Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

89 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Ångermanland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
ons 8/1Vintercup 2SkogslöparnaÅngermanland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/1SkidO-träning 2 (med resultat)SkogslöparnaÅngermanland
S
närMN
sön 26/1SkidO-träning 3 (med resultat)SkogslöparnaÅngermanland
S
närMN
sön 2/2SkidO, DM, sprint, ÅngermanlandKramfors-Alliansen
Lugnviks IF
Ångermanland
S
mästS
sön 2/2SkidO-träning 4SkogslöparnaÅngermanland
S
närMN
sön 9/2SkidO-träning 5 (med resultat)SkogslöparnaÅngermanland
S
närMN
ons 19/2Vintercup #3OK NolaskogsarnaÅngermanland
LM
närMNResultat
ons 11/3Vintercup #4SkogslöparnaÅngermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/3SkidO, DM, sprint, Medelpad och ÅngermanlandHärnösands OK
Medelpads OF
SK Smalspåret
Ångermanland
Medelpad
Dalarna
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/3SkidO 6 GPS med resultat SkogslöparnaÅngermanland
S
närMK
ons 1/4vintercup 5OK NolaskogsarnaÅngermanland
närLNResultat
fre 3/4SkidO 7 GPS med resultat SkogslöparnaÅngermanland
S
närM
ons 8/4Testslingan 20-04-08SkogslöparnaÅngermanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 13/4Påsk-SkidO 8 med resultat!SkogslöparnaÅngermanland
S
närMVisa rutter i Livelox
tor 16/4Multi SkidO+OLSkogslöparnaÅngermanland
LS
närM
sön 19/4Test UsynligOOK NolaskogsarnaÅngermanland
klubbMResultat
ons 22/4Vintercup 6SkogslöparnaÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/5MTBO träningOK NolaskogsarnaÅngermanland
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/5Testanmälan 1Husums IF OKÅngermanland
klubbL
tor 7/5Testanmälan 2Husums IF OKÅngermanland
klubbL
sön 10/5Nipstigen OK NipanÅngermanland
natL
sön 10/57-klubbs tidig startSkogslöparnaÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/57klubbs mellanstartSkogslöparnaÅngermanland
närL
sön 10/57klubbs sen startSkogslöparnaÅngermanland
närLResultat
tis 12/5MtbO /TrailO med resultatSkogslöparnaÅngermanland
LM
närMVisa rutter i Livelox
fre 15/5ÖrnsprintenSkogslöparnaÅngermanland
natS
lör 16/5Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanland
natL
lör 16/5Klubbmästerskap LångdistansSkogslöparnaÅngermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/5Klubbmästerskap Långdistans kl. 11-12SkogslöparnaÅngermanland
klubbL
sön 17/5Örnligan 1 / 7-klubbs, Start 10.00-11.30Husums IF OKÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/5BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland
natM
sön 17/5Örnligan 1 / 7-klubbs, Start 11.30-13.00Husums IF OKÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/5Örnligan 1 / 7-klubbs, Start 13.00-14.30Husums IF OKÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/5MTBO sprint HörnsjönOK NolaskogsarnaÅngermanland
M
närS
lör 23/5Skogslöparnas UngdomstävlingSkogslöparnaÅngermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/57-Klubbs Tidig startOK NolaskogsarnaÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/57-Klubbs mellan startOK NolaskogsarnaÅngermanland
närL
sön 24/57-Klubbs Sen startOK NolaskogsarnaÅngermanland
närL
ons 27/5MtbO/ TrailO SkyttisSkogslöparnaÅngermanland
LM
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/5High Coast 2-days + DM, medel, Ångermanland OK NolaskogsarnaÅngermanland
mästM
sön 31/5High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanland
natL
sön 31/57-klubbs + Örnilgan 2 tidig startÖrnsköldsviks OKÅngermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/57-klubbs + Örnilgan 2 mellan startÖrnsköldsviks OKÅngermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/57-klubbs + Örnilgan 2 extra startÖrnsköldsviks OKÅngermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/57-klubbs + Örnilgan 2 sen startÖrnsköldsviks OKÅngermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/6MTBO träningOK NolaskogsarnaÅngermanland
