Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

55 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Ångermanlands Orienteringsförbund, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
ons 8/1Vintercup 2SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/2Vintercup #3OK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
LM
närMNResultat
ons 11/3Vintercup #4SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/4vintercup 5OK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 8/4Testslingan 20-04-08SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/4Multi SkidO+OLSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
LS
närM
sön 19/4Test UsynligOOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 22/4Vintercup 6SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/5Testanmälan 1Husums IF OKÅngermanlands Orienteringsförbund
klubbL
tor 7/5Testanmälan 2Husums IF OKÅngermanlands Orienteringsförbund
klubbL
sön 10/5Nipstigen OK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
sön 10/57-klubbs tidig startSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/57klubbs mellanstartSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närL
sön 10/57klubbs sen startSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 12/5MtbO /TrailO med resultatSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
LM
närMVisa rutter i Livelox
fre 15/5ÖrnsprintenSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natS
lör 16/5Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
lör 16/5Klubbmästerskap LångdistansSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/5Klubbmästerskap Långdistans kl. 11-12SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
klubbL
sön 17/5Örnligan 1 / 7-klubbs, Start 10.00-11.30Husums IF OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/5BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natM
sön 17/5Örnligan 1 / 7-klubbs, Start 11.30-13.00Husums IF OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/5Örnligan 1 / 7-klubbs, Start 13.00-14.30Husums IF OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/5Skogslöparnas UngdomstävlingSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/57-Klubbs Tidig startOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/57-Klubbs mellan startOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närL
sön 24/57-Klubbs Sen startOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närL
ons 27/5MtbO/ TrailO SkyttisSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
LM
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/5High Coast 2-days + DM, medel, Ångermanland OK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
mästM
sön 31/5High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
sön 31/57-klubbs + Örnilgan 2 tidig startÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närM
20/5
sön 31/57-klubbs + Örnilgan 2 mellan startÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närM
24/5
sön 31/57-klubbs + Örnilgan 2 extra startÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närM
30/5
sön 31/57-klubbs + Örnilgan 2 sen startÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närM
29/5
sön 7/67-klubbs tidig start 10-11Kubbe-Norrflärke IFÅngermanlands Orienteringsförbund
närL
6/6*
sön 7/67-klubbs mellan start 11-12Kubbe-Norrflärke IFÅngermanlands Orienteringsförbund
närL
6/6*
sön 7/67-klubbs sen start 12-13Kubbe-Norrflärke IFÅngermanlands Orienteringsförbund
närL
6/6*
tis 16/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
natS
8/6
sön 21/67-klubbs start 10:00Sidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
närL
20/6*
sön 21/67-klubbs start 11:00Sidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
närL
20/6
sön 21/67-klubbs start 12:00Sidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
närL
20/6
lör 27/6High Coast 2-days + DM, medel, ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närM
sön 28/6High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närL
tis 4/8SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
natS
29/7
tis 11/8Torvaldsblotet SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närM
5/8
lör 15/8Öbacka ChallengeHärnösands OKÅngermanlands Orienteringsförbund
distM
sön 16/8Skogslöparnas Nordiska i samarbete med CoreITSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natM
lör 22/8DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpad
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästL
sön 23/8DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpad
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 23/8DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSelånger SOK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpad
Ångermanlands Orienteringsförbund
distL
lör 29/8Atea TrailÖvik [klubbanmälan]SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
klubbL
1/6
sön 27/9DM, sprint, Ångermanland SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
mästS
20/9
sön 27/9SprintstafettSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
distSS
24/9
fre 2/10DM, natt, Ångermanland Örnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
mästLN
tor 31/127-klubbs TESTSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
klubbL

Annonser