Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

251 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Dalarna, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 3 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
mån 6/1Träningsdag för Dalarnas Ungdomar 2007 och äldre ! Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
tor 9/1Dalaoffensivens nattrace nr 5 Domnarvets GOIFDalarna
närLNVisa rutter i Livelox
lör 11/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, sprint och publiktävlingIFK Mora OKDalarna
S
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, MEDEL och publiktävlingIFK Mora OKDalarna
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/1SkidO, SM/JSM, medel och publiktävlingSäterbygdens OKDalarna
S
mästMResultat
lör 18/1FBCC - Falun/Borlänge City Cup nr 1 2020Karlsbyhedens OKDalarna
närSVisa rutter i Livelox
sön 19/1SkidO, SM, publiktävlingSäterbygdens OKDalarna
S
natSResultat
sön 19/1SkidO, SM/JSM, stafettIK Jarl Rättvik
Säterbygdens OK
Dalarna
S
mästSMResultat
sön 19/1Snö(g)loppetDomnarvets GOIFDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/1Nattrace nr 6IFK Mora OKDalarna
närMVisa rutter i Livelox
sön 26/1FBCC # 2 Korsnäs IF OKDalarna
närL
tor 6/2Dalaoffensivens Nattrace Nr 7 a´la DSA ElitKorsnäs IF OKDalarna
närLN
tor 13/2NatträningLudvika OKDalarna
närLNVisa rutter i Livelox
lör 15/2FBCC #3Säterbygdens OKDalarna
närSVisa rutter i Livelox
tor 20/2Dalaoffensivens Nattrace nr 8Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
närLN
tor 27/2NattstafetträningLudvika OKDalarna
närLNVisa rutter i Livelox
tor 5/3Dalaoffensivens nattrace nr:9Kvarnsvedens GOIF OKDalarna
närLN
lör 7/3FBCC#4OK KåreDalarna
närS
sön 8/3Närtävling skidorienteringDomnarvets GOIFDalarna
S
närMResultat
sön 15/3SkidO, DM, sprint, Medelpad och ÅngermanlandHärnösands OK
Medelpads OF
SK Smalspåret
Ångermanland
Medelpad
Dalarna
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 17/3Inofficiella Öppna Rumpmas Natt-KMAvesta OKDalarna
närLNResultat
tor 19/3Dalaoffensivens Nattrace Nr 10 a´la DSA ElitKorsnäs IF OKDalarna
närLN
lör 21/3Test IFK Mora OKDalarna
klubbS
sön 22/3FBCC#5 Sprint JakobsgårdarnaStora Tuna OKDalarna
närS
sön 22/3Test Jönsson Korsnäs IF OKDalarna
klubbLResultat
tis 24/3Knock-Out Sprint Mora Centrum IFK Mora OKDalarna
klubbSKResultat
sön 29/3Motions-OL LillsjönAvesta OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
tis 31/3Motions-OL MotorstadionAvesta OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
tor 2/4 Borlänge-Säter träning TäktStora Tuna OKDalarna
närL
fre 3/4 - sön 5/4Dalarna delarOK KåreDalarna
närLVisa rutter i Livelox
lör 4/4Motions-OL PaddtjärnsbergetAvesta OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
tis 7/4Dala-veteran OLIFK Hedemora OKDalarna
närM
tis 7/4Motions-OL GarpenbergIFK Hedemora OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
tis 7/4 - mån 13/4Veckans banaOK MalmiaDalarna
närL
ons 8/4Dalarna delarStora Tuna OKDalarna
närL
fre 10/4Corona Cup deltävling 1Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
klubbM
fre 10/4Dalaserien MTBO 2020 MoraIFK Mora OKDalarna
M
distM
fre 10/4 - mån 13/4Dalarna delarDomnarvets GOIFDalarna
klubbM
fre 10/4Tränings-OL med SI IFK Mora OKDalarna
