Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

41 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Dalarnas Orienteringsförbund, orienteringslöpning.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1
tor 2/1
fre 3/1
lör 4/1
sön 5/1
v 2mån 6/1Träningsdag för Dalarnas Ungdomar 2007 och äldre ! Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
tis 7/1
ons 8/1
tor 9/1Dalaoffensivens nattrace nr 5 Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i Livelox
fre 10/1
lör 11/1
sön 12/1
v 3mån 13/1
tis 14/1
ons 15/1
tor 16/1
fre 17/1
lör 18/1FBCC - Falun/Borlänge City Cup nr 1 2020Karlsbyhedens OKDalarnas Orienteringsförbund
närSVisa rutter i Livelox
sön 19/1Snö(g)loppetDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
närM
18/1
v 4mån 20/1
tis 21/1
ons 22/1
tor 23/1Nattrace nr 6IFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
21/1
fre 24/1
lör 25/1
sön 26/1FBCC # 2 Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
22/1*
v 5mån 27/1
tis 28/1
ons 29/1
tor 30/1
fre 31/1
lör 1/2
sön 2/2
v 6mån 3/2
tis 4/2
ons 5/2
tor 6/2
fre 7/2
lör 8/2
sön 9/2
v 7mån 10/2
tis 11/2
ons 12/2
tor 13/2
fre 14/2
lör 15/2FBCC #3Säterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
13/2
Visa rutter i Livelox
sön 16/2
v 8mån 17/2
tis 18/2
ons 19/2
tor 20/2
fre 21/2
lör 22/2
sön 23/2
v 9mån 24/2
tis 25/2
ons 26/2
tor 27/2
fre 28/2
lör 29/2
sön 1/3
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3
tor 5/3
fre 6/3
lör 7/3
sön 8/3
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3
tor 12/3
fre 13/3
lör 14/3
sön 15/3
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3
tor 19/3
fre 20/3
lör 21/3
sön 22/3
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3
fre 27/3
lör 28/3
sön 29/3
v 14mån 30/3
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4
fre 3/4
lör 4/4
sön 5/4
v 15mån 6/4
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4
fre 10/4
lör 11/4
sön 12/4
v 16mån 13/4
tis 14/4
ons 15/4
tor 16/4
fre 17/4
lör 18/4
sön 19/4
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4
tor 23/4
fre 24/4
lör 25/4
sön 26/4
v 18mån 27/4
tis 28/4
ons 29/4
tor 30/4
fre 1/5
lör 2/5
sön 3/5
v 19mån 4/5
tis 5/5
ons 6/5
tor 7/5
fre 8/5
lör 9/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natM
DOL-kampen, sprintDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natS
sön 10/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natM
v 20mån 11/5
tis 12/5Dala Veteran-OLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närL
ons 13/5
tor 14/5
fre 15/5
lör 16/5
sön 17/5
v 21mån 18/5
tis 19/5
ons 20/5
tor 21/5DM, sprint, DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSS
fre 22/5
lör 23/5För-SM Orsa Grönklitt, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
distM
sön 24/5För-SM Orsa Grönklitt, stafettIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natSM
v 22mån 25/5
tis 26/5
ons 27/5
tor 28/5
fre 29/5
lör 30/5
sön 31/5
v 23mån 1/6
tis 2/6
ons 3/6
tor 4/6
fre 5/6
lör 6/6
sön 7/6
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6
tor 11/6
fre 12/6
lör 13/6
sön 14/6
v 25mån 15/6
tis 16/6
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6Idrefjällveckan, dag 1, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
v 26mån 22/6Idrefjällveckan, dag 2, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
tis 23/6Idrefjällveckan, dag 3, sprintIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
ons 24/6Idrefjällveckan, dag 4, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
tor 25/6Idrefjällveckan, dag 5, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
fre 26/63+3 i Sälen, etapp 1Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natM
lör 27/63+3 i Sälen, etapp 2Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natL
sön 28/63+3 i Sälen, etapp 3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natL
v 27mån 29/6
tis 30/6
ons 1/7
tor 2/7
fre 3/7
lör 4/7
sön 5/7
v 28mån 6/7
tis 7/7
ons 8/7
tor 9/7
fre 10/7
lör 11/7
sön 12/7
v 29mån 13/7
tis 14/7
ons 15/7
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7
tis 21/7
ons 22/7
tor 23/7
fre 24/7
lör 25/7
sön 26/7
v 31mån 27/7
tis 28/7
ons 29/7
tor 30/7Grövelsjöorienteringen TräningsraceGrövelsjöfjällens OK
Särna SK
Dalarnas Orienteringsförbund
närM
fre 31/7Grövelsjöorienteringen, etapp 1, långDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distL
lör 1/8Grövelsjöorienteringen, etapp 2, medelDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distM
sön 2/8Grövelsjöorienteringen, etapp 3, långDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distL
v 32mån 3/8
tis 4/8
ons 5/8
tor 6/8
fre 7/8
lör 8/8
sön 9/8Sprintstafett Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närSL
2/8
Öppna Falumästerskapet, medel Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
distM
2/8
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8
tor 13/8
fre 14/8
lör 15/8Avestapropagandan, dag 1, långAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
sön 16/8Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
v 34mån 17/8
tis 18/8
ons 19/8
tor 20/8
fre 21/8
lör 22/8Tuna Ting, dag 1Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
sön 23/8Tuna Ting, dag 2Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
v 35mån 24/8
tis 25/8
ons 26/8
tor 27/8
fre 28/8
lör 29/8
sön 30/8
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9
fre 4/9DM, natt, DalarnaOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
mästLN
lör 5/9
sön 6/9DM, lång, DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästL
v 37mån 7/9
tis 8/9
ons 9/9
tor 10/9
fre 11/9
lör 12/9DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
mästM
sön 13/9DM, stafett, DalarnaDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
mästSL
v 38mån 14/9
tis 15/9
ons 16/9
tor 17/9
fre 18/9
lör 19/9
sön 20/9
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9
tor 24/9
fre 25/9
lör 26/9BjursåsluffenBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
sön 27/9KvarnsvedsträffenKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
v 40mån 28/9
tis 29/9
ons 30/9
tor 1/10
fre 2/10
lör 3/10Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
sön 4/10Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10
fre 9/10
lör 10/10
sön 11/10
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSN
15/10
lör 17/10Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSM
sön 18/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natU
v 43mån 19/10
tis 20/10Dala Veteran-OLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närL
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10
lör 24/10
sön 25/10
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10
lör 31/10
sön 1/11
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11
lör 7/11
sön 8/11
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11
tor 12/11
fre 13/11
lör 14/11
sön 15/11
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11
sön 22/11
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12
sön 20/12
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser