Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

39 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Uppland.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
sön 5/1Vinter-OLRimbo SOKUppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/1LuffarliganVallentuna-Össeby OLUppland
närL
fre 24/1Vintercupen Etapp 4OK EnenUppland
klubbMNResultat
sön 26/1Långhundra Laddar och Ler - InomhusorienteringLånghundra IFUppland
klubbS
sön 2/2Vintercupen Etapp 5OK EnenUppland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/2LuffarliganVallentuna-Össeby OLUppland
närL
lör 8/2Provlöpning O-ringen träningspaketRasbo IKUppland
närL
sön 16/2Vintercupen Etapp 6OK EnenUppland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/2Vintercupen Etapp 7OK EnenUppland
klubbMN
19/2
tis 25/2OK Roslagens Natt-CupOK RoslagenUppland
närL
23/2
tis 25/2Långhundra laddar och ler, etapp 2Långhundra IFUppland
klubbLN
23/2
Visa rutter i Livelox
sön 1/3Vintercupen Etapp 8OK EnenUppland
klubbM
28/2
lör 7/3Upptaktsdag för Upplands ungdomar 13-16 årSigtuna OKUppland
närM
28/2
tis 10/3OK Roslagens Natt-CupOK RoslagenUppland
närL
8/3
tis 24/3OK Roslagens Natt-CupOK RoslagenUppland
närL
22/3
tor 26/3KM natt för VÖOL, WOK och OKÖVallentuna-Össeby OLUppland
klubbLN
24/3
lör 4/4LännamedelnLänna IFUppland
natM
29/3
sön 5/4RånässtafettenRånäs OKUppland
natSL
29/3
sön 5/4Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUppland
närL
2/4
fre 24/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLN
19/4
lör 25/4Uppsala möte, medelIF ThorUppland
natM
19/4
sön 26/4Uppsala möte, långOK LinnéUppland
natL
fre 8/5Swedish League, #3 (WRE), seniorer, sprintOK RoslagenUppland
intS
3/5
lör 9/5Swedish League, #3, juniorer, medel, med RoslagshelgOK RoslagenUppland
natM
3/5
sön 10/5Swedish League, #4 (WRE), lång, med RoslagshelgOK RoslagenUppland
intL
3/5
tor 21/5DM, sprint, Gästrikland+UpplandOK Triangeln
Österfärnebo IF
Uppland
Gästrikland
mästS
lör 15/8VÖOL-dubbeln, dag 1Vallentuna-Össeby OLUppland
natM
sön 16/8VÖOL-dubbeln, dag 2Vallentuna-Össeby OLUppland
natM
lör 5/9PreO, Dag-DMBjörklinge SOKUppland
P
mästP
lör 5/9PreO, Natt-DMOK LinnéUppland
P
mästPN
sön 6/9DM, lång, UpplandOK RoslagenUppland
mästL
sön 6/9PreO, TempO-DMOK RodhenUppland
P
mästT
lör 12/9DM, stafett, Västmanland + UpplandSala OK
Upplands OF
Västmanland
Uppland
mästSL
lör 12/9DM, stafett, Västmanland + Uppland, individuella öppna klasserSala OK
Upplands OF
Västmanland
Uppland
distM
sön 13/9DM, medel, UpplandRånäs OKUppland
mästM
lör 24/10MTBO, OK RodhenOK RodhenUppland
M
natPLN
lör 24/10RodhenloppetOK RodhenUppland
natPLN
sön 25/10OktoberracetOK EnenUppland
natM
lör 14/11PreO, Roslagsmästerskap och avslutning UpplandLänna IFUppland
P
närP

Annonser