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/4Motions-OL BredmossvägenAvesta OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
mån 13/4Corona Cup deltävling 2 #TBEMalungs OK Skogsmårdarna
Storviks IF
Dalarna
Gästrikland
närL
mån 13/4Öppen tränings ol #TBEMalungs OK Skogsmårdarna
Storviks IF
Dalarna
Gästrikland
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 13/4 - sön 19/4Veckans bana BjörsjöVästerbergslagens OLDalarna
klubbM
tis 14/4Motions-OL MotorstadionAvesta OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
tor 16/4Tränings-OL med SI IFK Mora OKDalarna
klubbLResultat
tor 16/4TräningsorienteringBjursås OKDalarna
klubbL
tor 16/4Borlänge-Säter träningDomnarvets GOIFDalarna
klubbM
tor 16/4Motionsorientering/Orienteringsträning BredmossvägenAvesta OKDalarna
närL
tor 16/4Dalaoffensiven SpetsOK KåreDalarna
närL
fre 17/4Dalaserien MTBO 2020 KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
M
distM
lör 18/4Kort-KM Korsnäs IF OK/Corona Cup Deltävling 1 Malungs OK/Elitträning IFK Mora OKIFK Mora OK
Korsnäs IF OK
Malungs OK Skogsmårdarna
Dalarna
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/4Öppen SI träning Karlsbyhedens OK + övriga ! Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/4Bredmossvägen MotionsorienteringAvesta OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
tis 21/4Dala Veteran Ol KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närL
tis 21/4 - fre 24/4MotionsOLDalaportens OLDalarna
närMVisa rutter i Livelox
tor 23/4 - sön 3/5Veckans bana vid HumbobergetSmedjebackens OKDalarna
klubbM
tor 23/4Borlänge-Säter träning Intervall OLStora Tuna OKDalarna
närM
tor 23/4Orienteringsträning för allaAvesta OKDalarna
närL
tor 23/4Dalaoffensiven SpetsKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närL
sön 26/4 - sön 3/5Veckans BanaGrangärde OKDalarna
klubbM
sön 26/4Motions-OL Hedemora/BrunnsjöbergetIFK Hedemora OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
tis 28/4Motions-OL MotorstadionAvesta OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
ons 29/4Borlänge-Säter träningDomnarvets GOIFDalarna
klubbL
tor 30/4Dalaserien MTBO 2020 SäterSäterbygdens OKDalarna
M
distM
tor 30/4TräningsorienteringBjursås OKDalarna
klubbL
tor 30/4Dalaoffensiven spets #FinnboMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
närLVisa rutter i LiveloxStarttider
fre 1/5TiolamilaAvesta OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
lör 2/5Långa Natten Korsnäs IF OKDalarna
närL
lör 2/5Veckans banaSäterbygdens OKDalarna
klubbM
lör 2/5Öppna Falumästerskapet dag 1 Start 9Korsnäs IF OKDalarna
närM
lör 2/5Öppna Falumästerskapet dag 1 Start 11 (Fullt)Korsnäs IF OKDalarna
närM
lör 2/5Öppna Falumästerskapet dag 1 Start 13 (Fullt)Korsnäs IF OKDalarna
närM
lör 2/5Öppna Falumästerskapet dag 1 Start 15 (Fullt) Korsnäs IF OKDalarna
närM
lör 2/5Öppna Falumästerskapet dag 1 Start 9 (Fullt) Korsnäs IF OKDalarna
närM
lör 2/5Hittaut Hedemora RogainingIFK Hedemora OK
Långshyttans AIK OK
Dalarna
närL
sön 3/5Öppna Falumästerskapet dag 2 Start 11 (Fullt) Korsnäs IF OKDalarna
närM
sön 3/5Öppna Falumästerskapet dag 2 Start 13 (Fullt)Korsnäs IF OKDalarna
närM
sön 3/5Öppna Falumästerskapet dag 2 Start 15 (Fullt) Korsnäs IF OKDalarna
närM
