-
klubbMVisa rutter i Livelox
tis 12/5Lång-KM för Sigtuna OKJärfälla OK
Sigtuna OK
Stockholm
Upplands Orienteringsförbund
38
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/5Klubbträning FagerskogenOK EnenUpplands Orienteringsförbund18
klubbMVisa rutter i Livelox
ons 13/5Teknikträning ÖregrundOK RodhenUpplands Orienteringsförbund2
klubbL
fre 15/5 - sön 24/5Veckans Bana ÖregrundOK RodhenUpplands Orienteringsförbund-
närL
fre 15/5Öppet Roslagsmästerskap Sprint Rimbo SOKUpplands Orienteringsförbund17
närS
sön 17/5 - sön 31/5OL-träningRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund-
närMVisa rutter i Livelox
sön 17/5FlygaremedelnIF ThorUpplands Orienteringsförbund-
klubbM
sön 17/5 - fre 22/5Träningsorientering v21Sigtuna OKUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 18/5Veckans bana V21 OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närM
mån 18/5 - sön 24/5L-100, veckans bana V21Långhundra IFUpplands Orienteringsförbund-
klubbMVisa rutter i Livelox
tis 19/5Till Skogs #2Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund0
närM
tor 21/5DM, sprint, Gästrikland+UpplandOK Triangeln
Österfärnebo IF
Upplands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
0
mästS
tor 21/5 - sön 31/5Veckans slingor i ÖregrundOK RodhenUpplands Orienteringsförbund-
närM
lör 23/5 - sön 31/5Veckans bana 23-31/5 vid Växplats NybynRånäs OKUpplands Orienteringsförbund-
närMVisa rutter i Livelox
sön 24/5 - tor 28/5Träningsorientering v22Sigtuna OKUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 25/5Veckans bana V22 OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närL
tis 26/5BulkenOK EnenUpplands Orienteringsförbund25
klubbMResultat
tor 28/5Veckans bana Östhammar 28/5-7/6OK RodhenUpplands Orienteringsförbund-
närM
tor 28/5 - sön 7/6Motionsorientering UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund2
närMVisa rutter i Livelox
lör 30/5Sprintstafett för Rånäs OKRånäs OKUpplands Orienteringsförbund21
klubbSVisa rutter i Livelox
sön 31/5 - fre 5/6Träningsorientering v23Sigtuna OKUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 1/6Veckans bana V23 OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närL
mån 1/6 - lör 1/8IF Thor motionsorienteringIF ThorUpplands Orienteringsförbund-
närM
mån 1/6 - sön 14/6Öppna träningsbanor V23-24Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 2/6Säsongsavslutning (OK Linné-U-Ringen)OK LinnéUpplands Orienteringsförbund170
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/6 - ons 10/6Klubbträning 3-dagars E1 GrillbyOK EnenUpplands Orienteringsförbund28
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/6OKR KM Sprint OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund43
klubbSResultat
tor 4/6Veckans bana Östhammar 4/6-14/6OK RodhenUpplands Orienteringsförbund-
närM
sön 7/6Lång-KM för Järfälla OKJärfälla OK
Sigtuna OK
Stockholm
Upplands Orienteringsförbund
79
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 8/6Veckans bana V24 OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närL
tis 9/6 - sön 21/6OKR Veckans bana 24-25OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
lör 13/6 - lör 20/6Klubbträning 3-dagars E2 ÖrsundsbroOK EnenUpplands Orienteringsförbund35
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/6KM medelIF ThorUpplands Orienteringsförbund111
klubbLResultat
sön 14/6 - tis 30/6Träningsorientering v 25-26Sigtuna OKUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 15/6Veckans bana V25 OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närL
tis 16/6KM lång för VÖOL OKÖ WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund75
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/6OKR KM MedelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund41
klubbMResultat
ons 17/6 - tis 30/6Roslagsstoppet (Söderhall) Veckans bana 17-30/6Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund-
närMVisa rutter i Livelox
ons 17/6Sprint KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund48
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/6 - mån 22/6Klubbträning 3-dagars E3 BålstaOK EnenUpplands Orienteringsförbund23
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/6 - sön 5/7OKR Veckans bana 26-27OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund0
närLVisa rutter i Livelox
tis 23/6 - sön 28/6Motionsorientering i UpplandRasbo IKUpplands Orienteringsförbund9
närLVisa rutter i Livelox
tis 23/6Figges 2020Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund35
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/7 - sön 26/7Sommar-OLRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
mån 6/7 - sön 19/7OKR Veckans bana 28-29OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund-
närMVisa rutter i Livelox
tis 7/7 - sön 12/7Veckans bana v28 - EdaLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund-
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 9/7 - sön 19/7OKR Veckans Bana SprintOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund-
närSVisa rutter i Livelox