M
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/67-klubbs tidig start 10-11Kubbe-Norrflärke IFÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/67-klubbs mellan start 11-12Kubbe-Norrflärke IFÅngermanland
närL
sön 7/67-klubbs sen start 12-13Kubbe-Norrflärke IFÅngermanland
närL
sön 7/6/-klubbs extra sen start 13-14Kubbe-Norrflärke IFÅngermanland
närL
ons 10/6MtbO 3/TrailO BjästamonSkogslöparnaÅngermanland
LM
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/67-klubbs och Örnligan 3 start 10-11SkogslöparnaÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/67-klubbs och Örnligan 3 start 11-12SkogslöparnaÅngermanland
närLResultat
sön 14/67-klubbs och Örnligan 3 start 12-13SkogslöparnaÅngermanland
närLResultat
sön 14/67-klubbs och Örnligan 3 start 13-14SkogslöparnaÅngermanland
närLResultat
tis 16/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland
natS
tis 16/6Klubbmästerskap, SprintSkogslöparnaÅngermanland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/6MtbO 5 StadssprintSkogslöparnaÅngermanland
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/67-klubbs start 10:00Sidensjö IKÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/67-klubbs start 11:00Sidensjö IKÅngermanland
närL
sön 21/67-klubbs start 12:00Sidensjö IKÅngermanland
närL
lör 27/6High Coast 2-days + DM, medel, ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland
närM
sön 28/67-klubbs tidig startOK NolaskogsarnaÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/6High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanland
närL
sön 28/67-klubbs mellan startOK NolaskogsarnaÅngermanland
närL
sön 28/67-klubbs sen startOK NolaskogsarnaÅngermanland
närL
tis 30/6Stolpjakten SkyttisSkogslöparnaÅngermanland
LM
närMVisa rutter i Livelox
lör 4/7MedeldistansträningSkogslöparnaÅngermanland
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 18/7 - sön 26/7Ö-viks 5-dagars 2020OK NolaskogsarnaÅngermanland
närL
17/7
sön 19/7 - fre 24/7SKOGSLÖPARNAS 5-DAGARS 2020SkogslöparnaÅngermanland
klubbS
16/7
tis 21/7Y-Ringen Masters Etapp 2Härnösands OK
Sundsvalls OK
Ångermanland
Medelpad
närM
19/7*
tis 4/8Sidensjösprinjten 17:00 med ÖrnliganSidensjö IKÅngermanland
närS
29/7
tis 4/8Sidensjösprinten med ÖrnliganSidensjö IKÅngermanland
distS
29/7
tis 4/8Sidensjösprinten 17:40 med ÖrnliganSidensjö IKÅngermanland
närS
29/7
tis 4/8Sidensjösprinten 18:20 med ÖrnliganSidensjö IKÅngermanland
närS
29/7
tis 4/8Sidensjösprinten 19:00 med ÖrnliganSidensjö IKÅngermanland
närS
29/7
lör 8/8Ungdomorientering, SkyttismedelnSkogslöparnaÅngermanland
närM
2/8
lör 8/8Ungdomorientering, SörlidensprintenSkogslöparnaÅngermanland
närS
2/8
tis 11/8Torvaldsblotet SkogslöparnaÅngermanland
närM
5/8
sön 16/8Skogslöparnas Nordiska i samarbete med CoreITSkogslöparnaÅngermanland
natM
10/8
sön 16/8MTBO, DM, sprint ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanland
M
mästS
12/8
lör 22/8DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästL
sön 23/8DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästSL
sön 23/8DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSelånger SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
distL
lör 29/8Atea TrailÖvik [klubbanmälan]SkogslöparnaÅngermanland
klubbL
22/8
sön 27/9DM, sprint, Ångermanland SkogslöparnaÅngermanland
mästS
20/9
sön 27/9SprintstafettSkogslöparnaÅngermanland
distSS
24/9
fre 2/10DM, natt, Ångermanland Örnsköldsviks OKÅngermanland
mästLN
tor 31/127-klubbs TESTSkogslöparnaÅngermanland
klubbL

Annonser