sön 3/5Öppna Falumästerskapet dag 2 Start 9 Korsnäs IF OKDalarna
närM
sön 3/5Öppna Falumästerskapet Resultat o Livelox Korsnäs IF OKDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/5Dala Veteran-OLAvesta OKDalarna
närM
tis 5/5Motions-OL NäcktjärnAvesta OKDalarna
närMVisa rutter i Livelox
tis 5/5 - sön 10/5Veckans banaOK MalmiaDalarna
närM
tor 7/5Orienteringsträning för allaAvesta OKDalarna
närL
tor 7/5Säter-BorlängeträningSäterbygdens OKDalarna
klubbM
tor 7/5Dalaoffensiven-Spets #GyllbergenStora Tuna OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarna
natM
lör 9/5DOL-kampen, sprintDalaportens OLDalarna
natS
lör 9/5Motions-OL OlsbenningAvesta OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
sön 10/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarna
natM
tis 12/5Dala Veteran-OLDalaportens OLDalarna
närL
tis 12/5 - tor 21/5Veckans bana vid KärrgruvanSmedjebackens OKDalarna
klubbL
tis 12/5MotionsOL Fornby klint, HorndalDalaportens OLDalarna
närM
tis 12/5Träningstävling Karlsbyheden OKKarlsbyhedens OKDalarna
klubbL
ons 13/5UngdomsträningStora Tuna OKDalarna
klubbLResultat
tor 14/5 - tor 28/5Hinkbana RäfsboDalaportens OLDalarna
klubbM
tor 14/5Klubbträning för allaAvesta OKDalarna
närL
tor 14/5Borlänge-SäterträningKvarnsvedens GOIF OKDalarna
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 14/5Dalaoffensiven-SPETS #finngärdetIFK Mora OKDalarna
närL
lör 16/5Provlöpning Pumpensprinten ! Korsnäs IF OKDalarna
klubbS
sön 17/5Pumpensprinten PM, startlista,resultat och livelox ! Korsnäs IF OKDalarna
närSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/5Pumpensprinten Ungdomstävling start 10 ! (Fullt) Korsnäs IF OKDalarna
närS
sön 17/5Pumpensprinten Ungdomstävling start 11:30 (Fullt)Korsnäs IF OKDalarna
närS
sön 17/5Pumpensprinten Ungdomstävling start 13 !Korsnäs IF OKDalarna
närS
sön 17/5Pumpensprinten Ungdomstävling start 14:30 ! Korsnäs IF OKDalarna
närS
sön 17/5Öppna Banor i samband med Pumpensprinten Korsnäs IF OKDalarna
närS
tis 19/5Dala-Veteran SmedjebackenSmedjebackens OKDalarna
närL
tis 19/5Motions-OL FlomyrenAvesta OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
tor 21/5DM, sprint, DalarnaSäterbygdens OKDalarna
mästS
tor 21/5DM, sprintstafett, DalarnaSäterbygdens OKDalarna
mästSS
tor 21/5Motions-OL AndersbenningAvesta OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
lör 23/5För-SM Orsa Grönklitt, medelIFK Mora OKDalarna
distM
lör 23/5KM RättvikLeksands OKDalarna
klubbL
sön 24/5För-SM Orsa Grönklitt, stafettIFK Mora OKDalarna
natSM
sön 24/5Motions-OL NibblebergetIFK Hedemora OKDalarna
närMVisa rutter i Livelox
tis 26/5MotionsOL DalahästenDalaportens OLDalarna
närM
tis 26/5VB-serie deltävling 1Ludvika OKDalarna
närMResultat
tis 26/5Utmaningen poängorienteringDomnarvets GOIFDalarna
klubbPL
tor 28/5Dalaoffensiven SpetsDomnarvets GOIFDalarna
närL
tor 28/5Dalaserien MTBO LeksandLeksands OKDalarna
M
distM
tor 28/5LeksandsserienLeksands OKDalarna
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/5Borlänge-Säter träningStora Tuna OKDalarna
närL
lör 30/5Labyrintorientering vid Pumpen ! Korsnäs IF OKDalarna
klubbSResultat
lör 30/5WORLD MAZE OrienteeringDalaportens OLDalarna
närLS
lör 30/5Medel KMIFK Mora OKDalarna
närMResultat