mån 13/7 - sön 26/7OKR Veckans bana 29-30 RialaOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
tis 14/7Älvsbyberget2020IF ThorUpplands Orienteringsförbund19
klubbMResultat
sön 19/7Sommarträning på O-Ringens träningsbanor i HammarskogOK LinnéUpplands Orienteringsförbund26
klubbLResultat
mån 20/7 - sön 2/8OKR Veckans bana 30-31OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
lör 25/7Femte etappenOK RodhenUpplands Orienteringsförbund17
M
närM
sön 26/7 - sön 9/8Veckans bana Favorit i repris vid Växplats NybynRånäs OKUpplands Orienteringsförbund-
närM
tis 4/8 - lör 15/8OKR Veckans bana 32-33OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
tis 4/8 - sön 16/8Roslagsveteranerna 4-14 augustiVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund-
närMVisa rutter i Livelox
tor 6/8 - ons 26/8Veckans bana 6-26 Aug.Rimbo SOKUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
mån 10/8Veckans bana V33 OK Linne'OK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närL
lör 15/8VÖOL-dubbeln, dag 1Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund0
natM
sön 16/8VÖOL-dubbeln, dag 2Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund0
natM
mån 17/8Veckans bana V34 OK Linne'OK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närL
mån 17/8 - sön 30/8OKR Veckans bana 34-35OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund-
närMVisa rutter i Livelox
tis 18/8TisdagsträningOK EnenUpplands Orienteringsförbund11
närM
tis 18/8Motionsorientering i UpplandRasbo IKUpplands Orienteringsförbund13
närLVisa rutter i Livelox
tis 18/8U-Ringen etapp 1IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund0
närM
fre 21/8 - lör 5/9Veckans bana 35-36Rasbo IKUpplands Orienteringsförbund-
närL
mån 24/8Veckans bana V35 OK Linne'OK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närL
mån 24/8 - sön 6/9Roslagsveteranerna 24/8 till 6/9Länna IFUpplands Orienteringsförbund0
närMVisa rutter i Livelox
tis 25/8 - sön 6/9Veckans bana V35-36Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund-
klubbL
tis 25/8Thoringen Etapp 1 Start 17-17.30IF ThorUpplands Orienteringsförbund50
klubbMResultat
tis 25/8Thoringen Etapp 1 Start 17.30-18.00IF ThorUpplands Orienteringsförbund50
klubbLResultat
tis 25/8Thoringen Etapp 1 Start 18.00-18.30IF ThorUpplands Orienteringsförbund50
klubbMResultat
tis 25/8 - sön 30/8Veckans bana v 35Långhundra IFUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
tis 25/8U-Ringen etapp 2IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund0
närM
sön 30/8Vistebysprinten individuellRasbo IKUpplands Orienteringsförbund31
närSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/8Vistebysprinten sprintstafettRasbo IKUpplands Orienteringsförbund21
närSSVisa rutter i LiveloxStarttider
sön 30/8 - tis 8/9Veckans banaOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
tis 1/9 - fre 11/9Veckans bana v36-37Långhundra IFUpplands Orienteringsförbund-
närMVisa rutter i Livelox
tis 1/9ThOringen Etapp 2 start 17:00-17:30IF ThorUpplands Orienteringsförbund36
klubbMResultat
tis 1/9ThOringen etapp 2 Start 17:30-18:00IF ThorUpplands Orienteringsförbund36
klubbMResultat
tis 1/9OL-träning BredsandOK EnenUpplands Orienteringsförbund14
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/9ThOringen Etapp 2 Start 18:00-18:30IF ThorUpplands Orienteringsförbund36
klubbMResultat
tis 1/9U-Ringen etapp 3IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund0
närM
fre 4/9DM, natt, UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund0
mästLN
lör 5/9PreO, Dag-DMBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund0
P
mästP
lör 5/9PreO, Natt-DMOK LinnéUpplands Orienteringsförbund0
P
mästPN
lör 5/9OK Rodhen GåningsmyranOK RodhenUpplands Orienteringsförbund143
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9OK Rodhen KällbergaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund126
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, lång, UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund0
mästL
sön 6/9PreO, TempO-DMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund0
P
mästT
mån 7/9Veckans bana V37 OK Linne'OK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närL
tis 8/9Klubbträning 8/9Länna IFUpplands Orienteringsförbund10
klubbM
tis 8/9ThOringen etapp 3 FINALIF ThorUpplands Orienteringsförbund49
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 8/9OL-träning GådeOK EnenUpplands Orienteringsförbund10
klubbMVisa rutter i Livelox
ons 9/9 - tor 10/9Roslags Cupen medeldistansOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund-
klubbMVisa rutter i Livelox
ons 9/9Lång KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund33
klubbLResultat
tor 10/9Motionsorientering UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund0
närM
lör 12/9DM, stafett, Västmanland + Uppland, individuella öppna klasserSala OK
Upplands Orienteringsförbund
Västmanland
Upplands Orienteringsförbund
0
distM
sön 13/9DM, medel, UpplandRånäs OKUpplands Orienteringsförbund444
