Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

56 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Bohuslän-Dal, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
sön 5/1VInterrace etapp 1Herrestads AIFBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/1SAIS Vinterträning 3Stångenäs AISBohuslän-Dal
närM
sön 12/1Vinterrace 2020 deltävling 2OK GipenBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/1Vinterrace etapp 3Brattås CKBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/1Stångenäs Vinterträning 4Stångenäs AISBohuslän-Dal
närMN
sön 26/1Vinterrace 2020Ljungskile FKBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/2Stångenäs Vinterträning 5Stångenäs AISBohuslän-Dal
närM
ons 12/2Stångenäs Vinterträning 6Stångenäs AISBohuslän-Dal
närM
ons 26/2Stångenäs Vinterträning 7Stångenäs AISBohuslän-Dal
närMN
lör 7/3Stångenäs Vinterträning 8Stångenäs AISBohuslän-Dal
närSResultat
lör 7/3Åhmula NattÅmåls OKBohuslän-Dal
närMNResultat
sön 22/3SAIS-trampenStångenäs AISBohuslän-Dal
natM
sön 29/3Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natL
tor 9/4 - tor 16/4Fjälla påskträningStångenäs AISBohuslän-Dal
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 12/4Bohuslunken Five-O #4Uddevalla OKBohuslän-Dal
natL
tis 14/4 - tis 21/4Veckans bana V16Stenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 20/4 - sön 26/4Veckans bana V17Stenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbMVisa rutter i Livelox
ons 22/4 - tis 28/4Veckans banor v17Stångenäs AISBohuslän-Dal
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 26/4Värst i herrstaHerrestads AIFBohuslän-Dal
närMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 27/4 - sön 3/5Veckans bana V18Stenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 5/5 - sön 10/5Veckans bana V19Stenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbL
ons 6/5 - tis 19/5Veckans banor v19Stångenäs AISBohuslän-Dal
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 7/5Motions OLLjungskile FKBohuslän-Dal
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/5Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dal
natM
sön 10/5SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal
natM
mån 11/5SAKO V20 Veckans bana OK GipenOK GipenBohuslän-Dal
närLVisa rutter i Livelox
mån 11/5 - sön 17/5Veckans bana V20Stenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbLVisa rutter i Livelox
ons 13/5 - tis 19/5Veckans banor v20Stångenäs AISBohuslän-Dal
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 14/5Motionsorientering orientering UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/5DM, sprint, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal
mästS
lör 16/5DM, sprintstafett, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal
mästSS
lör 16/5PreO i VästBohuslän-Dals OF
Göteborgs OF
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
P
natP
sön 17/5PreO i VästBohuslän-Dals OF
Göteborgs OF
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
P
natP
mån 18/5 - sön 24/5Veckans bana V21Stenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 24/5 - sön 31/5Veckans bana v.22Uddevalla OKBohuslän-Dal
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 25/5 - sön 31/5Veckans bana V22Stenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbLVisa rutter i Livelox
ons 27/5VetOL 3stad SvanesundSvanesunds GIF
Uddevalla OK
Bohuslän-Dal
närLResultat
ons 27/5 - tis 2/6Veckans banor v22Stångenäs AISBohuslän-Dal
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 28/5Motionsorientering, UddevallaUddevalla OKBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/6 - sön 7/6Veckans banor V23 - Veteran 3-stadOK SkärmenBohuslän-Dal
närLVisa rutter i Livelox
mån 1/6 - sön 14/6LFK veckans banaLjungskile FKBohuslän-Dal
klubbL
mån 15/6 - sön 21/6VetOL-3stad o veckans banaUddevalla OKBohuslän-Dal
närL
sön 2/8Stenungsund långdistans "ansökan"Stenungsunds OKBohuslän-Dal
närL
sön 9/8PreO, DM, Bohuslän-Dal + Göteborg + VästergötlandGöteborgs OF
Stenungsunds OK
Västergötlands OF
Göteborg
Bohuslän-Dal
Västergötland
P
mästL
lör 29/8GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natM
lör 5/9DM Medel Bohuslän-Dal "ansökan"Uddevalla OKBohuslän-Dal
närM
lör 5/9DM, medel, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal
mästM
2/9
sön 6/9DM Lång Bohuslän-Dal "ansökan"Uddevalla OKBohuslän-Dal
närL
sön 6/9DM, lång, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal
mästL
24/8
fre 11/9DM, natt, Bohuslän-DalHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
mästLN
sön 13/9DM, stafett, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dal
mästSL
lör 19/9SM, lång, publiktävling lördag, medelIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal
natM
lör 19/9 - sön 20/9SM, långIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal
mästL
sön 20/9SM, lång, publiktävling söndag, medelIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal
natM
sön 25/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal
natM
lör 31/10UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dal
distPU

Annonser