sön 31/5Dalaserien MTBO FalunOK KåreDalarna
M
distL
sön 31/5Motions-OL v22 Sligen StorsjönAvesta OKDalarna
närMVisa rutter i Livelox
mån 1/6Bonäsloppet för vuxna ! IFK Mora OKDalarna
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/6Klubbserien etapp 1Avesta OKDalarna
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/6Bonäsloppet Ungdom IFK Mora OKDalarna
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/6Bonäsloppet Veteran IFK Mora OKDalarna
klubbMResultat
tis 2/6VB-serien 2020-06-02Smedjebackens OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/6Dalaportens JunitrissDalaportens OLDalarna
klubbMResultat
ons 3/6Falukretsens ungdomsserie deltävling 2 - start kl 18.00Karlsbyhedens OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/6Falukretsens ungdomsserie deltävling 2 - start kl 19.30Karlsbyhedens OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/6Borlänge-Säter träning GyllbergenStora Tuna OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
tor 4/6Dalaoffensivens Spetsträning a´la DSA ElitKorsnäs IF OKDalarna
närL
lör 6/6Domnarvets sprint-KMDomnarvets GOIFDalarna
klubbSResultat
mån 8/6Klubbserien etapp 2Avesta OKDalarna
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/6BrödkavlenKorsnäs IF OKDalarna
klubbM
tis 9/6Dala Veteran-OLIFK Mora OKDalarna
närL
tis 9/6Motions-OL MotorstadionAvesta OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
tis 9/6Dalaportens Junitriss etapp 2Dalaportens OLDalarna
klubbMResultat
ons 10/6Sommarsprint 17:00 ( Fullt)Stora Tuna OKDalarna
närSResultat
ons 10/6Hedemora 3-kvällars, BrunnsjöbergetIFK Hedemora OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
ons 10/6Sommarsprint 18:30 ( Fullt)Stora Tuna OKDalarna
närSResultat
tor 11/6Leksandsserien sprintLeksands OKDalarna
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/6Borlänge-Säter TeknikträningDomnarvets GOIFDalarna
närM
lör 13/6JukOlaAvesta OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
lör 13/6VildmarksloppetStora Tuna OKDalarna
närU
lör 13/6Mackanramis LångdistansOK KåreDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/6KM SkogsflickornaDalaportens OLDalarna
närM
mån 15/6Klubbserien etapp 3Avesta OKDalarna
klubbLResultat
tis 16/6Knock-Out Sprint Orsa IFK Mora OKDalarna
klubbSResultat
tis 16/6Dalaportens Junitriss etapp 3Dalaportens OLDalarna
klubbMResultat
ons 17/6Hedemora 3-kvällars, VikmanshyttanIFK Hedemora OKDalarna
närL
ons 17/6Dalaoffensivens Spets ElitKorsnäs IF OKDalarna
närM
tor 18/6Träningsorientering Särna SKDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/6Midsommar orientering: Resultat och livelox. Källan Leksands OKLeksands OKDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/6Midsommarorientering Leksands Strand Grupp 2Leksands OKDalarna
närM
fre 19/6Midsommarorientering Leksands Strand Grupp 1Leksands OKDalarna
närM
fre 19/6Midsommarorientering Leksands OKs klubbstuga KällanGrupp 2Leksands OKDalarna
närM
fre 19/6Midsommarorientering Leksands OKs klubbstugan Källan startgrupp 1Leksands OKDalarna
närM
lör 20/6Midsommarorientering. Resultat och Livelox midsommardagen Leksands strandLeksands OKDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/6Midsommarorientering Leksands OKs klubbstuga KällanGrupp 4Leksands OKDalarna
närM
lör 20/6Midsommarorientering Leksands OKs klubbstugan Källan startgrupp 3Leksands OKDalarna
närM
lör 20/6Midsommarorientering Leksands Strand Grupp 3Leksands OKDalarna
närM
lör 20/6Midsommarorientering Leksands Strand Grupp 4Leksands OKDalarna
närM
sön 21/6 - tor 25/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen)Idrefjällens OKDalarna
natM
sön 21/6 - tis 30/6Idrefjällveckan Light 2020 - ChockenIdrefjällens OKDalarna
närMVisa rutter i Livelox
sön 21/6 - tis 30/6Idrefjällveckan Light 2020 - NipfjälletIdrefjällens OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
sön 21/6 - tis 30/6Idrefjällveckan Light 2020 - Slättvåla OIdrefjällens OKDalarna
närMVisa rutter i Livelox
sön 21/6 - tis 30/6Idrefjällveckan Light 2020 - Slättvåla VIdrefjällens OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
sön 21/6 - tis 30/6Idrefjällveckan Light 2020 - SärnaIdrefjällens OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
tis 23/6Dala Veteran orienteringKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
närL
tis 23/6Klubbmästerskap IFOKIdrefjällens OKDalarna
klubbMResultat
tis 23/6Leksandsserien etapp 4, SprintLeksands OKDalarna
klubbSResultat
ons 24/6Hedemora 3-kvällars, StadsbergetIFK Hedemora OKDalarna
närL
fre 26/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Mora OKDalarna
M
mästS
fre 26/6 - sön 28/63+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natM
lör 27/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, långIFK Mora OKDalarna
M
mästL
sön 28/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medelIFK Mora OKDalarna
M
mästM
sön 28/6 - sön 12/7Veckans Bana IgeltjärnDomnarvets GOIFDalarna
närMResultat
mån 29/6Junistafetten - För alla!!Avesta OKDalarna
närSS
ons 1/7 - sön 30/8Idrefjällveckan Light 2020Idrefjällens OKDalarna
närL
ons 1/7SOL-sprintenLudvika OK
OK Malmia
Dalarna
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/7Motions-OL LånghedenAvesta OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
tor 2/7KM MtboIFK Mora OKDalarna
M
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/7Teknikträning 200709Stora Tuna OKDalarna
klubbL
mån 13/7 - sön 26/7Veckans Bana V29-30, TomnäsDomnarvets GOIFDalarna
närMResultat
tor 16/7Kråkberg TriathlonIFK Mora OKDalarna
närLResultat
mån 20/7 - fre 24/7Ola-Ringen, alternativ starttidAvesta OKDalarna
närL
mån 20/7 - fre 24/7Ola-RingenAvesta OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
sön 26/7Inomhus-ol GesundaIFK Mora OKDalarna
klubbSResultat
mån 27/7 - sön 9/8Veckans Bana V31-32, Vargliden AspebodaDomnarvets GOIFDalarna
närM
tis 28/7Motions-OL DålingenAvesta OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
tor 30/7Grövelsjöorienteringen TräningsraceGrövelsjöfjällens OK
Särna SK
Dalarna
närM
fre 31/7 - sön 2/8GrövelsjöorienteringenGrövelsjöfjällens OKDalarna
distL
tis 4/8Motions-OL LånghedenAvesta OKDalarna
närL
4/8*
ons 5/8Borlänge Sommarsprint 17:00 (Fullt)Stora Tuna OKDalarna
närS
1/8
ons 5/8Borlänge Sommarsprint 18:30 ( Fullt )Stora Tuna OKDalarna
närS
24/7
sön 9/8 - sön 16/8Grangärde OK - Veckans banaGrangärde OKDalarna
närM
sön 9/8MotionsOLDalaportens OLDalarna
närM
8/8
mån 10/8 - ons 12/8OMSTARTENDalaportens OLDalarna
närS
tis 11/8MotionsOLDalaportens OLDalarna
närM
10/8
ons 12/8MTBO KM för DGoIF och OK KåreDomnarvets GOIFDalarna
M
klubbL
9/8
lör 15/8Avestapropagandan 1 Start 09:00 - 09:30Avesta OKDalarna
natM
9/8
lör 15/8Avestapropagandan 2 Start 09:00 - 09:30Avesta OKDalarna
natM
9/8
lör 15/8Avestapropagandan 1 Start 11:00 - 11:30Avesta OKDalarna
natM
9/8
lör 15/8Avestapropagandan 2 Start 11:00 - 11:30Avesta OKDalarna
natM
9/8
lör 15/8Avestapropagandan 1 Start 13:00 - 13:30Avesta OKDalarna
natM
9/8
lör 15/8Avestapropagandan 2 Start 13:00 - 13:30Avesta OKDalarna
natM
9/8
lör 15/8Avestapropagandan 1 Start 15:00 - 15:30Avesta OKDalarna
natM
9/8
lör 15/8Avestapropagandan 2 Start 15:00 - 15:30Avesta OKDalarna
natM
9/8
sön 16/8Avestapropagandan 1 Start 09:00 - 09:30Avesta OKDalarna
natM
9/8
sön 16/8Avestapropagandan 2 Start 09:00 - 09:30Avesta OKDalarna
natM
9/8
sön 16/8Avestapropagandan 1 Start 11:00 - 11:30Avesta OKDalarna
natM
9/8
sön 16/8Avestapropagandan 2 Start 11:00 - 11:30Avesta OKDalarna
natM
9/8
sön 16/8Avestapropagandan 1 Start 13:00 - 13:30Avesta OKDalarna
natM
9/8
sön 16/8Avestapropagandan 2 Start 13:00 - 13:30Avesta OKDalarna
natM
9/8
sön 16/8Avestapropagandan 1 Start 15:00 - 15:30Avesta OKDalarna
natM
9/8
sön 16/8Avestapropagandan 2 Start 15:00 - 15:30Avesta OKDalarna
natM
9/8
ons 19/8Siljanskrets Mora startgrupp 17-18IFK Mora OKDalarna
närM
14/8*
ons 19/8Siljanskrets Mora startgrupp 18-19IFK Mora OKDalarna
närM
14/8*
ons 19/8Siljanskrets Mora startgrupp 16-17IFK Mora OKDalarna
närM
14/8*
lör 22/8Tuna Ting, dag 1Stora Tuna OKDalarna
natL
16/8
sön 23/8Tuna Ting, dag 2Stora Tuna OKDalarna
natM
16/8
sön 30/8TrampenLudvika OKDalarna
distM
23/8
tis 1/9Dala Veteran-OLKorsnäs IF OKDalarna
närL
fre 4/9DM, natt, DalarnaOK KåreDalarna
mästLN
fre 4/9MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #5, sprintIFK Mora OKDalarna
M
mästS
30/8
lör 5/9MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #6, långIFK Mora OKDalarna
M
mästL
30/8
lör 5/9DM, Sprint, DalarnaSäterbygdens OKDalarna
närS
sön 6/9DM, lång, DalarnaSäterbygdens OKDalarna
mästL
sön 6/9MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, medelIFK Mora OKDalarna
M
mästM
30/8
lör 12/9DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIFDalarna
mästM
6/9
sön 13/9DM, stafett, DalarnaDomnarvets GOIFDalarna
mästSL
lör 19/9MTBO, Jarltrampet 2-dagarsIK Jarl RättvikDalarna
M
distM
lör 19/9IFK Mora OK - MedeldistansIFK Mora OKDalarna
närM
sön 20/9MTBO, Jarltrampet 2-dagarsIK Jarl RättvikDalarna
M
distL
sön 20/9IFK Mora OK - StafettIFK Mora OKDalarna
närSL
lör 26/9BjursåsluffenBjursås OKDalarna
natL
lör 26/9 - sön 27/9Tiomila i Idre FjällIdrefjällens OKDalarna
natSLK
10/8
sön 27/9KvarnsvedsträffenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
natM
lör 3/10Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna
natL
sön 4/10Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna
natM
fre 16/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natSN
15/10
lör 17/10Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natSM
lör 17/10 - sön 18/10Dala-Dubbeln, patrull klubbKorsnäs IF OKDalarna
klubbL
sön 18/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natU
tis 20/10Dala Veteran-OLDalaportens OLDalarna
närL

Annonser