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 14/9Veckans bana V38 OK Linne'OK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närL
tis 15/9Klubbträning 15/9Länna IFUpplands Orienteringsförbund7
klubbM
tis 15/9 - sön 27/9Veckans bana V38-39Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund-
klubbL
tis 15/9OL-träning BlåbärskärretOK EnenUpplands Orienteringsförbund7
klubbMResultat
tis 15/9 - sön 20/9Veckans bana v38 -StenbyplatånLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
mån 21/9Veckans bana V39 OK Linne'OK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närL
tis 22/9 - sön 27/9Klubbträning v 39Länna IFUpplands Orienteringsförbund3
klubbM
tis 22/9OL-träning EkolsundOK EnenUpplands Orienteringsförbund9
klubbMVisa rutter i Livelox
fre 25/9 - lör 3/10Veckans bana 25-9 - 3-10Rimbo SOKUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
lör 26/9U-Ringen som tvåklubbstävlingIF Thor
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund92
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/9Dag KM 2020Länna IFUpplands Orienteringsförbund39
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/9OL-träning FjärdhundraOK EnenUpplands Orienteringsförbund15
klubbMVisa rutter i Livelox
mån 28/9Veckans bana V40 OK Linne'OK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närL
lör 3/10UpplandscupsfinalLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund9
distSM
sön 4/10DM, sprint, Gästrikland + UpplandUpplands Orienteringsförbund
Årsunda IF
Upplands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
227
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/10Natt-KM i Lillkyrka (felaktig)OK EnenUpplands Orienteringsförbund1
klubbMN
tis 6/10Natt-KM i LillkyrkaOK EnenUpplands Orienteringsförbund8
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/10Natt-KMSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund18
klubbMNVisa rutter i Livelox
mån 12/10Veckans nattbana V42 OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närL
mån 19/10Veckans nattbana V43 OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närLN
tor 22/10Natt-KMRasbo IKUpplands Orienteringsförbund16
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 22/10Nattsprint OL SkolaIF ThorUpplands Orienteringsförbund77
klubbSResultat
lör 24/10RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund0
natPLN
lör 24/10MTBO, OK Rodhen, medel (DM för Stockholm och Uppland)OK Rodhen
Stockholms OF
Upplands Orienteringsförbund
Stockholm
122
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/10OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund300
natM
mån 26/10Veckans nattbana V44 OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närLN
fre 30/10Höst Öst StrömsbromedelnOK RodhenUpplands Orienteringsförbund29
närMResultat
fre 30/10Höst-Öst i LunsenOK LinnéUpplands Orienteringsförbund53
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/10DM, natt, Gästrikland + UpplandOK Hammaren
Upplands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
129
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
mån 2/11Veckans nattbana V45 OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närLN
mån 9/11Veckans nattbana V46 OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närLN
tor 12/11OK Enen Motions-OLOK EnenUpplands Orienteringsförbund171
närLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 16/11Veckans nattbana V47 OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
fre 20/11Veckans nattbana V48 OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närLN
lör 28/11 - sön 20/12Advents-OL SkogRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
lör 28/11 - sön 20/12Advents-OL stadRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox
lör 28/11Vintercupen Etapp 1OK EnenUpplands Orienteringsförbund45
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/11SkinkloppetRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund3
närLVisa rutter i Livelox
mån 30/11Veckans nattbana V49 OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närLNVisa rutter i Livelox
lör 5/12L100 Medel-KMLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund27
klubbM
mån 7/12Veckans nattbana V50 OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närLN
lör 12/12Vintercupen Etapp 2 (Skinkloppet)OK EnenUpplands Orienteringsförbund48
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 14/12Veckans nattbana V51 OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närLN
lör 19/12 - sön 10/1MTBO Julgranen på O-Ringen torgetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund-
LSMP
närSKVisa rutter i Livelox
mån 21/12 - sön 10/1Veckans nattbana V52-V1 OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund-
närLN
lör 26/12Vintercupen Etapp 3 (Annandagsloppet)OK EnenUpplands Orienteringsförbund52
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/12 - fre 1/1Veckans bana nyår 2021OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund-
närLVisa rutter i Livelox

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr